Zuzana Hušlová

6

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihy zbožňujem už od malička. V mojej kabelke nikdy nesmie chýbať kniha, aby som ju kedykoľvek v prípade potreby mala poruke. Čítam vždy, keď si na to nájdem čo i len tú najmenšiu chvíľku.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Knihy zbožňujem už od malička. V mojej kabelke nikdy nesmie chýbať kniha, aby som ju kedykoľvek v prípade potreby mala poruke. Čítam vždy, keď si na to nájdem čo i len tú najmenšiu chvíľku.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje odznaky

Knihy roka 2023
2023
Môj názor pomáha
2021
Člen Čitateľského klubu
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2021
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

6
Zuzana Hušlová

Zuzana Hušlová získala odznak Knihy roka 2023

08.12.2023 21:56

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2023 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2023
6
Zuzana Hušlová

Zuzana Hušlová získala odznak Šťastných 7

30.11.2023 09:57

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
6
6

Zuzana Hušlová napísala recenziu

19.05.2023 07:26

Chcete si vybudovať nejaký dobrý návyk, napríklad začať cvičiť, ale stále sa neviete k tomu dokopať?
Chcete sa zbaviť nejakého svojho zlozvyku, napríklad prestať fajčiť, ale stále sa vám to nedarí?

Táto kniha vám dá užitočné rady v oboch prípadoch. Kniha sa mi páčila, lebo autorove rady neboli také tie cliché rady typu: "všetko sa dá, keď sa chce". Autor nám v nej dáva skutočné rady vyplývajúce buď z jeho vlastných skúseností, alebo zo skúseností mnohých známych a úspešných ľudí z rôznych odvetví (televízia, šport, podnikanie...). Každá kapitola sa začína príbehom jedného z takýchto ľudí. Ich príbehy nám poskytujú vzory, ako si určitý návyk vybudovať a ako ho následne udržiavať pri živote, ak chceme vytrvať v nejakej činnosti alebo stať sa v niečom úspešnými. Tieto príbehy považujem za veľké pozitívum knihy, pretože sú podložené skutočnými udalosťami a vďaka nim vidíme, že sila atómových návykov naozaj funguje aj v praxi.

Veľmi sa mi páčilo, že pri mnohých návykoch bolo popísané aj to, ako pri nich pracuje naše telo, ako na veľa vecí, podnetov a zmien reaguje náš mozog a pod. Kniha mňa osobne teda obohatila aj z biologického hľadiska a dozvedela som sa mnoho zaujímavostí o tom, ako to v nás vlastne všetko funguje a prečo na určité veci reagujeme tak ako reagujeme.

Chcete sa stať úspešným klaviristom alebo šachistom, ale poviete si, že vy na to určite nemáte talent? Naozaj vám na to stačí "len" talent? Alebo, je talent na to vlastne potrebný? Tak aj na otázky tohto typu sa dozviete odpovede v tejto skvelej knihe, ktorú rozhodne odporúčam všetkými desiatimi (aj keď radím dávkovať si ju postupne, a zamýšľať sa nad jej jednotlivými pasážami, a neprečítať ju len tak na jedno posedenie). Snáď sa aj mne vďaka jej radám podarí vybudovať a udržať si návyky, ktoré by som rada začlenila do svojho života. Držte mi palce.

