Simona Poliaková

17

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Deň si neviem predstaviť bez toho aby som neprečítala aspoň pár strán. Knihy mi ponúkajú skvelý únik z reality.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Deň si neviem predstaviť bez toho aby som neprečítala aspoň pár strán. Knihy mi ponúkajú skvelý únik z reality.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2017
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
Zobraziť viac

Moje aktivity

17
17

Simona Poliaková napísala recenziu

14.01.2022 14:25

Takéto tipy kníh si rada prečítam ale tu mi dobrý dojem z knihy kazila samotná hlavná hrdinka. Patrím medzi ženy ktoré sa pomalý blížia k 30, moja životná láska asi hovorí milujem ťa niekomu inému ktorá ho o pár dni,týždňov, mesiacov (dúfam že nie rokov) pošle tam kde slnko nesvieti. Takže rečičky tipu: A kedy sa vydáš, neboj sa určite si niekoho nájdeš veď máš ešte čas počúvam často a pekne mi to lezie na nervy. Dokonca mám niekedy prepadovky takého tipu ako hlavná hrdinka že čas na prvé dieťa sa nenávratne začína baliť ale Bianka tomuto všetkému dala nový level. Takúto zúfalosť nemám ani ja. A dúfam že taka trúba jerichova som neni ani ja :D keby bola možnosť, vletím do príbehu a jednu je uvalím. Bianku na jednej stráne chápem, keď z každej strany vidíte ako si všetky kamošky, spolužiačky (dokonca aj tie ktoré sú od vás o 5 rokov mladšie zakladajú rodiny a vy nič tak to štve trochu človeka) toto všetko som chápala ale ten jej postoj, stoj čo stoj mať dieťa aj keby mali traktory padať ona chce dieťa a hneď. Nervy som s nej mala strašne niekedy. Keď sa Bianka nesprávala ako taká ťapa bola celkom fajn. Príbeh bol predvídateľný a vy už od 10 strany tušíte ako to všetko skončí no konečnom dôsledku to bolo fajn. Na konci trochu dráma ale čakala som to. Od autorky si určite rada ešte niečo prečítam :)

Čítaj viac

17
17

Simona Poliaková napísala recenziu

14.01.2022 14:21

Veronika Farkašová a jej prvotina Môj hriech je láska k tebe má potenciál zaujať a získať si romantičky. Ja som bohužiaľ čakala trochu viac. Kniha bola fajn ale wow efekt sa nekonal. Príbeh bola miestami aj na mňa dosť sladký.Hlavný hrdina Michal mi s tými rečičkami: Milujem ťa láska, nikdy ta neopustím liezol trochu na nervy. Ku koncu mi to už prišlo trochu prekombinované. Keby je to rozdelené na dve časti tak je to lepšie,si myslím. Aby som nebola len negatívna čítalo sa to fakt rýchlo a autorka dokáže v čitateľovi vyvolať zvedavosť. V budúcnosti si od autorky opäť rada niečo prečítam a želám jej aby táto kniha mala úspech :)

Čítaj viac

17
17

Simona Poliaková napísala recenziu

30.12.2021 20:46

Ja nenachádzam slov.Začiatok bol pre mňa takí že som nebola presvedčená či si ma kniha získa alebo nie ale postupne som sa pristihla pri tom že príbeh si ma získava a chcem vedieť ako to skončí. Ak ste už čítali nejakú knihu od autorky tak viete že píše famozné a jej príbehy sú neuveriteľné a aj tento príbeh bol takí. Mieša sa tu láska,krimi prvky,tajomno, je s toho riadne dobrý gúľaš :D teším sa na ďalšiu knihu od autorky.

Čítaj viac

17
17

Simona Poliaková napísala recenziu

30.12.2021 20:42

Ten začiatok bol pre mňa taký akoby si písali 10 ročné deti a nie dospelý ľudia.Tiež mám divný humor ktorému nie každý chápe :D ale ten ich mi prišiel miestami strašne detinský a jeden moment mi bolo trápne aj za nich. A hlavne začiatok mi pripomínal knihu Jeho banán a neviem či by som v podobnom duchu zniesla ďalšiu knihu. Predsa len od tejto knihy som mala trošku iné očakávania ako od banánu.Nakoniec to bolo veľmi fajn. Scéna ku koncu ktorá sa udiala spolu s jedným zvieratkom bola veľmi vtipná a bavila ma. Celý čas mi behalo hlavou či sa pustím do druhého dielu a pustím. Som zvedavá čo si pre nás autorka pripravila :)

