Toto sme MY
Martinusáci
O nás

Za Martinusom stojí množstvo skvelých ľudí, vďaka ktorým sa nám darí plniť vaše želania. Radi by sme vám našich Martinusákov predstavili. Kliknutím na fotografiu môžete nahliadnuť, kto sú ľudia, ktorí dohliadajú nato, aby sa vaša objednávka dostala bezpečne až k vám. Každý z nás tu má profil, ktorý vám umožní sa o nás jednotlivo dozvedieť o kúsok viac.

Toto sme MY Martinusáci a spolu sa snažíme pre vás prinášať tie najlepšie príbehy a fantastické služby, aby bol život ešte krajší.

Naše aktivity

Martinus
15
31.05.2023 08:36

Nikdy by som nečakal, že autor krimi napíše takúto krásnu hĺbavú knihu. Žiaden vyfintený dej, len jeden starý človek, ktorý sa rozhodol byť sám a musí zúčtovať so svojim životom.

Čítať viac

Martinus
4

O knihe som počula mnoho zaujímavých názorov, vďaka ktorým som nakoniec po nej siahla. Kniha zaujala hlavne napínavým dejom, zaujímavými zápletkami, tajomnou atmosférou a jedinečnosťou. Desivý príbeh, ktorý sa postupne odhaľoval a dovolil čitateľom nazrieť, ako tomu naozaj je. Záver mi síce príde trochu narýchlo ukončený, ale vo finále mi dokonalo zapadá do celkového deja ako posledný dielik puzzle.

Čítať viac

Martinus
21

Perfektná knižka, nádherné a realistické ilustrácie, na každej strane sa dá točiť kolieskom a objavovať nové zvieratká. Dobre sa pri nej zabavia deti od 0 do 4 rokov.

Čítať viac

Martinus
4

Nebudem klamať, táto kniha sa mi dostala do rúk po tom, ako som sa dozvedela, že sú v nej opísané jednorožce tak trochu inak. Nejedná sa totiž o dúhové jednorožce, aké poznáme z rozprávok, ale krvilačné jednorožce, ktoré sú aj pegasmi. Každý jednorožec má predurčeného svojho jazdca, s ktorým zdieľajú obrovské puto, ktoré je posilnené aj silou jedného z elementov. Skandar sa ale k svojmu jednorožcovi dostane trochu netradičným spôsobom. Dej postupne odkrýva prečo tomu tak je, prečo je Skandar a jeho jednorožec tak výnimočný a kto vôbec tajomný hlavný záporák je. Prečo kradne jednorožce a úmyselne ničí putá medzi nimi a ich jazdcami? Odhaľte to spoločne so Skandarom

Čítať viac

Martinus
4

Ako veľký fanúšik antickej mytológie som siahla aj po tomto titule. O Ariadne mám už čo-to načítané a táto kniha ma veľmi milo prekvapila. Dej sa odvíjal svižne, plný emócií mladej krétskej princeznej a jej sestry. Kniha ukazuje dva rôzne pohľady v priebehu rokov dvoch sestier a ich osudov. Jennifer Saint jednoducho patrí k velikánom v tejto oblasti ako je Stephen Fry :)

Čítať viac

Martinus
15

Čítať o španielskych dejinách bolo pre mňa niečo nové a nepoznané. Sledovať ako sa po stáročia na území španielskej Andalúzie prelína európska kultúra s arabským a moslimským svetom bolo veľmi zaujímavé.
Táto reportáž nám pomáha pochopiť komplikované vzťahy Európy a arabského sveta. Zároveň poukazuje, že časť našich európskych tradícii je ovplyvnených islamskou kultúrou. Po prečítaní som si kládla otázku, či by sa bez vplyvu arabskej kultúry a islamu vyvíjala európska spoločnosť rovnako.     

