Toto sme MY
Martinusáci
O nás

Za Martinusom stojí množstvo skvelých ľudí, vďaka ktorým sa nám darí plniť vaše želania. Radi by sme vám našich Martinusákov predstavili. Kliknutím na fotografiu môžete nahliadnuť, kto sú ľudia, ktorí dohliadajú nato, aby sa vaša objednávka dostala bezpečne až k vám. Každý z nás tu má profil, ktorý vám umožní sa o nás jednotlivo dozvedieť o kúsok viac.

Toto sme MY Martinusáci a spolu sa snažíme pre vás prinášať tie najlepšie príbehy a fantastické služby, aby bol život ešte krajší.

Naše aktivity


Príbeh červenovlasej šibalky Anny je známy po celom svete a tak si našiel cestu aj do môjho srdca.
Anna je sirota s veľkou fantáziou, množstvom slov a výbušnou povahou. Príbeh začína tým ako sa Anna ocitne v opatere postarších súrodencov a začína jej dlhá cesta dospievania, ktorá je zachytená v celej sérii. Je to príbeh o spriaznenom priateľstve, rodine, vtipných situáciach, ale aj o tom ako Anna vyčarí každému úsmev na tvári.
Donedávna som príbeh videla len vo filmovom spracovaní a bála som sa, že už budem vedieť čo očakávať a tým ma bude kniha nudiť. Napriek tomu som sa do nej pustila a ostala som očarená. Nielenže som sa dočítala o nových dobrodružstvách Anny, ale viac som sa dozvedela o zmýšlaní jednotlivých postáv a ich činoch voči Anne. Kniha vo mne vyvolala radostné/romantické pocity a opäť som zatúžila byť malým dievčaťom. Čítala sa s ľahkosťou a každá nová kapitola ma donútila zasmiať sa nad ďalším výmyslom Anny.
Knihu odporúčam všetkým dievčatám, ktoré chcú zažívať romantické leto v dobrodružnom duchu plnom zábavy a priateľstva.

Čítaj viac

17.06.2021 19:42

Bez mučenia priznávam, že súčasná slovenská literatúra ma skôr obchádza, ale každý rok pri vyhlásení finalistov Anasoft Litery podrobne skúmam najlepšiu desiatku, či ma tam niečo zaujme. Tento rok to boli až dve knihy a prvou z nich je Eklektik bastard.
Je to taká nie príliš hrubá brožúrka so špecifickou sazdbou (veľkým písmom a malými okrajmi) a textom prekladaným s čiernobielym komiksom. Samotnou grafikou dáva autorka najavo, že má u prdele nejaké očakávania, podobne ako postavy jej poviedok akékoľvek očakávania druhých ľudí.
Ak žijete v Bratislave, máte okolo tridsiatky a pracujete v korporáte, veľmi pravdepodobne sa v knihe nájdete. Alebo v nej nájdete typy ľudí, z akých sa smejete/plačete/nechápete. Štýlom sa to podobá odpočutým rozhovorom z bratislavskej kaviarne/krčmy/električky – je to surové, necenzurované, realistické, vulgárne, a do finále Anasoft litery sa to pravdepodobne dostalo ako nejaká generačná výpoveď. Problém je, že bratislavské ženy okolo tridsiatky nie sú celá generácia a aby nejaká kniha takto fungovala, malo by sa s ňou vedieť stotožniť oveľa viac ľudí. Čo veľmi neplatí, stačí sa pozrieť na ostatné love/hate recenzie.
Ja osobne na jednej strane oceňujem sviežu formu, ktorá vybočuje z bežného nudného priemeru, a tá prostorekosť mi neprekáža, sama som sa ale na knihe ani nebavila, ani na mňa žiadno nezapôsobila. Môj estetický zážitok je na úrovni blogu Troška troska a Facebooku Denník demotivovanej, takže tá druhá hviezdička je tam vlastne za odvahu.

Čítaj viac


"Ze soli jsme zrozeni, se solí žijeme a v sůl se zase obrátíme."

