Emília Balková

17

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Verný zákazník
Môj názor pomáha
2022
Môj názor pomáha
2021
Pravý knihonaut
Hráč knižnej šifry
Člen Čitateľského klubu
Mladé témy
Srdce na dlani
Robert Langdon
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

17
Emília Balková

Emília Balková prečítala knihu

04.02.2023 16:21

17
17

Emília Balková napísala recenziu

03.02.2023 20:10

Tak toto dielo bolo za mňa nečakané. Výborne vymyslené, vtipné, romantické, vášnivé, kruté aj smutné.

Samozrejme, od začiatku som čakala, že to skončí, ako to skončilo, ale to medzi tým bolo veľmi prekvapivé. Všetky tie zvraty a to, čo sa dialo Ave. Hlavne tie jej nočné mory a stratené spomienky na nejaké obdobie v živote a ako to všetko potom do seba zapadlo a čo sa odhalilo.

A to, aký bol Alex. Ani to neviem popísať, od začiatku bol taký temný, celá tá jeho honba za pomstou za svoju rodinu, ale nebol ani na konci iný, stále sa držal vo svojich hraniciach, emócie neukazoval, teda nikomu okrem Avy, aj keď raz aj vybuchol. Ale Ava v ňom videla aj niečo dobré a pekne to vystihol vetou:
„Si svetlo pre moju tmu.“

Ich vzťahu som verila, pekne postupne to u nich rástlo a hlavne to, že pri nej zostal sám sebou ale zároveň v ich vzťahu neplatili tie pravidlá, ktoré mal predtým.

Fakt perfektne vymyslené hlavné, ale aj vedľajšie postavy. Josh, Avin starší brat, Avine kamarátky - hlavne Bridget, ale aj Stella, Jules mi síce ako osoba trošku vadila, ale inak bola super kamoška.
Samozrejme aj iné postavy som si obľúbila. A tie negatívne pôsobili negatívne od začiatku a som rada, že dopadli, ako dopadli.

Záverečná ukážka o Bridget ma veľmi potešila a veľmi sa práve na ňu teším, lebo ako postava mi prirástla k srdcu najviac, práve tým, aká bola ako kamarátka.

Dávam 4,5*/5*

Čítať viac

17
17

Emília Balková napísala recenziu

31.01.2023 17:52

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Keďže som už mala možnosť čítať niečo od Soničky, vedela som približne do čoho idem. Musím povedať, že na to, aká je mladučká, rozhodne písať vie a ešte o nej určite budeme počuť. Vie zo seba dostať také krásne myšlienky ako málokto.

V tejto knihe sa stretávame so Sandrou, je to rozprávanie iba z jej pohľadu.
Je vydatá za Erika a je šťastná.

Sandra sa zamestná ako asistentka riaditeľa, ktorého pozná už z minulosti - Mareka. Ich minulosť nebola práve najkrajšia. Mne sa v knihách veľmi páči, keď počas čítania nahliadame aj do minulosti, čo bolo zo začiatku aj tu, práve v súvislosti s ním.
A tu v prítomnosti s Marekom nastávajú komplikácie a nie príliš pekné situácie.

Sandrinou najväčšou oporou je práve Erik. A ja prajem každej žene takého manžela.

A ďalšou oporou je aj jeho brat, Adam.

Obaja mi boli sympatický, aj keď občas boli až príliš sladký a dokonalý.

Podľa tej anotácie som možno čakala niečo iné, alebo inak.

Bohužiaľ boli ale aj úseky, ktoré ma nudili, sem tam sa stalo, že nesedeli nejaké veci, občas som sa pristihla, že sa na to čítanie neviem poriadne sústrediť a nevnímala som, čo čítam, dokonca som občas nejakú tú vetičku aj preskočila. Vo vydavku sa veľmi nepretrhli ani s korektúrou. A hlavne zo začiatku som si povedala, že je tam dosť veľa sexu a jeho opisov. Zopár z nich by som určite vypustila.
A ten zvrat ku koncu s Erikom, tam mi to prišlo, akoby sa mu to stalo zo dňa na deň, to zhoršenie.

Avšak. Ten úplný koniec. Soni, čo si mi to urobila? Ja som plakala... a plakala...
Prišlo mi to strašne smutné a strašne nefér. Bolo to veľmi dojemne napísané, posledné strany boli takým splneným Erikovým želaním a tento úplný záver mi tak vlastne pozdvihol celkový dojem z knihy.

Lebo predtým to podľa mňa naozaj bolo trošku zbytočne zdĺhavé.

Inak je to určite zaujímavý príbeh aj námet a stojí za prečítanie.

Pretože:
„Každý deň naviac je dar.“

A tá pesnička sa na záver tak neskutočne hodí!

Za mňa je celkový dojem tak na: 3,5*/5*

Čítať viac

17
Emília Balková

Emília Balková prečítala knihu

29.01.2023 18:07

17
17

Emília Balková napísala recenziu

28.01.2023 19:36

Zaujímavý námet a aj prevedenie. Vidím tam štýl Pauliny, ktorý sa mne osobne veľmi zapáčil, ale niečo mi tam aj vadilo.

Mala bola totálne bláznivá, aj keď niekedy až príliš opisovaná ako alkoholička, čo je aj jednou z tých vecí, ktoré mi vadili.

Kniha je písaná iba jedným pohľadom - Malou, takže sme nevideli do hlavy aj jemu, čo tiež bolo trošku na škodu, inak by sa mi to aj celkom viac páčilo.
Bolo to miestami fakt vtipné, jej spomienky na neho horúce a vášnivé. Tajomné, lebo sme nevedeli, čo chce docieliť on a o akú dohodu tu vôbec pôjde.

Do Malinho príbehu sa zaplietol aj nový sused, ktorý bol tiež zaujímavou postavou a nevedela som, čo s ním bude ďalej. A čo nakoniec bolo, to ma prekvapilo.

Čo sa mi páči a zároveň aj nepáči, je to, že vlastne stále aj po prečítaní celkom neviem o tej dohode. Lebo je tu viac možností a každá z nich môže byť správna. Je to ale určite navnadenie na ďalší diel.

Ani neviem ako a prečítala som celú knihu, čo bolo na jednej strane výborné. Ide to naozaj rýchlo, super sa to číta. Ale celkový dojem je taký rýchlo zabudnuteľný. A, dokelu, ja som predtým netušila, že to bude séria a nechcela som čakať dlho na ďalší diel :D

Viem, že už vyšiel, ale nečítala som naň veľmi pozitívne ohlasy, takže ani neviem, či sa do neho pustiť...


Tento diel hodnotím tak na: 3,5/5

Čítať viac

Dohoda
  • Lilka Plonka
  • Paulina Świst
3,2
16,12 €

17
17

Emília Balková napísala recenziu

25.01.2023 17:15

Blakea som si obľúbila v minulom diely a tu sa moja náklonnosť k nemu ešte zväčšila. Bol veľmi priateľský, milý, no v tejto časti dosť zatrpknutý, lebo vedel, že jeho zranenie je vážne. Jeho správanie bolo vždy pochopiteľné, hlavne v začiatkoch a hlavne pri Jude, keďže mu zlomila srdce.

Jude bola tiež veľmi pekná postava, ale v podstate som len bola zvedavá, čo sa jej prihodilo v L.A.

Príbeh a spracovanie určite pekné, no trošku dlhá časť, nejako sa mi to naťahovalo a záver bol zasa až príliš rýchlo, akoby seknutý. Myslím, že tam bolo treba trošku viac rozpísať ten záverečný zvrat a ako to riešili.

Najväčšou chybou tejto časti ale bolo, a neviem, či som jediná, čo si to všimla, že podľa Jude mal Blake na drese číslo 11, teda mal ho od strednej školy a aj tu, keď hral. Ale v predchádzajúcej časti mal podľa Everly číslo 9, mali také vyrobené aj plagáty na jeho zápas. Neviem prečo, ale toto jediné mi neskutočne vadilo :D

Celá séria je inak na takej podobnej úrovni. Výborne napísané, čítavé, nedá sa tu nudiť. Čo mne najviac chýba v týchto dielach je práve ten druhý pohľad. Veľmi mi chýbalo pozrieť sa chlapcom do hlavy a vidieť veci ich očami.

Inak samozrejme odporúčam sériu všetkým, ktorý takéto diela vyhľadávajú. Sú originálne, síce v niečom predvídateľné, ale vôbec to nekazí zážitok a príjemný pocit pri čítaní.

