Jemné umenie mať veci v paži

Ako úspešne ignorovať zaužívané pravidlá a napriek tomu spokojne žiť

Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
Vydavateľstvo
Eastone Books, 2018

Ďalšie formáty

Kniha
9,99 €

Kniha o osobnom rozvoji pre novú generáciu od blogerskej superstar, ktorá ukazuje, ako sa prestať riadiť pravidlami „pozitívneho“ myslenia a nájsť svoj vlastný spôsob spokojného života podľa toho, čo je pre nás dôležité.

Čítať viac

Kniha o osobnom rozvoji pre novú generáciu od blogerskej superstar, ktorá ukazuje, ako sa prestať riadiť pravidlami „pozitívneho“ myslenia a nájsť svoj vlastný spôsob spokojného života podľa toho, čo je pre nás dôležité.

Čítať viac

Ďalšie formáty

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kniha o osobnom rozvoji pre novú generáciu od blogerskej superstar, ktorá ukazuje, ako sa prestať riadiť pravidlami „pozitívneho“ myslenia
a nájsť svoj vlastný spôsob spokojného života podľa toho, čo je pre nás dôležité. Ľudské bytosti sú totiž omylné a majú svoje obmedzenia. Nie každý môže byť úžasný a výnimočný. Niekedy sme víťazi, inokedy lúzri a nie vždy je to naša chyba.
Neustála snaha o dokonalosť, o naplnenie očakávaní, ktoré na nás naložila spoločnosť, rodičia, či my sami je presne to, čo nás robí nešťastnými. Namiesto toho by sme mali spoznať svoje limity a naučiť sa ich akceptovať. Až keď si priznáme svoje chyby, strachy, neistoty a začneme čeliť možno aj trochu nepríjemnej pravde, môžeme začať rozmýšľať, aké veci sú pre nás naozaj dôležité.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
9,99 €

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
PDF
EPUB
MOBI
6,95 €
Ďalšie
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
176
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
313724
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Eastone Books

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,0 / 5

172 hodnotení

76
32
18
11
12

Najužitočnejšie recenzie

17

Volám sa Martin. Milujem knihy, filmy a seriály. Rád píšem recenzie a vlastné postrehy. Najradšej mám mangy, fantasy a sci-fi.

Martin Matěj
5
5.12.2020
Ako veľký odporca tohto žánru, som zostal titulom ,,Jemné umenie mať veci v p**i," mierne zaskočený. Po dlhom zápasení so svojou zvedavosťou som sa rozhodol nazrieť dovnútra. Bol to šok!
Mark Manson nám prináša dielo, ktoré do vôd motivačnej literatúry vnieslo čerstvý vzduch. Skrz príbehy obyčajných ľudí nám predostiera odpovede na všetky životné otázky. Nenútene a s ľahkosťou nám srší pravdu do očí. Vulgárny jazyk a hravý sarkazmus vyniesli knihu do nebeských výšin. Sám autor vstupuje do deja a vyjadruje sa tým najjednoduchším spôsobom.
Kniha vám uteká pod rukami a budete na konci skôr, ako by ste chceli. Vychutnáte si každú stranu a nebudete chcieť skončiť.
Hodnotím 100/100% a dal by som oveľa viac !!!
Čítať viac
Robert
2
29.12.2019
Dostal som túto knihu ako darček, som si ju želal dostať :) Nielen podľa názvu som od nej niečo iné očakával, skôr praktický návod ako z hlavy vyhodiť nepríjemné myšlienky, alebo zážitky, ktoré počas dňa zažívame asi všetci, veci, o ktorých viem, že sú nepodstatné, ale mozog sa k ním často vracia, aj keď si vedome uvedomujem, že sú to hlúposti. Priznám sa, dočital som poctivo len po stranu č. 60, zvyšok som z časti prelistoval, viac ma to fakt nebavilo, pre mňa osobne nezaujímavé čítanie. Väčšinou mám pri čítaní a po čítaní nejaký pozitívny pocit, ale tu som skôr nasilu čítal. Ale ak to niekomu pomohlo, tak super, ja som bol sklamaný, na základe toľkých pozitívnych recenzií som očakával, že to bude i pre mňa zaujímavé čítanie. Možno sa k tomu niekedy vrátim a dám tomu ešte šancu
Čítať viac
14
2.4.2022
Príručka moderného stoika
Ako mať veci v piči a spokojne si žiť. Nebudem tu pokrytecky dávať hviezdičky, aj tak všetci vedia, aké slovo tam má byť. Kniha amerického self-help autora Marka Mansona sa dostala do medzi bestsellery New York Times a predali sa milióny výtlačkov po celom svete.

Osobne mi nemám rád takéto typy seba-povznášajúcich kníh, väčšinou je to len kopa motivačných citátov a v praxi nepoužiteľných kecov. Avšak, zaujal ma názov, lebo obsahuje zrnko mojej obľúbenej stoickej filozofie, tak som sa rozhodol jej dať šancu a dobre som urobil.