Čítať viac

6
6

Zuzana Hušlová napísala recenziu

08.05.2023 19:43

V prvom dieli autorkinej série kníh o Taliansku, venovanej cestovaniu, sme našli veľa skvelých tipov a rád kam vycestovať. Druhý diel nám tiež prináša úžasné cestovateľské opisy krásnych talianskych miest a ostrovov (ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť), ale tento je už viac zameraný na "životný štýl" Talianov.
Knihu hodnotím na výbornú. Podľa mňa, nech ste už milovníkom čohokoľvek: áut, dobrej kávy, hudby, umenia, módy... v tejto knihe si určite prídete na svoje. Dozvedáme sa tu o živote talianskeho národa doslova z každého rožka troška. Dočítala som sa tu o autách pochádzajúcich z Talianka, o známom talianskom kávovare, o životoch rôznych známych talianskych celebrít, či už spevákov alebo hercov (mnohé z ich životných príbehov boli naozaj zaujímavé, ale aj inšpirujúce - veľmi sa mi páčil ten o Sophii Loren). Zaujala ma aj kapitola venovaná talianskej móde, ktorá spomína vznik slávnych talianskych módnych značiek, ktoré sú dnes celosvetovo známe.
Ako veľké pozitívum knihy vyzdvihujem aj autorkine tipy na rôzne talianske filmy a piesne. Mnohé z piesní som si už aj vypočula, a dostali sa do môjho playlistu, a všetky názvy filmov som si poznačila, že si ich raz určite pozriem. Krásnym doplnkom skvelého čítania sú samozrejme aj nádherné fotografie. Vrelo odporúčam všetkým milovníkom Talianska, ale i celkovo cestovania.

Čítať viac

6
6

Zuzana Hušlová napísala recenziu

08.05.2023 19:37

Prvá kniha Katje vo mne zanechala skvelý čitateľský zážitok a prečítanie druhej časti tento zážitok nielen udržalo, ale ešte viac ho prehĺbilo a zväčšilo. Som jednoducho nadšená z tohto príbehu.

Ale začneme pekne od začiatku. Aria pokračuje vo svojej krutovláde, podmaňuje si ľudí, mestá, a po celej krajine sa dejú naozaj čudesné veci. Niečo hľadá, ale nikto nevie prísť na to, čo "to" je. "To" zaujíma nielen postavy tejto knihy, ale "to" držalo aj mňa, ako čitateľa, neustále v napätí. V príbehu oveľa lepšie spoznávame hlavné postavy Katju a Argosa, hoci ich cesty sú počas väčšiny knihy veľmi vzdialené. Nahliadame viac do ich vnútorného sveta a vieme tak pochopiť, prečo mnohokrát aj v prvej časti knihy konali alebo sa zachovali tak, ako sa zachovali. Obe postavy počas príbehu rastú a dospievajú. V knihe sa však objavujú aj nové kúzelné postavy či magické tvory, ako draci či permoníci, čo mňa osobne veľmi potešilo. Čo sa nových postáv tejto druhej knihy týka, veľmi som si zamilovala Svaroga. Je naozaj skvelý i keď zo začiatku sa vám možno bude javiť ako príliš záhadný.

Dej je písaný veľmi pútavo a zaujímavo, že aj napriek večernej únave sa od knihy jednoducho neviete odtrhnúť. Štýl písania autorky (napriek tomu, že už prvá časť série sa jej veľmi vydarila) sa zlepšil nielen po dejovej ale aj po štylistickej a gramatickej stránke. Naozaj je vidieť veľký progres v jej písaní. Milujem jej schopnosť skončiť každú kapitolu, a hlavne celý príbeh knihy, takým tým otvoreným spôsobom, že hneď pocítite nutkanie pokračovať v čítaní a dozvedieť sa tak, čo bude s hrdinami príbehu ďalej. Fanúšikovia romantiky jej v knihe až tak veľa nenájdu, pretože v tejto druhej časti skôr prevláda dobrodružstvo, akcia a napätie, čo mne ale vôbec neprekážalo a na príbehu to nič dôležité ani neubralo.

V knihe ani tentokrát nechýbala mapka kúzelného sveta, vďaka ktorej som sa lepšie vedela zorientovať, kam smerujú kroky knižných postáv. Taktiež sa tu opäť objavili nádherné ilustrácie a obálka knihy je proste umeleckým dielom.

Na záver len toľko, že neskutočne chválim autorku, z príbehu som úplne nadšená, neviem sa dočkať pokračovania a odporúčam každému milovníkovi fantasy.

