Knihy
E-knihy
12

Simona Poliaková

O mne

Deň si neviem predstaviť bez toho aby som neprečítala aspoň pár strán. Knihy mi ponúkajú skvelý únik z reality. ????

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
O mne

Deň si neviem predstaviť bez toho aby som neprečítala aspoň pár strán. Knihy mi ponúkajú skvelý únik z reality. ????

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje odznaky

2017
2018
2017
2016
2015
2014
Zobraziť viac

Moje aktivity

Simona Poliaková

Simona Poliaková napísala recenziu

24.03.2019 12:16

Toto bola kniha.Bolo to skvelé napísane,po pár stranách mate pocit akoby ste boli v tom príbehu.Mala som pocit akoby som sledovala starý a veľmi dobrý film pri ktorom sú momenty kedy mate veľmi nepríjemný pocit.Kniha nie je pre slabé žalúdky ale keď som to dala ja,dáte to aj vy aj keď jedna scéna bola taká že som ju dala s ťažkosťami. Kniha je psychologicka,Craig Russell veľmi dobre opísal psychológiu postáv ,hlavne diablovej šestky ale aj ostatný máju zaujímavý životný príbeh.Na to že je spisovateľ cudzinec opísal naše dejiny skvelo a vidno že si to dôsledne naštudoval.Ak ste tip čitateľa ktorý vyhľadáva akciu tu trochu narazíte. Sice od polovice som tušila kto v tom má prsty ale i napriek tomu to bolo super a záver bol tiež fajn,možno by to chcelo aj pokračovanie. Veľmi dobrá kniha ale na jedno prečítanie bohate mne stačí a nejakí čas si dám oddychovky lebo toto ma totálne prevalcovalo.

Simona Poliaková

Simona Poliaková získala odznak Máte čitateľský profil

18.03.2019 21:54

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Simona Poliaková

Simona Poliaková napísala recenziu

11.03.2019 09:56

o fare Borley som nikdy nepočula a to už mám veľa miest kedže duchovia a mystériu mám rada niečo naštudované.No toto miesto mi uniklo preto som bola zvedavá a pustila som sa do čítania a ďalší dôvod bol že knihu som už mala dlho na poličke.Lovci duchu je veľmi zaujímavá kniha.Príbeh sa odohráva v roku 1926 až neskôr takže nebola taká technika ako je teraz na lovenie duchov.Miestami je dej veľmi mrazivý no na druhej strane sa to miestami zbytočne naťahuje.I napriek tomu je táto kniha zaujímavá.Na konci nájdete doslov od autora kde píše čo je v knihe pravda a čo upravil podľa svojej potreby.

Simona Poliaková

Simona Poliaková napísala recenziu

11.03.2019 09:46

Od Emily som už čítala dve knihy takže som vedela čo môžem očkavať.Po ducharine som mala chuť na niečo oddychové a tak som siahla po knihe Navždy mojou a zostalo som milo prekvapená.Príbeh ma bavil od začiatku do konca,ani raz som sa nenudila a pár krát som mala už aj slzy na krajčiku.Pačilo sa mi že autorka vložila do príbehu aj tému ktorá sa bohužiaľ deje a veľa žien s ňou má skúsenosti.Mierna predvídateľnosť deja mi vôbec nevadila.Príbeh o priateľstve, láske,dôvere,odpustení a neposlednom rade o rodine.Tak toto všetko nájdete v tejto knihe.Navždy mojou patrí u mňa medzi top knihy tohto roku :)

Simona Poliaková

Simona Poliaková získala odznak Pravý knihonaut

01.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

Simona Poliaková

Simona Poliaková napísala recenziu

22.02.2019 13:22

Prvá polovica knihy bol boj a niektoré miesta ma trochu nudili.To večne hádanie medzi detektívmi Rorym a Francesom mi začínalo liezť na nervy ,boli ako dvaja chlapci na pieskovisku.Potom to už bolo fajn a knihu som nepustila dovtedy kým som neprišla na záver.Prostredie do ktorého autorka príbeh vsadila sa mi veľmi páčilo. Nemám vlastné tetovanie,kvôli zdravotnému problému ale keby môžem tak si jedno určite dám.Dúfam že u nás vyjde aj ďalšia kniha od Alison a tie nechutné scény (pre niektorých nemusí byť príjemné opisovanie sťahovania ľudskej kože z tela) tak to mi vôbec nevadilo :D

Simona Poliaková

Simona Poliaková napísala recenziu

22.02.2019 13:19

Táto kniha patrí do mojej osobnej kategórie:Nechcela som si ju prečítať ale zvedavosť bola väčšia. Prvých 100 strán som myslela že knihu zabuchnem a prestanem ju čítať no autorka vo mne vyvolala zvedavosť a ja som chcela vedieť čo sa stane ďalej.Predstava že toto sa raz môže stať je desivá a na jedno prečítanie mi táto kniha bohate stačila. Niektoré myšlienky vás donútia popremýšľať nad životom,s inými som sa až tak nestotožnila. Zaujímavá kniha to rozhodne :)

Simona Poliaková

Simona Poliaková napísala recenziu

22.02.2019 13:09

Zo začiatku som z knihy bola nadšená no bohužiaľ nakoniec to nadšenie opadlo.Príbeh vôbec nie je zlý.Autorka píše zaujímavo a ak hľadáte oddyhchovku ktorú tak ľahko nepustíte z rúk toto by bola veľmi dobrá voľba.Miestami som sa však strácala v deji a príbeh by kľudne mohol byť kratší.Druhý diel si určite však prečítam :)

Simona Poliaková

Simona Poliaková napísala recenziu

31.01.2019 11:16

Tak toto bolo obrovské prekvapenie.Myslela som si že z knihy bude dosť cítiť že je to pre decka od 15 rokov do 18 no vedzte že toto budú milovať aj dospelý.To čo napísala Vic James je úžasne. Originalný príbeh ktorý vás vtiahne a nepustí až kým neotočíte poslednú stránku v knihe.Nutne potrebujem druhý diel! Bolo to geniálne a napínavé.Spokojnosť a obrovská.

Simona Poliaková

Simona Poliaková napísala recenziu

26.01.2019 10:46

Na knihu som čítala samé chválospevy a rozhodne je to oprávnené.Ak však mate radi príbeh plný akcie tak tuto asi trochu narazíte. Dej pomaly graduje a postupne sa všetko začne odkrývať ale nečakajte honbu za páchateľom autorka všetko čitateľovi servíruje pomaly,nikam sa nepohnala. Autorka Lucy Clarke dobre opísala psychológiu postáv a záver niekoho môže prekvapiť.Ja osobne som počas čítania pár veci tušila a o pár strán som zistila že je to tak.Príbeh je však zaujímavý a neľutujem že som si to prečítala. Páčilo sa mi aj striedaní minulosti a prítomnosti a kapitoly z pohľadu Isly a Sáry zo začiatku vám nič nebude dávať význam no postupne to už bude inak a nitky sa začnú spájať. :)

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev