Zariadenia s operačným systémom Android

Tablety a smartfóny Samsung, LG, Lenovo, Huawei a pod.

Na vašom zariadení s OS Android si môžete prečítať všetky e-knihy z našej ponuky.

Pre OS Android existuje viacero dostupných aplikácií na čítanie e-kníh, ale najviac odporúčame:

  • Pocketbook, zdarma dostupná TU

Formáty EPUB, PDF

E-knihy sú k dispozícii v štandardných formátoch označených ako EPUB a PDF. Do vášho tabletu či smartfónu si môžete e-knihy stiahnuť priamo zo svojho účtu ťuknutím na tlačidlo „Stiahnuť“ a následne na formát EPUB alebo PDF. Prehliadač vám ponúkne otvoriť súbor e-knihy v aplikácii PocketBook alebo inej, ktorú máte nainštalovanú. Vaša e-kniha sa tak stiahne priamo do aplikácie, kde ju odteraz nájdete aj bez prístupu na internet.

Tip: Ak sa pri stiahnutí chráneného formátu objaví problém, obvykle súvisí s predinštalovaným prehliadačom internetu. Riešením je použitie alternatívneho prehliadača, napr. Mozilla Firefox.

Poznámka: Formát MOBI je určený špeciálne pre čítačky Kindle. Na Android zariadeniach sa dá stiahnuť do aplikácie Kindle. Vzhľadom aj funkciami sa rovná formátu EPUB, preto návod na jeho stiahnutie podrobnejšie neuvádzame.

Formát EPUB (Adobe DRM)

1. Registrácia Adobe ID

Adobe ID je kombináciou zaregistrovaného e-mailu a hesla, ktoré slúžia ako prihlasovacie údaje pre stiahnutie a čítanie e-kníh šifrovaných Adobe DRM (v našej ponuke označených štítkom EPUB (Adobe DRM)). Ak Adobe ID ešte nemáte, môžete si ho vytvoriť jednoduchou registráciou: získať Adobe ID.

2. Stiahnutie aplikácie

Do svojho telefónu si stiahnite a nainštalujte niektorú z bezplatných aplikácií podporujúcich Adobe DRM:

3. Autorizovanie aplikácie

V aplikácii zadajte Adobe ID, ktoré ste si vytvorili v prvom kroku. Táto možnosť sa zväčša nachádza v nastaveniach aplikácie.

4. Stiahnutie e-knihy

Po kliknutí na formát EPUB (Adobe DRM) pri zakúpenej e-knihe sa vám stiahne súbor URLLink.acsm. Má veľkosť len 1 kB, lebo tento súbor neobsahuje samotnú e-knihu, ale inštrukcie pre aplikáciu Adobe Digital Editions na stiahnutie vašej knihy. Odporúčame si tento súbor uschovať pre budúce použitie (jeho počet stiahnutí je obmedzený). Po stiahnutí súboru URLLink.acsm ho otvorte priamo vo zvolenej a autorizovanej aplikácii, následne sa vám stiahne e-kniha vo zvolenom formáte. Načítavanie e-knihy môže trvať v závislosti od veľkosti e-knihy niekoľko sekúnd až niekoľko minút. Informáciu o sťahovaní obsahu e-knihy nerušte, počkajte, kým sa e-kniha sama otvorí.

„Ze života se snaž vyzískat každičkou unci radosti, která jen půjde, vychutnej ji, podrž ji na jazyku. Ale nemarni čas myšlenkama na ztrátu.“

V říši vlka - David Gemmell, 2006
V říši vlka
David Gemmell