V podstate autor hovorí o tom, ako si v živote vyhodnocovať priority, o čo sa snažiť, ako prijímať externé udalosti, ako nežiť podľa zažitých spoločenských, kultúrnych a sociálnych nastavení, ktoré nás zväzujú a v prípade nedosiahnutia tých mílnikov, nás uvádzajú do depresie. Samozrejme, nič nie je jednoduchšie ako napísať slová na papier. Orieškom je pretaviť ich do praxe. Zopár návodov ako sa vyrovnať s realitou a ako sa postaviť voči negatávnym situáciám v živote sa mi zdalo celkom užitočných. Napríklad:
"Nekontrolujeme čo sa nám stane, ale kontrolujeme našu reakciu."

V knihe sa autor venuje aj vzťahom Romantickým, rodinným aj pracovným. Mimoriadne silná bol opis skúsenosti, keď mu zomrel kamarát, ako sa s tým vyrovnal a zmenil sa mu kompletne život.

Ako som naznačil, tak je to taká príručka moderného stoika. Túto knihu som mal roky, škoda, že som sa do nej nepustil skôr, mohol som si trochu uľahčiť život #blbec Takže, kto ju ešte nečítal, šup šup do toho.
Čítať viac
2
22.2.2022
Moderná, inšpirujúca a flegmatická
Skvelá kniha. Rady nachádzajúce sa v knihe sú obohatené príbehmi zo života autora a dodávajú jasný obraz o tom ako to autor myslel. Dielo Jemné umenie mať veci v p**i od Marka Mansona poukazuje ako sa spoločnosť snaží formovať jednotlivca na obraz väčšiny, aké sú dôležité ale aj nebezpečné informačné technológie, ako sa s tým vysporiadať podľa skúseností autora, ktoré zhrnul do tejto knihy (ten chlap bol rebel a šiel si svoje). Čítať viac
27.1.2022
"Strohosť"
Mojím kľúčovým slovom, ktorým by som dokázala zhrnúť obsah knihy bez prezrádzajúcich momentov z deja, by bolo slovo "strohosť". Autor si rozhodne nekladie servítku pred ústa a presne to je niečo, čo by ľudia mali vidieť/zažiť alebo minimálne si prečítať. Koniec koncov, záver si každý vyvodí sám, no občas je úprimnosť a priamosť to, po čom všetci dychtivo, no bohužiaľ, slepo, lapáme.
Nie len že autor poukazuje na vlastný život, dokáže pritom potlačiť svoje ego, pozrieť sa na to s chladnou hlavou a reagovať nezainteresovane. Myšlienky, ktoré vo svojom diele Mark Manson opisuje vás iste napadli. Je osviežujúce o tom počuť z iného súdka.
Kniha určite nie je nevyhnutnou, skôr potrebnou.
Čítať viac
8
Sny - Andrea Heretiková Marsalová, Anton Heretik
Práve čítam
Sny

Nadšená čitateľka, ktorá číta všade, kde sa dá.

Veronika Vencelová
6.1.2022
S ťažkým rozbehom, jasným svetielkom na konci
Kniha ma najskôr zaujala jednoduchou obálkou a tak povediac obyčajným názvom. Dostala som ju nakoniec ako darček. A hneď dvakrát! Po knihe siahame v istých životných situáciách. Takto sa ku mne dostala aj táto.
Nadšene som sa začítala a rovnako rýchlo aj nadšenie upadalo. Nikdy však knihu nepustím z rúk skôr ako sa prelúskam až na koniec. Však predsa každá časť čohokoľvek má svoje menej zaujímavé časti. A? Samozrejme som sa opäť začítala so zanietením. Niekoľko rád, niekoľko potvrdení toho, čo si myslím, zopár povzbudení a či mám teraz v P**I? Hmmmm...hádam sa mi to raz podarí. Určite sa pustím do autorovej ďalšej knihy.
Čítať viac
Anna
28.12.2021
Odporúčaná priateľkou ako darček
Nemôžem napísať relevantnú recenziu keďže som sama nečítala, no priateľka ju čítala a vraj je veľmi dobrá aby si človek uvedomil, keď veci nestoja za trápenie. Bol to dar. Čítať viac
Filip
27.12.2021
Kniha klame
Knihu som dostal ako dar. Je pravda, že som si ju predtým chcel kúpiť ja sám, no nekúpil som ju, pretože ako je uvedené na zadnom obale: "Kniha o osobnom rozvoji pre novú generáciu od blogerskej superstar, ktorá ukazuje, ako sa prestať riadiť pravidlami "pozitívneho" myslenia a nájsť svoj vlastný spôsob spokojného života podľa toho, čo je pre nás dôležité".

To je na smiech v porovnaní so skutočným obsahom knihy....

