Knihy
E-knihy

Tetovač z Auschwitzu

Ikar, 2018
Okamžitý download
EPUB
MOBI
TOP #23
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2018

Tetovač z Auschwitzu je román vychádzajúci zo skutočného príbehu Laleho a Gity Sokolovovcov, dvoch slovenských Židov, ktorí prežili koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau a po vojne si našli nový domov v Austrálii.

Čítaj viac

8,30 €

Bežná cena Bežne 11,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Tetovač z Auschwitzu je román vychádzajúci zo skutočného príbehu Laleho a Gity Sokolovovcov, dvoch slovenských Židov, ktorí prežili koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau a po vojne si našli nový domov v Austrálii. Lale v tábore dostal prácu tetovača. Jeho povinnosťou bolo číslovať väzňov, ktorých nacisti po selekcii nechali nažive, teda vpichávať im do predlaktí čísla s neodstrániteľným atramentom – jeden z najsilnejších symbolov holokaustu. Minimálnu slobodu pohybu, ktorú mu umožňovala táto funkcia, využíval na získavanie potravín výmenou za šperky a peniaze po zavraždených Židoch, čím nejedného spoluväzňa zachránil pred vyhladovaním. Jemu hrozila za túto činnosť smrť, mnohí iní jej vďačili za prežitie. Jedného dňa sa v rade na tetovanie vyskytlo vystrašené a roztrasené mladé dievča… Pre Laleho – fičúra, frajera a trochu aj dobrodruha – to bola láska na prvý pohľad. Zaumienil si, že popri vlastnom prežití urobí všetko pre to, aby prežila aj Gita.To, čo robí túto knihu zvlášť pozoruhodnou, je Laleho životný elán. Vedel, aký osud nacisti chystajú jemu aj ostatným väzňom, on sa však rozhodol nepoddať neľudskosti tábora, zachovať si dôstojnosť, osobnú integritu a žiť čo najplnšie, ako to bude možné. Napriek všetkej svojej drsnosti je Tetovač z Auschwitzu príbehom nádeje a odvahy, a hoci to znie neuveriteľne, aj príbehom veľkej lásky.Z anglického originálu The Tatooist of Auschwitz (Zaffre, an imprint of Bonnier Zaffre, a Bonnier Publishing company, London 2018) preložil Peter Fridner.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Tetovač z Auschwitzu - Heather Morris
Terapia - Sebastian Fitzek
18,20 €
Ušetríte 7,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
272
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
311465
Rok vydania
2018

