Knihy
E-knihy

Mäso - Vtedy na východe

Arpád Soltész
Svině - Arpád Soltész
Sviňa - Arpád Soltész
Sviňa - Arpád Soltész

Arpád Soltész (1969) sa narodil v komunistickom Československu ako syn emigranta a vnuk veľkostatkára. Po skončení strednej školy emigroval do Nemecka, kde si vyskúšal aj povestné umývanie tanierov v reštaurácii. Po roku 1989 sa vrátil a začal študovať prekladateľstvo, v druhej polovici...

Ikar, 2017
Okamžitý download
EPUB
MOBI
4-5 hodín čítania
Vydavateľstvo
Ikar, 2017

Mäso Vtedy na východe Koniec zlatých deväťdesiatych rokov, divoký východ Slovenska. Je po voľbách, Mečiar skončil, Lexa je na úteku, siskári horúčkovito skartujú spisy aj svedkov. Robo Holub je dávno po smrti, Miki Černák sedí...

Čítaj viac

9,00 €

Bežná cena Bežne 12,90 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Mäso Vtedy na východe Koniec zlatých deväťdesiatych rokov, divoký východ Slovenska. Je po voľbách, Mečiar skončil, Lexa je na úteku, siskári horúčkovito skartujú spisy aj svedkov. Robo Holub je dávno po smrti, Miki Černák sedí v base, Žaluďa práve zastrelili. Miki Miko, policajt s metódami gangstra, a Pali Schlesinger, novinár bez pudu sebazáchovy, sa pokúšajú robiť svoju prácu. Hľadajú pravdu. Alebo aspoň takú jej verziu, ktorá by sa dala dokázať pred súdom. Proti sebe majú tri najväčšie zločinecké skupiny svojej doby – políciu, justíciu a tajnú službu. Občas aj mafiu, ale tá aspoň hrá podľa pravidiel. Väčšinou neuspejú, no vedia, že sú vo vojne, ktorá sa nedá vyhrať, len bojovať. Vždy to brali profesionálne. Až doteraz. S Nikou sa to stalo osobným. Nika. Sedemnásťročná stopárka, ktorú uniesli, znásilnili a plánovali predať do Kosova. Na prostitúciu alebo na orgány, čokoľvek si zákazník praje. Nastúpila do nesprávneho auta. Chyba, za aké sa platí životom. Miko so Schlesingerom vedia, že to nemôže dopadnúť dobre. Nevadí. Musia zariadiť, aby to nedopadlo zle pre Niku. Zatiaľ ju ukrývajú na konci sveta. Ultima Thule. Luxusný hotel pri ukrajinskej hranici, na konci cesty v lese plnom mŕtvol. Okrem majiteľov a personálu v ňom nebýva nikto. Miešajú v ňom tie najchutnešie drinky, najúčinnejšie jedy a najsilnejšie výbušniny. Ak po vás ide mafia a zákon na vás kašle, v Ultima Thule ste vítaní. Ak vás uznajú hodným, Igor vám namieša Hemingwayov kokteil - Smrť popoludní - a porozpráva vám pár divokých historiek. Väčšina tých príbehov sa stala. Aj ten, ktorý držíte v ruke. Trocha inak. Možno niekomu inému. Na inom mieste. Ale sú pravdivé, hoci Igor by ich určite nechcel opakovať pod prísahou. Lebo vedieť nie je to isté, ako vedieť dokázať.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mäso - Vtedy na východe - Arpád Soltész
Sviňa - Arpád Soltész
18,00 €
Ušetríte 7,80 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
320
Vydavateľstvo
Ikar
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
291739
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,4 / 5

