Toto sme MY
Martinusáci
O nás

Za Martinusom stojí množstvo skvelých ľudí, vďaka ktorým sa nám darí plniť vaše želania. Radi by sme vám našich Martinusákov predstavili. Kliknutím na fotografiu môžete nahliadnuť, kto sú ľudia, ktorí dohliadajú nato, aby sa vaša objednávka dostala bezpečne až k vám. Každý z nás tu má profil, ktorý vám umožní sa o nás jednotlivo dozvedieť o kúsok viac.

Toto sme MY Martinusáci a spolu sa snažíme pre vás prinášať tie najlepšie príbehy a fantastické služby, aby bol život ešte krajší.

Naše aktivity

Martinus
16

Po dlhšej dobe YA fantasy kniha, ktorá si zaslúži prívlastok "krásna" či "jedinečná" a taktiež "s posolstvom". Nádherná kniha plná ešte nádhernejších slov, kde práca s jazykom predčí takmer aj samotný príbeh. Ale len takmer ;) Dej samotný je pomerne reálny, napriek fantasy prvkom a oboznámenie čitateľa s hrôzami vojny až desivo realistické. Hlavné postavy nie sú prehnane dokonalé ani prehnane hrdinské, romantická linka jemná a vkusná...a taká ňuňu :) Dokopy to všetko vytvára pútavý príbeh dvoch mladých novinárov, ktorý si k sebe našli cestu napriek prvotnej vzájomnej nevraživosti, napriek triednym rozdielom a aj napriek priamemu stretu s vojnovým frontom - pričom ich toto všetko poznamenalo, rovnako ako čitateľa. Určite odporúčam!
"Začínam ho milovať; dvoma rôznymi spôsobmi. Tvárou v tvár a slovom k slovu."

Čítať viac

Martinus
10

Příjemná oddychovka, která vás bude bavit, pokud rádi čtete převážně o rodinných vztazích a jemných nuancích v nich. Knížka je přirovnávána k Malým ženám, na tom bych ale doporučení nestavěla (podle mě to knížce spíš škodí a čtenářstvo k ní přistupuje s velkým očekáváním).

Bez obav bych ji doporučila, pokud hledáte něco, u čeho vypnete, co vás rozečte, pokud vás zrovinka nic náročnějšího nebaví, určitě je to taky super knížka na letní dovolenou. Zároveň se ale (i když velmi zlehka) dotýká spousty citlivých témat od psychických problémů přes pokus o sebevraždu až po hledání vlastní identity - není to tedy ideální čtení, pokud hledáte něco humorného, spíš pokud chcete zaplout do intimních rodinných vztahů.

Za mě skvělé čtení, příjemně překvapilo, na konci jsem, přiznávám se, zamáčkla slzu :) Prostě čtivá vztahovka, ale nakonec překvapivě velmi emoční, citlivá a rozvinutá do hořkosladkýho konce.

Čítať viac

Martinus
17

Niekedy mi je téma knihy priveľmi blízka, že nechcem, aby ostala neprečítaná. Čo je pre niekoho neznáme, pre mňa celkom prirodzené (a naopak). A viem, aké dôležité je pripomínať si, čo dobre poznám, človek totižto ľahko na všeličo zabúda. Sila melanchólie znie ako kniha pre mňa ušitá. Aj je, len nie do každej nálady, ani počasia. A síce nie je jednou z tých, ku ktorej sa budem neustále vracať, v tomto januárovom chlade bola nápomocná. Niečo z nej si so sebou ponesiem už navždy - pocit nebáť sa aj hlbokého smútku, keď príde a bude ho dosť, nemusím ho vyháňať, môžem pri ňom nahlas premýšľať, rozprávať sa s ním. A vymýšľať, lebo spolu so smútkom, možno práve vďaka nemu, dokážem tvoriť dobré veci.

Čítať viac

Martinus
17

V živote je toho mnoho, čo si vyžaduje čas. Také sú i niekoré príbehy. Majú veľmi veľa strán, aby sa mohli vyrozprávať, povedať všetko, čo ich ťaží. A hoci je počúvanie občas priveľmi náročné, potrebujú byť vypočuté.
Tento príbeh je ako rieka, ktorá prúdi pomaly, pomaličky, až ju napokon urýchli búrka. Príliš neskoro a príliš nečakane.
No tam rastie láska, tá k sebe samému.
Lebo rieka, ktorá aj keď prúdi pomaly, nikdy neprestane tiecť.
Je to pekná kniha. Vonia broskyňami.

