Knihy
E-knihy

Búrka v impériu

Trón zo skla 5

Sarah J. Maas

je newyorská spisovateľka fantasy. Narodila sa v New Yorku a vyštudovala Hamilton College so zameraním na tvorivé písanie s vedľajším odborom religionistika. Jej prvotinou je kniha Trón zo skla, ktorá vyšla v origináli v roku 2012 a ktorá je 1. dielom z rovnomennej young-adult série. Prvú...

Slovart, 2017
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
9 hodín čítania
Vydavateľstvo
Slovart, 2017
5. diel série
Trón zo skla

Piate pokračovanie najúspešnejšej tínedžerskej fantasy ságy súčasnosti. Prečítajte a podľahnite sérii Trón zo skla tak ako milióny čitateľov po celom svete...

Čítaj viac

7,99 €

Bežná cena Bežne 11,95 €

Ušetríte 33%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Piate pokračovanie najúspešnejšej tínedžerskej fantasy ságy súčasnosti. Prečítajte a podľahnite sérii Trón zo skla tak ako milióny čitateľov po celom svete!Dlhá cesta na trón sa pre Aelin Galathynius ešte len začala. Prisahala však, že sa svojmu kráľovstvu už nikdy neotočí chrbtom. Hlavne, ak je jediná, kto dokáže zostaviť armádu proti Temnému kráľovi a jeho beštiám. No Erawan neohrozuje Aelin len svojím vojskom, ale aj tieňmi z jej minulosti, bývalými spojencami a nepriateľmi. Na obzore sa však črtá vojna nebývalých rozmerov a Aelin sa musí rozhodnúť, koho a čo obetuje, aby zachránila svoj svet pred úplným zničením.Komu sa kniha môže páčiť: Sarah J. Maas prekonáva v každej časti samú seba. Máte sa znovu na čo tešiť!
Čítaj viac
Kúpte spolu
Búrka v impériu - Sarah J. Maas
Veža na úsvite - Sarah J. Maas
15,98 €
Ušetríte 7,92 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
656
Vydavateľstvo
Slovart
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
298360
Rok vydania
2017

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,8 / 5

114 hodnotení

102
6
3
1
2

Monika Kordiaková
23.4.2019
TOP KNIHA
Od začiatku čo som začala čítať túto sériu, vlastne skoro vždy, keď čítam tieto knihy mi prechádza mráz po chrbte. Úžasná kniha... Všetko je v nej dokonalo opísané a dej je proste top.... Na konci tejto knihy som bola strašne napätá a lietala som zo stránky na stránku, lebo som chcela vedieť čo tam bude.... Skončilo to strašne super... Autorka vie dat čitateľom adrenalín... Koniec bol pre mňa úplným peklom... Hlavne preto čo sa tam stalo.... Nesmierne fandím Manon a Aelin tieto dve sú najlepšie postavy (podľa mňa)
Naozaj úžasná kniha a celá séria....
Neviem sa dočkať na 7. Časť...
Čítaj viac
26.3.2019
Ehm... vysvetlí mi prosím niekto ako to s týmito knihami je? A či majú knihy Dvor z tŕňou (nechce sa mi písať celý názov) niečo spoločné s touto sériou? A koľko dielov má vlastne byť? Čím viac o tom hľadám informácie tým viac sa v tom strácam... čo sa týka kníh ktoré som zatiaľ prečítala nemôžem im nič moc vytknúť...pre mňa ako milovníka fantasy je toto úžasná oddychová záležitosť aj keď sem tam sa v tom strácam ale inak odporúčam prečítať.
Čítaj viac
Lea
11.6.2019
Ahoj, nie nie..to je zase úplne iná knižná séria, ktorá sa síce týka férov, ale je úplne odlišná. Vrelo odporúčam. :)
Čítaj viac
Sisa
29.3.2019
Séria Trón zo skla nemá nič spoločné so sériou ACOTAR (z prvých písmen Dvor z tŕňov a ruží v angličtine). Iné postavy, iné kráľovstvá, vlastne aj mapa je úplne iná (možno ide o rovnaký svet, ale Erilea a Prythian sú natoľko vzdialené, že o sebe zjavne ani nevedia). Rovnaké sú len v tom, že v oboch je mágia, žijú tam víly a ľudia, a víly majú druhov a družky.
Trón zo skla má 7 dielov, pričom 5. a 6.diel by sa mali odohrávať v rovnakom čase a plus 5 noviel, ktoré sa odohrávajú pred 1.dielom - v slovenčine vyšli ako 4 malé knižky (v tej červenej sú vlastne dve novely), ale napr. v češtine vyšli všetky novely ako jedna kniha Krvavé ostří. A ešte existujú k tomu omaľovánky. V angličtine vyšiel posledný diel (Kingdom of Ash) minulý rok (2018), v češtine by mal vyjsť v lete tohto roku, a keďže je preklad do slovenčiny o toľko náročný, tak u nás až niekedy v roku 2020 (teda ak to ešte 10krát neposunú).
Ako milovníčka fantasy ti ako milovníčke fantasy odporúčam aj vyššie spomínanú sériu ACOTAR. Ak by ťa aj nudil prvý diel, ver mi (máš moje slovo), že druhý diel a tiež tretí ti dokážu, že patria medzi najlepšie young adult fantasy (vyhrali to aj na goodreads.com). Séria má 3 diely (v slovenčine len pred nedávnom vyšiel 2.diel) a k tomu je štvrtá kniha, ktorá je len takým príjemným (a vtipným) dodatkom k sérii (v češtine vyšla 4.kniha skôr ako v slovenčine 2.) . Avšak podľa https://www.goodreads.com/series/104014-a-court-of-thorns-and-roses autorka plánuje ešte ďalšie pokračovanie.
Čítaj viac
Alexandra Drevová
20.2.2019
Skončilo to tak, ako som si ani vo sne nepredstavila. Aelin to naozaj dobre všetko naplánovala... Ale ten koniec. Dorazil ma. A viem, že v 6. knihe nebude ani zmienka o Aelin a už síce vyšla v angličtine 7. kniha... Kedy bude prosím vás preklad 7. knihy? Či sa mám postiť do anglickej alebo ešte počkať?
Aj napriek koncu - bolo to úžasné čítanie. Ďakujem prekladateľom.
Čítaj viac
Katka
25.11.2018
Búrka pocitov
Sarah jednoducho nesklame! To by proste nebola Sarah J. Mass. Úžasné!! Idem čítať ďalej. Toto ma snáď nikdy neprestane bavit :)) srdcova záležitosť toto čím dalej tym viac. Lepsie a lepsie......
Čítaj viac
Mariana Ondrušová
25.11.2018
Spokojná, ale..
Na to, že je to 5. diel série, je kniha stále pútavá, ale toto bola prvá kniha, kde som ju nemala problém zanechať v strede deja a robiť niečo iné. Lysandra sa stala hlavnou hrdnkou deja a bolo to milé, ako sa táto postava rozvinula, ale inak: unavovalo ma to, ako tam každú chvíľu bojovali a všetky boje mi prišli rovnaké a zlievalo sa to. A rozčulovalo ma, ako 1000 rôznych vecí bolo "bohom pobozkané, bohom priekliate, bohom zabudnuté, bohom neviem čo..." mala som dojem, že to čítam všade.
Čítaj viac
3

