Pošlite si e-knihu do Kindle e-mailom

E-knihy do čítačky Kindle je možné dostať rôznymi spôsobmi. Najpohodlnejším z nich je možnosť poslať si e-knihu na váš Kindle e-mailom.

Pozor: Amazon postupne prestane podporovať formát mobi, no posielanie na čítačku tým nebude nijako ovplyvnené. Posielať sa bude formát epub. Žiaľ, momentálne sa e-knihám nebude zobrazovať obálka, čo závisí od úpravy na strane Amazonu. Po otvorení e-knihy sa obálka zobrazí.

  • Ktoré formáty si môžete poslať do Kindle e-mailom? EPUB
  • Které formáty nie je možné poslať do Kindle e-mailom? MOBI, EPUB (Adobe DRM), PDF

Ako na to? Je to jednoduché, pozrite si náš návod:

1. Máte zaregistrovaný váš Kindle e-mail?

  • Kindle e-mail máte k dispozícii okamžite po registrácii svojej čítačky (Menu > Settings > My Account > Send-to-Kindle E-mail). Ak čítačku momentálne nemáte poruke, adresu Kindle e-mailu zistíte aj vo vašom účte na Amazone v časti Your Content and Devices.

2. Povoľte v nastaveniach zasielanie e-mailov z Martinusu

Upozornenie: Ak adresu @martinus.sk vypíše ako neplatnú, zadajte prosím eknihy@martinus.sk

Upozornenie: Ak používate Kindle s pripojením cez 3G, nezabudnite si v nastaveniach vášho Kindle účtu nastaviť aj limit 0,00 na poplatky za posielanie dokumentov cez 3G, resp. Whispernet. Vyhnete sa tak neželanému spoplatneniu.

3. Odošlite e-knihu do čítačky

  • Vo svojom účte v časti Na stiahnutie kliknite na „Stiahnuť“ > „Poslať do čítačky“, zadajte váš Kindle e-mail a potvrďte. Vaša e-kniha by vám mala byť do čítačkyu Kindle doručená v priebehu nasledujúcich minút - nezabudnite mať čítačku pripojenú na internet. Príjemné čítanie! :-)

Tip: Ak zakliknete políčko „Posielať na túto adresu ďalšie e-knihy automaticky“, každá ďalšia e-kniha, ktorú si kúpite, sa vám odošle do čítačky ihneď po nákupe.

„Úspech je nebezpečný. Človek začne kopírovať sám seba a to je riskantnejšie ako kopírovať iných... nevzíde z toho nič nové.“

Mysli ako génius - Philippe Brasseur, 2021
Mysli ako génius
Philippe Brasseur