Knihy
E-knihy
Toto sme MY
Martinusáci
O nás

Za Martinusom stojí množstvo skvelých ľudí, vďaka ktorým sa nám darí plniť vaše želania. Radi by sme vám našich Martinusákov predstavili. Kliknutím na fotografiu môžete nahliadnuť, kto sú ľudia, ktorí dohliadajú nato, aby sa vaša objednávka dostala bezpečne až k vám. Každý z nás tu má profil, ktorý vám umožní sa o nás jednotlivo dozvedieť o kúsok viac.

Toto sme MY Martinusáci a spolu sa snažíme pre vás prinášať tie najlepšie príbehy a fantastické služby, aby bol život ešte krajší.

Naše aktivity

11

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková napísala recenziu

19.09.2019 04:48

Priznávam, že po tomto románe som siahla až s odstupom času, keď som zaregistrovala aj seriál, ktorý bežal v jednej našej televízii. Seriál som nesledovala a tak som si povedala, že prečo nie? A urobila som dobre.
Kniha je naozaj krásna. Dobre zvládnutý dizajn, vystihujúca obálka. A keď ju zoberiete do rúk, určite ju už nepustíte (samozrejme, ak máte radi takéto romány).
Celá kniha je vlastne o tom, že zvláštna doba si vyžaduje zvláštne činy. Pre niekoho možno nepochopiteľné, pre iného úplne v poriadku. Ponižovanie, fyzické tresty, smrť. Všetko v mene vyššieho záujmu a vyššej moci. Nemáš právo, nedočkáš sa pomoci. Pokiaľ si nepomôžeš sám. A vlastne o tom je aj náš život.
A čitateľom by som radila, ak vás láka seriál, prečítajte si najprv knihu. Urobte si vlastný úsudok, nenechajte sa pomýliť zbytočne natiahnutým a komerčným, seriálovým dejom. Kniha je len kniha a je to originál. Prajem krásny čitateľský zážitok.

Čítaj viac

11

Nádejná jadrová fyzička s túlavými topánkami a knihou v ruke :)

Monika Bírová napísala recenziu

18.09.2019 05:50

Päťdesiat žien a s nimi päťdesiat príbehov v krásnom ilustrovanom vydaní nás prevedie výnimočnými aktivistkami, umelkyňami, fotografkami a ďalšími prelomovými ženami, ktoré žili v našich krajoch. Mnohé dosiahli úspechy svetového významu a predsa dnes z nich málo poznáme. Ich odkazy môžeme nájsť v hudobných dielach, významných budovách, objavených kométach, či odrodách ruží. Krátke, inšpirujúce texty sú písané pútavou formou a na konci knihy ich dopĺňa chronologický zoznam s prehľadom historických reálií. Knižka je nielen perfektným tipom na darček, ale aj náučným domácim čítaním, aby sme nezabudli že aj naše dejiny sú výrazne ovplyvnené SuperŽENAMI.

Čítaj viac

3

Zuzana Mráziková napísala recenziu

16.09.2019 10:16

Krásne, morbídne a pritom humorné, melancholické. Už po prvých riadkoch je cítiť jedinečný Burtonov štýl :) nádherné ilustrácie a originálne básne...škoda, že je taká krátka....

Čítaj viac

3

Zuzana Mráziková napísala recenziu

16.09.2019 09:58

Keď Smrťo dostane výpoveď - čo urobí? S kľudom jemu vlastným sa pustí do obyčajnej práce medzi ľudmi a spoločenskí ľudia na dedine sa stávajú jeho priateľmi. :) zrazu sa však vynárajú rôzne dôsledky smrťovej nečinnosti....brilantné pero Terryho Pratchetta a jeho viac či menej skryté prirovnania k dnešnému svetu aj z tejto knihy robia skvost. Túto hodnotím ako jednu z najlepších, ktoré som od neho čítala.

Čítaj viac

8

Geologička. Knihomilovníčka. Dievča z dediny. Kresťan. Šťastne vydatá.

