Zariadenia s operačným systémom iOS

iPhone alebo iPad

Na vašom iOS zariadení si môžete prečítať všetky e-knihy z našej ponuky.

Formáty EPUB, PDF

E-knihy sú k dispozícii v štandardných formátoch označených ako EPUB a PDF. Do vášho iPhonu alebo iPadu si môžete e-knihy stiahnuť priamo zo svojho účtu ťuknutím na tlačidlo „Možnosti“ a následne na formát EPUB alebo PDF. Prehliadač (odporúčame použiť Safari) začne súbor sťahovať, po dokončení sťahovania stačí ťuknúť na šípku v poli adresy a následne na stiahnutý súbor e-knihy, ktorá sa otvorí v predinštalovanej aplikácii Knihy (Books) alebo inej aplikácii na čítanie e-kníh, ktorú máte nainštalovanú.

Poznámka: Formát MOBI je určený špeciálne pre čítačky Kindle. Na iPhone alebo iPade sa dá stiahnuť do aplikácie Kindle. Vzhľadom aj funkciami sa rovná formátu EPUB, preto návod na jeho stiahnutie na iOS zariadeniach podrobnejšie neuvádzame.

Formát EPUB (Adobe DRM)

E-knihy v tomto formáte sú šifrované, no na vašom iPhone alebo iPade ich môžete čítať bez problémov. Stačí jednorazovo vykonať nasledovné kroky:

1. Registrácia Adobe ID

Adobe ID je kombináciou zaregistrovaného e-mailu a hesla, ktoré slúžia ako prihlasovacie údaje pre stiahnutie a čítanie e-kníh šifrovaných Adobe DRM (v našej ponuke označených štítkom EPUB (Adobe DRM)). Ak Adobe ID ešte nemáte, môžete si ho vytvoriť jednoduchou registráciou: získať Adobe ID.

2. Stiahnutie aplikácie

Do svojho iPhonu alebo iPadu si stiahnite a nainštalujte niektorú z bezplatných aplikácií podporujúcich Adobe DRM, odporúčame:

3. Autorizovanie aplikácie

V aplikácii zadajte Adobe ID, ktoré ste si vytvorili v prvom kroku. Táto možnosť sa zväčša nachádza v nastaveniach aplikácie.

4. Stiahnutie e-knihy

Po kliknutí na formát EPUB (Adobe DRM) pri zakúpenej e-knihe sa vám stiahne súbor URLLink.acsm. Má veľkosť len 1 kB, lebo tento súbor neobsahuje samotnú e-knihu, ale inštrukcie pre aplikáciu Adobe Digital Editions na stiahnutie vašej knihy. Odporúčame si tento súbor uschovať pre budúce použitie (jeho počet stiahnutí je obmedzený). Po stiahnutí súboru URLLink.acsm ho otvorte priamo vo zvolenej a autorizovanej aplikácii, následne sa vám stiahne e-kniha vo zvolenom formáte. Načítavanie e-knihy môže trvať v závislosti od veľkosti e-knihy niekoľko sekúnd až niekoľko minút. Informáciu o sťahovaní obsahu e-knihy nerušte, počkajte, kým sa e-kniha sama otvorí.

„Človek spoznáva ľudí práve tak podľa toho, o čom hovoria, ako aj podľa toho, o čom nehovoria nič.“

Plná slávy - Bruce Marshall, 2017
Plná slávy
Bruce Marshall