Mäso - Vtedy na východe

Mäso Vtedy na východe Koniec zlatých deväťdesiatych rokov, divoký východ Slovenska. Je po voľbách, Mečiar skončil, Lexa je na úteku, siskári horúčkovito skartujú spisy aj... Čítať viac

4,4 164 hodnotení
Vydavateľstvo
Ikar, 2017
320 strán
4-5 hodín čítania

Mäso Vtedy na východe Koniec zlatých deväťdesiatych rokov, divoký východ Slovenska. Je po voľbách, Mečiar skončil, Lexa je na úteku, siskári horúčkovito skartujú spisy aj svedkov. Robo Holub je dávno po smrti, Miki Černák sedí... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,00 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Andrea M. Guastella: Neslušné dary. Andrea M. Guastella, 2023

Viac o e-knihe

Mäso Vtedy na východe Koniec zlatých deväťdesiatych rokov, divoký východ Slovenska. Je po voľbách, Mečiar skončil, Lexa je na úteku, siskári horúčkovito skartujú spisy aj svedkov. Robo Holub je dávno po smrti, Miki Černák sedí v base, Žaluďa práve zastrelili. Miki Miko, policajt s metódami gangstra, a Pali Schlesinger, novinár bez pudu sebazáchovy, sa pokúšajú robiť svoju prácu. Hľadajú pravdu. Alebo aspoň takú jej verziu, ktorá by sa dala dokázať pred súdom. Proti sebe majú tri najväčšie zločinecké skupiny svojej doby – políciu, justíciu a tajnú službu. Občas aj mafiu, ale tá aspoň hrá podľa pravidiel. Väčšinou neuspejú, no vedia, že sú vo vojne, ktorá sa nedá vyhrať, len bojovať. Vždy to brali profesionálne. Až doteraz. S Nikou sa to stalo osobným. Nika. Sedemnásťročná stopárka, ktorú uniesli, znásilnili a plánovali predať do Kosova. Na prostitúciu alebo na orgány, čokoľvek si zákazník praje. Nastúpila do nesprávneho auta. Chyba, za aké sa platí životom. Miko so Schlesingerom vedia, že to nemôže dopadnúť dobre. Nevadí. Musia zariadiť, aby to nedopadlo zle pre Niku. Zatiaľ ju ukrývajú na konci sveta. Ultima Thule. Luxusný hotel pri ukrajinskej hranici, na konci cesty v lese plnom mŕtvol. Okrem majiteľov a personálu v ňom nebýva nikto. Miešajú v ňom tie najchutnešie drinky, najúčinnejšie jedy a najsilnejšie výbušniny. Ak po vás ide mafia a zákon na vás kašle, v Ultima Thule ste vítaní. Ak vás uznajú hodným, Igor vám namieša Hemingwayov kokteil - Smrť popoludní - a porozpráva vám pár divokých historiek. Väčšina tých príbehov sa stala. Aj ten, ktorý držíte v ruke. Trocha inak. Možno niekomu inému. Na inom mieste. Ale sú pravdivé, hoci Igor by ich určite nechcel opakovať pod prísahou. Lebo vedieť nie je to isté, ako vedieť dokázať.
Čítať viac
Počet strán
320
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
291739
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

164 hodnotení

104
38
13
3
6

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

1.11.2022
Lebo každý človek urobí len taký morálny kompromis, ktorý sám pred sebou dokáže
"Keď niečo chceš, vezmi si to. Ak to nedokážeš, nemáš na to nárok. Ak niečo nechceš, zbav sa toho. Ak to nedokážeš, zaslúžiš si to."
Výborne opísané "fungovanie" štátu. Dokonalé bonmoty, ktoré dotvárali celkovú atmosféru a vyvolali pocit aký autor chcel. So záverom som bola maximálne spokojná.
Avšak čo mi prekážalo, boli úsečné vety, často veľmi strohé, akoby nedokončené myšlienky. Veľmi cítiť že autor je zároveň novinárom. Chaoticky môže pôsobiť aj príliš veľa postáv a rýchle striedanie medzi nimi. Knihu hodnotím ako lepší priemer.
Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
28.2.2022
Kniha Mäso
Veľmi trefne, vtipne a pútavo napísané... čitateľ na základe popisu jednotlivých postáv ich vie identifikovať v reálnom živote hoci v knihe sú použité prezývky a vymyslené mená Čítať viac
15.10.2021
Arpád Soltész je skvelý rozprávač a spisovateľ (okrem iného). Má talent na autenticky pôsobiace dialógy-kde treba diplomaciu,je tam; keď je nablízku nejaký ten grázel, nechýbajú štipľavé slová "vyberaného" slovníka a vôbec to nepôsobí rušivo, násilne, či nebodaj pohoršujúco! Arpád píše uveriteľné fikcie(?!)hodiace sa do prostredia nášho malebného Slovenska v začiatkoch 90. rokov. Síce som vtedy bola len decko,no už vtedy som bola rada, že vyrastám v "zaprdenej" dedinke ... Ak chcete vedieť prečo som tomu rada, prečítajte si, aké hrôzy sa mohli diať vo vašom susedstve a nemusel o tom vedieť nik...dnes je predsa v móde vyhlásenie SKUTOK SA NESTAL a takto sa pod koberec zametie kde-čo Čítať viac
23.9.2021
"Don`t judge a book by its cover."
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
"Don`t judge a book by its cover." Well if you don't like this nice pinky cover of the book it doesn't matter because the content of this book will blow your mind. It is a perfectly written masterpiece by former investigative journalist Arpád Soltész.
The story of the novel takes place at the end of the golden 1990s when it was clear after the election that Mečiar would no longer rule and Lexa escaped. Robo Holub is long dead, Miki Černák is sitting in the base and Žaluď has just been shot. Meat offers an unconventional view of Slovakia's recent past, state practices and its connection to organized crime. It also tells us that corruption is deeply rooted in our society, as evidenced by other cases that are gradually seeping into the light of day.

Shortly about the book
Miki Miko, a police officer with gangster methods, and Pali Schlesinger, a journalist without an instinct for self-preservation, are trying to do their job. They are looking for the truth. Or at least a version of it that could be proven in court. The three largest criminal groups of their time face each other - the police, the judiciary and the secret service. Sometimes the mafia, but at least she plays by the rules. They usually fail, but they know they are in a war that cannot be won, just to fight. They always took it professionally. Until now. It became personal with Nika.
Čítať viac
11

Knižky som objavila ešte skôr ako som vedela čítať. Tie krásne obrázky... Príbehy o nich musia byť fascinujúce, myslela som si. A keď nás pani učiteľka naučila prvé písmenká, tie ďalšie už išli samé. :) V období puberty to nebola žiadna sláva... Knihy? Povinné čítanie? Veď samotný život je oveľa zaujímavejší! A teraz v zrelom veku opäť objavujem to, čo som si v istom období prestala ceniť. Tú múdrosť, ktorá je v nich, to posolstvo, ktoré v nich nachádzam... Na nezaplatenie. Pre mňa najlepší relax, keď čítam niečo oddychové a kopa vedomostí, keď čítam niečo výpovedné či odborné. A čím viacej múdrosti čítam, tým viac si uvedomujem, koľko toho neviem. Aké klišé a aké pravdivé.

Katarína Morvayová Gagová
Overený zákazník
29.4.2021
Príbeh je striedavo delený na dve obdobia – deväťdesiate roky a o 17 rokov neskôr. Môže to chvíľu pôsobiť zmätočne, ale po chvíli sa to dá v hlave upratať. :) Autor rozoberá množstvo postáv zainteresovaných do tejto situácie, od nešťastných rodičov zneužitej dcéry až po úplatných policajtov, siskárov, advokátov a sudcov. Skvele vystihol zmýšľanie takýchto pokryteckých, za mamonom bažiacich ľudí. A čitateľom tiež dopraje dosť absurdný koniec. Kniha je plná surovosti a sexuálneho násilia, ale niet sa čo čudovať, je to vlastne nosná téma okrem iného upozorňujúca na obchod s ľudmi. Nechýba Soltészov povestný skvelý čierny a cynický humor. Čítať viac

Arpád Soltész

Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Ak sa sústredíte na pozitívne veci, začnete v sebe rozvíjať pozitívne emócie.“