Lenka Jacková

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomoľka a mamina. Kniha je môj relax.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihomoľka a mamina. Kniha je môj relax.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Knihy roka 2021
2021
Netvor z Čiernej hviezdy
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
8

Lenka Jacková napísala recenziu

14.01.2024 02:11

Výborný obsah, nádherná obálka worldbuilding vyzeral premyslene, perfektne napísané akcie, ale ABSOLÚTNE ŽIADNE VYSVETLENIA.

Ničomu som nerozumela, prečo sa to deje, prečo ten urobil to a to, ako funguje svet, aké sú pravidlá... nič. Radanine myšlienky mi to vôbec neuľahčovali, pretože sa so všetkým rýchlo zmierila, vrhala sa do všetkého a na 130.strane mi kvapla posledná kvapka.

Čítať viac

8
8

Lenka Jacková napísala recenziu

14.01.2024 01:59

"Pravdou je, že ty nejzajímavější věci vždycky rostou v temnotě."

V mnohých ohľadoch som si čítanie užívala, preto to trvalo tak dlho. Ale pekne po poriadku.

V hodnotení neberiem ohľad na obálku, (hoci je krásna), zato oceňujem grafickú úpravu pri nových kapitolách a tiež sprievodný text kurzívou. Ten má dvojaký účel - dodatočne osvetľuje minulosť, neskôr Lenine celkové myšlienky, ktoré ma nútili k zamysleniu.

Čo ma nesmierne potešilo bola jemná náznaková love linka a hlavne odlišnosť zápletky oproti iným fantasy. Záchrana domova, vlastnej existencie a nájdenie svojho ja, sa v skoro v každom príbehu dostávajú na vedľajšiu koľaj, tu hrali prím. Spolu so skvelo spracovanými témami ako samovražda, ľudské chovanie a z neho plynúce trápenie, vzťah prírody a človeka, ktorá mala zásadný význam pre dej. Srdcovkou sa však stal boj dobra a zla ako vnútorný konflikt postavy. Samotná Lena mi veľmi prirástla k srdcu (a nie pretože sa volám rovnako ????) kvôli jej myšlienkovým pochodom a vývoji. Nie je to hrdinka, ani bojovníčka. Len sa snaží pomôcť.
K tomu všetkému ma dostala očarujúca atmosféra lesa a slovanskej mytológie. Škoda, ze viac vynikla v prvej polovici. Druhá polka sa naproti tomu zamerala na akciu a prekvapenia. Síce som čakala iný spád deja, bavilo ma to. Koniec bol horko-sladký, plný zvratov a bola som s ním spokojná.

Jediné, čo by som vytkla je prehľad ďalších vyskytujúcich sa bytostí. Bola som z nich trocha zmätená kto je kto, a hlavne čo. (Fakt by ma zaujímal slovenský preklad)

Určite si to prečítajte. Možno tomu nedáte 4,5* ako ja, no niečím vás to iste osloví.

Čítať viac

8
8

Lenka Jacková napísala recenziu

14.01.2024 01:56

Milé, predvídateľné, také akurát na jednu dve hodinky. 3,5*

Námet dvoch spolubývajúcich, ktorý sa striedajú a absolútne nepoznajú, ma rozhodne zaujal.
Ich vzťah cez listy a odkazy sa mi veľmi páčil. Bolo to milé, úprimné a trošičku nostalgické.
Písali ste si s niekým listy? Alebo vymieňali odkazy cez dvere? Je to niečo úplne iné ako sms-ky, či četovanie a autorka to nádherne zachytila.

Okrem toho má dar opisovať miesta. Mám chuť nasadnúť do auta a ísť do Trenčína, pozrieť si všetky tie krásne výhľady. Možno si v lete s rodinou spravíme výlet ????.
Síce opis Lianinej práce ma nudil, bude to tým, že ma štatistiky a politika jednoducho nezaujímajú.

Čo mi prišlo slabšie boli ostatné vzťahy a postavy. Proste tam boli, urobili čo mali, koniec. Ničím ma nezaujali a tak trochu nechápem prečo bol z Lii každý chlap paf.

A bohužiaľ záverečné prekvapenie som uhádla asi niekde v polke. I keď párkrát som zvažovala iné možnosti, čím ďalej, tým viac mi to prišlo očividné. ????

Na záver len dodám, že ak máte radi krátke, a predsa komplexnejšie romantické oddychovky, ste na správnej adrese.

Čítať viac

8
8

Lenka Jacková napísala recenziu

14.01.2024 01:54

Tak toto sa mi pozdávalo oveľa viac! Dokonca som bola i prekvapená z konca.

DETEKTÍV Z MINULOSTI mal veľa krásnych posolstiev o sebavedomí, sebaláske, #bodypositivity , priateľstve, vzťahoch a hodnotách. Každý z nás má niečo, čo chce na sebe zmeniť, zvlášť ak ide o výzor.
Kebyže som Elizin príbeh vtedy čítala, zrejme by som sa prijala oveľa skôr ako mi to reálne trvalo. O to viac ho však odporúčam každému jednému dievčaťu a každej žene, nie len plus size dámam. Krása je v nás, len ju musíme nájsť. A všetkým z nás želám, aby pri nás stál rovnaký Edmond.

Spomienky s ním boli prekrásne, spoznala som lepšie Elu i jeho. Ibaže občas pôsobili ako jeho pohľady, čo ma málinko rušilo.

Páčilo sa mi, že Eliza postupne zmenila názor na terapie.
Často vzbudzujú zlý dojem a pritom ide o liečbu len v inej forme. Niekedy si myslím, že za to môže generačný rozdiel a nerozoznanie psychológa od psychiatra. Je mi smutno, keď niektorým stačí jedna zmienka o terapii a už vás majú za blázna. Bohužiaľ je to častý jav, ktorý tu autorka pekne vyvrátila.

