Toto sme MY
Martinusáci
O nás

Za Martinusom stojí množstvo skvelých ľudí, vďaka ktorým sa nám darí plniť vaše želania. Radi by sme vám našich Martinusákov predstavili. Kliknutím na fotografiu môžete nahliadnuť, kto sú ľudia, ktorí dohliadajú nato, aby sa vaša objednávka dostala bezpečne až k vám. Každý z nás tu má profil, ktorý vám umožní sa o nás jednotlivo dozvedieť o kúsok viac.

Toto sme MY Martinusáci a spolu sa snažíme pre vás prinášať tie najlepšie príbehy a fantastické služby, aby bol život ešte krajší.

Naše aktivity

9

Je to jednoduchšia knižka vhodná pre čitateľov 12+. Je nenáročne písaná a ľahko sa číta. Dá sa zmáknuť aj za pár hodín. Príbeh je písaný pútavo. Jedine, čo ma odrádzalo bol klasický ľúbostný trojuholník.. Ale bez toho knižky asi nejestvujú. :D

Čítať viac

19
19

Ďalšie knižné recenzie nájdete aj na mojom instagramovom profile - @knizny.svet :)

Knižný Svet napísal recenziu

02.07.2022 19:04

Priznávam, že kniha IBA DESAŤ DNÍ patrí nielen medzi moje najočakávanejšie ale najmä medzi moje najobľúbenejšie knihy, ktoré som mala možnosť za tento rok prečítať. Toto miesto knihe právom patrí (veď sami posúdite po prečítaní).

V poradí druhý román z tvorby tejto talentovanej autorky ma len utvrdil vo všetkom, o čom som bola presvedčená už pri čítaní predošlého príbehu KONFLIKT, ktorý odporúčam všade, kde sa pohnem...

Perfektný štýl písania obohatený krásnym a citlivým opisom prostredia, v ktorom si vás získajú autentické postavy s charaktermi podľa skutočnosti.

Od samého začiatku ma oslovil prológ, ktorý v sebe ukrýval presne "to tajomno", ktoré musíte v knihe podrobne preskúmať až do úplného konca.

Mňa kniha neskutočne chytila za srdce a ešte aj teraz pri písaní týchto slov mám slzy v očiach, že som knihu prečítala. Bolo to silné, nádherné, jedinečné, ale hlavne originálne. Miška to so slovami jednoducho vie! A ja ju za to nesmierne obdivujem a vďačím jej za magický čitateľský zážitok. Verím, že nás obdarí ešte množstvom kníh.

V príbehu sa ukrýva dej, od ktorého sa nebudete chcieť odtrhnúť. To mi verte - či chcete alebo nie. Oceňujem témy, aké boli v príbehu spomenuté. Nejdem ich tu vôbec menovať, pretože ich tu bolo jednak dosť a na druhej strane vám nechcem pokaziť zážitok z čítania. Keď som sa sama púšťala do príbehu, netušila som čo mám čakať a asi preto ma celý text tak oslovil a hlboko zasiahol.

Cením si každé písmenko, pretože práve tieto malé kúsky textu vytvorili tento skvost a knihu, na ktorú nezabudnem. Verím tomu, že sa ku knihe ešte niekedy dostanem a opäť pocítim ten nával emócií, aký som zažila pri prvom čítaní.

Svoje významné miesto si tu našli aj hlboké myšlienky. Niektoré som si musela vypísať, iné zvýrazniť, ostatné prečítať ešte raz aby som následne pochopila ich silu a dôležitý význam.

Spomenula by som tu toho omnoho viac a po jednom písala všetky chvály na knihu, ale viem, že by to nedokázalo obsiahnuť všetky moje myšlienky...

Čítať viac

17
17

Volám sa Martin. Milujem knihy, filmy a seriály. Rád píšem recenzie a vlastné postrehy. Najradšej mám mangy, fantasy a sci-fi.

Martin Matěj napísal recenziu

02.07.2022 18:50

Nešťastný manžel plánuje zabiť manželku, ktorá sa mu postarala o zdevastovaný život. Pri honbe za cielenou vraždou ju prenasleduje do temnej jaskyne a snaží sa pochopiť, aké srdcervúce udalosti ho priviedli na toto pochmúrne miesto. Manželský pár však bude prekvapený keď zistí, že jaskyňa ukrýva viac než len vlhkú prázdnotu...

Skrýša je jednodielnou poviedkou autora, ktorý je v manga komunite známy ako Masasumi Kakizaki (autor Zelenej krvi). Svojím temným a thrillerovým príbehom sa snaží navodiť studenú atmosféru. Stručným a cieleným rozprávaním nám s pomocou retrospektívy ukazuje zaujímavé psychické rozpoloženie hlavnej postavy. Tmavými ilustráciami a napätou dynamikou zase drží čitateľov v skrytom zrušení. Negatívnymi stopami sa mohli stať tmavšie obrázky a slabšie dialógy. Jednoduchá dejová linka ostala priamočiara a predvídateľná. 62/100%

Čítať viac

16

Kvalitná učebnica (+ CD) francúštiny pre začiatočníkov, ale viac vhodná pre ľudí, ktorí navštevujú kurzy, ako pre samoukov.

