Knihy
E-knihy

Džentlmen v Moskve

Tatran, 2018
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
5-6 hodín čítania
Vydavateľstvo
Tatran, 2018

On odísť nesmie, vy nechcete. V roku 1922 vyhlásia boľševici tridsaťdvaročného grófa za zarytého aristokrata a odsúdia ho na domáce väzenie v hoteli Metropol neďaleko Kremľa.

Čítaj viac

13,90 €

Bežná cena Bežne 18,90 €

Ušetríte 26%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

On odísť nesmie, vy nechcete. V roku 1922 vyhlásia boľševici tridsaťdvaročného grófa za zarytého aristokrata a odsúdia ho na domáce väzenie v hoteli Metropol neďaleko Kremľa. Nezlomný gróf prekypujúci vtipom a vzdelaním sa presťahuje do podkrovnej izby, odkiaľ sleduje jedno z najbúrlivejších desaťročí ruských dejín. Grófove obmedzené priestory ho však zavedú do obrovského netušeného sveta emocionálnych objavov. Spriatelí sa s mnohými obyvateľmi hotela vrátane tvrdohlavej herečky, prešibaného straníckeho funkcionára, spoločenského Američana a náladového šéfkuchára. Keď mu však osud vloží do rúk život mladej dievčiny, musí použiť všetok dôvtip, aby jej zabezpečil budúcnosť, akú si zaslúži. Tento jedinečný román plný humoru, skvelých postáv a nádherných obrazov čarovne opisuje grófovu snahu pochopiť pravú podstatu cieľavedomého života. Towles je neskutočný rozprávač, majster slova. Džentlmen v Moskve je elegantné a múdre svedectvo krásy a potreby ľudského porozumenia v ťaživej životnej skúške.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Džentlmen v Moskve - Amor Towles
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
23,89 €
Ušetríte 8,96 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
384
Vydavateľstvo
Tatran
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
303590
Rok vydania
2018

Pútavý historický román o džentlmenovi, ktorý je "odsúdený na doživotie" tráviť život v hoteli.
Autor sa dokonale vyhral s opismi denného života a to tak, že máte pocit, akoby ste sa nachádzali v hoteli vy a prežívali to, čo on. Ešte dlho po prečítaní vo vás zanechá čitateľský zážitok!

Čítaj viac

Hladké, krásne čítanie. O sile človeka tešiť sa z krásnych vecí, aj keď doba je krutá a život ťažký. To si jeden človek musí želať mať také oči, také slová a môcť túto knihu nielen čítať ale aj žiť.

Čítaj viac
Publico manager & eknihy
8. mája 2018

Boľševici? Gróf? Aristokrat? Kremeľ? Rusko? Znie vám to ako suchopárna kniha, ktorú by niekto čítal len za trest? Nemohli by ste sa viac mýliť – pre mňa zatiaľ jedna z top kníh roka! Vôbec to nie sú žiadne zádumčivé úvahy starého pána, ktorý sa pozerá z okna svojej izby. Gróf Alexander je postava, ktorá vám prirastie k srdcu.
To, že je priestor románu koncentrovaný na územie hotela, vytvára jeho čaro – gróf Alexander Rostov dôverne pozná každý stôl v reštaurácii, každý výhľad z okna, každého člena personálu, ktorí sa tam vystriedajú za tridsať rokov. Spoločenské zmeny sa odohrávajú najmä vonku, za dverami hotela – preto viac poznačia jeho hostí ako samotného Rostova.
Nebojte sa teda – nie je to žiadny nudný spoločenský román o ruskej politike. Je to množstvo mikropríbehov rozprávaných s múdrosťou, nadhľadom a vtipom. Samozrejme, nechýbajú zmienky o ruskej kultúre – najmä literatúre a hudbe – či vo veľkej miere o ruskej kuchyni. Ale keďže je autor Američan, nemajú charakter selfproma – iba skvele dokresľujú atmosféru.

