Formáty e-kníh

Aké formáty e-kníh sú k dispozícii?

E-knihy v našej ponuke sú dostupné vo viacerých formátoch:

  • EPUB je štandardný formát e-kníh, vhodný pre väčšinu aplikácií a zariadení. Umožňuje zväčšovať a zmenšovať písmo, často aj úpravu formátovania podľa potrieb. Vždy sa prispôsobí veľkosti obrazovky.
  • MOBI je formát určený špeciálne pre čítačky Kindle, vzhľadom aj funkciami sa rovná formátu EPUB.
  • PDF je formát vzhľadom kopírujúci tlačenú knihu, vhodný pre počítač a väčšie tablety.
  • EPUB (Adobe DRM) je chránený EPUB formát vyžadujúci kompatibilnú aplikáciu alebo čítačku.
Označenie formátu, v ktorom je e-kniha dostupná, nájdete priamo pri každej e-knihe.

E-knihy si môžete stiahnuť a čítať v ľubovoľnom formáte, dostupnom pri danom titule. Ak doplníme ďalší formát k vami už zakúpenej e-knihe, do vášho účtu ho doplníme automaticky bez doplatku. Vaše e-knihy máte vo svojom konte uložené navždy. Môžete si ich teda kedykoľvek stiahnuť znovu, jediným obmedzením je limit 6 stiahnutí jedného titulu počas 24 hodín z dôvodu bezpečnosti.

Aký spôsob ochrany e-kníh používame?

E-knihy v našej ponuke sú chránené proti neautorizovanému kopírovaniu. Na ich ochranu používame:

  • Vodoznaky (tzv. „sociálne DRM“). E-kniha chránená takýmto spôsobom nie je šifrovaná, môžete ju teda kopírovať ako akýkoľvek iný súbor. Obsahuje však viditeľné aj skryté informácie o tom, pre čie osobné použitie je určená. Prečítate si ju v akejkoľvek čítačke i vo svojej obľúbenej aplikácii na mobile, tablete či v PC. Tento spôsob ochrany je použitý pri e-knihách slovenských a českých vydavateľstiev.
  • Adobe DRM. E-kniha je pri stiahnutí zašifrovaná vaším osobným kľúčom, tzv. Adobe ID. Môžete ju čítať na všetkých zariadeniach a vo všetkých aplikáciách, ktoré Adobe DRM podporujú. V našej ponuke sú takto chránené e-knihy označené ako EPUB (Adobe DRM). Šifrovaním sú chránené cudzojazyčné e-knihy zahraničných vydavateľstiev. Nie každé zariadenie a softvér je schopné takéto e-knihy čítať (z najpoužívanejších si s touto ochranou neporadí napr. čítačka Kindle). Či je medzi nimi to vaše, zistíte v zozname podporovaných zariadení.

„Šťastie možno nájsť aj v tých najtemnejších časoch, keď si človek spomenie, že sa má obrátiť k svetlu.“