Čítať viac

2
2

milovník fantasy a do detailu premyslených postáv, ktorý raz za čas skúsi siahnuť po niečom inom a väčšinou to oľutuje :D

Cara napísala recenziu

02.07.2022 18:31

Najprv začnem tým, že túto knihu nehodnotím hviezdičkami, pretože už pred jej kúpou som vedela, že sa púšťam do niečoho, čo nepatrí medzi môj obľúbený žáner. Napriek tomu ma anotácia zaujala natoľko, že som sa to rozhodla risknúť a pustila som sa do toho.

Nie som cieľová skupina tejto knihy, možno práve preto som to chcela skúsiť - dať šancu niečomu inému a zistiť, či v nej nájdem aspoň niečo, čo sa ma dotkne. A áno, našla som v knihe určité momenty, ktoré boli dokonalo opísané, poprípade krásne myšlienky a podobne. Miestami som však mala pocit, že príbeh stále stojí na tom istom mieste, a tak som sa do čítania musela trochu nútiť. Práve vďaka tomu som ocenila celkom krátke kapitoly, no na druhej strane som sa občas nemohla zbaviť pocitu, že niektorým momentom v knihe niečo chýbalo.

Pri čítaní som si niekedy priala, aby autorka išla viac do hĺbky a aby mi dala aspoň zopár dôvodov si vytvoriť bližší vzťah k postavám. Príde mi, že žiadna z nich mi akosi nesadla. Mala som pochopenie pre to, čím si prešli a že pre človeka po bolestivých udalostiach môže byť ťažké vidieť svet tak ako predtým. Miestami som krútila hlavou nad ich rozhodnutiami a želala som si, aby spolu navzájom viac komunikovali. Vďaka tomu, že sú ich životy celkom dosť prepojené, čakala som väčšie puto a chémiu.

No tu sa znovu dostávam k tomu, že kniha a príbeh, ktorý skrýva, nie je určená pre mňa a to je v poriadku. Možno ho o pár rokov budem vnímať inak, možno nie. To však nemení nič na tom, že som rada, že som mu dala šancu a nahliadla doň. Ide o silný príbeh, ktorého krutosť sa z času na čas preniesla aj na mňa.

Mne osobne sa najviac páčil koniec, pretože som od neho očakávala niečo trochu iné. Milo ma prekvapil a pekne uzavrel celý príbeh :)

Čítať viac

10
10

Tomáš Jáger napísal recenziu

02.07.2022 17:25

4/5 - nemôžem dať viac a nepatrí sa dať ani menej. Knihu by som rozdelil asi takto : Veľmi, naozaj veľmi pútavý úvod a opisy postáv, potom trošku jemná nuda, ktorá sa striedala s napätím, a záver bol pekný, ale zároveň aj očakávaný. Nie je to 5/5, ale rozhodne lepšie než nejaký priemer. Grisham len a len dokazuje, že patrí k najlepším autorom zo sveta súdnych siení.

Čítať viac

10
10

Tomáš Jáger napísal recenziu

02.07.2022 17:23

5/5 - nie je vôbec o čom. Jednoducho Grishamova jazda a to od začiatku až do konca. Keďže film som videl ako veľmi malý a bolo to dávno, nepamätal som si koniec a tým pádom som si o to viac knihu užil. Nemôžem a nedá sa dať menej ako 5/5. Prečo? Postavy, dej, mocný úvod, napínavý príbeh z pera geniálneho autora a ten záver... ten záver...

Čítať viac

14
14

Milujem knihy a všetko, čo s nimi súvisí. Nie som len knihomoľ, ale som aj knihomoľ, ktorý to trošku prehnal a napísal dve knihy :D. Prísne tajný denník Miry Danesovej a Dovoľ mi všetko - pod dievčenským menom Mirka Novysedláková. Okrem toho som v roku 2019 začala aj knihy prekladať (z angličtiny do slovenčiny). Zatiaľ som preložila tituly: Večné puto od Laury Frantz (i527.net, 09/2019), Vražedný príliv od Dani Pettrey (01/2020, i527.net), Sídlo Haven Manor: Záhadná guvernantka (06/2020, i527.net) a Sídlo Haven Manor: Odvážna dáma (09/2020, i527.net)

Mirka Molnárová - Novysedláková napísal recenziu

02.07.2022 16:13

Autorka naozaj ovláda svoje remeslo, originálnym, veľmi priamym a pútavým spôsobom zobrazuje životy rôznych spoločenských tried, služobníctva, priemyselníkov, druhorodených bratov titulovaných grófov, chudobné učiteľky klavíra, bohaté dedičky i nešťastne zamilovaných mladých grófov.
Nečakajte ohromné zvraty, akcia a dynamika je v príbehu vystavaná na bežnej realite danej doby. Pocitovo to vo mne vyvoláva niečo podobné, ako keď sa pozeráte na obraz krásneho malebného anglického vidieka. Obraz vás síce neohromí, niečo podobne ste už niekde videli, ale ten príjemný pocit z krásne zazelenanej krajinky vždy stojí za to. A tento príbeh a jeho spracovanie (skvelý preklad!) rozhodne stojí za prečítanie.

Čítať viac

14
14

Milujem knihy a všetko, čo s nimi súvisí. Nie som len knihomoľ, ale som aj knihomoľ, ktorý to trošku prehnal a napísal dve knihy :D. Prísne tajný denník Miry Danesovej a Dovoľ mi všetko - pod dievčenským menom Mirka Novysedláková. Okrem toho som v roku 2019 začala aj knihy prekladať (z angličtiny do slovenčiny). Zatiaľ som preložila tituly: Večné puto od Laury Frantz (i527.net, 09/2019), Vražedný príliv od Dani Pettrey (01/2020, i527.net), Sídlo Haven Manor: Záhadná guvernantka (06/2020, i527.net) a Sídlo Haven Manor: Odvážna dáma (09/2020, i527.net)

Mirka Molnárová - Novysedláková napísal recenziu

02.07.2022 15:20

Nádej zomiera na jeseň je román, ktorý vás úplne pohltí, a to od prvej po poslednú stránku. A to i napriek niekoľkým časovým rovinám, množstvom postáv a dosť náročným témam. Miška Mihoková je spisovateľka ,,par excellence" a to ani trochu nepreháňam. Život, hĺbku a originalitu, akú som našla v tomto románe, človek nenájde len tak každý deň.
Žasnem, ako to autorka všetko celé premyslela a poskladala ako nádherný obraz z puzzle dielikov, z tých najmenších, pretože tu každá časť hrá svoj prím, myšlienky, miestami aj filozofické, sú trefné, posúvajú dej dopredu, no zároveň aj krásne poukazujú na život ako taký a aj čitateľa obohacujú o umelecký zážitok i poučenie bez toho, aby skĺzli do pátosu, čo sa odráža na veľmi pútavom a rýchlo plynúcom čítaní.
Vrelo odporúčam!

Čítať viac

11

Táto malá knižka ukrýva príbeh o päťnásťrocňom chlapcovi, Christopherovi, ktorý ma autizmus a vníma svet úplne inak ako ostatní. Nenávidí keď sa ho ľudia dotýkajú a žltú farbu, avšak miluje čísla a matematiku. No čo je najdôležitejšie, Christopher chce rozlúštiť záhadu zavraždeného psa, ktorého našiel on sám.

Zdanlivo detektívny príbeh ukrýva o mnoho viac. Dozvedáme sa ako človek s autizmom rozmýšľa a funguje, taktiež ako sa s niečím takým vysporiadajú rodičia, prispôsobia alebo to nezvládnu. Tento príbeh mi príde tak skutočný, práve preto, že postavy, ich životy a rozmýšľanie bolo opísané veľmi realisticky. Avšak dáva do pozornosti aj to ako sa Christopher vysporiada aj s problémami, ktoré zažíva každý z nás, avšak rozhodne ich vníma inak.

Ide o veľmi pekný príbeh, plný uvedomení, myšlienok, ktorý je občas smutný a občas zase smiešny. No najmä je to nezabudnuteľná knižka.

Ako posledné chcem vyzdvihnúť spracovanie a dizajn, neuveriteľná krása či už zvonka alebo zvnútra. Okrem toho členenie kapitol podľa prvočísel je skvelý nápad, taktiež rôzne obrázky, výpočty či schémy. Obohacuje to už tak skvelý príbeh.

Prečítajte si.

Čítať viac

„Chceme toho víc a víc, a tahle iluze, že jsme s to mít víc a víc, tahle neověřená teorie, že je něco víc k mání, muže přetrvávat díky slovům, díky jazyku a jeho obratnému nebo inspirovanému užívaní. Ale je něco víc, co lze mít? A jestliže ano, jaká je povaha toho "víc"? Cožpak řada nejmoudřejších mužů neodhazovala v pokročilém věku jednu věc za druhou, až nakonec neměli nic než sami sebe, anebo to, co jim ze sebe zbývalo, a tvrdou podlahu, na které uléhali k spánku, prostý šat, do něhož se halili, nebo se jim aspoň přikrývali, misku, z které pojídali nejprostší pokrmy, lžíci a nic nebo skoro nic víc? Cožpak se ti nejmoudřejší z nás nezbavili všeho haraburdí a krámů světa a nezavrhli s ním celou tu iluzi a teorii "více"? Ale nový život chce víc, dítě chce víc, jinoch chce víc a téměr každý chce víc po celý svůj život. Ale jaká je pravá podoba tohoto "víc", které je tak žádoucí, že se nikdo nepřestává snažit je získat?“

O neumírání - William Saroyan
O neumírání
William Saroyan