Knihy
E-knihy

Čítačka Kindle

Na vašej čítačke Kindle si môžete prečítať e-knihy v týchto formátoch:

Formáty MOBI, PDF

MOBI
PDF

MOBI je formát špeciálne určený pre Kindle. Formát PDF je na Kindle čitateľný, avšak s nižším komfortom.

Pozor: čítačka Kindle nedokáže čítať chránené formáty EPUB (Adobe DRM) a PDF (Adobe DRM). Ak si želáte, aby sme vám e-knihy dostupné len v týchto formátoch nezobrazovali, prosím použite náš filter.

Ktoré e-knihy sú dostupné pre Kindle?

Na Kindle je možné čítať e-knihy, ktoré nám vydavatelia umožnili ponúkať vo formátoch bez šifrovania. V našej ponuke ich spoznáte tak, že sú dostupné vo formátoch MOBI a PDF.

Ako zistíte, ktoré e-knihy si prečítate na Kindle?

Jednoducho, použite náš filter :-) Kdekoľvek v ponuke kníh sa nachádzate, môžete si vybrať formáty e-kníh, ktoré vás zaujímajú: MOBI, prípadne PDF. Ak zaškrtnete tieto formáty, zobrazíme vám len tie tituly, ktoré sú v nich dostupné. Pre pohodlné čítanie na Kindle odporúčame formát MOBI.

A čo tituly, ktoré majú dostupné len ostatné formáty?

Ak sú pri e-knihe dostupné len formáty EPUB (Adobe DRM) alebo PDF (Adobe DRM), znamená to, že od nás vydavateľ požaduje použitie chránených formátov. Vzhľadom na to, že Kindle štandardný formát ochrany nepodporuje, ale používa vlastný systém, nemáme žiaľ ako sprístupniť chránené tituly pre Kindle. Chránené e-knihy môžete čítať na akomkoľvek podporovanom zariadení, vrátane všetkých čítačiek z našej ponuky.

Tip: Ak chcete mať na výber z celej ponuky e-kníh, môžete si vybrať niektorú zo skvelých čítačiek, ktoré podporujú aj ostatné formáty e-kníh.

Pošlite si e-knihu e-mailom

E-knihy do čítačky Kindle je možné dostať rôznymi spôsobmi. Najpohodlnejším z nich je možnosť poslať si e-knihu na váš Kindle e-mailom. Ako na to? Je to jednoduché, pozrite si náš návod:

1. Máte zaregistrovaný váš Kindle e-mail?

  • Kindle e-mail máte k dispozícii okamžite po registrácii svojej čítačky (Menu > Settings > My Account > Send-to-Kindle E-mail). Ak čítačku momentálne nemáte poruke, adresu Kindle e-mailu zistíte aj vo vašom účte na Amazone v časti Your Devices.

2. Povoľte v nastaveniach zasielanie e-mailov z Martinusu

Upozornenie: Ak používate Kindle s pripojením cez 3G, nezabudnite si v nastaveniach vášho Kindle účtu nastaviť aj limit 0,00 na poplatky za posielanie dokumentov cez 3G, resp. Whispernet. Vyhnete sa tak neželanému spoplatneniu.

3. Odošlite e-knihu do čítačky

  • Vo svojom účte v časti Na stiahnutie kliknite na „Stiahnuť“ > „Poslať do čítačky“, zadajte váš Kindle e-mail a potvrďte. Vaša e-kniha by vám mala byť do čítačkyu Kindle doručená v priebehu nasledujúcich minút - nezabudnite mať čítačku pripojenú na internet. Príjemné čítanie! :-)

Tip: Ak zakliknete políčko „Posielať na túto adresu ďalšie e-knihy automaticky“, každá ďalšia e-kniha, ktorú si kúpite, sa vám odošle do čítačky ihneď po nákupe.

„Žiadne dieťa, ktoré má dvoch rodičov a doma mnoho kníh, nie je chudobné.“

Sam Levenson