Čítaj viac

17
17

Simona Poliaková napísala recenziu

30.12.2021 20:40

Páni to bola jazda. Bola som zo začiatku skeptická a príbeh bol dobrý (veď ho napísala Miška Ries,iné som neočakávala ) ale stále som čakala na TEN moment a on prišiel a bol to ten pocit ktorý máte keď vás zasiahne snehová guľa rovno do tváre. Rozhodne vás netrafí jemne. V tejto knihe je celá škála emócii. Odpustenie, nádej, láska, rôzne podoby lásky. Autorka píše famozné. Tému ktorú pretavila do príbehu prostredníctvom Maríny sa deje a je to veľmi bolestivé a človek s tým žije celý život. Čo ma však najviac na tejto knihe dostalo je to posolstvo ktorým sa dnes riadi málo ľudí.Vypočuť si človeka, dať mu šancu a potom sa rozhodnúť ako ďalej. Bohužiaľ v dnešnej dobe sa riadime tým čo nám povie 10 ľudí miesto toho aby sme zašli za človekom ktorý je predmetom rozhovoru tých ľudí a vypočuli si jeho. Koniec sa mi páčil. Bol reálný, nechcem viac písať lebo spoiler. Odporúčam, všetkými 10 odporúčam .

Čítaj viac

17
17

Simona Poliaková napísala recenziu

22.09.2021 18:42

Toto bola moja prvá kniha od autorky a rozhodne nie posledná. Aj keď už po 10 stranách som vedela ako to skončí tak mi to v tomto prípade bolo srdečne jedno. Príbeh je popretkávaný romantikou ale i akciou a nechýbajú samozrejme intrigy. Hlavná mužská postava je chodiaca dokonalosť ktorú si nejde nezamilovať. Príbeh je na toto obdobie ako stvorené. Kniha je písaná pútavo. A ja sa pozriem po nejakej ďalšej knihe od autorky :)

Čítaj viac

17
17

Simona Poliaková napísala recenziu

10.06.2021 13:17

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ono to mohla byť taká super kniha, aj keď je tu téma o ktorej som čítala v toľkých knihách (nenapraviteľný sukničkár ktorý sa zamiluje a ktorý je ochotný sa zmeniť) ale bohužiaľ nebola. Hlavný hrdina sa správa akoby sa rozumovo zastavil v 15 rokoch. Vôbec som nenabudla dojem že sa zmenil, v kuse myslel len na to ako rád by mal Júliu v posteli. A odrazu už spomínal ako ju bezhranične miluje. Tento rýchli myšlienkový (skôr pudový) presun nemám rada. Júlia bola nerozhodná, naivná dievčina. A netuším doteraz čím ju Alex oslovil, lebo tie jeho rečičky na začiatku s ktorých sa mi akurat otváral nožík vo vrecku mi bohaté stačili. Na druhej strane musím uznať že kniha sa čítala rýchlo. A ako oddychovka to všetko môže u niekoho fungovať.

Čítaj viac

17
17

Simona Poliaková napísala recenziu

30.05.2021 16:45

Toto bolo jednoducho úžasne. Diana je fantastická autorka ktorá vie vytvoriť neuveriteľnú atmosféru ktorá vás pohltí a nepustí. Dej je popretkávaní prekvapeniami, akciou, láskou rôzneho druhu , zradou, priateľstvom. Kniha ma bavila od začiatku do konca. Opäť na knihe vidno že autorka si dopredu potrebné veci dôkladne naštudovala, vďaka tomu je príbeh originálny a opísaný realisticky. Teším sa na ďalší diel :)

Čítaj viac

17
17

Simona Poliaková napísala recenziu

01.04.2021 09:41

Od Mišky Hajdukovej je to už v poradí 8 kniha ktorú som od nej prečítala a aj táto je neuveriteľne pútavo napísaná. Dej je napínavý až tajomný. Počas čítania Zimného palaca vám určite nuda nehrozí. Prelína sa tu súčasnosť a minulosť čo ja osobne knihách mám veľmi rada. Odporúčam.

Čítaj viac

17
17

Simona Poliaková napísala recenziu

16.03.2021 19:20

Prvé čo musím pochváliť je obálka ktorá sa naozaj vydarila. Samotný príbeh nie je pre každého oceňujem že autorka sa pustila do takéhoto kontroverzného príbehu (a nie je to len pre to že je to strýko a neter) Niekedy cítiť že príbeh je prvotina ale ako oddychovka to bolo fajn a mala som to prečítané veľmi rýchlo.

Čítaj viac

„Čítanie – cesta k umeniu.“

Poľské Príslovie