Čítať viac

6
6

Zuzana Hušlová napísala recenziu

21.01.2023 17:17

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ani tretie pokračovanie série Mimi & Líza nesklamalo. Po prvých dvoch častiach, kde sa nám postupne odkrývajú príbehy jednotlivých susedov Mimi a Lízy, máme v tretej časti série jeden dlhší príbeh, v ktorom vystupujú všetci spoločne. Príbeh sa odohráva počas Vianoc a jednou z hlavných postáv je práve Vianočné svetielko, ktoré však každé Vianoce záhadne mizne. Aby Mimi a Líza toto tajomstvo odhalili, musia sa vrátiť do minulosti, do obdobia, keď všetci ich susedia boli ešte deťmi. Spoločnými silami napravia krivdu, ktorá bola spôsobená malému Vilkovi a ukážu nám tak, ako málo stačí urobiť, aby sa všetko zmenilo. Treba si len chrániť silu priateľstva, starať sa o svojich priateľov a mať rád každého takého aký je.

Čítať viac

6
6

Zuzana Hušlová napísala recenziu

21.01.2023 17:14

O knihe som sa dozvedela od samotného autora, keď ju prezentoval v Banskej Bystrici na jednom literárnom podujatí. Z jeho rozprávania ma tak zaujala, že som nevedela odolať a hneď som si ju zakúpila. Dnes po jej prečítaní môžem už len potvrdiť, že túto kúpu rozhodne neľutujem.
Do knihy som sa veľmi rýchlo a veľmi ľahko začítala. Bolo to najmä vďaka skvelému štýlu písania, ktorý sa dal čítať s ľahkosťou, vedel zaujať a zároveň bol taký skutočný, že som s postavami všetko prežívala akoby sedeli hneď vedľa mňa.
Kniha má dve dejové línie. Jedna z nich je fiktívna a sleduje život troch hlavných postáv: Mila, Martiny a Žanety, ktorých spája minulosť prežitá na vysokej škole a zároveň aj momentálna prítomnosť. Druhá z nich je reálna, čerpajúca informácie zo slovenskej histórie a tá nám približuje život dvoch politicky známych osobností: Imricha Karvaša a Augustína Husáka.
Prvá dejová línia má zaujímavý príbeh. Najviac sa mi na nej páčilo, že na udalosti, ktoré sa v nej odohrávajú dostávame pohľad z perspektív všetkých troch postáv. Je naozaj zaujímavé pozorovať, ako každý z nich inak prežíva dané udalosti, má iné myšlienkové pochody. Na druhej dejovej línii sa mi zas páčilo, že som sa dozvedela niečo nové o našej histórii. Najviac sa mi však páčilo skvele a zaujímavo zvládnuté prepojenie týchto dvoch línií, ktoré by ste na začiatku knihy povedali, že sa ani prepojiť nedajú. Autor nás čitateľov drží v napätí až do samotného konca príbehu a ešte aj po ňom, keďže koniec ostáva otvorený a je len na našej predstavivosti, ako si myslíme, že to nakoniec s hrdinami knihy dopadlo. Až mi na konci bolo ľúto, že kniha už nemá viac strán.
Pozitívne hodnotím aj obálku knihy a jej celkový dizajn. Červená obálka s nálepkou ovocia navrchu a červíkmi vo vnútri. Keď sa nad tým človek zamyslí, má to všetko naozaj hlboký význam a skvele to zachytáva podstatu knihy. Považujem to za skvelý nápad, hoci milovníkom červíkov veru nie som.
Knihu celkovo (navonok i zvnútra) hodnotím na výbornú, rozhodne odporúčam a určite si od autora vyhľadám aj ďalšie knižné publikácie.