Čítať viac

Martinus
16

Za mňa asi najlepšia časť tejto série (a mám prečítane všetky doposiaľ vydané, takže aj pokračovanie). Prvých 100 strán je absolútne dych berúcich a na každej ďalšej strane máte pocit, že nič viac prekvapivé, nečakané a zamotané sa stať nemôže. Omyl! Autorka sa stým vôbec nepára a vrhne vás do víru akcie, napätia, stresu... Chvíľami som mala pocit, že je toho už príliš (hlavne na Poppy), ale nedokázala som prestať čítať. Rovnako tak koniec vás dvihne zo stoličky a ďalšie nové nečakané odhalenia donútia zbierať oči zo zeme. Preto sa stred knihy môže stať nudnejší, no to len preto, lebo autorka začiatkom a koncom nastavila latku napätia príliš vysoko.
Celkovo je dej poriadne zamotaný, fantasy prvky sveta pútavé, pikantné scény poriadne pikantné a postavy stále očarujúce (najmä Kieran). Po druhej časti, ktorá mi prišla trochu zdĺhavá a Poppy aj Casteel ma skôr rozčuľovali, v tejto knihe som si ich nanovo obľúbila a celkov sériu ešte viac zamilovala. Určite odporúčam!

Čítať viac

Martinus
17

Príbeh, ktorý nás zaujímavým dejom oboznamuje s témou bezdomovectva, ktorá je v detských knihách zriedkavá. Sú tu vykreslené stereotypy a predsudky, ktoré máme voči ľuďom bez domova, nečakané priateľstvá a prejav láskavosti. Zároveň sledujeme progres hlavného hrdinu, Hektora, ktorý šikanuje celé svoje okolie. Pod tlakom okolností sa však mení a vy si nenechajte ujsť zmenu jeho správania.
Kniha by mohla byť dobrým podnetom na debatu v škole.

Čítať viac

Martinus
17

Vynikajúce pokračovanie knihy Storočie chirurgov. Ak máte radi náučno-populárnu literatúru zaoberajúcu sa vývojom medicíny toto vás bude baviť.
Počas čítania knihy som si uvedomila, ako veľmi sa chirurgia posunula od svojich začiatkov. Úprimne si neviem predstaviť absolvovať chirurgický zákrok v podmienkach aké sú v knihe opisované.
Začítajte sa do tejto zaujímavej knihy, kde sa dozviete, ako sa v počiatkoch robili chirurgické zákroky, ktoré sú dnes bežnou súčasťou lekárskej starostlivosti o pacienta.

Čítať viac

Martinus
17

Ako veľká fanúšička pôvodnej trilógie som sa veľmi potešila, že sa budem môcť na Prašinu vrátiť. Toto komiksové spracovanie príbehu je parádne. Grafika vynikajúco dopĺňa atmosféru celého príbehu, ktorý nestratil nič z toho, na čo sú fanúšikovia zvyknutí.
Ak ste Prašinu predtým nečítali (veľmi ju však odporúčam a to nielen deťom) tak to vôbec nevadí. Tento tajomný príbeh si užijete, či už ste alebo nie ste fanúšikom komiksov.

Čítať viac

Martinus
8

Fitzek pokračuje v trende kvalitného psychothrilleru.
Zorbacha, ktorý má nastúpiť do väzenia, osloví mamička uneseného dievčaťa Feline. Feline má avšak spoločnú minulosť so Zorbachovou známou Alinou.
Alina prešla operáciou očí a stretáva sa s psychiatrom, ktorý jej pomáha preniesť sa cez ňu. Kontaktuje ju však Zorbach, aby mu pomohla nájsť Feline. Spoločne sa nakoniec pustia do hľadania Feline na základe hodiniek, do ktorých Feline nahrala nový playlist, ktorý obsahuje indície k tomu, kde ju únosca drží.
Fitzek opäť vytiahol na čitateľom mnoho zvratov, ktoré udržia pri knihe každého, kto chce zistiť, kto za tým únosom stojí. Vrátil sa po rokoch Zberateľ očí alebo sa jedná o nejakého jeho fanatika? Všetko sa v správny čas dozviete :))

Čítať viac

Martinus
8

Fitzek opäť nezaváhal a napísal úžasné pokračovanie Zberateľa očí.
Stretávame sa so Zorbachom, ktorý stále hľadá svojho syna Juliana, a Alinou, ktorá je poslaná do väznice aby vyšetrila očného chirurga. Práve očný chirurg Suker je podozrivý, že pácha zločiny spojené s jeho profesiou, preto Alina má svojim darom odhaliť jeho ďalšie obete. Suker jej však ponúkne možnosť opäť vidieť.

Dej ma pohltil od prvých strán a nepustil ma, kým som nedočítala poslednú stranu. Prelínanie pohľadu Zorbacha a Aliny príjemne povzdvihli úroveň deju a pridávali na napínavosti. Vďaka tomu nakoniec prídeme na to, kto je ozajstný Zberateľ očí a či Julian stále žije. Za mňa 5/5, zvrat klasicky dosiahol to, že som len z úžasom hľadela do steny a spájala "body".

Čítať viac

„One must always be careful of books and what is inside them, for words have the power to change us.“

Clockwork Angel - Cassandra Clare, 2011
Clockwork Angel
Cassandra Clare