Vianoce
Vo vlnách - AJ Dungo
Vo vlnách

19,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Vo vlnách

Nádherný príbeh o krehkosti lásky, sile priateľstva, ale aj bezmocnosti pred tvárou neúprosnej smrti, pretkaný vášňou pre jazdu na nespútaných morských vlnách. Túto knihu... Čítať viac

Vydavateľstvo
Absynt, 2021
Počet strán
376

Nádherný príbeh o krehkosti lásky, sile priateľstva, ale aj bezmocnosti pred tvárou neúprosnej smrti, pretkaný vášňou pre jazdu na nespútaných morských vlnách. Túto knihu napísala láska! ... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

19,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Stíhame do Vianoc

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Nádherný príbeh o krehkosti lásky, sile priateľstva, ale aj bezmocnosti pred tvárou neúprosnej smrti, pretkaný vášňou pre jazdu na nespútaných morských vlnách. Túto knihu napísala láska! Niektoré prázdne miesta v našich životoch nezaplní už nikto a nič. Navždy budú patriť tým, čo odišli...

Surfer a ilustrátor AJ Dungo vo svojom podmanivom grafickom románe rozpráva o svojich dvoch láskach. V spomienkach sa vracia ku krehkému vzťahu s Kristen, ktorú mu príliš skoro a príliš rýchlo vzala rakovina. Paralelne s intímnym príbehom lásky a neodvratného odchádzania nás však pozýva aj na výlet do fascinujúcich dejín surfingu. Ako sa zo zábavy domorodých Havajčanov stal celosvetovo rozšírený šport? Kto boli priekopníci jazdy na vlnách? A aký vplyv mal masový turizmus na nedotknuté havajské pláže? Oboma neoddeliteľnými svetmi nás prevedú Dungove čisté ilustrácie, ktoré sú ako morská hladina – naoko celkom pokojné, no pod ich povrchom prúdi nepredstaviteľný život.

K surfingu ho kedysi priviedla Kristen. S ňou absolvoval svoje prvé nesmelé jazdy. A neskôr im práve doska s plutvou pomohla prekonať tie najťažšie chvíle liečby i náhlych zhoršení zdravotného stavu, keď sa mu začala strácať pred očami.

Vo vlnách AJ Dunga je jedinečná kniha žánru komiksového non-fiction so silným osobným príbehom.
Čítať viac
Originálny názov
In Waves
Počet strán
376
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
170×226 mm
Hmotnosť
905 g
ISBN
9788082032683
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
905007
Štýl
životopisný
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Absynt
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
26,80 €
Ušetríte 8,00 €

Hodnotenia

4,9 / 5

16 hodnotení

15
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Taká je láska. Divoká, občas však veľmi pokojná. Je nepredvídateľná a nečakaná. Vlní sa. Lebo láska sú vlny, ktoré rozbúšia srdce, ale opúšťajú nás, utíšia sa a pomaly vzďaľujú, po jedných prichádzajú druhé. Niektoré sú viac boľavé, iné primálo búrlivé. Aj tak je každá vlna iná, vo svojej divokosti jedinečná, po každej túžme iným spôsobom a žiadnu nemožno nahradiť i keď sa nekonečne vzdiali. To, čo dokáže pohltiť, ostáva v nej navždy, a aj napriek neviditeľnosti je večná. K tomu ju neprekonateľné vzdialenosti s ľudskou bytosťou obzvlášť spájajú. Také sú Vlny, láska, ktorá hreje na duši a ostáva nekonečná.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

10
Teplo domova - Kamila Shamsie
Práve čítam
Teplo domova

Nie som až taký knihomoľ, akým som bola v čase puberty, no aj tak mi je najmilším kútikom bytu moja knižnica :) Odjakživa milujem klasiku a povinnú literatúru, len ťažko sa mi páči niečo novodobé, avšak verím, že sa čoskoro tento môj vkus polepší :)

Monika Miškeová
25.8.2022
More sĺz
Plná krásy. Plná bolesti.
Taká je táto kniha.
Dokonalá skromnosť v písaní spojená s dokonale jednoduchými ilustraciáciami… a predsa mi aj v tejto jednoduchosti povedala všetko… Spôsobila more sĺz a zlomila srdce.
Čítať viac
Katarína
23.7.2022
Príjemné čítanie
Láska, smútok, zmysel života, vyrovnávanie sa so stratou. Všetko to nájde Vo vlnách.
Výborne ilustrácie.
Čítať viac
6

Knihy zbožňujem už od malička. V mojej kabelke nikdy nesmie chýbať kniha, aby som ju kedykoľvek v prípade potreby mala poruke. Čítam vždy, keď si na to nájdem čo i len tú najmenšiu chvíľku.

Zuzana Hušlová
22.4.2022
Pohladenie nielen pre dušu, ale aj pre oči
Táto kniha je nielen pohladením pre dušu, ale aj pre oči. Jednoduchým spôsobom vytvorené ilustrácie s použitím dvoch-troch farieb a zároveň tak veľké umelecké dielo. Málo slov textu a zároveň tak hlboké myšlienky s veľkou výpovednou hodnotou. Páčilo sa mi použitie dvoch farebných kombinácií na rozlíšenie dvoch hlavných dejových línií knihy. Modro-zelené ilustrácie nám odkrývajú príbeh autora a jeho veľkej lásky k surfovaniu, ale najmä k jeho milovanej Kirsten, od momentu kedy sa zoznámili, až po posledné chvíle, ktoré spolu strávili. Bielo-hnedé ilustrácie nás zavedú do minulosti na ostrov Hawaii, ktoré sa považuje za kolísku surfovania a dozvieme sa čo to o vzniku tohto športu i o dvoch mužoch, ktorí surfovanie najviac ovplyvnili a spravili z neho svetový fenomén. Kniha je neskutočne krásna a dojemná. Rozhodne odporúčam prečítať každému. Prečítanú je síce máte za chvíľu, ale rezonovať vo vás bude určite ešte dlho. Čítať viac
14
Vrania šestka - Leigh Bardugo
Práve čítam
Vrania šestka

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
11.3.2022
"Prichádza to vo vlnách"
Tak jednoducho podaná forma príbehu, a tak zdrvujúci, no nádherný odkaz nesie.

Pri čítaní príbehu má človek pocit, že presne vie, prečo sa príbeh volá "Vo vlnách". Ide predsa o príbeh, kde sú surfisti, história surfovania a spoločná vášeň k tomuto športu. No nie... tak ako sa lámu vlny na mori, tak vás pomaly láme aj tento príbeh. Emocionálna nálož, ktorá vás postupne zavalí, je tu podaná jemne, v tichosti, no potom príde rovnako, ako príliv všetkého, čo vám pomaly dávkoval skrz ilustrácie.

Aj Dungo nám formou grafického príbehu priniesol 4 životné príbehy, rozdelené na dve časti, ktoré boli ľahko rozlíšiteľné skrz farebné prevedenie. Jeho osobný príbeh, príbeh jeho priateľky Kristen, ktorý je posolstvom radosti zo života, napriek boju s ťažkou chorobou boli zobrazené v odtieňoch modrej, ako odtieň zobrazenia vody, ktorou sa nesie silný príbeh. Sépiové odtiene, ako tiene pieskovej pláže nás naopak preniesli historicky späť v čase, keď tento šport vznikal a objavili sa v ňom prvé míľniky - v tomto príbehu postupne objavujeme príbeh havajských plážových chlapcov, prvého priekopníka surfingu Duka Kahanamoku a Toma Blakea, neskoršieho inovátora tohto športu.

Aj keď by sa mohlo zdať, že historická časť bola do príbehu vsunutá len ako informačná vsuvka, mala tu svoj osobitý význam - Duke aj Tom sa totiž naplno venovali tomu, čo milovali, cez svoju húževnatosť vytvorili a neskôr zdokonalili surfing, ktorý bol nakoniec spoločnou vášňou hlavných postáv príbehu - Aj Dunga a Kristen. Ak by nevznikol surfing, Kristen a Aj by si možno našli inú vášeň, ale práve vo vlnách sa cítili najslobodnejšie.

Hlavný príbeh už od začiatku predpovedal, že nepôjde o žiadnu cukrovú lásku, ale môžeme očakávať trpký koniec. No autor to na nás nevychrlil hneď, previedol nás všetkými kľúčovými momentami ich vzťahu, od jeho začiatkov, milých chvíľ schovávania sa pred rodičmi, až po oznámenie ťažkej choroby a následný bolestivý koniec. Príbeh však nemal byť výpoveďou o ťažkostiach súvisiacich s rakovinou, ale o radosti z maličkostí a zo samotného života.

Ani neviem, čo viac povedať k tomuto príbehu, pretože je naozaj ťažké opísať ho do slov, emócie, ktoré sa niesli celým príbehom jednoducho musíte zažiť, nedajú sa preniesť. Je však potrebné príbeh naozaj čítať, precítiť každú jednu ilustráciu, pretože ak príbehom len preletíte, utečie vám veľmi veľa.

Napriek tomu, že je ťažké slovne definovať emócie príbehu, autorovi vždy stačilo pár ilustrácii a trefných viet, a priamo ste vedeli, čo osoby prežívajú. Po tom, ako prišiel koniec a Kristen bolestivo ukončila svoj život prichádza ďalšia vlna. Vlnu bolesti vymenila vlna prijatia a plného odovzdania sa smútku. Ako to napísal autor, vždy keď sa ho niekto spýtal "Ako sa má", jeho odpoveď bola jednoznačná: "Prichádza to vo vlnách".