Autor sa okrem iného venuje kategorizovaniu hodnôt, ktoré si človek vyberá. Samozrejme s odbornosťou to nemá nič (teda so súborom poznatkov špecifikovaných spoločnosťou).
Správne hodnoty podľa autora sú založené na realite. (Áno, podľa autora na REALITE)

Moja otázka pre autora, ktorú neodpovedal a pritom ju položil aj sám by bola, čo je podľa neho realita?

Objektívna realita z pohľadu spoločnosti a tej-ktorej kultúry, alebo subjektívna realita každého jednotlivca.
Ak teda objektívne, tak samotná celá kapitola a ani kniha nemá zmysel, lebo rady sa riadia tým, čo očakáva spoločnosť. Je to subjektívny názor autora na vopred nešpecifikovaný súbor pravidiel.

Ak subjektívna tak isto to nemá zmysel, lebo každý si môže pod pojmom realita, predstaviť iný súbor pravidiel.

Autor tak isto použil pojem "spoločensky konštruktívne hodnoty".
Čo sú to spoločensky konštruktívne hodnoty???
Môžu byť iné pre každú spoločnosť (spolok, združenie, sektu, skupinu, zoskupenie a alebo dav), zasa môže byť vysvetlený onen pojem rôznorodo.

Pre "džíhád mečom", je to fyzický boj na ceste k bohu, pre niekoho je fyzický boj neprijateľný.

Pre Jehovistov, teda ich organizáciu, ktorá za jej zásahy do sociálnych väzieb ich členov a rôzne formy psychickej manipulácie, býva odsudzovaná je napríklad za prijatie transfúzie sankcia vo forme vylúčenia z organizácie a zákazu stýkať sa s ostatnými členmi. Pre inú spoločnosť môže byť transfúzia cestou k záchrane ľudskej bytosti.

A tak ďalej - nekončné možnosti príkladov. Autor túto jeho (nazvime to jeho myšlienka), nešpecifikoval dostatočne. Ktorá spoločnosť, aký okru ľudí je ten, ktorý by mal považovať autorom špecifikovaný pravidlá a názory za "konštruktívne hodnoty".

Preto vyvstáva otázka, či je autorove jemné umenie, mať veci v Paži skutočne slobodné a má veci v Paži?

Podľa názorov autora vyslovených v knihe, ktoré by mali byť určitým návodom pre spokojnejší život, ide iba o ďalší akýsi zmätoční súbor pravidiel pre beztak pravidlami skľúčených ľudí.

A jemné umenie mať veci v paži - je dosť klamlivý názov. Zdá sa, že autor tým má namysli, byť egoistom a mať v paži to, čo moje správanie spôsobuje iným, hlavne, že je to dobré pre mňa a pre moje vybrané hodnoty zo súboru spoločensky konštruktívnych hodnôt, ktoré nie sú príliš dobre špecifikované....

Pod názvom - "Jemné umenie mať veci v paži" som si bez prečítania krátkeho súhrnu a samotnej knihy, myslel, že by mohlo ísť o nejakého dobrého mysliteľa a životného filozofa s otvorenou mysľou. No po prečítaní knihy som zostal sklamaný, myseľ autora je prízemná, uzatvorená za múrmi predsudkov a vopred stanovených pravidiel správania sa, ktoré sa jeho mysli zdajú byť prekonané. Autor knihy tak veľmi uvažoval nad tým, čo sním bude v budúcnosti, že svoju budúcnosť si vykreslil aj v knižnej podobe a stále sa venuje svojej minulosti na svojom blogu. Autor knihy zabudol na to, čo vlastne žije a čí vlastne žije. Myslí iba na budúcnosť a minulosť. Ale môže niekto taký skutočne žiť život. Som sklamaný. Ale vzhľadom k tomu. V závere knihy autor ďakuje za to, že z nesúrodej hmoty vytesal niečo zmysluplné. No je to nezmyselný literárny brak.

Bol to darček a ten kto ma obdaroval to myslel dobre... žiaľ, nevyšlo to....
Čítať viac
4
20.12.2021
Zaujímavá kniha, ale určite nepatrí medzi tie ku ktorým sa niekedy vrátim ešte raz. Kupovala som lebo ma zaujal názov. Po prečítaní vlastne zistíte, že ten názov ani moc nesedí. Ale samozrejme nájde sa aj tu niekoľko zaujímavých a trefných myšlienok. Takže nebola to strata času. Trošku mi vadil aj preklad z angličtiny, ktorý bolo dosť poznať. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac

„Víra v budoucnost - to je pochybná ctnost, nemyslíš? Něco stejně pošetilého jako stavět modely lodí do lahví. Víš, jak to myslím - obdivuhodné, ale trochu z toho naskakuje husí kůže. “

Domov na konci světa - Michael Cunningham
Domov na konci světa
Michael Cunningham