


Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?
Založiť si profilNadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.
„V Dánsku prebieha všetko hladko. Teda takmer všetko. Pred štyrmi rokmi mal istý vlak päťminútové meškanie. Všetci cestujúci dostali od premiéra list s ospravedlnením a dizajnové kreslo podľa vlastného výberu ako náhradu škody.”
.
Ako je možné, že sa Dánsko dlhodobo umiestňuje na popredných priečkach výskumov o šťastí obyvateľov? Naozaj môžu byť ľudia šťastní ak odvedú na daniach približne polovicu svojho platu? Závisí vôbec naše šťastie od výšky príjmu? A môžeme sa od Dánov naučiť, ako byť šťastnejšími? Odpovede na takéto (a podobné) otázky nás čakajú v jednej malej a krásnej knižke...
.
Meik Wiking je riaditeľom Inštitútu pre výskum šťastia v Kodani a odborníkom, ktorý sa šťastiu venuje na profesionálnej úrovni. Ak ste si doteraz mysleli, že šťastie sa nedá odmerať, jeho výskumy a štatistiky vás presvedčia o opaku. V niekoľkých kapitolách vám totiž ukáže, ako so šťastím pracovať a čo urobiť preto, aby ste ho mali v živote trochu viac.
.
Veľmi sa mi páči koncept knihy. Je totiž zostavená tak, že sa nemáte možnosť nudiť. Vo chvíli, keď vaše oči pohladia obálku, je rozhodnuté. I ja som sa takto nechala nalákať - rozhodli malé zlaté detaily. Kniha obsahuje plno vizuálne príťažlivých miest: farebných štatistík, grafík, fotiek a obrázkov, ktoré vás potešia. V jednotlivých kapitolách autor pracuje nielen s faktami, ale aj s príbehmi ľudí. Ukazuje nám, čo funguje v ktorej krajine, pridáva nápady, cvičenia a tipy na šťastie. Čitateľa teda na každej strane čaká niečo nové a zaujímavé.
Za mňa je táto kniha skvelým prínosom do života každého, kto sa snaží zistiť, ako by sa mohol cítiť lepšie a usmievať viac.
Jana Bžochová vytvorila knihu, s akou som sa za svoj život ešte nikdy nestretla. Samozrejme, kníh s prešmyčkami a kreatívnymi úlohami poznám neúrekom, ale na týchto cca sedemdesiatich stranách na vás čaká nový svet… Svet ľúbozvučnej slovenčiny, áno, aj s trochou toho nenáročného spíkovania, svet, v ktorom sa zamyslíte nielen nad tvorbou slov, ich výslovnosťou a všetkými možnými hatlaninami, ktoré môže v nepozornosti váš jazyk vytvoriť, ale aj nad okolitým svetom, zvyklosťami a jemnými nuansami, ktoré patria ku každodennému rozprávaniu.
Ak však nič z toho nezachytíte, nevadí, stále pred vami leží skvelá kniha plná básničiek, prešmyčiek, doplňovačiek a obrázkov, ktoré potešia detskú časť vašej duše (alebo vaše deti, ak sa s ňou rozhodnete podeliť)