Miťuška

10

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

2021
2021
Zobraziť viac

Moje aktivity

10
Miťuška

Emília Balková prečítala knihu

22.01.2022 21:44

10
10

Emília Balková napísala recenziu

16.01.2022 13:01

Pekná a milá kniha. Avšak nie najlepšia, ktorú som v takomto žánri čítala. Dohodnuté manželstvo a mafia sa radia medzi moje obľúbené témy a boli tu spracované naozaj dobre, zaujímavo.
Francesca ako 19-ročné dievča, ktoré sa musí vydať, no predsa len má nejaké slovo pri výbere svojho nastávajúceho.
Avšak na scénu prichádza Wolfe, ktorý jej toto slovo vlastne vezme.
Od začiatku som tušila, že za tým bude niečo viac. Dokonca by som privítala viac pasáží z jeho pohľadu. Bolo to písané obomi, čo mi veľmi sedí a mám to rada.
Francesca bola veľmi silná osoba, ktorá sa nechcela len tak poddať. Prvé dni pri ňom sa naozaj držala statočne. Aj keď v niektorých ohľadoch mi prišla veľmi naivná, aj vzhľadom na vek, no bola tak vychovávaná. Boli tam nejaké veci, ktoré boli dosť drsné, ale keď sme sa dozvedeli, prečo to Wolfe robí, tak sme ho chápali. A to, čo musela ona urobiť, aby ho presvedčila, že neklame, bolo... naozaj kruté a trochu silná káva, a myslím, že tam sa mi to potom zdalo trochu prirýchle, keďže už na ďalší deň bolo zas niečo, čo nemôžem prezradiť :D no bolo to divné, že to šlo tak rýchlo.
Ale aj Wolfe tam bol hlúpy v tom, že mu to mohlo dopnúť už trošku skôr.
Boli tu nejaké detaily, ktoré celkom nesedeli, hlavne časovo sa tam nejaké udalosti bili.
Koniec bol zaujímavý, ale trošku prisladký.
Kniha má krásnu obálku a aj spracovanie vo vnútri. Ako vravím, bola výborná, ale nie najlepšia. Určite ju však odporúčam tým, čo túto tému tiež majú radi, prídu si na svoje.

Čítaj viac

10
10

Emília Balková napísala recenziu

11.01.2022 11:05

Zaujímavá útla knížočka, ktorá ma veľmi milo prekvapila.
Zaujala ma už anotáciou a pokračovalo to tak celým príbehom. Štýl písania pre mňa doteraz neznámej autorky je naozaj dobrý, také akurát opisy, celé to prostredie a aj obaja hlavný hrdinovia. Veľmi sa mi páčila, no boli tam aj miesta, ktoré som predvídala, ale v konečnom výsledku mi to nevadilo.
Vivien bola zaujímavá a silná žena a veľmi sa mi páčil jej vzťah k jedinej príbuznej - babičke, kvôli ktorej urobila to, čo urobila.
Ryan bol samozrejme úžasný a krásny muž, ktorý ju chcel.
Páčilo sa mi, že to nebola ultra štíhla slečinka akých je milión, ale krásna žena s tvarmi. A najmä to, že sa presne taká páčila jemu.
Veľmi pekný príbeh, dobre napísané erotické scény a ja sa teším, kedy sa pustím do pokračovania tejto tetralógie a na ďalšieho z Ryanových bratov.

Čítaj viac

10
Miťuška

Emília Balková prečítala knihu

11.01.2022 10:44

10
10

Emília Balková napísala recenziu

06.01.2022 13:18

Prvá kniha prečítaná v roku 2022 - kniha Nebol si v pláne, ktorá vznikla dosť „narýchlo“ a moje pocity z nej sú také všelijaké.
Trošku mi pripomenula knihu Osud nevyjednáva, kde boli tiež nejaký tvorcovia videí a žena, ktorá sa vyhýba mužovi, o ktorom je jasné, že patria k sebe a dovolenka...
V niektorých detailoch vidieť, že to bolo písané v tak krátkom čase. A niektoré veci mi tam prišli veľmi málo uveriteľné, až dokonca prehnané. Konkrétne celá tá skúsenosť s „operátorom“, ktorý vlastne... A rovnako aj to, prečo ho chcela a zároveň nechcela spoznať viac. Záležitosť s dvomi mobilmi a problémom s aplikáciou.. A vlastne aj celá tá dovolenka, ktorú platil zamestnávateľ sestry hlavnej hrdinky. (Ak o takom viete, sem s ním, pošlem mu životopis.)
Nemôžem ale povedať, že by sa mi kniha celkovo nepáčila, lebo sa mi vlastne aj páčila - určite zaujímavý námet a štýl písania ako vždy ľahký a rýchly, krásna destinácia a také akurát opisy. No páčila sa mi oveľa menej, ako iné Miškine knihy. V časti, kde sa spoznali a kde boli na dovolenke, to bolo super, lebo tam bolo cítiť tú chémiu medzi postavami. I keď aj tam boli nejaké nedorozumenia, ktoré sa ale vyriešili. Potom mi to prišlo také príliš rýchle. O dva týždne, o osem mesiacov... a tam bol vlastne koniec. ...alebo len nový začiatok?

