Zlodej tetovaní
E-kniha

Keď počas tetovacieho veľtrhu v anglickom Brightone objaví miestna tetovačka Marni Mullinsová zvláštne znetvorenú mŕtvolu, celé mesto ochromí strach. Podľa všetkého tu vyčíňa... Čítať viac

4,3 28 hodnotení
1. diel série
Inšpektor Francis Sullivan
Vydavateľstvo
Lindeni, 2019
352 strán
5 hodín čítania

Keď počas tetovacieho veľtrhu v anglickom Brightone objaví miestna tetovačka Marni Mullinsová zvláštne znetvorenú mŕtvolu, celé mesto ochromí strach. Podľa všetkého tu vyčíňa sériový vrah, ktorý zaživa vyrezáva umelecké diela... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,20 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Tatérka - Alison Belsham, Tereza Králová (ilustrátor), Plus, 2018
PDF EPUB MOBI
Čeština, 2018
Ihneď na stiahnutie

13,68 €

Z kolekcie: Najobľúbenejšie e-knihy

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Triler, ktorý sa vám zaryje pod kožu. Keď počas tetovacieho veľtrhu v anglickom Brightone objaví miestna tetovačka Marni Mullinsová zvláštne znetvorenú mŕtvolu, celé mesto ochromí strach. Podľa všetkého tu vyčíňa sériový vrah, ktorý zaživa vyrezáva umelecké diela z tiel obetí. Marni svoje tajomstvo skrýva a má pádne dôvody, prečo nedôverovať polícii. Ako sa však rozhodne, keď ju navštívi mladý, čerstvo povýšený inšpektor? Pomôže mu vyšetriť jeho prvú vraždu alebo sa vydá po stopách vraždiacej obludy sama?
Čítať viac
Originálny názov
The Tattoo Thief
Počet strán
352
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
539189
Štýl
mysteriózny, tragický, psychologický, napínavý
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Inšpektor Francis Sullivan
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

28 hodnotení

13
13
1
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Každé tetovanie je umenie. Niektoré sú až tak dokonalé, že pre ich získanie dokáže sériový vrah urobiť čokoľvek. Dokonca vraždiť po rúškom noci s pocitom odhalenia.
Jedno je však isté. Vraha treba zastaviť a Marni je ochotná riskovať i svoj vlastný život, len aby ho chytili a zabránili jeho ďalším útokom na nevinné obete.
Ako dokáže šikovnosť, odvaha a umenie vytetované na vlastnom tele odhaliť (nečakaného) vraha - a nielen to, sa dozviete pri čítaní tohto trileru :)

Čítať viac

Recenzie čitateľov

29
Kořist - Yrsa Sigurdardóttir, 2023
Práve čítam
Kořist

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený nákup
12.3.2024
Ako si vyberá svoje obete a prečo?
"Mám už veľa tetovaní. Premieňam ich na kožu - vypracúvam ich. Pochádzajú od rozličných ľudí - teraz mŕtvych..."

Keď tatérka Marni Mullinsová počas tetovacieho veľtrhu v Brigktone objaví telo z ktorého niekto vyrezal kus kože, svoj nález anonymne oznámi na tiesňovej linke. Marni pozná svet tetovania ako vlastnú dlaň, no má svoje dôvody nedôverovať polícii. Prípadu sa ujme novo vymenovaný, iba 29 ročný detektív inšpektor Francis Sullivan, ktorý čoskoro zistí, že vrah sa zameriava na ľudí s jedinečnými a zložitými tetovaniami. Ako počet obetí narastá, DI Francis požiada o pomoc Marni aby mu pomohla zorientovať sa v komunite tatérov. Francis a Marni začnú spolupracovať na zadržaní páchateľa. No najskôr musia zistiť o sériovom vrahovi:

"Ako si vyberá svoje obete a prečo?"

Autorkin debut Zlodej tetovaní je síce "pritiahnutý za vlasy" no od prvej strany je plný napätia, mrazivej atmosféry so živými popismi samotných tetovaní (a tiež kapitolami s podrobnosťami o zločinoch, z ktorých mi naskakovala husia koža). Originálny dej má dobré tempo a nechá vás hádať o identite vraha. Príbeh čítame s pohľadu viacerých postáv, takže nás vďaka tomu autorka nezaťažuje zbytočnými opismi. No určité sklamanie som pociťovala v použitom žánrovom klišé dobrý/zlý policajt, resp. policajný náčelník hrajúci golf, ktorý bráni úsiliu Francisa dolapiť páchateľa. Nepresvedčivé boli aj momenty kedy sa do pátrania naplno vloží aj samotná Marni a detektív Francis jej sekunduje - autorke za to strhávam bod.
Napriek tomu, som sa nechala poľahky vtiahnuť do temného príbehu a objednávam si pokračovanie.
Odporúčam čitateľom, ktorí majú radi skôr temné krimi.
Čítať viac
20

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
16.2.2024
Toto bola uzasna kniha.

Už od prvých strán mi bolo jasné, že to bude jeden veľký masaker so šialeným zlodejom tetovaní.

Autorka na metvolach rozhodne nešetrila a nešetrila ani na jemnosti podania vyrezávania a následného spracúvania kože.

Mladý inšpektor Francis bol úžasný a tvoril skvelú dvojku s Marnie, ktorá sa nebála ísť za svojím aby ochránila komunitu Tatérov (svoju rodinu)

Čo sa tyka zlodeja tetovaní, budem asi morbidna ale tieto časti sa mi veľmi páčili.

Policajné vyšetrovanie, ktoré brzdil hlavný komisár ???? tu som mala chuť mu jednu plesknúť a zatriasť s ním či je normálny?! Tak mi dvíhal tlak ach bože.

Thierry "oddaný" ex-manžel, ktorý si užíva kade-tade ale rozbíja nosy každému kto sa pozrie na Marni, hoci slúži mu ku cti, že to zvládol ku koncu knihy.

Čo sa týkalo hlavného zberateľa s toho som bola paf! Výborne! Pretože pokial sa sám nepredstavil nemala som najmenšieho tušenia. Samozrejme napady som mala ake bola som vedle jak ta jedle.

Geniálna kniha a ja sa teším na pokračovanie!
Čítať viac
8
Overený zákazník
11.11.2023
4,3*/5*
Dej otvára pohľad vraha, kde hneď vidieť , že si autorka dala záležať a podrobne si naštudovala všetko o procese tetovania a spracovania kože. Opisy boli živé, v správnom pomere fascinujúce i odpudivé zároveň.

Zvyšné štyri postavy boli rôznorodé. Každá sa nachádzala v inej životnej situácií, mali rozdielne povahy a minulosť. Rozhodne zaujímavý mix, no mám pocit, že sa v podstate len predstavili.
Rory sa mi troška strácal, viem o ňom najmenej,hádam však, že ho autorka použila ako osvieženie lebo vytváral napätie iného druhu.
Keď prišlo na vzťahy, linka medzi Marni a Francisom sa mi zdala rýchlejšia, zato ona s Thierrym? To bolo skvelé.
Hold občas sa ľudia milujú, ale je lepšie, keď si žijú vlastné životy. Škoda, že v realite to málokto pochopí tak ako oni dvaja.
Jediné, čo ma rozladilo bol chýbajúci pohľad ďalšieho dôležitého zločinca. A možno nejaké indície k nemu.

Aby som to zhrnula, páčilo sa mi to, užila som si krásne myšlienky i originálne postavy, prekvapivý koniec, no ... nesadla som si z toho na zadok. Užila som si to, teším sa dvojku, ale chýbal mi pohľad TEJ osoby, ktorá za tým naozaj stála.
Čítať viac
12.10.2022
Štýl písania mi spočiatku veľmi nesedel, pomaly sa mi to čítalo, trošku som sa s tým trápila. Písané je to vlastne v štyroch pohľadoch ale stále ako tretia osoba (Marni, Francis, Rory, Thierry), a v podstate aj piatym pohľadom - vraha. A aj keď toto mi ozaj nesadlo, kompenzoval mi to všetko celkový námet a ten príbeh, ktorý autorka vymyslela. Akože brutál. Detaily o sťahovaní a vypracúvaní kože. Vôbec som si nedokázala tipnúť, že čo to bude ďalej.
Kto to mohol robiť som absolutne netušila, preto ma to veľmi prekvapilo. A úplne najviac ma prekvapilo, kto bol ešte za tým a prečo. To som už potom tušila, keď dostali vyšetrovatelia jednu indíciu, ale aj tak to bolo prekvapenie a šok. Vôbec by som to na začiatku nepovedala.
Posledných 50 strán som nevedela prestať čítať, lebo som chcela vedieť, ako to bude pokračovať.
Čo ma na tom trošku zarazilo bol prístup polície a je smutné, že si inšpektor musel vybrať, či upozorní verejnosť, napriek tomu, že mu to jeho nadriadený zakázal a ohrozí tým svoju prácu.
Jeho nadriadený bol skoro vo všetkom mimo a kedykoľvek by išiel správnym smerom, on ho stopol, lebo sa to jemu nepozdávalo. Rovnako aj jeho kolega mal v tomto dosť predsudkov, hlavne voči ľuďom s tetovaniami. Čo je fakt smutné. Dnes už je tetovanie naozaj o umení a niektoré sú krásne, a hlavne to, ktoré mala Marni. A najmä ten jeho význam.
Už teraz sa teším na pokračovanie príbehu a som zvedavá, čo prinesie.