Čítať viac

Martinus
15

Kníh s témou druhej svetovej vojny máme na trhu veľa, ale začítať sa do spomienok detí bolo niečo iné. Tento hrozný konflikt ovplyvnil životy miliónov detí, ktoré boli prinútené vyrastať a dospievať počas prebiehajúcej vojny. Museli opustiť svoje domovy, rodiny, priateľov. Niektorých presunuli do väčšieho bezpečia, iných poslali do táborov v Európe alebo Sovietskom zväze. Stratili rodičov a neraz sa sami stali rodičmi pre mladších súrodencov a hlavou rodiny. Niektorí sa pridali do armády a bojovali po boku dospelých. Samostatnou kategóriou boli deti vysokopostavených nacistov, kt. boli súdený za vojnové zločiny. Jedny ich podporovali a ospravedlňovali ich zločiny, iní svojich rodičov za ich nacistickú kariéru odsudzovali.
Začítajte sa do príbehov týchto odvážnych detí, ktoré sa popasovali s neľahkým osudom a rozhodli sa vyrozprávať svoj príbeh.  

Čítať viac

Vojenka - Magdalena Grzebałkowska, 2022
Vojenka
  • Magdalena Grzebałkowska
5,0
19,87 €

Martinus
13

Táto kniha je tak krásne nevšedná. Žiadna prvoplánová lovestory, žiadny prvoplánový tragický príbeh. Vynikajúco vykreslený svet videohier, ktoré musela autorka takisto vymyslieť a že je ich v knihe niekoľko! Táto kniha je naozaj pre všetkých, pretože sa tu miešajú opisy videohier, no na pozadí sledujeme, ako sa vyvíjajú vzťahy medzi hlavnými hrdinami.

Čítať viac

Martinus
14

Páčia sa mi knihy Sally Rooney. Mám rada jej postavy. Sú to komplikované bytosti, no napriek tomu, možno práve preto, mám pocit, že im rozumiem. A viem sa na ne hnevať, pretože niekedy zbytočne špekulujú. Vtedy im nerozumiem, takže ma dostávajú do rozpakov a páčia sa mi o to viac. Také sú ich vnútorné svety. Opísané vo svojej nedokonalosti. A plné rozporov. Táto kniha má, okrem bežných kapitol, kapitoly vo forme mejlov, ktoré si píšu dve hlavné hrdinky, vďaka čomu možno do ich vnútorných svetov nahliadnuť ešte hlbšie. Ich životy sú premenlivé, ale všetky sú, tak je premenlivosť prirodzená. Prejavuje sa aj tým, že dnes si môžem byť v niečom istá, čo sa o pár rokov zmení v iné. Dobre tak, keď si viem veriť, hovoriť o mojich pravdách nahlas a to aj s vedomím, že raz to môžu byť celkom odlišné moje pravdy. Knihy Sally Rooney čítam ako young adult, mám ich preto rada. Sú tiež o tom, a nech to znie akokoľvek klišoidne (a uprímne si myslím, že niektoré klišé sú krásne), že na svete nie je nič, na čom by záležalo viac, než naučiť sa milovať.

Čítať viac

Martinus
14

Tiež by som chcela, aby táto kniha bola povinná. Nedávno som hovorila, že vášniví ľudia sú najkrajší na svete. Rada by som svoje tvrdenie opravila. Myslím, že okrem nich medzi najkrajších patria aj ľudia empatickí. Je neuveriteľné, že niektorí dokážu ostať empatickí i v bolesti. A v nebezpečenstve. Veľmi to obdivujem, takí ľudia sú pre mňa vzorom rovnako ako Elena Lacková. Rómka, ktorá v utrpení dokázala meniť svet. Poriadne poznať svoj domov, v ňom krásno, šťastie, ďalej to rozmnožiť, prinášať tam, kde nie je vítané. Často odmietnutá, ale vždy láskavá. Otvárala dvere, ktoré sa iným otvárali samé, no pred ňou boli zamknuté. Táto kniha je o jej živote, ale taktiež o životoch všetkých tých, ktorých sme poslali na okraj našej spoločnosti. Je to autentický text o láske, veľkosti, maličkostiach, kráse, obrovskej ženskej sile, slabosti, predsudkoch. O rómskej kultúre, domove takisto krásnom a dôležitom ako je domov môj. Som vďačná, že Elenina kniha vyšla v slovenčine a je preložená vo viacerých jazykoch. Teším sa jej popularite. Ešte si prajem, aby okrem povinnej literatúry bola tiež v rómčine, nech v nej rómsky jazyk žije a pripomína nám tak, že aj to je niečí domov.

Čítať viac

„Dážď netrvá večne a keď opäť zasvieti slnko, všetko sa bude ligotať.“