Milujem knihy :) Ten pocit, keď sa dotýkam prstami papierových strán je jednoducho neuveriteľný. Tá vôňa novo zakúpeného príbehu...Milujem zmiznúť z reálneho sveta do miest, ktoré si s pomocou deja vytvorím v mojej hlave. Môžem sa tam vracať znovu a znovu, aby so si pripomenula aký je život krásny...:)

Katarína Týrová
4.11.2018
Úplne mega!

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Musím povedať, že táto časť je zatiaľ moja najobľúbenejšia. Strany a slová som hltala ako nič a knihu bola prečítaná za 2 dni. Rowan a Aelin.....moje srdce plakalo, trpelo a skákalo od radosti spolu s nimi. Milujem aký pár z nich vznikol. Dokonca si ani neviem predstaviť, že by sa s ním Aelin nestretla. To neprichádza v úvahu! Áno, uznávam, že moje prvé dojmi boli mierne...hmm, ako to povedať, ok tak pohoršené a celý čas som myslela len na Chaola, no momentálne nemôžem byť šťastnejšia :D Mala by som prejsť k podstate, lebo týmto spôsobom nedopíšem túto recenziu ani do zajtra. Porozprávajme sa trochu o Locranovi. Najprv mi prišiel dosť nesympatický, no to ako pomáhal Elide, aj keď vo svoj prospech, ma zahrialo pri srdiečku :) Vzťah, ktorý vznikol medzi nimi bol neuveriteľný. Ale ten jeho ťah na konci...nehovorím, že to myslel zle, ale Locran, sakra! (Aj tak ho uznávam a dúfam, že budú spolu.) Manon ma nesmierne prekvapila a dokonca ju zaradujem medzi svoje obľúbené postavy. To čo spravila pre svoju 13, je ukážkou pravej priateľky a dedičky. Dorian nebol až tak často v knihe spomínaný, ale ak sa naskytla kapitola, v ktorej bol, nenamietala som. Aedion a Lysandra išli podľa môjho názoru na veci prirýchlo, no niekedy boli ich činy milé a zapadali do deju. Ukončenie ma dostalo a vôbec som ho nečkala. Bála som sa, že niekto umrie, ale odľahlo mi. (Inak by som to asi neprežila.) Vďačím Sarah, že napísala ďalší magický diel, plný akcie, na ktorý budem spomínať ešte veľmi dlho :) Vrelo odporúčam :)
Čítaj viac
N.P.
29.6.2018
ÚŽASNÉ

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Táto kniha sa mi zo všetkým predchádzajúcich páčila najviac. Dej bol pútavý a zaujímavý. Zamilovala som sa do postáv Elide a Lorcan. Ich "príbeh" v tejto knihe ma bavil oveľa viac než príbeh Aelin. Len škoda tej zrady. Čakala som a bála som sa, že na konci niekto zomrie. Našťastie sa tak nestalo, za čo som veľmi rada. Dorian mi prišiel veľmi v úzadí, ako úplne nepotrebná a navyše postava. Čo sa týka Rowana... Moc ho v tomto úžasnom príbehu nemusím. Obľúbila som si aj Manon a myslím, že s Dorianom tvoria dokonalý pár. Koniec bol skvelý, aj keď nie šťastný. Škoda, že ďalší diel je o Chaolovi a nie je to pokračovanie. No pevne verím, že ani s Chaolom sa nudiť nebudem.
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Búrka v impériu - Sarah J. Maas
Veža na úsvite - Sarah J. Maas
15,98 €
Ušetríte 7,92 €

„Nie tí milujú knihy, ktorí ich nedotknuté schovávajú v skriniach, ale tí, ktorí ich majú ustavične v rukách.“

Erazmus Rotterdamský