Čo sú e-knihy?

Elektronické knihy (e-knihy) sú ďalšou formou čítania vašich obľúbených príbehov. V porovnaní s tlačenými knihami majú niekoľko významných odlišností. Spomeňme najväčšie:

  • E-knihy sú doručované elektronicky, cez internet. Môžete si ich stiahnuť a začať čítať hneď, ako overíme vašu platbu. Poštovné samozrejme neplatíte :-).
  • Za elektronické knihy je možné platiť len bezhotovostne. Dôvodom je zachovanie výhody rýchlej doručiteľnosti.
  • Na čítanie e-kníh je potrebné elektronické zariadenie (PC, čítačka e-kníh, tablet alebo smartfón) a softvér (program), ktorý je schopný e-knihy zobrazovať.
  • E-knihy sú výbornou alternatívou tlačených knižiek. Skvelé sú napríklad pri cestovaní - už si nebudete musieť vyberať, aké knihy si so sebou zoberiete podľa toho, koľko miesta vám zostáva v kufri :-).

Ako čítať e-knihy?

E-knihy síce môžete čítať aj na bežnom počítači, no omnoho lepšie si e-knihu vychutnáte na čítačke e-kníh. Vďaka nízkej váhe, ako aj špeciálnej obrazovke podobnej klasickému papieru, môžete vaše e-knihy čítať komfortne kdekoľvek. Ak preferujete farebnú obrazovku a nezvyknete naraz čítať veľmi dlho, dobrou alternatívou môže byť aj tablet alebo smartfón.

Novinka! Stiahnite si našu novú aplikáciu na čítanie, v ktorej nájdete všetky zakúpené e-knihy z Martinusu na jednom mieste. Viac informácii

Aké e-knihy sú v ponuke?

V našej ponuke sa aktuálne nachádza viac než 30 000 e-kníh od slovenských aj zahraničných autorov. Dalšie pribúdajú každý deň. O tom, či sa váš obľúbený titul objaví ako e-kniha, rozhodujú možnosti a ochota vydavateľov. Získanie práv na vydanie elektronickej verzie knihy sa pri novinkách stáva bežnou praxou, pri starších tituloch ich však vydavatelia musia neraz zložito riešiť.

Ako sledovať dostupnosť titulov?

Ak vás zaujíma, kedy pridáme do ponuky konkrétnu e-knihu alebo audioknihu, odporúčame nastaviť si sledovanie autora danej knihy. V momente, kedy v ponuke pribudne titul od autora, ktorého sledujete, vám pošleme e-mail. Urobíme tak dokonca aj v prípade, že tlačená verzia už je v predaji a vy čakáte práve na e-knižnú alebo audioknižnú verziu.

Podobne to funguje aj pri vydavateľstvách. Pozor len na sledovanie veľkých vydavateľstiev, ktorým pravidelne vychádza množstvo titulov, aby vás e-maily o ich novinkách nezahltili. Našťastie, každé sledovanie (autora, vydavateľa) je možné kedykoľvek zrušiť opätovným kliknutím na „sledovacie“ tlačidlo.

E-knihy pridávame do ponuky ihneď, ako máme od vydavateľa k dispozícii všetko potrebné. Najočakávanejšie novinky sa snažíme zaradiť zarovno s vydaním tlačenej knihy alebo v najbližších dňoch od dátumu vydania.

Pri niektorých tituloch ponúkame aj možnosť predpredaja, vďaka ktorému si môžete e-knihu kúpiť ešte pred jej oficiálnym vydaním. Samotný súbor na stiahnutie sa vám sprístupní či priamo odošle do čítačky v deň vydania hneď okolo polnoci – tak skoro vám vytúženú novinku neprinesie ani ten najrýchlejší poštár :-)

Máte už dlhšie záujem o niektorý titul v elektronickej podobe, no neobjavuje sa v našej ponuke? Napíšte nám na eknihy@martinus.sk.

„Nie každý kto blúdi je stratený.“

Společenstvo prstenu - J.R.R. Tolkien, 2012
Společenstvo prstenu
J.R.R. Tolkien