Knihy
E-knihy

Mac (Apple)

Na vašom Macu si môžete prečítať všetky e-knihy z našej ponuky.

Formáty EPUB, PDF

EPUB
PDF

E-knihy sú k dispozícii v štandardných formátoch – v našom katalógu označených ako EPUB a PDF. Na ich čítanie odporúčame nainštalovať aplikáciu Adobe Digital Editions, ktorá je dostupná zadarmo (stiahnite tu).

Využiť môžete aj aplikáciu iBooks predinštalovanú na vašom Macu.

Formáty EPUB (Adobe DRM), PDF (Adobe DRM)

EPUB (Adobe DRM)
PDF (Adobe DRM)

E-knihy v týchto formátoch sú chránené. Na ich čítanie je potrebné použiť aplikáciu Adobe Digital Editions autorizovanú pomocou tzv. osobného kľúča Adobe ID. Tento kľúč môžete použiť na autorizáciu až 6 zariadení, na ktorých môžete chránené e-knihy čítať.

1. Zaregistrujte si svoj e-mail ako tzv. Adobe ID

  • Získajte vaše Adobe ID vyplnením jednoduchého formulára a stlačte „Sign Up“.
  • E-mail, ktorý ste do formuláru zadali, sa stáva vaším Adobe ID a v kombinácii s vytvoreným heslom bude slúžiť na autorizovanie Macu v ďalšom kroku.

2. Autorizujte svoj Mac

  • Na Macu v programe Adobe Digital Editions (stiahnite tu) môžete Adobe ID zadať v menu „Help“ > „Authorize computer“. Tým Mac autorizujete.

Ak v sekcii „Help“ > „Authorization Information“ nevidíte váš e-mail alebo na spomínané „Help“ > „Authorization Information“ nemôžete kliknúť, Mac je nutné najskôr deautorizovať stlačením kláves CMD + SHIFT + D. Následne bude znovu možné Mac autorizovať.

3. Stiahnite si e-knihu

  • Po kliknutí na dostupný formát vo vašom účte - EPUB (Adobe DRM) alebo PDF (Adobe DRM) sa vám stiahne súbor URLLink.acsm. Tento súbor neobsahuje samotnú e-knihu, ale inštrukcie pre aplikáciu Adobe Digital Editions na stiahnutie vašej knihy v danom formáte.
  • Po stiahnutí súboru URLLink.acsm ho otvoríte priamo v programe Adobe Digital Editions, následne sa vám stiahne e-kniha vo zvolenom formáte.

Tip: Ak vlastníte čítačku, ktorá podporuje Adobe DRM, môžete ju autorizovať po jej pripojení k počítaču s autorizovaným programom Adobe Digital Editions. Ak čítačka podporuje Wi-Fi pripojenie, môžete ju po pripojení na internet autorizovať priamo v jej nastaveniach.

„Najviac sa nám páči tá kniha, ktorá nie je múdrejšia ako my.“

Brudziňski