Naše pokusy priniesť niečo nové
Labák. S ručením obmedzeným

Martinusácki škriatkovia sú hraví a stále skúšajú niečo nové. Tu nájdete, s ručením obmedzeným, výsledky niekoľkých hier a pokusov Explore tímu Martinus, ktorý sa venuje nachádzaniu nových ciest ako ľudí spájať s knihami. Máte nápad na niečo šialené? Napíšte nám :-)

Knihomapa

Pomocou umelej inteligencie sme vytvorili knižnú mapu, v ktorej si môžete prezerať knihy podľa toho, v ktorej krajine sa odohráva ich dej. Prečítajte si aj, ako sme službu budovali.

Kalkulačka knižných predstavzatí

Máte pocit, že máte málo času na čítanie? V skutočnosti stačí pár minút denne a prečítate pokojne desiatky kníh ročne. Pripravili sme kalkulačku, ktorá pomôže nastaviť nielen novoročné čitateľské predsavzatia :-)

Poradca detských kníh

Vyberať knihy pre deti je náročné, lebo nie je dôležitý len vek ale aj to, ako veľa číta. Naši skvelí kolegovia to vedia. Tak sme skúsili zdigitalizovať ich hlavy a urobiť digitálneho sprievodcu pre výber detských kníh s radami aj tipmi.

Aplikácia Knihovrátok

Za pár týždňov sme vytvorili prototyp aplikácie, vďaka ktorej môžete oskenovať svoje čítané knihy a vymeniť ich za nové. Pre obe platformy (iPhone aj Android) naraz. iPhone verziu nájdete tu a Android zase tu.

Knihodiny

Koľko je hodín? Odpovedia naše experimentálne hodiny, ktoré čas ukazujú pomocou citátov z kníh.

„Možno ešte nie som dosť dlho bohatierom. Nestihol som sa zaľúbiť do vlastnej slávy.“

Dračia cárovná - Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor), 2017
Dračia cárovná
Juraj Červenák, Michal Ivan (ilustrátor)