Zuzana Hušlová

3

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihy zbožňujem už od malička. V mojej kabelke nikdy nesmie chýbať kniha, aby som ju kedykoľvek v prípade potreby mala poruke. Čítam vždy, keď si na to nájdem čo i len tú najmenšiu chvíľku.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihy zbožňujem už od malička. V mojej kabelke nikdy nesmie chýbať kniha, aby som ju kedykoľvek v prípade potreby mala poruke. Čítam vždy, keď si na to nájdem čo i len tú najmenšiu chvíľku.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje odznaky

2021
2021
Zobraziť viac

Moje aktivity

3
3

Zuzana Hušlová napísala recenziu

16.01.2022 10:00

Táto kniha je jednoducho pohladením pre dušu. Nie je len krásnym príbehom kamarátstva medzi starcom Carlom, ktorý žil pre knihy a roznášal ich svojim zákazníkom, a malým veselým a veľmi múdrym dievčatkom Sašou, ktoré mu do života prinieslo svetlo a radosť. Je to aj príbeh lásky ku knihám, knihám, ktoré ľudí už po stáročia spájajú. Kniha je aj plná odkazov na iné knihy, ktoré však dokáže odkryť iba ten, kto knihy miluje rovnako ako Carl. Pri jej čítaní som sa neustále usmievala. Usmievala som sa najmä pri zábavných a láskyplných rozhovoroch, ktoré viedli Carl so Sašou. Usmiala a potešila som sa vždy, keď v knihe spomenuli inú knihu, ktorú som už čítala. No príbeh tejto knihy ma zároveň dokázal na mnohých miestach aj dojať. Ten kto miluje knihy, by si práve túto mal určite prečítať. Zaručujem vám, že to neoľutujete.

Čítaj viac

3
Zuzana Hušlová

Zuzana Hušlová získala odznak Môj názor pomáha

31.12.2021 11:54

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

3
3

Zuzana Hušlová napísala recenziu

31.12.2021 11:54

Hlavnými postavami príbehu sú dve sestry, Elinor a Marianne, ktoré sa ako všetky mladé dámy v tej dobe musia hlavne dobre vydať. S mužmi, ktorých ľúbia to však nie je vždy také ľahké a nastane viacero komplikácií, s ktorými sa každá zo sestier vyrovnáva úplne inak. V knihe sa mi veľmi páčilo vyobrazenie ich peknej sesterskej lásky. Dozvedela som sa veľa aj o spôsobe života, no najmä "dvorenia" v tej dobe. Priznám sa, že mnohokrát som sa nad tým aj pousmiala či pokrútila hlavou. Prekvapil ma najmä koniec knihy a musím povedať, že príjemne. Počas čítania som si koniec predstavovala inak, no nakoniec to bolo úplné prekvapenie. Jane Austen opäť nesklamala.

Čítaj viac

3
3

Zuzana Hušlová napísala recenziu

31.12.2021 11:45

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Prenádherná kniha, od ktorej som sa nevedela odtrhnúť. Príbeh sa odohrával v dvoch dejových líniách. Prvá z nich nám na začiatku 19. storočia predstavuje troch kamarátov: Fredericka, Eliasa a Juliette. Druhá, odohrávajúca sa v súčasnosti, nám odkrýva krásny vzťah Lucy a Dasha, ktorí sa poznali od malička a teraz sa po rokoch stretávajú, aby spoločne pracovali na "projekte" stratenej lode Jubilie. Je fascinujúce ako autorka prepája oba príbehy a prezrádza určité informácie po kúskoch, čo ma neustále držalo v napätí a poháňalo čítať ďalej. Páčili sa mi najmä mužskí hrdinovia knihy, Frederick a Dash, ich charakter a láska, ktorú cítili k Juliette a Lucy. Zaujímavý bol aj koniec, ktorý ostal trochu otvorený.

Čítaj viac

3
3

Zuzana Hušlová napísala recenziu

29.12.2021 12:20

Túto knihu som čítala v jej origináli, v španielskom jazyku. Kniha je akoby autobiografiou samotnej autorky Isabel Allendeovej. Jej dcéra Paula je vážne chorá a preto sa Isabel rozhodne napísať jej list, list, z ktorého nakoniec vznikne kniha. V tomto liste autorka opisuje celý svoj život, aby si vďaka nemu Paula mohla na všetko spomenúť, keď sa raz prebudí. Podľa mňa je autorka jedna veľmi odvážna žena, veď nie každý je schopný hovoriť o svojom súkromnom živote pred celým svetom. Ide o intímnu knihu a zároveň krásnu, kde z každej prečítanej strany možno cítiť lásku, ktorú Isabel pociťuje ku svojej dcére Paule, ale aj utrpenie, ktoré prežíva počas dcérinej choroby. Kto má rád Allendeovej romány, môže sa z tejto knihy dozvedieť aj veľa zaujímavostí o jej spisovateľskej kariére, čo ju inšpirovalo k napísaniu každej jednej z jej kníh. Dozviete sa v nej aj veľa informácií o politickej histórii Čile. Ide však najmä o jednu prekrásnu knihu, plnú materinskej lásky a ja ju rozhodne odporúčam každému jednému z vás.

Čítaj viac

3
3

Zuzana Hušlová napísala recenziu

29.12.2021 12:10

Krásny román o 70-ročnej Posy, členoch jej rodiny a vile Admirál. Niektoré kapitoly sú aj z Posinej mladosti a objasňujú určité udalosti z prítomnosti či pomáhajú postupne odkrývať rodinné tajomstvá. Kniha drží v napätí až do úplného konca, pretože všetko prezrádza pomaly a postupne. Posy je skvelá osoba a sympatická postava knihy, ktorá drží rodinu pokope, každému pomôže, vie si priznať chybu, a ktorú majú všetci radi. Počas čítania som mohla nazrieť do mysle viacerých postáv knihy a vidieť tak, ako každý z nich prežíva danú situáciu, čo považujem za veľké plus tejto knihy. S postavami som prežívala chvíle smutné a nostalgické, ale aj pekné a romantické. Rozhodne odporúčam každému, pretože Lucinda nikdy nesklame.

Čítaj viac

3
3

Zuzana Hušlová napísala recenziu

27.12.2021 17:43

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Kniha nebola zlá, niektoré pasáže sa mi páčili. Takisto myšlienka príbehu bola dobrá. Mladá princezná, budúca senešalka, sa s posádkou vydá na more hľadať si ženícha. Vzťah s každým nápadníkom sa však vždy na konci akosi pokazí, za čo vo veľkej miere môže aj jej zlá macocha. Čo sa mi ale nepáčilo bola hlavná postava knihy Selah. Niekedy sa správala naozaj "divne". Každého muža, ktorého stretla hneď aj milovala a bol jej životnou láskou, hoci ho poznala možno len týždeň. Niektoré časti knihy a niektoré detaily mi neprišli dotiahnuté do konca. Viem, že kniha má pokračovanie, ale aj tak mi prišiel koniec príliš urýchlený. Opakujem, kniha nie je zlá, ale ani najlepšia akú som čítala. Hodnotím tak priemerne.