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

150 hodnotení

99
19
6
1
3

Viki
pred piatimi dňami
sila človeka prežiť
Štýl autorky sa ľahko a rýchlo číta. Nehovorím o ľahkom čítaní toho, čo sa dialo v koncentračnom tábore. Zachytáva udalosti v koncetračnom tábore i možnosť ako prežiť ľahšie dennodennú obavu o svoj život. I na tak strašnom mieste, je možné sa zamilovať a tak ľahšie znášať svoj osud. Čo môže odradiť čitateľa od toho, keď si zakúpi knihu je, že si prečíta obal a na ňom má už rozuzlenie príbehu. Príbeh, ktorý hrdinovia prežili a šťastne sa našli. Kniha je pútavejšia, ak čitateľ nevie ako sa skončí. I keď predpokladá ako sa skončila, lebo hrdina mal možnosť nám vyrozprávať príbeh. V porovnaní s Mengeleho dievčaťom musím dať o hviezdičku menej. Autorka menej citlivo rozpráva príbeh, mám pocit, že nie je úplne angažovaná v príbehu hrdinu, neprežíva to s ním a má tam istý nadhľad. Tento pocit môže byť vyvolaný tým, že pôvodne ho autorka chcela napísať ako scenár k filmu a potom si to rozmyslela a vznikla z toho kniha. Alebo knihu písala Austrálčanka, ktorej je dianie 2. svetovej vojny viac vzdialené ako nám, ktorí v Európe žijeme. Možno by viac bola v tom angažovaná, ak by sama navštívila Osviečim a vedela o čom píše. Nakoniec je to jeden z málo príbehov z koncentračných táborov, ktorý sa skončí šťastne. Poukazuje na to, čo zmôže sila človeka chcieť prežiť.
Čítaj viac
Veronika Šimurdiaková
Veronika Šimurdiaková
23.1.2019
Veronika
Moc knihy nečítam, pretože som sa stretla len s ťažko sa čítajúcimi knihami. Ale toto je bomba. Síce sa v knihe opisuje veľa o táboroch a veľa zlého, ale veľmi ľahko sa číta. Ak mátw celý deň voľno, prečítate ju kľudne aj za 3-4 hodiny. Najlepšia kniha, akú som kedy čítala.
Čítaj viac
Jaja
22.1.2019
Odporúčam
Knihu som prečítala na jeden raz, tá sa číta sama.je to krásny príbeh, cítiť z neho obrovskú lásku a chuť žiť. Je to naozaj veľmi pútavý príbeh,jednoducho a pritom krásne napísaný.
Čítaj viac
Daniel
21.1.2019
Silný čitateľský zážitok
Knihu môžem každému, kto má rád skutočné príbehy len odporúčať. Príbeh je veľmi pútavý, autorka píše jednoducho a kniha sa naozaj číta rýchlo. Veľmi obdivujem Laleho a Gitu Sokolovcov za ich odvahu, vzájomnú podporu a lásku v čase nenávisti a hlavne na mieste, kde mala svoj prechodný domov samotná smrť. A napokon sa mi veľmi páčilo, že autorka na konci knihy aj spomenula osudy niektorých hrdinov tohto príbehu.
Čítaj viac
Marcela
9.1.2019
Odporúčam
Kniha je napísana jednoducho ale za to chytá za srdce.Človek až uveriť nemôže,že niečo takéto bol schopný jeden druhému spravi .Knihu som aj popri mojmu malému čertíkovi zhltla za jeden deň.
Čítaj viac
moe
7.1.2019
Jeden z príbehov, ktoré by nemali upadnúť do zabudnutia. Svedectvo o neuveriteľnej sile človeka, a nie len o perverznosti nacistov, ale aj o statočnosti obyčajných ľudí. Súhlasím ale, že jazyk autorky je miestami veľmi jednoduchý..náročného čitateľa môžu niektoré pasáže otravovať.
Čítaj viac
Erika
6.1.2019
Lahko sa cita
Mam rada skutocne pribehy. Kniha je pisana jednoduchym jazykom. Paci sa mi, ze v doslove bolo napisane, co sa dialo s hlavnymi hrdinami neskor. Odporucam aj knihu Chlapec na drevenej debnicke.
Čítaj viac
Petra Nagyova
Petra Nagyova
4.1.2019
Aby sa nezabudlo
Knižka je napísaná jednoducho, číta sa rýchlo, pútavo, autorka je naozaj talentovaná žena. Muselo to byť naozaj ťažké zohnať materiály na knihu, ktorá rozoberá Osvienčim.
Prečítajte si ju, aby sa nezabudlo na to, čo sa stalo.
Čítaj viac
Lucia
18.12.2018
Príbeh o odhodlaní prežiť a o sile lásky.
Je naozaj krásne a až neuveriteľné, čítať o tom, že aj napriek zverstvám , ktoré sa diali v koncentračných táboroch, ľudia ostávali stále ľuďmi, vznikali, aj keď niekedy krátke, ale silné priateľstvá a dokonca aj láska.
Tá držala hlavných hrdinov pri živote, no iste aj fakt že malý sakramentské šťastie v nešťastí, ktoré mnohých obišlo.
Kniha patrí k tým lepším, ktoré som na túto tému čítala, niekedy mi ale vadil štýl písania, až príliš jednoduchý, pri niektorých silných pasážach rozprávania.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Tetovač z Auschwitzu - Heather Morris
Terapia - Sebastian Fitzek
18,20 €
Ušetríte 7,60 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“