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 18:22

Veľmi silná kombinácia príbehov tvorí dokonalé čítanie k moru, na gauč, ku krbu, či do parku.
Schôdzka so smrťou sa síce odohráva na nezvyčajnom mieste, avšak postavy sú pre nás bežní ľudia, s bežnými pocitmi a túžbami. Len Hercule dokáže nazrieť tak hlboko do ich vnútra, aby prišiel na to, kto mal nielen motív, ale aj odvahu zabiť. Pretože niekedy majú motív skoro všetci zúčastnení.
Zlo pod slnkom, odohrávajúci sa na malebnom anglickom pobreží je smutný príbeh žien, ktoré milujú a spravia všetko pre svojho vyvoleného. Po vysvetlení udalostí som bola opäť v šoku z dokonalej zápletky, kde z psychológie postáv už od začiatku jasne vyplývalo, kto je obeť, a kto je vrah, bol však potrebný Poirot na to, aby som si to uvedomila.
Temný cypriš bol pre mňa rozhodne najcennejšou súčasťou knihy, a po pravde kupovala som ju, kvôli tomuto príbehu. Samostatne sa nedá veľmi zohnať a pre mňa osobne je príbeh z TOP 3 od Agaty (ako aj Päť malých prasiatok). V toto príbehu je predostretý problém toho, či keď si prajeme niekoho smrť tak veľmi, že ju v mysli plánujeme, a ten človek naozaj zomrie, na koľko sa dokážeme cítiť vinní? Elinor je nesmierne sympatická dáma, ktorá je síce vášnivá, ale všetko robí s rozvahou. A presne ona je obvinená zo zločinu z vášne. Ako inak, za všetko môže povaha jednotlivcov, ruže a rozuzlenie prinesie až Poirot.

Čítaj viac

8

Geologička. Knihomilovníčka. Dievča z dediny. Kresťan. Šťastne vydatá.

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 18:08

Kráľovná klasickej detektívnej zápletky opäť nesklamala. Na vraždu mladého dievčaťa sa Poirot a madam Oliverová nemôžu dívať cez prítomnosť, musia nájsť všetky dôležité detaily z minulosti prítomných, pretože inak nepochopia, prečo musela zomrieť. Ako vždy, psychológia postáv nám postupne ukazuje jasne na vraha, ale pointu som si uvedomila, až keď mi ju naservíroval Poirot :)

Čítaj viac

8

Geologička. Knihomilovníčka. Dievča z dediny. Kresťan. Šťastne vydatá.

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 18:03

Veľmi zaujímavá časť, síce bez Poirota a Marplovej. Zaujala ma filmové spracovanie, so zaujímavou zápletkou, avšak kniha sa nakoniec od filmu líšila, a jej záver sa mi páčil omnoho viac, takže jej čítanie zďaleka neľutujem! Práve naopak. Bobbie a Frankie (ako všetko v Agathiných knihách, aj mená voňajú klasickým anglickým vidiekom) sa snažia prísť na to, prečo zomrel muž na golfovom ihrisku, nakoniec však bude zaujímavejším faktom to, kto skutočne ten človek bol.

Čítaj viac

8

Geologička. Knihomilovníčka. Dievča z dediny. Kresťan. Šťastne vydatá.

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 17:58

Jeden z nás - človek, ako všetci ostatní, v jeho okolí, či krajine. Človek, ktorý trpí a prežíva veci ako ostatní, avšak jeho konanie je odlišné. Asi nemusím písať o sile príbehu jednotlivcov, ani o sile posolstva, ktoré táto detailne spísaná kniha poskytuje - to v nej objaví každý sám. Mne priniesla pravidvý pohľad na to, ako si dnes ľudia utvárajú dojem na základe dojmov, a nie faktov. Breivik si bol istý svojimi dojmami a spísal ich vo svojom manifeste. Zabíjal pre ne ľudí. Považoval ich za fakty. Pritom to fakty neboli. Zabíjanie považoval za nevyhnutné. A pritom nebolo. Jeho príbeh však siaha ďaleko do mladosti jeho matky a je naozaj príbehom celého Nórska a nie len jeho samého.

Čítaj viac

8

Geologička. Knihomilovníčka. Dievča z dediny. Kresťan. Šťastne vydatá.

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 17:50

Desivý príbeh, ktorý bol pre mňa hlavne o tom, že v každom jednotlivcovi je zlo, a nie každý s ním vie bojovať úspešne. Nuž a potom sú tu takí, ktorí ho v sebe pestujú, kŕmia ho a nehľadia na dôsledky. Ako skoro v každej dánovke, aj tu však nevyhrá spravodlivosť na 100%, a nie všetko je čierne a biele.

Čítaj viac

8

Geologička. Knihomilovníčka. Dievča z dediny. Kresťan. Šťastne vydatá.

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 17:41

Sára sa mi veľmi páčila. Pre mňa je to jedna z top kusov od DD, pretože zápletka aj postavy sú dotiahnuté do veľmi detailného konca. Je tu muž, ktorý je, aký je, kvôli všetkomu, čo v živote zažil, a sú to veľmi desivé veci. Je tu jeho dcéra, ktorá vie, čo chce, avšak vo vnútri ju ovládajú jej pocity a hlavným z nich je pomsta. Je tu muž, ktorý je šťastný, pretože má pocit,že má konečne na dosah ženu, s ktorou môže stráviť celý život, ona je však s manželom - tyranom. A samozrejme, na konci toho celého je vražda a naši detektívi, ktorí sa v týchto príbehoch musia zorientovať, pretože nájdením vraha, sa honba za spravodlivosťou neskončila.

Čítaj viac

„Čítanie = najlepšie učenie.“

Alexander Sergejevič Puškin