Anna Fumačová

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2021
2020
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

8
8

Anna Fumačová napísala recenziu

05.10.2021 18:08

Naozaj zaujímavý príbeh, autor novinár to napísal veľmi dobre. Kniha je čtivá, ide do hĺbky, postará sa o to, aby čitateľ naozaj pochopil každý jeden problematický detail, ktorý bol v prípade Thomasa Quicka. Možno ku koncu trochu zdĺhavé kvôli opakovaniu týchto detailov, ale pre mňa extrémne zaujímavé.

Čítaj viac

8
8

Anna Fumačová napísala recenziu

05.10.2021 18:05

Ďalší príbeh Chrisa Cartera, ktorý bol napínavý, dej odsýpal a bavil ma až do konca. Aj napriek tomu, že za mňa zatiaľ najslabší diel (respektíve nebola som z neho až taká nadšená ako z troch predošlých), stále odporúčam prečítať ako detektívku, kde až do konca neviete, kto je vrah.

Čítaj viac

8
8

Anna Fumačová napísala recenziu

05.10.2021 17:58

Túto knihu dám svojmu dieťatu, nielen žene, ale aj mužovi. Aby sme všetci vedeli, čo to tam dole je ;) Určite odporúčam pre všetkých.

Čítaj viac

8
8

Anna Fumačová napísala recenziu

05.10.2021 17:55

Toto bolo pre mňa prekvapenie roka. Čakala som dobrú knihu, pretože také vydavateľstvo Absynt zvykne mať, ale takúto emocionálnu nálož som naozaj nečakala. Úžasný príbeh plný radosti, smútku, lásky, bezradnosti... Je tam všetko.

Čítaj viac

8
8

Anna Fumačová napísala recenziu

05.10.2021 17:53

Toto by si mal každý povinne prečítať, aby sme všetci pochopili, aký je naozaj nebezpečný extrémizmus. Veľmi dobre napísané, aj napriek hrúbke som to dokázala prečítať za dva dni, tak ma príbeh pohltil.

Čítaj viac

8
8

Anna Fumačová napísala recenziu

05.10.2021 17:50

Tak toto bolo skvelé, perfektné čítanie na dlhé zimné večery. Nedajte sa odradiť hrúbkou, mne šli stránky jedna za druhou a vychutnávala som si príbeh celý čas. Nič tam nebolo navyše, nič by som neskrátila a autorka odviedla naozaj skvelú prácu. Vrelo odporúčam!

Čítaj viac

8
Anna Fumačová

Anna Fumačová získala odznak Môj názor pomáha

17.09.2021 08:52

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

8
8

Anna Fumačová napísala recenziu

17.09.2021 08:52

Noru už nebaví žiť, v jej živote nevychádza nič tak, ako by si predstavovala. Nie je teda veľkým prekvapením, že sa k tomu všetkému pridružila depresia (alebo kvôli depresii sa pridružil tento pohľad na život?). Jeden večer sa preto rozhodne vziať si život, pretože už nevidí žiadne iné východisko z jej situácie. Po smrti (ale skôr v priestore medzi životom a smrťou) sa ocitá v “Polnočnej knižnici”, kde stretáva knihovníčku, ktorá jej predostrie všetky varianty toho, ako mohol dopadnúť jej život, keby sa rozhodla ho prežiť inak.
The Midnight Library si vyslúžila veľmi slušné ohlasy v zahraničí a ja plne rozumiem prečo. Niektorí knihe vyčítajú, že sa z nej nakoniec vykľuje motivačná hlúposť, ale mne to vôbec nevadilo, pretože autor podal príbeh tak, že som si s hlavnou postavou naplno užila jej životnú cestu od začiatku do konca. Trochu ma rušil dôvod existencie “Polnočnej knižnice”, ale to už je asi na každom čitateľovi, čo mu v knihe príde viac a menej reálne.
Jediné, čo mi na knihe vadilo boli pre mňa príliš krátke a nelogicky ukončené kapitoly. Formát krátkych kapitol mám rada, pretože tak môžem knihu kedykoľvek odložiť. Avšak v tomto prípade mi to prišlo akoby silené delenie bez toho, že by autor myšlienku/zážitok/atď nejak uzavrel.
Stále si však myslím, že to bol zaujímavý nápad na príbeh, ktorý sa autorovi vydaril. Stránky som otáčala jednu za druhou a naozaj som bola zvedavá, ako príbeh s Norou skončí. Knihu by som zaradila medzi tie lepšie oddychovky, ktoré máte za dva večery prečítané, ale zároveň si v nej každý vie nájsť niečo hlbšie pre seba.

Čítaj viac

8
8

Anna Fumačová napísala recenziu

17.09.2021 08:50

Kniha Tá, čo sa vracia ma uchvátila štýlom, akým bola napísaná, znova sa mi trafila presne do nôty. Príbeh rozpráva malá ”Arminuta”, ktorá sa vo svojich detských rokoch vráti ku svojej biologickej rodine. Ako 6 mesačnú si ju k sebe zobrala švagriná jej matky a tak malá Arminuta ani netušila, že ju nevychovávajú jej skutoční rodičia. Kniha nám ukazuje, že rodičmi nemusia byť tí, ktorí nás splodili, ale naopak dokážeme dostať veľa lásky aj od tých, ktorí nám tú lásku chcú dať. Avšak nie je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá.
K žiadnej postave som si nevedela vytvoriť jednoznačný postoj (okrem Arminuty), pretože to, ako sa javili na strane 5, sa zmenilo na strane 10 a to sa zase zmenilo na strane 17 a takto by som mohla pokračovať donekonečna. Ale práve preto vám všetkým odporúčam si knihu prečítať, lebo ja som dokázala byť z príbehu na každej strane prekvapená :D I keď má kniha len 200 strán, sú nabité emóciam,i (ne)pochopením, násilím či už sexuálnym alebo “len” rodinným.

Čítaj viac

8
8

Anna Fumačová napísala recenziu

17.09.2021 08:49

O môj bože. Toto bolo neuveriteľné. Skláňam sa pred autorkou a jej Nočným cirkusom, pretože som nikdy v živote nečítala niečo podobné a tak naozaj čarovné. Od prvej strany ma kniha pohltila a za dva dni sa po nej len tak zaprášilo.
Celý krásny príbeh je pretkaný aj jemnou romantickou linkou, ktorá mne ešte viac ulahodila na duši. A zamilovala som si každú jednu postavu a počas celého čítania som si predstavovala, aký by z toho bol krásny film/seriál (dúfam, že čoskoro sa podarí).

Čítaj viac

„Vždy, keď vojdem do knižnice, nedokážem pochopiť, prečo by som z nej mala niekedy odísť.“

Marie de Sevigne