Čítaj viac

3
3

Zuzana Hušlová napísala recenziu

28.11.2021 15:54

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Toto bola jednoducho úžasná kniha. Úplne som ju zbožňovala od prvej strany až po poslednú a nenachádzam ani správne slová, ktoré by dokázali popísať pocity, ktoré z nej mám a to ako veľmi sa mi páčila. Začnem tým, že autorka dostala skvelý nápad na príbeh, v ktorom opíše sedem sestier, ktoré sú pomenované po hviezdach. Páčila sa mi aj myšlienka, že jeden bohatý muž sa rozhodne adoptovať si dcéry z rôznych kútov sveta a daruje im tak domov plný lásky. Btw, ich otca považujem za najzáhadnejšiu postavu celého deja. Táto prvá kniha je písaná z pohľadu Maie, najstaršej z dcér, ktorá pracuje ako prekladateľka. Úplne som s ňou zdieľala jej lásku a vášeň pre štúdium cudzích jazykov. Bolo pekné sledovať, ako sa Maia počas príbehu postupne menila, ako sa krok za krokom zbavovala svojich strachov a pomaly ale isto sa naučila užívať si svoj život naplno. A úplne som zbožňovala postavu Floriana. Príbeh Bely a Laurenta bol krásny a priniesol do deja peknú dávku romantiky. Počas čítania toho, ako sa postupne vyvíjal príbeh ich lásky, som sa niekedy nemohla prestať usmievať (také to bolo milé), no inokedy mi ich zas bolo ľúto (pretože Bel to mala pri rozhodovaní ťažké). Čo sa mi na knihe ešte páčilo bolo aj to, že v nej čitateľovi boli opísané viaceré mestá sveta, ako napríklad Rio či Paríž. Navzdory faktu, že tento príbeh je len fikciou, môžeme sa z neho dozvedieť veľa o histórii, pretože sa v ňom objavujú aj určité reálne osobnosti z dejín ľudstva. V tejto konkrétnej knihe sa dozvedáme o histórii vzniku slávnej sochy Krista Spasiteľa, ktorá sa týči nad mestom Rio de Janeiro. Kniha sa mi veľmi páčila, užila som si jej čítanie a už sa neviem dočkať ako si prečítam pokračovanie tejto úžasnej série. Každému vrelo odporúčam.

Čítaj viac

3
3

Zuzana Hušlová napísala recenziu

13.11.2021 17:02

Kniha, ktorú máte prečítanú za max pol hodinku, ale ktorá vás prinúti zamyslieť sa nad postavením žien v spoločnosti. Odkrýva nám úskalia, ktorým ženy museli od začiatku vekov čeliť ak chceli v živote dosiahnuť niečo viac ako len viesť domácnosť, variť, žehliť a prať plienky. Kniha je písaná zábavným spôsobom, počas čítania som sa nejedenkrát pousmiala nad jazykom autorky. Jej vtipný spôsob písania skvele dopĺňali jednoduché, ale za to úplne trefné ilustrácie. Čítanie tejto knihy ma však viackrát aj rozhnevalo, keď som si predstavila, že situácie v nej opísané sa aj reálne diali (a niektoré z nich sa možno aj stále dejú, aj keď v menšej miere). Každá žena po prečítaní tejto knihy určite v duchu ďakuje našim predchodkyniam, ktoré boli v minulosti natoľko odvážne, že sa pobili za naše práva a aj vďaka nim dnes môžeme študovať, písať básne či byť vedkyňami.

Čítaj viac

3
3

Zuzana Hušlová napísala recenziu

13.11.2021 16:44

Jednoducho krásna kniha. Máte ju prečítanú za menej ako 10 minút, no zamýšľať sa nad ňou budete ešte dlho. Je plná krásnych myšlienok, ktoré jednoduchým jazykom a spôsobom vyjadrovania zobrazujú/reprezentujú tie najzložitejšie problémy a trápenia ľudskej duše. Čitateľovi sa odkrývajú prostredníctvom nádherného príbehu priateľstva medzi chlapcom, krtkom, líškou a koňom. Každý jeden z nich je iný, ale každý je výnimočný a obohacuje ich vzájomné priateľstvo iným spôsobom. Keby my ľudia dokážeme fungovať a správať sa k sebe ako títo štyria kamaráti, rozhodne by nám na svete bolo lepšie.

Čítaj viac

„Byť výnimočný je najlepší spôsob, ako byť iný.“