To ma dostáva k Elinej diagnóze PTSD a následnym liečebným postupom, ktoré boli výborne spracované. Záverečný doslov k tejto téme si určite prečítajte dozviete sa čo - to i o autorke.

Ako som už spomínala, koniec ma prekvapil, v dobrom slova zmysle, no... neubránim sa pocitu, že konečné vysvetlenia boli krátke, rýchle a musela som si ich prečítať 2x lebo na prvý raz som ostala kompletne zmätená.

Čítať viac

8
8

Lenka Jacková napísala recenziu

14.01.2024 01:51

Posledná kniha z edície Zet, čo mi chýbala.
Mám pocit, že po takejto romantickej náloži budem mať ešte mesiac sladko až za ušami.
Každá časť bola lepšia než predošlá, čo jednoznačne svedčí o kvalite a vývoji autorky.

Jej najväčšie plus je podľa mňa ľahko rozpoznateľný štýl už po pár riadkoch. Stačí sa pozrieť na opisy miest, či práce hlavných postáv. Všetko je pútavo, do detailov opísané so špecifickou atmosférou, pretože autorka si robí podrobný výskum, navyše miesta, o ktorých píše, sama navštevuje.

V KRÁĽOVI Z ULICE sa tentokrát venovala klenotníctvu, zabŕdla do právničiny a súdnictva, dokonca sa sem dostalo aj troška ezoteriky, čo ja teda môžem .

Musím priznať, že to na mňa urobilo dojem. Určite ide o najoriginálnejšie spojenie všetkých prvkov od postáv, cez ich charaktery, prácu, vedľajšie postavy, až po prostredie a závažné témy, aké som kedy videla. Pád na dno, bezdomovectvo, rodinné vzťahy, lži... Neskutočne silné posolstvá.

Jediné, čo ma mrzí, je začiatok a to ako si hrdličky padli do oka. Naozaj nie som fanúšičkou #laskanaprvypohlad a necítila som medzi nimi tak veľa ako som mala. Ale to je len môj problém.

4,5* / 5*

Čítať viac

8
8

Lenka Jacková napísala recenziu

30.12.2023 12:08

Zas niečo iné, nové a zaujímavé . Minimálne tým, že forma rozprávania je audio nahrávka, klasický polobohovia tu nie sú, a hrdinami sú súrodenci.

Okrem toho som si užívala ako sa kultúra a symboly Egypta, v očiach pána Riordana, zachovali a pretavili do dnešných dní. Pre mňa, ako nadšenca tejto mytológie, ide o čerešničku na torte.

Knihe dávam 4* z 5*. Nechávam si zálohu pre ďalšie diely, pretože konečný wau efekt nebol taký silný, že by som mala nutkanie okamžite ich otvoriť.

Čítať viac

8
8

Lenka Jacková napísala recenziu

30.12.2023 12:06

Veľmi dobré pokračovanie. Páči sa mi tá inakosť medzi bohmi a vzťahom so smrteľníkmi a iste, páčia sa mi aj hlavné postavy.

Čítať viac

8
8

Lenka Jacková napísala recenziu

30.12.2023 12:04

Myslím, že táto séria si udržiava vyrovnané tempo. Bolo to fajn. Veľa vecí som uhádla ako skončia, mnoho vecí sa mi páčilo a celkovo asi nemám čo vytknúť, ale... Ja neviem, nechytilo ma to tak ako ostatné knihy od Riordana. Vždy to však bolo lepšie ako Magnus Chace.

Čítať viac

8
8

Lenka Jacková napísala recenziu

19.12.2023 08:30

Bolo to čtivé, zábavné i dojímavé. Mila s Leonom sa pekne dopĺňali, hoci zo začiatku som si ich spolu nevedela predstaviť. Asi preto ma najviac bavili časti , kde si vzájomne ukazovali svoju prácu, a nútili jeden druhého premýšľať. Predsa len s hackermi, či influencermi nie je veľa kníh a zrejme sa často nestretnú ani v reálnom živote. Taktiež sú s nimi spojené rôzne predsudky a názory.
O to viac som sa tešila z tejto témy, kvôli rozoberaniu sociálnych sietí, ich nástrahám a dopadom.

Rovnako sa mi páčil Milin podrezaný jazyk a štýl. Priznám sa, že mám podobný problém so "štekaním" vecí, ktoré tak nemyslím a potom sa musím ospravedlňovať. Geniálne ako to jej kamarátka vyriešila.
Leon bol zlatíčko. Jeho gestá voči Milici ma rozcítili a musím priznať, že záverečné kapitoly priniesli aj zopár sĺz.

Teším sa na ďalšie príbehy.

Čítať viac

8
8

Lenka Jacková napísala recenziu

11.11.2023 17:26

V podstate nemám čo vytknúť. Autorka rozumie tomu, o čom píše. Má ľahký a pútavý štýl, pekné opisy, zvládnutá hlavná postava aj jej dar a worldbuilding,ale na 5* to nie je.

Začiatok ma trocha nudil a ocenenila by som romantické, alebo aspoň sympatické, myšlienky o Westovi na začiatku, aby jej city neskôr vyzerali uveriteľnejšie. Stačili by malé detaily, pretože kým neprišla na Marigold, predstavovala som si ho, neviem prečo, ako tridsiatknika.
Záver bol akčný a hneď ma navnadil otvoriť Menovkyňu.

Čítať viac

„Do rodiny sa narodíš, do priateľstva vstúpiš. Časom zistíš, že s niektorými je lepšie sa rozísť. Iní stoja za každé riziko. “