Posol

Prešli tri roky, odkedy Rowan a Citra zmizli bez stopy – počas katastrofy, čo má na svedomí kosec Goddard, ktorý nemilosrdne zlikvidoval svojich protivníkov a konečne sa dostal... Čítať viac

4,6 128 hodnotení
3. diel série
Žatva smrti
Vydavateľstvo
Slovart, 2020
627 strán
9-10 hodín čítania

Prešli tri roky, odkedy Rowan a Citra zmizli bez stopy – počas katastrofy, čo má na svedomí kosec Goddard, ktorý nemilosrdne zlikvidoval svojich protivníkov a konečne sa dostal k moci. Sú to tri roky, odkedy sa Nimbus odmlčal... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,49 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Zvon - Neal Shusterman, YOLi CZ, 2021
EPUB MOBI
Čeština, 2021
Ihneď na stiahnutie

14,54 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Karin Lednická: Šikmý kostol. Aktuell, 2023

Viac o e-knihe

Tento titul nájdete v našej ponuke aj v kolekcii za skvelú cenu.

Finále dystopickej trilógie, ktorá si získala čitateľov po celom svete. A nielen tých young adult!Prešli tri roky, odkedy Rowan a Citra zmizli bez stopy – počas katastrofy, čo má na svedomí kosec Goddard, ktorý nemilosrdne zlikvidoval svojich protivníkov a konečne sa dostal k moci.
Sú to tri roky, odkedy sa Nimbus odmlčal – a jediný človek, s ktorým ostal v kontakte, je Greyson Tolliver.
A je to práve tretí diel dystopickej série zo sveta Koscov, v ktorom sa osud ľudstva, „odsúdeného na večný život“, zavŕši. Predtým však budú musieť nové spojenectvá aj staré priateľstvá prejsť najťažšou skúškou a možno opäť raz poraziť smrť.
Čítať viac
Originálny názov
The Toll
Počet strán
627
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
761211
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
3. diel série
Žatva smrti
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

128 hodnotení

84
20
7
1
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Finále dystopickej fantasy bolo vskutku veľkolepé. Musím priznať, zo začiatku som sa v dejových linkách a mnohých nových postavách trošku strácala, čakala som na Rowana a Anastáziu a tónisti ma nebavili. Avšak, vo svete, kde vládne kosec Goddard (ktorý vôbec nie je ctihodný) a Nimbus s ľuďmi komunikuje len prostredníctvom Posla, musíte zostať stále v strehu. Shusterman nesklamal a tradične prichystal čitateľovi mnoho nečakaných dejových zvratov. Nakoniec do seba všetko zapadlo, každá postava mala svoj význam, každá myšlienka hodnotu, každý čin dôvod. Nuž a záver? Bravúrny.

Čítať viac

Majstrovské zakončenie dystopickej trilógie!

Kosec bol skvelý, Nimbus dobrý, ale nenadchol, Posol bol vynikajúci, tzv. zlatý klinec programu (záveru). Rowan a Citra mi budú chýbať. Koniec tejto série mi perfektne zapasoval a nič by som na ňom nemenila. Viem, že sú aj čitatelia, ktorí by mi oponovali, sú to zväčša tí, čo za master piece tejto tilógie považujú práve Nimbus, však Bibi.

Dúfam, že sa dočkáme aj filmového spracovania, bola by to škoda nepozrieť si veľkolepých koscov v ich pestrofarebných rúchach, ako svojimi prsteňmi udeľujú imunitu.

Čítať viac

Trilógia Žatva smrti je jedna z najlepších YA distopických trilógii posledných rokov. Vlastne v mojom prípade asi aj najlepšia. Keďže v rokoch vydania Hier o život (čo je mimochodom jedna z najlepších distópii vôbec) bol knižný trh premnožený postapokalyptickými svetmi a hrdinami zachraňujúcimi vymierajúce ľudstvo, na určitú dobu sa tento žáner trochu odmlčal. Minimálne tie kvalitné kúsky. Preto je veľmi príjemné, že táto trilógia je nielen chytľavá, napínavá a veľmi kvalitne napísaná, ale posúva mladším (aj starším) čitateľom dôležité posolstvo. Rozoberá problémy ako rozdiel medzi dobrom a zlom a aká je medzi nimi tenká, niekedy až neviditeľná hranica. Nevyhnuteľnosť smrti dokonca aj v nesmrteľnej spoločnosti, problém nekonečného baženia po moci, prevzatie zodpovednosti za svoje činy a najmä dokonalú nedokonalosť ľudstva.
Tento diel bol perfektným zakončením. Stretávame sa tu s novými postavami, ktoré sú príjemným oživením (Jerico bol/a pre mňa jedna z najzaujímavejších postáv v knižnom svete), ale tiež sledujeme kam vietor zaveje staré známe postavy ako Citru a Rowana. Posledný diel obsahoval všetko, čo má záver takejto trilógie obsahovať a možno aj niečo naviac. Keď prečítate uvidíte ;)

"Čo je to s nami?" opýtal sa. "Čo nás stále ženie, aby sme sa usilovali o vznešené ciele, a pritom búrali základy? Prečo musíme vždy sabotovať snahu o dosiahnutie našich vlastných snov?"
"Sme nedokonalé bytosti," odvetila. "Ako by sme vôbec mohli zapadnúť do dokonalého sveta?"

Čítať viac

Poznáte to, keď čakanie na finále obľúbenej série je väčšie ako na samotné Vianoce? Tak ja som mala sviatky aj teraz v lete! Najhrubšia časť trilógie bola prečítaná rovnako rýchlo ako jej predchádzajúce diely. Každý z nás je predsa zvedavý ako Rowan s Citrou zachránia svet a nastolia poriadok. Prvá polovica knihy bola skôr predohrou ku druhej polovici, ale trpezlivosť sa vyplatila a všetko odvtedy nabralo rýchly spád. Nemôžem vám prezradiť koniec, ale sľubujem, že aj vy budete napäto čítať strany do konca. Čakajú tam zaujímavé zvraty a prekvapenia hodné veľkolepého finále. Bola to šialená jazda, ktorú si určite zopakujem opäť.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

5
Overený zákazník
14.9.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Strhujúce finale ktore prekvapilo ako to skončilo.
Nemohol uveriť že kosec Anastázia a Lucifer vzdali byť koscami aby išli na druhú planétu tým porazili svojho hlavného nepriateľa kosca Goddart.
Čítať viac
4.8.2023
Hlboke a uzasne zamyslenie nad podstatou ludskej povahy
Tato kniha ma teda dostala. Narozdiel od predchadzajuci dvoch knih sa Posol menej sustreduje na pribeh Rowana a Citry, co vsak vonkoncom nie je na skodu. Spociatku nesuroda zmes pribehov sa postupne uzasne spoji do nepredstavitelneho konca. Ano, odpovede dostanete, ale dostanete aj omnoho viac. Dej skvele doplnaju aj Svedectva o Poslovi, ktorych pravy vyznam, ked sa vsetko spolu spoji, Vas dostane. Klobuk dolu pred autorom. Uzasny zaver nesmierne obohacujuceho pribehu. Čítať viac
Simon Mário Almáši
Neoverený nákup
16.7.2023
najlepšia kniha
úžasná kniha mala všetko som s ňou spokojný vášnivý a pútavý príbeh tak ako celá séria. ale moje nadšenie v tejto recenzii je len stotina môjho skutočného nadšenia a zážitku. milujem túto knihu. odporúčam každému komu sa páči sci-fy. Čítať viac
8.6.2023
Prečítajte si.
Poviem to tak, že som bola veľmi veľmi zvedavá, ako autor nálož predošlých dvoch kníh dokáže spracovať do logicky uceleného celku. A teda podarilo sa mu to bravúrne. Pointa s Poslom, Nimbusom a Cirusom, koniec Goddarda aj takzvaná "poistka" boli pekne vystavané a podávané v napätí. Odpálilo mi dekel. Zároveň vidím pridanú hodnotu v celej trilógií, že sa pohráva s etickými dilemami, ktoré nás môžu reálne čakať. Čítať viac
15

Milovníčka sveta fantasy a mýtov. Moja láska k fantasy ide ruka v ruke s láskou k histórií, zvykom, folklórnym príbehom, a tak sa v mojej čarovnej knižnici nachádzajú aj knihy o historií, starých civilizáciach. Do sveta magických bytostí a čarovných slávností ma v detstve priviedli knihy ako Pán prsteňov a Temné hmoty, a nemienim tento svet opustiť :)

Dominika Szabóová
Overený nákup
17.4.2023
"Posol" od Neala Shustermana je skvelým záverom série dystopického sci-fi "Žatva Smrti". Okrem pútavého príbehu je Posol aj veľmi výstižnou kritikou spoločnosti, kde je moc v rukách niekoľkých jednotlivcov, ktorí rozhodujú o osude ostatných. Shusterman dokáže sústrediť pozornosť na aktuálne problémy spoločnosti a ukázať, kam by mohlo viesť extrémne koncentrovanie moci v rukách niekoľkých jednotlivcov. Čítať viac
30
Piaty svedok - Michael Connelly, 2023
Práve čítam
Piaty svedok

