Čítačka Kindle

Na vašej Kindle čítačke si môžete prečítať e-knihy vo formátoch MOBI a PDF.

Pozor: Amazon Kindle nepodporuje Adobe DRM, a preto na ňom nie je možné čítať e-knihy vo formáte EPUB (Adobe DRM).

Formáty MOBI, PDF

MOBI je formát špeciálne určený pre Kindle. Formát PDF je na Kindle čitateľný, avšak s nižším komfortom. Do čítačky môžete e-knihy v tomto formáte skopírovať po pripojení k počítaču ako bežný súbor.

Pozor: Amazon postupne prestane podporovať formát mobi, no posielanie na čítačku tým nebude nijako ovplyvnené. Posielať sa bude formát epub. Žiaľ, momentálne sa e-knihám nebude zobrazovať obálka, čo závisí od úpravy na strane Amazonu. Po otvorení e-knihy sa obálka zobrazí.

Pošlite si e-knihu e-mailom

E-knihy do čítačky Kindle je možné dostať rôznymi spôsobmi. Najpohodlnejším z nich je možnosť poslať si e-knihu na váš Kindle e-mailom. Ako na to? Je to jednoduché, pozrite si náš návod:

1. Máte zaregistrovaný váš Kindle e-mail?

  • Kindle e-mail máte k dispozícii okamžite po registrácii svojej čítačky (Menu > Settings > My Account > Send-to-Kindle E-mail). Ak čítačku momentálne nemáte poruke, adresu Kindle e-mailu zistíte aj vo vašom účte na Amazone v časti Your Content and Devices.

2. Povoľte v nastaveniach zasielanie e-mailov z Martinusu

Upozornenie: Ak adresu @martinus.sk vypíše ako neplatnú, zadajte prosím eknihy@martinus.sk

Upozornenie: Ak používate Kindle s pripojením cez 3G, nezabudnite si v nastaveniach vášho Kindle účtu nastaviť aj limit 0,00 na poplatky za posielanie dokumentov cez 3G, resp. Whispernet. Vyhnete sa tak neželanému spoplatneniu.

3. Odošlite e-knihu do čítačky

  • Vo svojom účte v časti Na stiahnutie kliknite na „Stiahnuť“ > „Poslať do čítačky“, zadajte váš Kindle e-mail a potvrďte. Vaša e-kniha by vám mala byť do čítačkyu Kindle doručená v priebehu nasledujúcich minút - nezabudnite mať čítačku pripojenú na internet. Príjemné čítanie! :-)

Tip: Ak zakliknete políčko „Posielať na túto adresu ďalšie e-knihy automaticky“, každá ďalšia e-kniha, ktorú si kúpite, sa vám odošle do čítačky ihneď po nákupe.

„Počul som, že u smrtelní­kov sa zamilovanosť podobá strachu. Rozbúchať sa Vám srdce a zbystrí­te všetky zmysly. Dostanete závrat a často Vám dokonca prí­de zle. Je to tak?“

Skazený kráľ - Holly Black, 2019
Skazený kráľ
Holly Black