Knihy
E-knihy

Pošlite si e-knihu do Pocketbooku e-mailom

E-knihy do čítačky Pocketbook je možné dostať rôznymi spôsobmi. Najpohodlnejším z nich je možnosť poslať si e-knihu na váš Pocketbook e-mailom. Ako na to? Je to jednoduché, pozrite si náš návod:

1. Máte zaregistrovaný váš PocketBook e-mail?

  • Ubezpečte sa, že je váš PocketBook pripojený na internet. Následne zvoľte: „Nastavenia“ > „Účty a synchronizácia“ > „Send-to-PocketBook“ > „Prihlásiť sa“. V tomto kroku zadajte vašu kontaktnú e-mailovú adresu a vytvorte si heslo. Kontaktná e-mailová adresa slúži len na prihlásenie do služby, potvrdzovanie povolených adries, z ktorých chcete prijímať e-knihy do čítačky, alebo reset hesla, nie na prijímanie samotných e-kníh (tú získate nižšie).

2. Dokončite registráciu pomocou e-mailu, ktorý vám dorazí do schránky

  • Na kontaktnú e-mailovú adresu, ktorý ste si zaregistrovali v prvom kroku, vám príde e-mail s odkazom na dokončenie registrácie. Kliknite naň. Po presmerovaní na stránku PocketBooku si môžete vybrať e-mailovú adresu, ktorá bude slúžiť ako vaša „Send-to-PocketBook“ e-mailová adresa s koncovkou @pbsync.com, napríklad meno.priezvisko@pbsync.com.

3. Odošlite e-knihu do čítačky

  • Vo svojom účte v časti Na stiahnutie kliknite na „Stiahnuť“ > „Poslať do čítačky“, zadajte váš Pocketbook e-mail a potvrďte. Vaša e-kniha by mala byť do čítačky Pocketbook doručená v priebehu nasledujúcich minút - nezabudnite mať čítačku pripojenú na internet. Príjemné čítanie! :-)

Upozornenie: Pri prvom odoslaní e-knihy z vášho účtu vám na kontaktnú e-mailovú adresu, registrovanú v prvom kroku, príde výzva na povolenie adresy eknihy@martinus.sk, z ktorej vám e-knihy doručujeme. Po jej potvrdení sa vám už knihy bez problémov objavia v čítačke.

Tip č. 1: Pre rýchlejšie prijatie e-knihy do čítačky môžete skúsiť manuálnu synchronizáciu. Kliknite v čítačke na „Nastavenia“ > „Účty a synchronizácia“> „Send-to-PocketBook“ > „Prijímať súbory teraz“.

Tip č. 2: Ak zakliknete políčko „Posielať na túto adresu ďalšie e-knihy automaticky“, každá ďalšia e-kniha, ktorú si kúpite, sa vám odošle do čítačky ihneď po nákupe.

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka