Čítačka e-kníh

Čítačka e-kníh je ideálnym zariadením pre čítanie e-kníh. Majitelia čítačiek Pocketbook, Sony, Kobo či Nook si môžu prečítať všetky e-knihy z našej ponuky bez ohľadu na formát. V prípade, že vlastníte čítačku inej značky, alebo si nie ste istí podporou formátov, neváhajte nás kontaktovať na adrese eknihy@martinus.sk.

Formáty EPUB, PDF

Do čítačky môžete e-knihy skopírovať po pripojení k počítaču ako bežný súbor. Ak má vaša čítačka Wi-Fi, môžete na stiahnutie e-kníh použiť aj vstavaný internetový prehliadač.

Poznámka: Formát MOBI je určený špeciálne pre čítačky Kindle. Vzhľadom aj funkciami sa rovná formátu EPUB.

Formát EPUB (Adobe DRM)

E-knihy v týchto formátoch sú chránené šifrovaním. Na ich čítanie je potrebné zaregistrovať si váš osobný kľúč, tzv. Adobe ID. Tento kľúč môžete použiť na autorizáciu až 6 zariadení, na ktorých môžete takto chránené e-knihy čítať.

Svoju e-knihu vo formáte EPUB (Adobe DRM) môžete dostať do čítačky dvomi spôsobmi:

  1. Priame stiahnutie do čítačky: Ak je vaša čítačka pripojená na internet, tento spôsob je najrýchlejší.
  2. Cez PC/Mac: Tento spôsob je vhodný, ak nemáte poruke čítačku pripojenú na internet, prípadne si želáte mať e-knihu aj v týchto zariadeniach.
Pozor: Amazon Kindle nepodporuje Adobe DRM, a preto na ňom nie je možné čítať e-knihy vo formáte EPUB (Adobe DRM).

Priame stiahnutie do čítačky

1. Autorizovanie čítačky

Čítačka, ktorá podporuje Adobe DRM, ponúka možnosť zadať Adobe ID údaje priamo v nastaveniach.

2. Stiahnutie e-knihy do čítačky

Cez prehliadač v čítačke sa prihláste do svojho konta na Martinuse. Prejdite do časti Na stiahnutie a ťuknutím e-knihu stiahnite. E-kniha sa vám načíta priamo do čítačky a ďalej ju už môžete čítať bez pripojenia na internet.

Cez PC/Mac

1. Stiahnutie e-knihy do PC/Macu

Stiahnite si e-knihu do svojho PC alebo Macu, v ktorom je potrebné mať aplikáciu Adobe Digital Editions autorizovanú prostredníctvom Adobe ID. V prípade, že svoje zariadenie ešte nemáte autorizované, využite prosím tento návod:

2. Autorizovanie čítačky

Vašu čítačku e-kníh môžete autorizovať po jej pripojení k počítaču s programom ADE. Použite prosím rovnaké Adobe ID, aké ste použili pri autorizácii ADE.

3. Kopírovanie e-knihy do čítačky

V programe Adobe Digital Editions potiahnite obrázok obálky e-knihy na ikonu vašej čítačky. Prípadne môžete použiť kliknutie pravým tlačidlom myši: "kopírovať do zariadenia" > "názov čítačky".

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“