Knihy
E-knihy

Počítač (Windows)

Na vašom počítači so systémom Windows si môžete prečítať všetky e-knihy z našej ponuky.

Formáty EPUB, PDF

EPUB
PDF

E-knihy sú k dispozícii v štandardných formátoch – v našom katalógu označených ako EPUB a PDF. Na ich čítanie odporúčame nainštalovať aplikáciu Adobe Digital Editions, ktorá je dostupná zadarmo (stiahnite tu).

Formáty EPUB (Adobe DRM), PDF (Adobe DRM)

EPUB (Adobe DRM)
PDF (Adobe DRM)

E-knihy v týchto formátoch sú chránené. Na ich čítanie je potrebné použiť aplikáciu Adobe Digital Editions autorizovanú pomocou tzv. osobného kľúča Adobe ID. Tento kľúč môžete použiť na autorizáciu až 6 zariadení, na ktorých môžete chránené e-knihy čítať.

1. Zaregistrujte si svoj e-mail ako tzv. Adobe ID

  • Získajte vaše Adobe ID vyplnením jednoduchého formulára a stlačte „Sign Up“.
  • E-mail, ktorý ste do formuláru zadali, sa stáva vaším Adobe ID a v kombinácii s vytvoreným heslom bude slúžiť na autorizovanie PC v ďalšom kroku.

2. Autorizujte svoj PC

  • V programe Adobe Digital Editions (stiahnite tu) môžete Adobe ID zadať v menu „Help“ > „Authorize computer“. Tým PC autorizujete.

Ak v sekcii „Help“ > „Authorization Information“ nevidíte váš e-mail alebo na spomínané „Help“ > „Authorization Information“ nemôžete kliknúť, PC je nutné najskôr deautorizovať stlačením kláves CTRL + SHIFT + D. Následne bude znovu možné PC autorizovať.

3. Stiahnite si e-knihu

  • Po kliknutí na dostupný formát vo vašom účte - EPUB (Adobe DRM) alebo PDF (Adobe DRM) sa vám stiahne súbor URLLink.acsm. Tento súbor neobsahuje samotnú e-knihu, ale inštrukcie pre aplikáciu Adobe Digital Editions na stiahnutie vašej knihy v danom formáte.
  • Po stiahnutí súboru URLLink.acsm ho otvoríte priamo v programe Adobe Digital Editions, následne sa vám stiahne e-kniha vo zvolenom formáte.

Tip: Ak vlastníte čítačku, ktorá podporuje Adobe DRM, môžete ju autorizovať po jej pripojení k počítaču s autorizovaným programom Adobe Digital Editions. Ak čítačka podporuje Wi-Fi pripojenie, môžete ju po pripojení na internet autorizovať priamo v jej nastaveniach.

„Najviac sa nám páči tá kniha, ktorá nie je múdrejšia ako my.“

Brudziňski