Pôvodne som chcela dať hodnotenie 2,5/5. Ale! Po prečítaní dodatku, ktorý Miška uverejnila na FB dávam 3,5/5, lebo ten bol zaujímavý a dosť navnaďujúci na prípadný ďalší diel. Škoda, že nebol práve v knihe, napr. ako epilóg, a bol len neskôr na FB.
Osobne si ale myslím, že takéto ukončenie je vhodné a netreba k tomu už radšej nič viac. Neviem si celkom predstaviť, o čo by v pokračovaní išlo, aby to už nebolo len nasilu...

Čítaj viac

10
Miťuška

Emília Balková prečítala knihu

05.01.2022 14:06

10
Miťuška

Emília Balková prečítala knihu

28.12.2021 12:36

10
10

Emília Balková napísala recenziu

22.12.2021 12:37

Musím povedať, že obálka tejto knihy sa mi páči zo všetkých najmenej..
Ale o to viac sa mi páčil príbeh Hyeronyma a Saskie.
Ona bola od začiatku pre mňa sympatická, tými jej farebnými vlasmi, tým ako sa snažila do všetkého dať svetlo a všade ho vidieť. Ale zároveň som čakala rozuzlenie, prečo je to tak a na všetko čo súviselo s ňou aj s povahou jej sestry (čo bolo pre mňa rozhodne šok a nečakala som to).
On bol zvláštny gróf, ktorý niečo strážil a Saskia ho skrátka zaujala, aj keď si to aj on prestavoval zo začiatku o dosť inak.
Naozaj musím uznať, že to boli zaujímavé námety všetkých, zatiaľ troch, kníh. Nezvyčajné, prekvapivé a veľmi pekné.
Štýl autorky mi stále trošku nesedel, ale už sa mi to čítalo o čosi lepšie ako predchádzajúce diely, asi som ti už zvykla. No našla som aj dosť chýb (aj keď naozaj iba kozmetických), ktoré som v predošlých knihách nenachádzala. Možno ešte jedno čítanie pred tlačou a bolo by to top.
Príbehy inak môžem odporučiť. Určite je to hlavne zaujímavými námetmi - novodobá aristokracia a celý rod von Barevanson - stoja za prečítanie a čo mne nesedí, niekomu inému sa môže, naopak, páčiť. Budem sa tešiť, ak ešte nejaký príbeh vyjde a rada si ho prečítam, lebo v niečom sú určite jedinečné :)

Čítaj viac

10
10

Emília Balková napísala recenziu

22.12.2021 12:27

Opäť vyzdvihujem úžasnú obálku, ktorá perfektne vystihuje názov knihy a vďaka ktorej som si vedela prestaviť hlavnú postavu Kasandru.
Bola mi veľmi sympatická, celá ona ako osobnosť a hlavne jej štýl obliekania. Bola som veľmi zvedavá na jej príbeh, na to, že je vlastne taká mladučká vdova a na to, ako bude súvisieť celý dej s vlkmi.
Natan mi bol tiež veľmi sympatický. Jeho biele vlasy, minulosť a to, ako ho to ťahalo na zámok a prečo vlastne.
Rovnako aj Dacián a Alexej. Všetky postavy boli veľmi zaujímavé, pekne vykreslené a musím povedať, že aj Vanda, hoci tá mi od začiatku nesedela a už viem aj prečo.
Tento príbeh sa mi ale veľmi páčil, dokonca aj viac ako prvý diel.
Krásny námet a celkovo dej, rovnako ako aj prvý z tejto série boli veľmi nevšedné a prekvapivé. Avšak opäť som sa nedokázala úplne stotožniť so štýlom písania autorky. Čítala som to veľmi dlho a nebolo to len nedostatkom času. Stále pridlhé súvetia. Dlhé opisy mi v tomto prípade až tak veľmi nevadia, lebo som si to vedela pekne prestaviť, ale miestami je ich naozaj priveľa.

Hodnotím ju ale o niečo lepšie, ako prvý diel, lebo bola pre mňa naozaj zaujímavejšia.

Čítaj viac

10
Miťuška

Emília Balková prečítala knihu

22.12.2021 12:16

„Na dobrú knihu treba aj dobrých čitateľov.“

Victor Hugo