Čítaj viac

Džentlmen v Moskve je neskutočne krásne napísaná kniha, každá jedna stránka je potecha pre oči aj dušu. Towlesov štýl je rýdze umenie, ktorý je úplne pohlcujúci a dychberúci. Úplne mi stačí pár slov a okolitý svet úplne vybledne a ja sa nachádzam niekde, čo vyzerá ako voňavá lúka, kde pobehujú jednorožce s anjelikmi, stromy sú posiate sladkým ovocím, voda chutí ako božská ambrózia a ja sa cítim nekonečne. Tento autor keby napísal telefónny zoznam mesta New York, tak ho chcem čítať! Verím, dúfam ba možno sa aj pomodlím za to, aby jeho doterajšie diela boli len akýsi predstupeň k nejakej peknej veľmi veľmi hrubej knihe, ktorá mi vyrazí dych a srdce bude búšiť vzrušením pri každom obrátení strany.

Áno, trošku som sa premotivoval, precítil a vôbec sa to veľa ľuďom nemusí páčiť, ale keď ono to je vážne strašne pekne napísané a dlho mi nič tak nesadlo ako toto. ???? Towles má závideniahodný talent.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

108 hodnotení

78
16
5
5
1

3

Básnikove srdce a strom Strom vrastený v srdci básnika človek, čo sám pred sebou uniká. Vytvára si umelý raj na Zemi kričí potichu hlasnými prosbami. Niekto, kto si myslí, že mu život uniká... Taký je pocit samotného básnika!

Laura Pajtinková
dnes
Džentlmen v Moskve
Táto kniha dokáže ponúknuť veľmi veľa. Na zamyslenie, do života a jednoducho je to kniha ktorá sa ťažko odkladá. Budete na ňu myslieť aj po prečítaní. To Vám garantujem. Preto, ak chcete knihu plnú myšlienok o chlapovi ktorý bol uveznený v hoteli a predsa zostal sám sebou odporúčam. Čítaj viac
8
pred piatimi dňami
Amor Towles - Džentlmen v Moskve
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh kniežaťa Alexandra Rostova, elegantného, distingvovaného, diplomatického a s nadhľadom riešiaceho nečakané situácie svojho pestrého života. Žije vo svojej elegantnej izbe moskovského hotela a užíva si všetky jeho vymoženosti. Knieža má hneď na začiatku v revolučných len dve možnosti. Buď bude popravený alebo eskortovaný do domáceho väzenia svojho hotela a to do izby s výrazne nižším štandardom. Od guľky ho zachráni literárny počin, ktorý revolucionári vyhodnotia ako pro-revolučný. Tým sa rozbieha kolotoč situácií odhaľujúcich „ruskú“ dušu až po absurdné počiny obyvateľov hotela. Táto kniha je naozaj vynikajúca. Optimistického grófa si zamilujete a naozaj do poslednej chvíle nebudete tušiť ako príbeh plávajúci desaťročiami naozaj skončí. Jedno je však isté, keď poznámka jednej z postáv podotkne svojou poznámkou „že najlepšia vec, ktorá sa grófovi kedy stala bola tá, že bol odsúdený na pobyt v jednom z najluxusnejších moskovských hotelov a užíva si všetky jeho vymoženosti“. Čítaj viac
Katka
30.12.2019
Krasny a ocarujuci pribeh
Naozaj nadherne napisana kniha, velmi pekny styl pisania, jemne sa dotyka aj udalosti 20tych a nadchadzajucich rokov v Rusku, co je pre mna vzdy zaujimava tema. Pribeh Alexandra Iljica je napisany naozaj umne a citlivo, pre mna ma kniha aj necakany zaver a velmi ma bavila Čítaj viac
Marína
27.12.2019
Mimoriadne
Neviem, či som sa u súčasných autorov stretla s vycibrenejším štýlom. Dialógy, postavy, prostredie, atmosféra... Do detailu prepracované dielo, elegantné a na úrovni. Ľahučko plynie, až ste zrazu na konci a pri tom vôbec nehýri akciou. Pozoruhodné. Čítaj viac
Monika Cervena
13.12.2019
Túto knihu som nedokázala pustiť z ruky...
...možno preto som sa na napísanie recenzie zmohla až mesiac po jej prečítaní.
Ako mnoho kníh, aj túto som držala v ruke mnohokrát než som sa ju rozhodla kúpiť...no rozhodne to neľutujem. Táto kniha ma zmenila - v dobrom - zmenila môj pohľad na svet.
Zaujímavé prostredie i postavy, pútavý dej /aj napriek tomu, že dej sa takmer celý čas odohráva na jednom mieste/. Myslím, že kniha má veľký potenciál osloviť /takmer/ všetkých čitateľov.