Myslím, že to viac nepotrebuje komentár, u mňa je to jednoznačných 5/5.
Čítať viac
Miriam Zázrivcová
20.1.2022
Vo vlnach
Citlivý príbeh o láske, ktorá prekonáva všetky bariéry, veľmi pekne ilustrovaná knižka, zrozumiteľná, a jednoducho krásna,,, Čítať viac
Alexandra
27.11.2021
Nádherný životný príbeh, ktorý nám pripomína pominuteľnosť nášho času. Tento komiks je výbornou voľnou aj pre laikov v oblasti ilustrovaných príbehov (akým som aj ja), pretože prináša skutočný príbeh lásky dvoch ludi, lásky k životu a zároveň je pri čítaní príjemnou zmenou aj pohľad do skutočných dejín surfingu. Príbeh sa veľmi ľahko číta, bála som sa, že knihy prečítam na jedno posedenie a tak som sa nasilu zastavila, aby pôžitok z čítania tejto knihy dlhšie pretrval. Odporúčam všetkými desiatimi. Čítať viac
16

O knihách, čo ma zaujali, píšem aj tu: https://www.instagram.com/monikabelinova/

Monika Bělinová
7.10.2021
Čo sa týka grafických románov, v tomto som dosť “nepolíbená” (a okrem toho ani plávať neviem, nie ešte surfovať, čiže toto fakt nie je moja oblasť záujmu), no nechala som sa strhnúť vlnou nadšených reakcií na instagramoch a túto absyntovku som si nadelila na narodeniny (a dobre som urobila).

Už na prvý pohľad je to nádherne spracovaná kniha. Surfer a ilustrátor AJ Dungo v nej kombinuje spomienky na svoju lásku Kristen, bojujúcu s rakovinou, s obrovskou vášňou - surfovaním, ku ktorému ho priviedla. Aj vďaka historickej vsuvke sa dozvedáme, akú cestu si taký surf prešiel, kým ho vypilovali do podoby, na akej na ňom jazdila Kristen.

Z vizuálneho hľadiska je to úchvatný zážitok a tu naozaj platí, že v jednoduchosti je krása. Potvrdzuje to aj výber farieb - na to, aby vytvoril pôsobivú atmosféru a oddelil od seba jednotlivé vrstvy románu, mu stačilo striedať studený, tyrkysovo modrý odtieň smutného príbehu o Kristen so sépiovou historickou časťou o surfovaní a dvoch velikánoch surfovania. Stručný, no výstižne formulovaný text povie všetko podstatné, no zároveň ho dopĺňajú krásne, čisté, jednoduché ilustrácie, dokonale ladiace s príbehom a nechávajúce priestor na zamyslenie, precítenie okamihu. Nádhera, čo vám budem hovoriť!

Veľmi sa mi páčili obe vrstvy príbehu a spôsob, akým ich nenápadne autor prepojil do jedného celku. Historická časť mi rozšírila obzory nielen o pôvode surfovania, ale aj o tom, prečo a ako sa rozšíril medzi masy, citlivo vyrozprávaný príbeh o Kristen mi zas zlomil srdce (a pokropila som si stránky). Upokojujúce, hoci veľmi smutné čítanie o láske a smrti, ale aj o oslave vĺn, životnej energii a úteche, ktorú mu surfovanie po bolestnej strate dokáže poskytnúť. Určite sa k nemu ešte budem vracať.
Čítať viac
Andrea
24.9.2021
Knihou som bola nadšená, a hoci som si ju chcela šetriť na dlhší čas, nevyšlo to a zhltla som ju za večer. Vizuálne aj obsahovo je krásne spracovaná a autor nám dovolí nahliadnuť do intímneho príbehu o láske a strate, ktorý sa prelína so živým rozprávaním o surfingu. Živelnosť a krehkosť sa v príbehu striedajú a prichádzajú vo vlnách, ako aj samotný autorov zármutok.
Je dôkazom toho, že aj o smrti sa dajú rozprávať pekné príbehy plné nehy a nádeje, ktoré časom liečia.
Čítať viac
13
15.9.2021
Počas čítania som mala dojem, že som na pláži, počujem vlny udierajúce do pevniny a slanú vôňu vody. Postupne, ako sa príbeh chýlil ku koncu, ja už tušiac, čo sa chystá, prišla obrovská vlna emócií, ktorá odniesla príbeh do zákutia mojej knihomoľskej duše. Tam sa nachádzajú len výnimočné príbehy a pribudol k nim další, ktorý tam vo vlnách plachtí. Čítať viac
Gabi
26.8.2021
Vo vlnách
Kniha Vo vlnách je príbehom lásky v jej rôznych podobách. Navyše je nádherne komixovo ilustrovaná. A hoci by sa dala prečítať za deň, vychutnávam si každé slovo a kresbu. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac
Kúpte spolu
26,80 €
Ušetríte 8,00 €

„„Čím chceš byť, keď vyrastieš?“ „Chcem byť láskavý,“ povedal chlapec.“