Knihy
E-knihy
Toto sme MY
Martinusáci
O nás

Za Martinusom stojí množstvo skvelých ľudí, vďaka ktorým sa nám darí plniť vaše želania. Radi by sme vám našich Martinusákov predstavili. Kliknutím na fotografiu môžete nahliadnuť, kto sú ľudia, ktorí dohliadajú nato, aby sa vaša objednávka dostala bezpečne až k vám. Každý z nás tu má profil, ktorý vám umožní sa o nás jednotlivo dozvedieť o kúsok viac.

Toto sme MY Martinusáci a spolu sa snažíme pre vás prinášať tie najlepšie príbehy a fantastické služby, aby bol život ešte krajší.

Naše aktivity


Príbeh o dievčati Nufar, ktorej jej vlastné nečakané klamstvo zmení život. So šedej myšky sa stáva hrdinka. Vďaka tomuto klamstvu nachádza aj lásku - chlapca Lea. Dokáže žiť s tým, že jej klamstvo ovplyvňuje život iného človeka a klamať aj svojim najbližším?
Autorkin štýl sa mi páčil, v knihe je veľa obohacujúcich myšlienok.

Čítaj viac

6

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasť mňa.

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

24.08.2019 15:41

Spoznajte Hirku, dievča s neskrotnými červenými vlasmi, ktorá zaujme nielen svojou odvahou, ale predovšetkým svojím tajuplným osudom. Žije vo sfanatizovanom svete plnom povier a legiend, kedy sa všetky istoty obyvateľov upierajú len k onomu "Vidoucímu", a kde havrany značia moc väčšiu, než je im schopný prostý ľudský um pripísať. Vo svete, kde sa ľudia najviac boja tých "iných", kde Sila značí postavenie, kde sú osudy vopred predurčené. Zrazu je tu však Hirka a Hirka je iná. Úplne iná. Nemá chvost. Vie, odkiaľ pochádza (aspoň si to myslí), no nie je si až tak istá tým, kam patrí. Je odvážna, hoci nie až tak šikovná. Má dobre srdce a rada pomáha ľuďom. A všetko, čo chce, je zapadnúť. (a prežiť obrad samozrejme.) To však ešte netuší, že jej malé rozhodnutie vyhnúť sa obradu spustí lavínu udalostí, v ktorých sa zrazu svet budovaný tisícročnými báchorkami otrasie v základoch.
Skvelá kniha a skvelé postavy. Mňa len trošku mrzí to absentujúce napätie, nakoľko je dôraz kladený skôr na svet ako taký, na opisy a psychologizáciu, než na dobrodružstvo. A nie je to ani kniha, ktorú by som zhltla na posedenie, nakoľko niektoré veci treba v sebe nechať doznieť.

Čítaj viac

6

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasť mňa.

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

23.08.2019 10:15

Marissa nás vo svojej novej sérii zavedie do povojnového sveta, ktorému vládnu Renegáti, superhrdinovia so superschopnosťami, pripravení zachraňovať svet. Stále je tu však aj odboj Anarchistov, zloduchov, ktorí nevedia prekusnúť prehru a neustále útočia v malých vlnách. Nora, naša hlavná (anti)hrdinka sa radí k Anarchistom a má naozaj dobrý dôvod Renegátov neznášať. Adrian, milý a dobrý chalan z Renegátskej centrály žije v trochu zidealizovanej bubline. Verí, že svet je vďaka Renegátom lepší, ale aj on má svoje tajomstvá a svoje dôvody ísť po jednej konkrétnej členke Anarchistov. Keď sa Nora pri príjmacích skúškach infiltruje medzi Renegátov, Adrian ani len netuší, že všetky odpovede má priamo pod nosom. A akú rolu v tom všetko hrá samozvaný strážca zákona či chlapec za sklom, ktorému všetci vravia bandita? A ešte stále je tu tá helma...
Jedno je isté, Marissa je kráľovná prepletených osudov, zámeny charakterov a dychberúcich koncov. Dokázala to už v cykle Měsíčni kroniky a dokazuje to aj tu. Kniha si stále udržuje určitú vlnu napätia. Renegáti nie sú za žiadnych okolností top fantasy, aké som kedy čítala. Ale vďaka úžasnému štýlu písania, gradovaniu deja a hlavne, vďaka tým postavám, som ju zhltla už dvakrát a neviem sa dočkať pokračovania! A ešte jedna vec - aj nové rozprávky majú svoje čaro!

Čítaj viac


Ak by ste podľa názvu očakávali knižku plnú údajov, čísel a vysvetliviek, tak vás pravdepodobne Moc faktov sklame. Ak však k čítaniu pristúpite s ochotou nechať sa ohúriť, to by sa jej podariť mohlo. :-)
Vďaka čítaniu tejto knižky totiž zistíte, že svet často vnímame skreslene a že s ľudstvom ako takým to nemusí byť až také čierne. Dozviete sa, k akým najčastejším omylom dochádza pri interpretácii informácií, ale aj to, že veci, ktoré nás učili v škole, už nemusia platiť. Moc faktov odporúčam úplne každému. Ak však hľadáte knižku, ktorá vám dodá nádej, ste ešte lepší adept na jej čítanie. :-)

Čítaj viac

Moc faktov
  • Hans Rosling
  • Ola Rosling
  • Anna Rosling Rönnlund
4,7
16,12 €


Veľa ľudí si Michelle Obamovú pamätá ako historicky prvú Afroameričanku vo funkcii Prvej dámy USA. Na stránkach tejto knižky sa však dozviete, že Michelle je oveľa viac. Príjemným pisateľským štýlom sa vám na stránkach kníh predstaví žena pochádzajúca zo skromných pomerov, ktorá sa vlastným úsilím a odhodlanosťou prepracovala najskôr na prestížne americké univerzity, neskôr na mnohé zaujímavé kariérne posty a nakoniec ako manželka Baracka Obamu až do Bieleho domu. Spolu s Michelle a jej rodinou prežijete dojímavý a mimoriadne ľudský príbeh o boji za vlastné presvedčenie a hodnoty, a to aj v situáciách, kedy by iní ľudia takýto boj dávno vzdali. Môj príbeh je veľmi inšpirujúce a pútavé čítanie.

Čítaj viac

6

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasť mňa.

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

22.08.2019 10:09

V cykle Měsíčni kroniky nám Marissa približuje tradičné rozprávky v netradičnom svetle. Tento raz sa spolu vrátime k rozprávke Na vlásku a k odvážnej, hoci trošku šialenej Rapunzel. Tretí diel nám navyše sľubuje, že sa aj od srdca zasmejeme. Vojnový konflikt medzi Zemou a Mesiacom naberá na obrátkach a tak sa naši hrdinovia uchyľujú k čoraz odvážnejším krokom, ktoré však nie vždy dôjdu do zdarného konca. To však vôbec nevadí, pretože to otvára dvere novým objavom a novým stretnutiam a my spolu sledujeme, ako sa klbko plné poloprávd pomaly rozmotáva. A áno, prvé stretnutie Cress a kapitána Thorneho je presne ten typ scény, ktorú milujem a dokážem si ju čítať stále dookola. Lebo tak trochu smiešno-tragický osud má mnoho vysnívaných lások.

Čítaj viac

6

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasť mňa.

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

22.08.2019 09:59

V cykle Měsíčni kroniky nám Marissa približuje tradičné rozprávky v netradičnom svetle. V prvom dieli je to práve nesmrteľná Popoluška, od ktorej sa nebudete vedieť odtrhnúť. Cinder je z časti človek, z časti robot, ostatní sa jej stránia, hoci každý človek má svojho robotického sluhu. (trošku paradox doby, nie?) Vydedená a osamotená si opravuje mechaniku vo svojej dielničke, až kým tam nezavíta samotný princ Kai s pomerne netradičnou požiadavkou. A tak sa roztáča kruh otázok a odpovedí, kedy pomaly, ale isto sledujeme, aké "ľahké" je vyvolať vojnu, ale hlavne, aké "ľahké" je ju prehliadať, keď je všetko dobre zorganizované. A akú rolu v tom všetkom hrá naša Popoluška? Úplne inú, než ste si možno mysleli.

Čítaj viac

6

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasť mňa.

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

21.08.2019 18:28

Zlodějský tanec je voľné pokračovanie trilógie Kroniky pozostalých, nakoľko sa dej odohráva pár rokov po konci tretej knihy, a teda tu stretávame množstvo starých známych, ale už v inej role. Nápaditému svetu niet čo vytknúť, história a tradície sú tu veľmi pevne späté so životom. Kazi je ako (anti)hrdinka skvelá a akcia v knihe určite nechýba. Nastáva tu stret názorov, ktoré sú len výplodom rozdielnej výchovy a odlišných interpretácií udalostí. Jase je typický príťažlivý vládca, moje srdce si však nezískal. Chýbala mi tam taká ta iskra, to niečo, prečo až tak neprahnem po ďalšom dieli, hoci si ho zo zvedavosti asi aj tak prečítam.

Čítaj viac

6

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasť mňa.

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

21.08.2019 18:16

Kniha Láska a úcta pojednáva o prapôvodných rozdieloch medzi mužmi a ženami. Nielen o ich rozdielnom zmýšľaní, ale aj o odlišných potrebách či schopnostiach vyjadrovať sa a vyjadrovať si lásku. Hoci sa opiera o isté časti z Biblie, zďaleka si nemyslím, že je určená len veriacim, a hoci je primárne určená manželom, prečítať by si ju mal každý, bez ohľadu na svoj status. Teda aspoň každý, kto túži viac porozumieť opačnému pohlaviu. Niekedy stačí zmeniť pár viet, a whulala, nedochádza k nedorozumeniam. Odskúšané!

Čítaj viac

6

Som súčasťou všetkého, čo som kedy prečítala. A to všetko je súčasť mňa.

Sandra Vitkovičová napísala recenziu

21.08.2019 18:02

Podtitulok knihy nám pripomína koniec prvého dielu, a zároveň začína niečo nové a niečo úžasné. Feyre prežíva veľkú dilemu a úzkosť, hoci by sa mala tešiť z víťazstva na Amaranthou a na nadchádzajúcu svadbu s milovaným Tamlinom. Je možné, že by svojich rozhodnutí začala ľutovať? Paradoxne, u Tamlina nenachádza pochopenie, nakoľko je zaslepený túžbami a nenávidená dohoda s Rhysom nadobúda nové rozmery. Nie, nič nie je ako sa zdá a už nikdy nič nebude ako predtým. Dejová línia sa prudko stáča a všetko, čo ste nasávali v prvom diele, sa vám teraz odhalí v novom svetle, a to myslím doslova. Okrem množstva zvratov vás však čaká aj spoznávanie nových postáv, ktoré si zamilujete, poputuje trošku po iných dvoroch a aj láska naberie na obrátkach. A k tomu zistíte, aké jednoduché je zaviesť čitateľa.

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“