Prajem príjemné čítanie
Čítaj viac
2
5.12.2019
Overený nákup
Kniha bola príjemná, jednoduchá na čítanie s krásnymi opismi života v Rusku. Gróf je správnym džentlmenom, ktorý s čitateľom zdieľa svoje myšlienky a postrehy. Postavy sú tvorené hravo a jednoducho, každá postava má svoju jedinečnosť.
Knihu odporúčam každému, kto hľadá jednoduchšie čítanie plné napätia.
Čítaj viac
11
10.11.2019
Skvelá kniha
Overený nákup
Veľmi vydarená kniha, písaná pútavo, s ľahkosťou a vtipom. Obávala som sa, aby nebola "prepolitizovaná", ale našťastie to tak nebolo. Politika vtedajšieho Sovietskeho zväzu sa v knihe samozrejme rozoberá, ale nijako to nepotlačilo do úzadia samotnú dejovú líniu a príbehy jednotlivých postáv. Už sa veľmi teším na ďalšiu knihu od tohto autora. Čítaj viac
1
Moc faktov - Hans Rosling, Ola Rosling, Anna Rosling Rönnlund
Práve čítam
Moc faktov

Literárni nadšenci. Čítame s rôznymi stupňami frekvencie, ale s rovnakým zápalom. Pretože horíme vášňou pre literatúru. P.S.: Naše nadšenie demonštrujeme na horlivých stretnutiach raz mesačne. Val, Q, R, Bt, Luc, Z, K&K, An, RB, Fox

Plameňjak Knižný klub
27.10.2019
Jedna z lepších kníh, ktoré sme čítali
Na stretku sme mali každá iný postoj ku knihe. Na jednej strane bol postoj, že je to dobrá kniha, na druhej sa našli nedostatky. Ako napríklad nudný dej, takmer žiaden vývoj postavy grófa, či neuveriteľné situácie.

Osobný názor č. 1 (Val):
Pre mňa osobne tam boli fajn vety, bolo to dobre napísané, ale nebavilo ma to na toľko, že by som zatúžila mať to v polici.

Osobný názor č. 2 (An):
mne sa kniha velmi pacila, este stále mi chyba poslednych 20 stran :D ale praveze mi vyhovovalo pomale tempo, pacilo sa mi ako bola vykreslovana postupna zmena Ruska a ludi v nom zijucich z pohladu ovplyvnovania malo sa meniaceho prostredia hotela a jeho obyvatelov, ale aj tam sa prejavila postupna zmena doby a uprostred toho vsetkeho grof pre ktoreho zastal cas... resp. nie ze zastal ale on bol este z tej starej skoly, pre ktoru uz nebolo v Rusku miesto. Pacili sa mi myslienky, narazky na politicku situaciu, poznamky pod ciarou, jednotlive charaktery, ktore sa sice nevyvijali, ale boli pekne zachytene, atmosfera stareho velkeho hotela a nadych nostalgie za carskymi casmi a ich noblesou, rusky nacionalizmus a ich hrdost na svoju prislusnost, trochu som bola v pomykove pri porovnani s Amerikou, nie som si ista na co chcel autor poukazat, ale ak aj to všetko, co bolo na grofovi ruské, bolo mozno prehnane, mne sa to pacilo, od opisov vyletov na saniach cez otcove hodiny a vsetky pribehy k tomu sa viazuce...
Čítaj viac
Lucia Mitrová
18.10.2019
Neskutocne laskavy roman, kde sa vlastne nic nedeje a napriek tomu sa od neho neviete odtrhnut. Tesite sa na dalsiu stranu a na treti den sa zobudite a velmi vam chyba hlavna postava...touto knihou som bola ocarena, ako uz davno nie :) Čítaj viac
Oľga Konečná
1.10.2019
Ola
Nádherná kniha. Po knihách o utrpení v období opísanom v tejto knihe, je táto krásne pohladenie. Zapísala som si veľa výrokov, jeden z nich: " Ak sa človek nestane pánom situácie, rýchlo sa stane jej otrokom", je motto ktoré vystihuje celý príbeh. Skutočne nádherný. Od autora som si objednala ďalšiu knihu. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Džentlmen v Moskve - Amor Towles
Venuša zo zátoky - Dominik Dán
23,89 €
Ušetríte 8,96 €

„Celý svoj život sa pokúšam naučiť čítať, vidieť, počuť a – písať.“

Carl Sandberg