Knihy
E-knihy

Terapia

Tatran, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #6
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Tatran, 2018

Josy, dvanásťročná dcéra renomovaného psychiatra Viktora Larenza, za nejasných okolností zmizne z ambulancie vyšetrujúceho lekára, zatiaľ čo ju otec čaká v čakárni.

Čítaj viac

9,90 €

Bežná cena Bežne 13,90 €

Ušetríte 29%

Okamžite na stiahnutie

Aj e-knihy môžete darovať

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

ŽIADNI SVEDKOVIA
ŽIADNE STOPY
ŽIADNE TELO

Josy, dvanásťročná dcéra renomovaného psychiatra Viktora Larenza, za nejasných okolností zmizne z ambulancie vyšetrujúceho lekára, zatiaľ čo ju otec čaká v čakárni. Lekár aj sestrička zhodne tvrdia, že tam nikdy nevstúpila. Odvtedy nikto nevie, kde sa dievča zdržiava a čo sa s ňou stalo. Doktor Larenz sa pokúša vyrovnať s tragédiou. O štyri roky neskôr sa utrápený otec odhodlá poskytnúť interview istému renomovanému týždenníku a utiahne do osamoteného víkendového domu na ostrove Parkum, aby si v pokoji premyslel odpovede. Tam ho vyhľadá záhadná mladá žena, ktorá sa predstaví ako spisovateľka a sťažuje sa, že ju sužujú bludné predstavy. Neustále sa jej zjavuje malé dievčatko, ktoré zmizlo bez stopy, podobne ako psychiatrova dcéra. Neznáma sa odvoláva na odporúčanie Viktorovho kolegu a požiada ho, aby ju liečil. Viktor spočiatku váha, lebo pod vplyvom traumatizujúcej udalosti zanechal svoju medicínsku prax, no napokon začne s terapiou, ktorá sa mení na čoraz dramatickejší výsluch...

Cez chaotické výpovede schizofreničky sa Fitzekovi podarilo zotrieť hranice medzi predstavou a realitou a po istom čase čitateľ už nie je schopný určiť, čo sa skutočne udialo a čo je len chorým výplodom Anny Spiegelovej. Napínavý psychotriler s mnohými štylistickými prostriedkami hororu sa stal debutom roka. Terapia má geniálnu a svojím spôsobom jedinečnú ideu. Je nepredvídateľný, nervydrásajúci a neuveriteľne dobre vystavaný román. Rozuzlenie čitateľ vonkoncom netuší. Rovnakými vlastnosťami sa vyznačuje aj psychotriler Balík, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Tatran v roku 2017, a Pasažier 23, ktorý už v júni bude na pultoch kníhkupectiev.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Terapia - Sebastian Fitzek
Tetovač z Auschwitzu - Heather Morris
18,20 €
Ušetríte 7,60 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
224
Vydavateľstvo
Tatran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
307969
Rok vydania
2018

Čo si myslíme my

Iveta Janíková
Iveta Janíková
Produktový manažér
4. júna 2018

Skvelý triler, mrazivý, absolútne prepracovaný, siahajúci až do hlbín našej duše. Autor bravúrne pracuje s vašim najtajnejším strachom, s vašimi myšlienkami, pocitmi a túžbami. Nič nie je také, ako sa zdá. Ak si myslíte, že viete.... Potom ste na omyle!
To, že vám autor prezradí pointu deja až na samom konci vás udržuje v napätí a nedovolí vám, aby ste knihu odložili. Jednoducho ju musíte dočítať.
A preto.... Urobte si pohodlie, vypnite sporák a práčku a ponorte sa do vlastného strachu. Určite sa vám to bude páčiť. Tak, ako mne. Príjemné zimomriavky!

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

44 hodnotení

38
5
1
0
0

Terezia Horňáková
Terezia Horňáková
včera
Terapia
Práve som dočítala román "Terapia " od Sebastiana Fitzeka, autora - " kráľa psychotrilerov", ktorý bol pre mňa doteraz neznámy, lebo len sporadicky čítam knihy tohto žánru. Teraz, vďaka tomuto autorovi som zmenila názor na tento žáner. Tento príbeh ma zaujal od začiatku až do konca románu. Vždy, keď som si myslela, že už poznám rozuzlenie, tak som zistila, že som sa unáhlila. Napätie až do konca románu ma neopustilo. Autor výnimočne zaujímavo vykreslil psychické choroby hlavného hrdinu, ktorý je mimochodom psychiater. Rozuzlenia príbehu príde až na záver. Samozrejme, že koniec príbehu ma značne prekvapil. Tento nevšedný romám odporúčam všetkým, ktorí sa zaujímajú o psychotrileri.
Čítaj viac
Martina Rajníková
Martina Rajníková
včera
geniálna kniha
Knihu som kúpila na základe obalu, povedala som si, že pre mňa neznámy autor a teda vyskúšam čo to bude...skončilo to tak, že som knihu na druhý deň mala prečítanú a rýchlo som googlila, čo iné ešte autorovi vyšlo...neskutočne dobrý štýl písania, vtiahol ma do deja tak, že som nevedela čo je realita a čo fikcia...za mňa určite jeden z najlepších autorov súčasnosti.
Čítaj viac
Lucia Kmeťová
Lucia Kmeťová
19.11.2018
Terapia
Naozaj odpoúčam.. Perfektná, napínavá kniha. Dej upúta natoľko, že je ťažké knihu odložiť a zhltnete ju za jeden deň. Idem si vyhľadať ďalšiu od tohto autora a už sa na ňu teším.
Čítaj viac
Danila
15.11.2018
Dobré, napínavé...knihu som prečítala za jeden deň. Od tohto autora som prečítala viac titulov, podľa mňa je najlepšia jeho kniha Pasažier 23, kniha Balík ma až tak neoslovila...Píše čím ďalej lepšie, teším sa na ďalšiu knihu od tohto autora
Čítaj viac
Katarína Tomčíková
Katarína Tomčíková
2.10.2018
Terapia
Táto kniha bola prvá od tohto autora , veľmi ma zaujala . Keďže mám rada thirelly tak som ju prečítala za dva dni a už som si objednala aj ďalšiu knihu “ Balik” , rovnako napínavý. Utčite si prečítam aj ďalšie knihy od toho autora.
Čítaj viac
Alexandra Vyskočová
Alexandra Vyskočová
27.9.2018
Terapia
Táto kniha ma jednu veľkú výhodu,že vás zaujme od úvodu až po poďakovanie.Dej ktorý sa tam odohráva je úžastne spracovaný,ľahko sa číta,a je napínavý.Od tohto autora som prečítala zatiaľ len túto knihu ale určite nieje posledná.Autor užastne ukázal,že to čo sa na prvý pohľad zdá byť jasné ,jasným vôbec nemusí byť.Dokaže úžastne pracovať aj s mysľou a pocitmi čitateľa,pretože máte pocit,že všetko prežívate s hlavnou postavou a dokonca aj po prečítaní pocity z tejto knihy zostávajú ešte dlhú dobu s vami.Vrelo odporúčam čitateľom, ktorí majú chuť si prečítať niečo nevšedné.
Čítaj viac
Edo
5.9.2018
Terapia
Po Pasažierovi 23, druhá kniha, ktorú som od tohoto autora čítala. Rýchle čítanie, zaujímavý dej, prekvapivé zápletky, pôsobivé rozuzlenie. Určite odporúčam prečítať.
Čítaj viac
Lucia
22.8.2018
Terapia
Perfektná kniha.
Prečítala som ju za jeden deň.
Úplne ma dostala.
Mám veľmi rada knihy od tohto pána spisovateľa .
Čitateľ sa ani chvíľku nenudí a keď má človek viac času tak knihu prečíta ihneď.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Terapia - Sebastian Fitzek
Tetovač z Auschwitzu - Heather Morris
18,20 €
Ušetríte 7,60 €

„Dávaj si dobrý pozor, aké knihy čítaš a s akými ľuďmi sa stretávaš. Tvoj charakter a činy budú ovplyvnené jedným aj druhým.“

Paxton Hood