Logo Knihovrátok
Knihovrátok aplikácia
Nainštalujte do mobilu
Inštalovať
Uhádneš, komu patria Tajomné knižnice?   Súťažiť

Knihovrátok

Vymeňte čítané knihy za nové príbehy

Máte doma knižky, ktoré už nebudete čítať? Vymeníme vám ich za poukážku na nákup v kníhkupectve Martinus a ponúkneme ich ďalším čitateľom.

Vykupujeme vašu knihu?

Overte si hodnotu poukážky za výkup

Výkup kníh bez starostí

Pošlite nám knihy a nový domov im nájdeme my.

Nemusíte čakať, kým knihy predáme

Poukážku dostanete ihneď po kontrole knižiek.

Výhodná odmena

Dopredu poznáte výšku vašej poukážky.

Ako Knihovrátok funguje?

1 Pridajte knihy, ktoré už nečítate

Pridajte čítané knihy do výkupu cez vyhľadávanie na tejto stránke alebo v časti Môj Knihovrátok. Po pridaní hneď uvidíte, či ich vykupujeme, a zistíte aj predbežnú hodnotu poukážky.

2 Pošlite nám svoje čítané knižky

Svoj výkup zabaľte do tašky alebo krabice, označte a doručte ho k nám. Knihy nám môžete poslať poštou, Packetou alebo odovzdať v kníhkupectve Martinus. Bližšie inštrukcie vám pošleme na e-mail.

3 Darčeková poukážka už letí k vám

Po doručení výkupu skontrolujú škriatkovia stav knižiek a následne vám pošlú na e-mail kód darčekovej poukážky v zodpovedajúcej hodnote.

Aké knihy vykupujeme?

V prvom rade musia byť knižky v takom stave, že by ste ich bez váhania požičali alebo dokonca venovali kamarátovi či kamarátke :-)
Najčastejšie vykupujeme beletriu, záujem však býva aj o odborné tituly.

Novinky z blogu

Časté otázky

Čo sú čítané knihy?

V Knihovrátku vykupujeme čítané knihy, teda príbehy, ktoré nám predali naši zákazníci, aby sme ich ponúkli ďalším čitateľom. Keď ich zaradíme do ponuky, ich cena je teda o niečo výhodnejšia oproti novým knižkám, ktoré sú ešte teplé z tlačiarne :-)


Čo získam, keď zaradím knihy do výkupu?

Potešíme vás darčekovou poukážkou na nákup v kamenných kníhkupectvách Martinus alebo v online obchode www.martinus.sk. Takto si môžete svoju knižnú poličku z času na čas osviežiť a obohatiť ju novým dobrodružstvom. Definitívnu hodnotu darčekovej poukážky vám e-mailom oznámia naši knižní škriatkovia do 21 dní, odkedy balík prijmeme v našom sklade v Martine alebo od odovzdania v kamennom kníhkupectve.


Môžem ponúknuť do Knihovrátka všetky knihy, ktoré mám doma?

Keď budete pridávať knihy do výkupu, náš systém vám umožní postúpiť do ďalšieho kroku len v prípade, ak nám dáta prezradia, že o knihu majú záujem ďalší čitatelia a čitateľky. Ak vás systém neposunie, znamená to, že v danom čase titul nevykupujeme. Pravdepodobnosť, že by si našiel ďalších čitateľov, je veľmi nízka :-( Knihy zaraďujeme do výkupu na základe niekoľkých kritérií. Medzi tie najhlavnejšie patrí rok vydania titulu a obľúbenosť v čitateľskom svete. Najväčšiu šancu majú staršie, ale aj novšie čítané knihy v dobrom stave.


Vykupujete aj knihy v cudzom jazyku?

Šancu na úspech majú aj knižky v češtine, ale aj niekoľko vybraných titulov v angličtine. Stále platí, že musí ísť o tituly, ktoré majú šancu nájsť si prostredníctvom Knihovrátka nových čitateľov. Kritériá neustále rozširujeme, preto sa do výkupu dostáva stále viac a viac zahraničných titulov.


Ako zistím, že moje knihy nie sú až priveľmi poškodené?

Pri výkupe volíte stav, či je knižka „mierne opotrebovaná“ alebo „ako nová“. Radi od vás vykúpime knižky, ktoré majú všetky prílohy, nie sú popísané, či už perom alebo fixkou, a stále sa dajú čítať bez nutnosti lepenia, hľadania stratených strán alebo domýšľania, čo asi môže byť napísané pod tým fľakom od kávy ;-) Do Knihovrátka nepatria ani knižky s venovaním. Chceme, aby takéto skvosty zostali vo vašej knižnici. Po prijatí výkupu skontrolujú naši knižní škriatkovia všetky knihy pozorným okom.


Ako sa k vám moje knihy dostanú?

Najskôr vyplníte názvy všetkých čítaných kníh, ktorým chcete darovať ďalší príbeh, a ponuku odošlete. Knižní škriatkovia z Knihovrátka vám pošlú do e-mailovej schránky ďalšie inštrukcie, ako knihy zabaliť a kam ich doniesť či poslať. Nebojte sa, nemusíte to urobiť hneď, ako vám príde e-mail. Knižky nám môžete priniesť alebo poslať v priebehu jedného mesiaca.

Balík môžete:


Mám nejakú výhodu za to, že do výkupu posuniem knihu zakúpenú na Martinuse?

Áno, ak ste knihu kúpili na Martinuse, dostanete o niečo výhodnejšiu výkupnú cenu. Zatiaľ to funguje na všetky nové knižky, ktoré ste kúpili na našom eshope Martinus.sk. Samozrejmosťou je použitie rovnakého zákazníckeho konta ako pre výkup, tak aj na nákup, aby to náš systém vedel dobre spárovať. Výhodnejšia výkupná cena sa vám aplikuje aj pri používaní Knihovrátok aplikácie (aplikácia vám rovno ponúkne správnu zvýhodnenú cenu). Knižky zakúpené v kníhkupectve zatiaľ nie sú súčasťou tohto zvýhodnenia, nakoľko nákup v kníhkupectve nevieme momentálne spárovať s kontom zákazníka. Ale aj na tom už pracujeme. Odporúčame si odkladať bločky ;-)


Prečítajte si Všeobecné obchodné podmienky pre výkupy

Získajte aj vy viac miesta vo svojej knižnici!

„Nie každý chce mať doma knižnicu ako v knižnici, no napriek tomu má rád príbehy. Nie každá kniha vás chytí za srdce tak, že ju chcete čítať znova a znova. Nie vždy je komu knihu podarovať bez toho, aby sa neurazil, že nie je nová, hoci obsah knihy je neuveriteľne pútavý a zaujímavý.“
Evka

Vyskúšať Knihovrátok

„Samozrejme že sa to odohráva v tvojej hlave, Harry, ale prečo preboha by to nemohlo znamenať, že je to skutočné?“