Gotická rozprávka o Thaumasových sestrách, ktoré sú prekliate. Najskôr ich bolo dvanásť, no 4 z nich postihla "nehoda". Hlavná hrdinka Annaleigh a jej zvyšných 7 sestier už celé roky držia smútok za ich mŕtve sestry. Keď sa k ním náhle pridá ďalšia, dcéry odmietajú nosiť opäť čiernu a začnú chodiť na tajomné bály. Annaleigh tuší, že niečo nie je v poriadku a každou minútou sú veci záhadnejšie. Snaží sa prísť na tajomstvo jej rodiny, ale nikto jej neverí a nechce pomôcť. Plesy, cudzinec v prístave, duchovia jej nebohých sestier. Je to skutočnosť? Alebo len výplod šialenstva?

WOW! Dielo, ktoré obsahuje rovno niekoľko žánrov. Nájdete v ňom romantiku, horor, detektívku, ale aj klasické young adult. Napriek tomu, že sa v knihe nachádza veľa postáv autorka to zvládla excelentne a vôbec v nich nenastáva chaos. Každý si v knihe nájde svoje, ale za mňa bola jedný slovom ÚŽASNÁ! Dej bol napínavý a dynamický, stále sa v ňom niečo odohrávalo a ani na sekundu som sa nenudila. Páčila sa mi blízkosť sestier a zároveň ich rozličné povahy. Autorka neváhala spraviť drastické rozhodnutia pri postavách a tým vystupňovať napätie. Dúfam, že kniha vo Vás nechá rovnaké pocity.
PS: Najviac ma mrzí, že knihu nemôžem čítať opäť po prvý raz.

Čítaj viac


Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Najoriginálnejšia detektívka z tvorby mojej obľúbenej autorky Agathy Christie, akú som doteraz čítala. Na opustený ostrov je neznámym hostiteľom pozvaných desať hostí. Každý z nich má za sebou minulosť, ktorú začne postupne odhaľovať hlas tajomného hostiteľa v dome. To postupne vedie náhlym úmrtiam, ktoré sú až desivo presné podľa detskej riekanky. Hostia po jednom umierajú a navyše nedokážu zistiť, kto z nich je vlastne vrah. Napätá atmosféra a všaseprítomný strach zvyšných hostí postupne graduje až nakoniec neostane ani jeden. Geniálne premyslené a výborne napísané až do poslednej strany.

Čítaj viac


Temno, ktoré Vás pohltí a už nikdy nepustí...
Dej sa začína v malom "mestečku" Olszanka, ktoré je pod ochranou mocného a tajomného čarodeja menom Drak. Drak chráni mestečko pred temnými silami hvozdu, ktorý všetko premení na zlo a z ktorého nie je cesty von. Drak za jeho služby žiada iba jednu obetu a to, že si každých 10 rokov vyberie jedno dievča a zoberie so sebou. Agnieszka s jej vernou priateľkou Kasiou vedia, že sa deň D blíži. Všetci tušia, že si Drak vyberie krásnu Kasiu, no keď si vyberie Agnieszku všetkých to prekvapí. Agnieszka sa z mladého a nešikovného dievčaťa stáva nebojácna žena, ktorá je pre záchranu svojich milovaných ochotná obetovať svoj život. Príbeh o skutočnom priateľstve, láske, ale aj boji zla proti dobru Vás vtiahne ako temný hvozd.
Ve stínu Hvozdu je krásna kniha s krásnou obálkou a veľmi originálnym námetom. Po prečítaní prvých strán som nevedela knihu od seba odtiahnuť. Postavy boli jedinečné a páčil sa mi ich vývoj, hlavne hlavnej hrdinky Angieszky. Bohužiaľ, ma veľmi mrzelo, že autorka nerozvila viac vzťah/lásku medzi Drakom a Agnieszkou a venovala jej iba pár strán. Taktiež mi prišli zdĺhavé opisy boja, ktoré by som v iných prípadoch "žrala", no v tomto príbehu mi to prišlo silené.
Knihu rozhodne odporúčam a teším sa na autorkin ďalší titul: V zajetí zimy.

Čítaj viac


Veľmi zaujímavá kniha z prostredia nie tak dávneho Iránu, nakoľko sa dej odohráva v nedávnej minulosti. Kniha sa zaoberá aj politikou či sociálnym prostredím okolia, pričom môžete nahliadnuť do krajiny, ktorá nám nie je veľmi známa. Dozvedáte sa tak o fungovaní bežného života obyvateľov Teheránu, ako aj dôsledky fungovania politiky pre bežných obyvateľov. Je to zaujímavá kniha, ktorá vás nielen poučí, ale aj si pri nej dokážete oddýchnuť.