Pri tejto 5. časti som ale bola zo začiatku trošku sklamaná. Chápem, že hlavnými hrdinkami a rozprávačkami sú dievčatá, ale zamrzelo ma, že táto časť je o novej postave - Jude a o (nie novom) Blakeovi, a nie je o Scottovi, ktorý bol súčasťou tej pôvodnej partie priateľov od začiatku série. Stretávame sa s ním v každej knihe a podľa mňa by si zaslúžil svoj samostatný príbeh, lebo som si ho veľmi obľúbila. Vidíme s ním veľa situácií a aj práve tu v tejto časti, takže by mohol mať vlastnú knihu, samozrejme spolu s Ezrom, sympatickým bratom Jude.

Čítať viac

17
Emília Balková

Emília Balková prečítala knihu

25.01.2023 14:34

17
17

Emília Balková napísala recenziu

22.01.2023 17:54

Everly a Nolan

V tejto časti mi viac ako v ostatných chýbal mužský pohľad na situácie, ktoré prežívali a riešili.

Inak to bolo zaujímavé a páčilo sa mi, ako sa Everly snaží prísť na to, čo vlastne v živote chce, lebo to, čo si naplánovala s mamou vôbec nebolo to, čo chcela. Len jej chcela urobiť radosť. Nakoniec sa predsa len našla a ja som jej to priala, lebo to v minulosti nemala vôbec ľahké.

Nolanovo správanie som v podstate chápala, snažil sa držať ďalej, ale aj tak by som veľmi chcela vidieť do jeho hlavy. Neprišlo mi, že tu mal dosť priestoru, hlavne keď už sa tak zblížili, viac sa mi preto páčil v časti Veriť znova.

Páči sa mi, že vo všetkých knihách sú prepojené postavy a je cítiť, že sú z toho naozaj silné priateľstvá. Hlavne tu Everly s Dawn, ako so skorosestrou :)

Veľmi som si obľúbila v tejto časti Blakea a teším sa na neho v piatom diely.

Tento príbeh mi ale prišiel o trošičku slabší ako predošlé. Možno mi to prišlo asi trošku zdĺhavé, neviem, každopádne sa teším a som zvedavá na záverečnú piatu časť.

Čítať viac

17
Emília Balková

Emília Balková prečítala knihu

20.01.2023 11:41

17
17

Emília Balková napísala recenziu

19.01.2023 16:18

Sawyer a Isaac boli pre mňa veľmi peknou dvojicou. Ich príbeh bol veľmi zaujímavý, lebo sme sa s nimi stretli už v predchádzajúcich častiach a nevedela som, čo si o nich vlastne myslieť.
Ale táto časť o nich sa mi páčila asi aj viac ako prvé dve. Aj keď je to v mnohých smeroch predvídateľné, autorka písať vie a tuším sa s každou ďalšou časťou v niečom posunula.

Veľa vecí sa mi tam nepáčilo, ale nemyslím tým dej, myslím hlavne Sawyerinu sestru Riley. Najradšej by som ju prepleskla, ale o to viac som sa snažila chápať Sawyer a jej správanie a trochu sa do nej vžiť. Jej knižná postava je naozaj výborná a pekne spracovaná, silná, cieľavedomá, talentovaná, veľmi sa mi páčila.

A Isaac, ten ešte viac. Navonok trochu ako nesmelý a utiahnutý šprt v okuliaroch, nesvoj z okolia, lebo si už tiež niečo prekonal, ale stačí trochu času od tej správnej osoby a zrazu vie byť viac sám sebou, alebo viac sebavedomí. A jeho rodina si získala aj mňa, boli pekne opísaný, vždy súdržný.

Páči sa mi, ako vie autorka kombinovať aj tie postavy z predošlých kníh a urobiť z nich partiu super priateľov, ktorý sa vždy podržia navzájom.

4,5*/5*

Čítať viac

„Stačí dávať pozor. Poznatky prichádzajú vždy, keď si na ne pripravený, a ak dokážeš čítať znamenia, naučíš sa všetko, čo potrebuješ na ďalší krok.“

Záhir - Paulo Coelho
Záhir
Paulo Coelho