Naše pokusy priniesť niečo nové
Labák. S ručením obmedzeným

Martinusácki škriatkovia sú hraví a stále skúšajú niečo nové. Tu nájdete, s ručením obmedzeným, výsledky niekoľkých hier a pokusov Explore tímu Martinus, ktorý sa venuje nachádzaniu nových ciest ako ľudí spájať s knihami. Máte nápad na niečo šialené? Napíšte nám :-)

Aplikácia na čítanie e-kníh a audiokníh

Čítanie je super nech ste kdekoľvek. Vytvorili sme preto prototyp aplikácie na čítanie e-kníh a počúvanie audiokníh pre iPhone aj Android. Vyskúšajte :-)

Kde si požičať knihu?

Ak je kniha vypredaná, zákazníkom už často nevieme nijako pomôcť. Preto sme do detailu každej knihy u nás pridali aj informáciu o tom, či sa dá požičať v knižnici spolu s odkazom na jej stránku, kde to rovno môžete urobiť. Viac o dôvodoch a výskume píšeme na Linkedin.

Knihomapa

Pomocou umelej inteligencie sme vytvorili knižnú mapu, v ktorej si môžete prezerať knihy podľa toho, v ktorej krajine sa odohráva ich dej. Prečítajte si aj, ako sme službu budovali.

Kalkulačka knižných predstavzatí

Máte pocit, že máte málo času na čítanie? V skutočnosti stačí pár minút denne a prečítate pokojne desiatky kníh ročne. Pripravili sme kalkulačku, ktorá pomôže nastaviť nielen novoročné čitateľské predsavzatia :-)

Poradca detských kníh

Vyberať knihy pre deti je náročné, lebo nie je dôležitý len vek ale aj to, ako veľa číta. Naši skvelí kolegovia to vedia. Tak sme skúsili zdigitalizovať ich hlavy a urobiť digitálneho sprievodcu pre výber detských kníh s radami aj tipmi.

Aplikácia Knihovrátok

Za pár týždňov sme vytvorili prototyp aplikácie, vďaka ktorej môžete oskenovať svoje čítané knihy a vymeniť ich za nové. Pre obe platformy (iPhone aj Android) naraz. iPhone verziu nájdete tu a Android zase tu.

Knihodiny

Koľko je hodín? Odpovedia naše experimentálne hodiny, ktoré čas ukazujú pomocou citátov z kníh.

„Ať jsou bohové kdokoli, nejsou to žádní blbci. Naše posedlost slávou v nich určite vzbudzuje zároveň smích i úžas.“

Příliš blízko jatek - Charles Bukowski, 2012
Příliš blízko jatek
Charles Bukowski