Čítať viac

6
6

Zuzana Hušlová napísala recenziu

21.01.2023 17:10

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Krásny biblický príbeh malého plachého dievčatka s menom Hadassá, z ktorého vyrastie krásna mladá žena Ester, kráľovná Perzie. Príbeh sa odohráva okolo r. 480 pred Kr. v obrovskej Perzskej ríši. Po smrti kráľovnej Vašti si kráľ hľadá novú kráľovnú a preto pozýva do svojho háremu stovky najkrajších panien z celého sveta. Jeho oči, ale najmä srdce, okúzli mladá židovka Hadassá, ktorej v dedstve vyvraždili rodinu a staral sa o ňu kráľovský pisár Mardochej. Kráľ ju po svadbe premenuje na Ester, čo v preklade znamená "krásna hviezda". Ester napriek ťažkým časom zostáva verná svojej láske ku kráľovi, ale najmä svojej láske a viere v jediného Boha. Vďaka nim sa jej podarí zachrániť svoj národ z rúk nepriateľov.
Štýl písania sa mi veľmi páčil, najmä to, že príbeh je písaný v prvej osobe. Sama Ester nám rozpráva o svojom živote a tak môžme spolu s ňou prežívať chvíle strachu, nepokoja, ale i lásky a šťastia. Z knihy sa taktiež dozvedáme veľa o histórii židovského národa, ale aj o Perzii, jej bohatstve či vojenských výpravách. Ester, ktorú môžeme považovať za silnú ženskú hrdinku, sa mi vo veľa veciach stala vzorom. Knihu odporúčam z celého srdca.

Čítať viac

6
6

Zuzana Hušlová napísala recenziu

21.01.2023 17:06

Úplne krásna kniha. Päť životných príbehov piatich silných ženských hrdiniek z Biblie. Ženy, ktoré si Pán vyvolil pre svoj veľký plán; ženy, ktoré mu dôverovali a vďaka ich viere boli na nich ukázané veľké skutky Pánove. Najviac sa mi páčili príbehy o Rachab a Betsabe, ale samozrejme každý z nich bol zaujímavý. Špeciálne ma zaujal aj posledný príbeh o Panne Márii, v ktorom zisťujeme, ako cestu Pána Ježiša tu na zemi vnímala jeho matka, a zrazu všetky tieto udalosti vidíme z iného uhla pohľadu. Kniha a osobnosti, ktoré v nej boli predstavené ma rozhodne inšpirovali, najmä čo sa ich silnej viery týka. Štýl písania bol taktiež skvelý, človek sa od knihy nevie odtrhnúť. Francine ani tentokrát nesklamala a určite každému odporúčam.

Čítať viac

6
6

Zuzana Hušlová napísala recenziu

21.01.2023 17:05

Mia prežila, no zobudí sa s pocitom, že prišla o rodinu, a ju čaká dlhé kolo operácií, rehabilitácií a terapií. Musí byť pre ňu náročné vrátiť sa do bežného života, hnevá sa na celý svet a vzdiali sa aj človeku, ktorého miluje, Adamovi. Adam to nesie ťažko. Tri roky žijú od seba. Obom sa splnil sen o hudobnej kariére a hoci sa navonok zdá, že si žijú ako v rozprávke, ani jeden z nich nie je naozaj šťastný.
Človeka ubíja, keď nevie na čom je, keď veci zostávajú nevypovedané. Vtedy mu hlavou prebieha milión scenárov, čo sa asi tak mohlo pokaziť, prečo to dopadlo tak ako to dopadlo. Tieto nekonečné domnienky a neustále domýšľanie si, však človeka ešte viac ubíjajú. To isté sa stalo aj Adamovi a v tejto knihe sa rozprávačom príbehu stáva práve on, rozpráva nám o svojich trápeniach, o tom ako strávil tieto tri roky bez Mie.
Jedného večera sa však obaja opäť stretávajú v New Yorku. Dokážu sa konečne úprimne porozprávať a všetko si vysvetliť? A keď to aj urobia, dokážu sa po tom všetkom ešte vrátiť k sebe a pohnúť sa ďalej? Dozviete sa v knihe, ktorú rozhodne odporúčam prečítať každému, komu sa páčila aj prvá časť. Touto druhou časťou sa nám príbeh pekne uzatvára.

Čítať viac

„Ať jsou bohové kdokoli, nejsou to žádní blbci. Naše posedlost slávou v nich určite vzbudzuje zároveň smích i úžas.“

Příliš blízko jatek - Charles Bukowski, 2012
Příliš blízko jatek
Charles Bukowski