4,5/5
Čítať viac
Kristína
Neoverený nákup
12.10.2020
Výborná kniha
Knihu vrelo odporúčam prečítať. Čítala sa veľmi rýchlo, príbeh bol už od prvej kapitoly pútavý a napínavý. Z knihy som nedokázala spustiť oči. Počas celého deja som bola v napätí kto je za všetkým a čo bude nasledovať ďalej. Nevedela som sa dočkať, kedy ju konečne dočítam. Kniha určite stojí za prečítanie. Čítať viac
3

"Mám rada knihy" - je slabá veta. Ako malá som veľmi nechápala ako niekto može stráviť hodiny nad knihami, no teraz sa to "knihomoľstvo" stalo mojím životom :D Čítam všetko, čo ma zaujme - thriller, drama, manga, manhwa, poetry, mystery, novels, fiction, fantasy ...

Zuzana Sivá
Overený nákup
16.9.2019
Kniha je dosť dobrým debutom pre autorku. Píše pochmúrne, znepokojujúce, svižné a krvavé rozprávky o sériovom vrahovi naozaj pútavým sposobom. Obzvlášť sa mi páčilo nahliadnutie do alternatívneho sveta tetovania a predsudkov, s ktorými sa ľudia s tetovaním stretávajú. Ak sa niekomu páči váš zločin - temné, brutálne, znepokojujúce, s množstvom krvi trilery je to vhodná kniha.
Kniha má celkom svižné tembo a dobrú charakterizáciu.
Čítať viac
6

Milujem, keď sa môžem stratiť v knihe, pretože len v knihe sa viem znova nájsť.

Claudia Kántorová
Overený zákazník
11.8.2019
Sľubný začiatok
Je čoraz viac trilerov, ktoré sa nesústreďujú len na hlavnú postavu, no zahrnú nás pohľadmi iných, nových postáv. Bohužiaľ, len máloktorému autorovi sa podarí vyvolať v čitateľovi sympatie aj k nim. To ale vôbec neplatí o knihe Zlodej tetovaní.
Autorka opísala všetky svoje postavy viac ako dokonalo. Áno, boli chybné. Áno, robili aj zlé veci. Aj tak som ich ale nedokázala nenávidieť, práve naopak.
Hodnotiť zápletku tejto knihy je priam nemožné. Prečo? Pretože toto dielo malo hneď niekoľko zápletiek.
Samozrejme, hlavnou zápletkou by sa dali považovať vraždy, ktoré boli skvelo premyslené a ozaj detailne opísané, no mňa zaujali zápletky medzi postavami.
Časti, ktoré boli z pohľadu Zlodeja tetovaní boli osviežujúce, človeku ponúkli druhý pohľad na vec a zistenie, že to nebolo nič osobné, ma akosi zvláštne upokojovalo.
Knihu som zhltla za pár dní a už teraz som zvedavá či sa autorka rozhodne pokračovať v písaní a čo nás čaká nabudúce.
Čítať viac
Mirka
Neoverený nákup
16.4.2019
Dobre
Kniha sa mi páčila, ale musím povedať, že je to naozaj rýchlovka na 5-6 hodín. Autorka sa postavám nevenuje dostatočne, dokonca zostali niektoré veci nedokončené. Stojí za prečítanie, ale zasa na 5 hviezdičiek to nie je. Policajti mi pripadali ako amatéri a kariéristi. Čítať viac
1.3.2019
Názor čitateľa
Triler nie je žáner, ktorý čítam bežne ! Po všetkých tých fantasy, historických a svetovej klasike som dostal chuť na niečo súčasné a táto kniha ma zaujala svojou obálkou. Očakával som napätie, strach, krv, zaujímavé prostredie, neobvyklú tému a sympatické postavy. Táto kniha presne toto všetko má, čiže za mňa maximálna spokonosť. Odporúčam !!! Čítať viac
19
Malý život - Hanya Yanagihara, 2017
Práve čítam
Malý život

Deň si neviem predstaviť bez toho aby som neprečítala aspoň pár strán. Knihy mi ponúkajú skvelý únik z reality.

Simona Poliaková
Overený zákazník
22.2.2019
Zaujímavý príbeh
Prvá polovica knihy bol boj a niektoré miesta ma trochu nudili.To večne hádanie medzi detektívmi Rorym a Francesom mi začínalo liezť na nervy ,boli ako dvaja chlapci na pieskovisku.Potom to už bolo fajn a knihu som nepustila dovtedy kým som neprišla na záver.Prostredie do ktorého autorka príbeh vsadila sa mi veľmi páčilo. Nemám vlastné tetovanie,kvôli zdravotnému problému ale keby môžem tak si jedno určite dám.Dúfam že u nás vyjde aj ďalšia kniha od Alison a tie nechutné scény (pre niektorých nemusí byť príjemné opisovanie sťahovania ľudskej kože z tela) tak to mi vôbec nevadilo :D Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Nejlepší možný z pokrokových názoru je ten,který má v sobě dostatečnou dávku provokatívnosti, aby jeho stoupenec nohl byt hrdý na svou odlišnost,ale přitahuje i takové množství přivržencu, aby riziko osamocené vyjimečnosti bylo hned zažehnáno hlasitým souhlasem vítězicího množství.“