97 hodnotení

67
16
8
2
4

Eva Kovárová
dnes
Úžasná kniha
Túto knihu som kúpila hneď ako vyšla manželovi. Jemu sa veľmi páčila a odporučil
mi ju prečítať. Ja som ju čítala len nedávno a bola som nadšená. Klobúk dolu.
Čítam rôznych autorov aj žánre, ale táto kniha je u mňa v TOP 10. Teším sa na
ďalšiu, i keď je smutné, že toto sa deje na Slovensku.
Čítaj viac
Lucia Poláková
16.5.2019
V knihe Mäso sa cituje veľa krát východniarčina s čím by mohol mať niekto problém. Ja som na východe študovala 4 roky, spomínané obce mi boli tiež známe, mne sa kniha čítala dobre. Príbeh ma zaujal od začiatku aj keď neskôr som sa v niektorých častiach strácala...
Čítaj viac
Veronika Berdakova Pavlíková
23.4.2019
Mäso
Kniha bola pre mňa veľkým sklamaním. Celkovo príbeh aj mohol byť dobrý, ale veľa vecí mi v ňom vadilo. Som síce z východu, ale veľmi mi prekážalo, že väčšia časť knihy bola práve v tomto nárečí. Kniha vôbec nebola písaná pútavo, skôr som sa len nútila k čítaniu, lebo som už chcela vedieť ako sa tento príbeh o ničom skončí. Áno, je super ak sa veci nazvú pravým menom, ale nie takýmto štýlom. Nebola to moja šálka kávy a pritom mám rada podobné témy. Sú aj knihy oveľa oveľa lepšie napísané s podobnými škandalóznymi a bohužiaľ, reálnymi témami
Čítaj viac
Oli Janko
21.4.2019
FANTASTICKE a DRSNÉ
veľmi netradične napísané, až sa mi nechce veriť, že toto napísal Slovák... čakala som knihu o mafiánoch z 90tych rokov (čo vôbec nie je moja šálka), ale toto bola pecka!

nevedela som sa od deja odtrhnúť, úplne som hltala každú ďalšiu stranu a chcela som vedieť ako to dopadne. veľmi sa mi páčia knihy, kde sa dej čitateľovi predstavuje optikou viacerých postáv, ale toto bolo ešte niečo nad, ešte niečo lepšie.

slovník je absolútne adekvátny prostrediu aj postavám, autor necháva veľa aj na čitateľovej predstavivosti (...a potom sa na nej ešte prestriedali...), čím umocnil tú reálnosť.

ja som nadšená!
Čítaj viac
Eva
27.1.2019
Neuveritelny obsah...
Kniha sa citala dobre,obcas som sa sice ,,stratila" v deji,niektore pasaze som musela citat znova,su zvlastne napisane,inak strhujuci dej.Ak toto vsetko takto funguje v krajine,tak je nieco naozaj zle.Sokujuce odhalenia spinavosti,ktore sa deju na najvyssich miestach.Verim ze sa to deje.
Čítaj viac
eva
14.1.2019
Eva J.
Bola som z knihy sklamaná. Veľmi mi prekážali nadávky a oplzlé slová. Pomaly v každej tretej vete. Nie som žiadna puritánka, ktorá si občas nezahreší, ale toto bolo na mňa priveľa. Nejako mi to do literárneho diela nepatrí. Knihu som kvôli tomu nedočítala.
Čítaj viac
Pavol
13.2.2019
Čítali sme rovnakú knihu? Ja som si nič také nevšimol
Čítaj viac
5
13.1.2019
Veľmi dobré, veľmi živé. V poslednom čase mám tento žáner radšej od slovenských autorov ako v zahraničnej tvorbe, možno preto, že vychádza z pravdivých udalostí, ale hlavne kvôli tomu, že neglorifikuje "tých dobrých", lebo každý je svojím spôsobom sviňa. Jediná vec, ktorá mi vadila, boli miestami neprimerane dramatické jednovetové konštatovania ako "Nemusí. Nevadí." ktoré pre mňa trochu brzdili plynulý chod knihy. Inak skvelá, padla za večer + ráno.
Čítaj viac
Katarína Šimoňáková
25.12.2018
Od prvej strany som sa nevedela od knihy odtrhnúť. Príbeh ma vtiahol priamo do deja, potom už bolo ťažké sa od neho odtrhnúť. Doslova napäté čítanie až do poslednej strany. Štve ma, že to takto v našej krajine funguje a verím ,že niektoré časti v knihe sú pravdivé. Kniha ma zaujala aj obálkou a tiež štýlom akým je napísaná.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Mäso - Vtedy na východe - Arpád Soltész
Sviňa - Arpád Soltész
18,00 €
Ušetríte 7,80 €

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“