Čítaj viac

Aria
  • Nazanine Hozar
4,2
15,24 €


Román o mužovi so zlomeným srdcom a láske, ktorá lieči všetky rany... Kniha opisuje muža, ktorý chce pomáhať ľuďom. Autor nás tak privádza do témy obchodovania s bielym mäsom a muž v knihe obetiam obchodovania pomáha. Či sa mu to darí alebo nie, dozviete sa v knihe, ktorá aj napriek ťažšej téme sa dobre číta, dej je napínavý až do úplného záveru. Kniha tak tiež patrí do kategórie "nepustíte z rúk" a môžete sa naplno zahĺbiť do jej deja.

Čítaj viac


V knihe najdeme pribeh velmi hudobne nadaneho chlapca, ktory utecie na prahu dospelosti z domu, nakolko sa nepohodne s otcom - chce sa osamostatnit a zarabat svojim talentom hrou na gitare. Po dlhsom case sa zoznami so spevackou, ktorej zacina pisat texty. Zaroven hra na spominanej gitare, ktoru mu vsak ukradnu. Ked sa k nej opat dostane, nastava dramaticky okamih, ktory chlapec nevnima. Po neskorsom navrate domov je vsak vela veci inak a chlapec sa dozveda pravdu...
Dej sa dobre cita, autor vzbudzuje pocas textu viacero uvah o hlavnom hrdinovi a tym vas nechce odputat od knihy (co sa mu dobre dari). Autor vas urcite nesklame a kniha vo vas vzbudi aj rozmyslanie o svete a medziludskych vztahoch

Čítaj viac


Dej knihy je rozlozeny na 2 casti - na vysetrovanie (opis) vrazdy 25 rokov spat a druha cast sa venuje liecbe 7 zavislych v prerobenom sídle v Toskansku. Obe casti do seba zapadaju, ale to si precitate. Autor nas v druhej casti postupne zoznamuje najskor s lekarkou, jej pomocnikom, sponzorom celeho projektu, ako i so vsetkymi 7 osobami, ktore zacinaju experimentalnu liecbu. Ci a ako sa im podari zbavit svojich zavislosti, sa docitate velmi rychlo, pretoze dej sa neustale stupnuje, mozno nieco ocakavate, autor vas niekde smeruje - a zrazu zistite nieco ine. Urcite knihu precitate aj naraz, lahko sa cita - zaver je vsak trochu necakany, takze urcite stoji za precitanie.

Čítaj viac


Kto pozná dátum svojej smrti, už umiera...

Sebastian Fitzek, pre mňa kráľ psychologických trilerov, napísal doteraz najstrašidelnejší triler, ktorý Vám nedovolí zavrieť oči a prinúti Vás čítať dokonca.

Všetko sa začína jedným "náhodným" telefonátom na tiesňovú linku určenú ženám. Jules pracoval v hasičskom zbore, ale po nešťastných udalostiach musel odísť. Jules dostane službu na tiesňovej linke pre ženy. Má im pomôcť na ich nočnej ceste domov. A tak začína telefonát s tajomnou Klárou. Klára bývala sebavedomá, ambiciózna a úspešná žena, ale jej nešťastie ju zmenilo. Kláru prenasleduje sériový vrah, ktorý jej určil dátum jej smrti, pokiaľ nesplní jeho požiadavku. Má strach a vie, že dnes večer zomrie. Tým sa začína plná noc tajomstiev, zvratov a temnej minulosti Julesa a Kláry.

Cesta domov sa veľmi rýchlo dostala do mojích TOP 3 "fitzekoviek" a len tak ju niečo nevymení. Dej ma vtiahol už po prvej kapitole a držal sa ma až po záver. Aj keď postavy neboli úplne dokonalé, tak som dokázala s nimi prežívať ich strach, nervy a zúfalstvo, ktoré prežívali. Celou knihou vládla záhadná atmosféra.

Tak ako všetky Fitzekovky, aj táto má jasný vzorec a práve preto ich milujem. Možno si myslíte, že Vás už nič neprekvapí, no záver Vás ohromí.

Čítaj viac

„Aby existovali veľkí básnici, musia existovať veľkí čitatelia.“

Walt Whitman