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @_dennyto alebo @dennycita

Denisa Tomíková
Overený zákazník
3.4.2023
Brilantné zakončenie série "Žatva smrti".
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kosec Fraday hľadá odpovede na mnoho otázok a pri tom nájde tajný ostrov.
Kosec Anastásia a Rowan sú opäť na scéne a každý má svoje boje.
Goddard kazí celý svet a vo svojej pyšnosti navidí, že jeho pôsobenie nepotrvá dlho.
A ten koniec, tak teda stál za to. Posledných 200 strán bolo napínavých, úžasných a plných prekvapivých zvratov. Autor mi dokázal, že nie je len majster otvorených koncov (ako pri prvých dvoch častiach tejto série), ale je aj majster prekvapivých a veľmi dobrých koncov.

Knihu "Posol" odporúčam samozrejme každému, kto čítal prvé dve časti. Hlavne sériu odporúčam každému, kto si chce prečítať o budúcnosti ľudstva ovládanou umelou inteligenciou, ktorá je napísaná zaujímavo, ľahko, svižne a vo svojej podstate jednoducho. V knihe je toho presne akurát, autor sa veľmi nezaoberá zbytočnosťami a na konci má každý svoj dobrý koniec. No teda nie každý, ale to si už musíš prečítať sám/sama.
Čítať viac
15.1.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Skvelý záver série...ozaj bravurne premyslená spoločnosť, ideálna, ktorá ale nevyhovovala jednému človeku, ktorý si myslel, že je všemohúci a najmúdrejší....nebol cnostný, múdry ani dobrý...nešlo mu o vyšie blaho a ani o blaho sveta.šlo mu len o moc a slávu...ale karma si ho našla a a spoločnost sa ponaly začala spamatávať z jeho výčinov...svet je rozmanitý a je len krôčik od toho aby sa ubral nesprávnym smerom...jeden by si myslel, že sa ľudsvo poučí z vlastných chýb a neuverí pozlátke schovanej za masakrom a čistkou nepohodlných ľudí... Čítať viac
6

Som mama, detská psychologička a milovníčka kníh, hudby a koláčov

Monika Kubičáková
Overený nákup
8.2.2022
Epické vyvrcholenie úžasnej trilógie
K celej trilógií som na začiatku pristupovala skepticky. Kategória young adult nepatrí medzi moje obľúbené žánre a obávala som sa nejakej lepkavej lovestory. Nakoniec som dala na odporúčania, hodnotenia a musím priznať, že som nesmierne prekvapená. Už prvé dve časti, Kosec a Nimbus, boli skvelé. Posol ma ale zasiahol tak nejako inak. Dej bol pomalý, mnoho textu bolo venovaného myšlienkovým pochodom postáv. Záver nabral na obrátkach a po dočítaní posledných riadkov vo mne rezonovalo množstvo otázok. Nie ku knihe, ale k jej myšlienke. Naozaj je v ľudskej podstate zakódované chcieť stále viac? Naozaj by sme aj v dokonalom svete, kde by nám nič nechýbalo, hľadali spôsob, ako mať väčšiu moc, silu, majetok?
Fascinujúce a silné dielo, ku ktorému sa určite ešte mnohokrát vrátim.
Čítať viac
16.12.2021
excelentná zaležitosť
Because I´ve read this trilogy in Slovak edition I will put my brief opinion in that language.

Som príjemne prekvapený, dalo by sa povedať až užasnutý, ako dobre to autor celé skomponoval. Prostredie, dej, dejové linky, postavy a ich vývoj, načtrnutie filozofie a otázok, ktoré nútia vnímavého čitateľa zamyslieť sa. Znamenité.
Teraz si dám na pár dní od kníh oddych, aby som dovolil tým pocitom získaným z čítania vo mne ešte žiť...
Chapeau
(pozn. SK preklad zvládnutý veľmi dobre, len sem tam sa vyskytli nejaké mušky).
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Lenže som až prineskoro pochopila, ktorým smerom sa bolo treba uberať: smerom k túžbam. Človek by čakal, že ľudí zachraňujú celkom iné veci: povinnosť, čestnosť, dobrota srdca, zmysel pre spravodlivosť. Nie. To, čo zachraňuje, sú túžby. Sú jedinou skutočnou vecou. Ak ich máš, zachrániš sa. “

Oceán more - Alessandro Baricco, 2004
Oceán more
Alessandro Baricco