Katarína Kucková

6

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2018
2017
2016
Zobraziť viac

Moje aktivity

6

Katarína Kucková napísala recenziu

11.10.2021 05:48

Lenku Vacvalovú môžete poznať ako moderátorku/herečku a ako ultrabežkyňu. Stále dokonale upravenú, usmievavú, pozitívne naladenú. Vo svojej knihe Nájdem odvahu však vskutku otvorene a úprimne popisuje nie len úžasné zážitky na svojej ceste SNP, ale aj náročné chvíle, vnútorné boje a prekonávanie seba samej. A to všetko nie pre seba, ale pre druhých. <3 Ďakujem, že Lenka našla odvahu aj na to, aby napísala túto knihu. Nečakala som takéto plnohodnotné čítanie, absolútne ma prekvapila, pohltila, dojala.

Čítaj viac

6

Katarína Kucková napísala recenziu

11.10.2021 05:47

Po tejto knihe som siahla, pretože som ako laik chcela nahliadnuť a pochopiť, čo sa v tejto krajine dialo a deje politicky a aký to má dopad na život bežných ľudí, tradície, rodinný život a práva žien. Nemohla som urobiť lepšie. Autorka Asne Seierstad prináša príbeh celého Afganistanu prostredníctvom beletrizovaného príbehu jedinej rodiny. Okrem histórie a faktov sa pripravte na silné pocity a emócie.

Čítaj viac

6

Katarína Kucková napísala recenziu

20.09.2021 10:55

Predstavte si Himmlera, najobávanejšieho nacistického veliteľa, najmocnejšieho muža nacistického Nemecka hneď po Hitlerovi. Predstavte si všetky hrôzy, ktoré spáchal. Na druhej strane si predstavte ľuďmi obľúbeného lekára, ktorý má pacientov v mnohých krajinách Európy aj medzi najvyššími kruhmi a lieči ich netypickým spôsobom – svojimi rukami. A teraz si predstavte, že sa o ňom dozvie Himmler, ktorý má taktiež zdravotné ťažkosti a pripúta si ho k sebe a postupom času má pocit, že sú priatelia, že ho vlastní. No a predstavte si, že v podstate, je to úplne naopak. Grafika na obálke knihy je hodnoverná. Mnoho ľudí, ktorí okúsili chuť moci, robili zverstvá, no tento muž so zázračnými rukami bude robiť skutočné zázraky. Príbeh je napísaný na základe skutočných udalostí a až na niekoľko informácii sa im dá všetkým veriť, je navyše veľmi pekne prepojený s historickými udalosťami 2. svetovej vojny.

Čítaj viac

6

Katarína Kucková napísala recenziu

17.09.2021 07:55

Román Zostaň so mnou vás prenesie do politicky a spoločensky nestálej Nigérie osemdesiatych rokov a pútavo vás vtiahne do postavenia ženy v manželstve. Akin a Yejide sú ochotní urobiť pre lásku, pre rodinu a pre dieťa mnoho. Tento román je plný lásky, odhodlania, vytrvania, životných rozhodnutí, lží a prekvapivých zvratov... A zázraku.

Čítaj viac

6

Katarína Kucková napísala recenziu

17.09.2021 07:54

Náučná literatúra napísaná spôsobom dostupným pre každú ženu, dievča, rodiča. Autorky sú lekárky, gynekologičky, a píšu bez hanby, otvorene a slušne zároveň. Tieto témy by predsa nemali byť tabu. Základné poznatky anatómie a fyziológie sú rozšírené o mnoho detailov, ktoré by o svojom tele mala vedieť skutočne každá žena. Dokonca aj mňa, vyštudovanú biologičku, prekvapili niektoré informácie. Som rada, že je v mojej knižnici a predstavujem si, že jedného dňa po nej siahne aj moja dcéra (prípadne manžel či syn).

Čítaj viac

6

Katarína Kucková napísala recenziu

17.09.2021 07:53

Čitateľ má mnohokrát pocit alebo prezieravo tuší, že literárne postavy by mali tvoriť pár, aj keď oni to nevidia. Keby to tak bolo aj v tejto knihe, nemali by sme ju v rukách. Matia a Alice si z detstva prinášajú traumu, ktorá ich sprevádza celým životom. Prežívame s nimi bežné dni, no aj trápenie, ich vnímanie sveta a myšlienky nás vtiahne hlboko do deja. Sú spolu a predsa osamote. Paolo Giordano si ma ňou absolútne získal. Mimochodom, podľa predlohy je natočený aj film, no odporúčam až po knihe.

Čítaj viac

6

Katarína Kucková napísala recenziu

17.09.2021 07:51

Vzhľadom na to, že autor spomína príbeh a postavy známe z iných kníh, sa názory na tento titul rôznia. V knihe s krásnou obálkou sú fakty poprepletané s fikciou tak decentne, že to ani nebudete vnímať. Hltala som každú časť, triasla sa zimomriavkami, predychávala desivé momenty, prichytila sa pri tom ako listujem iné knihy a porovnávam údaje, hľadám si ďalšie informácie na internete. Záverom autor navyše vysvetľuje realitu, odkiaľ a prečo čerpal informácie aj to, ako sa k nim dostal. Podľa mňa, jednoznačne obohacujúce čítanie pre "pokročilého, ale aj začiatočníka" v tejto tematike.

Čítaj viac

6

Katarína Kucková napísala recenziu

17.09.2021 07:49

Čakali by ste ľahké čítanie a lásku v podobe klišé? Tessa Afshar vás vyvedie z tohto omylu každým biblickým príbehom, ktorý svojim čitateľom krásne rozvinie a to všetko v jazyku moderného čitateľa. Aj v knihe Zlodejka z Korintu prechádzate spolu s hlavnou postavou vnútorným vyliečením starých rán a až v záverečnej časti sa dostávate k Bohu a to prostredníctvom stretnutia Ariadne s apoštolom Pavlom. Keď si myslíte, že vás na konci už nič neprekvapí... Nuž, posúďte sami.

Čítaj viac

6

Katarína Kucková napísala recenziu

17.09.2021 07:47

Mám pocit, že som objavila Ameriku. Avšak, objavila som "len" Gaimana. Počas čítania dobrodružstva sedemročného chlapca som celý čas rozmýšľala nad tým či je príbeh skutočný, alebo vytvorený nekonečnou detskou fantáziou. Doteraz nad tým rozmýšľam. Fantasy príbeh s príšerami, o ktorých som nikde predtým nečítala alebo román o rozdielnom vnímaní detského a dospeláckeho sveta? Nuž, kniha rozhodne zaujme aj staršieho čitateľa, nie len mládež, a každý si z nej snáď niečo odnesie.

Čítaj viac

6

Katarína Kucková napísala recenziu

16.09.2021 12:11

Prvý diel knižnej série (ktovie koľko ich bude) ma absolútne nenadchol. Dokonca si skepticky myslím, že vôbec nemusela byť rozdelená do sérií, pretože je extrémne krátka. Hlavná hrdinka odíde z práce, hoci ju napĺňa, nájde si iný záujem (rodinná kaviareň), rieši rodinné mini problémiky ("bežný" rodinný život), nevie sa rozhodnúť, čo ďalej so svojim životom, nedajbože sa do cesty pripletie chlap. Knižka vhodná na rozčítanie sa po období bez kníh, prípadne na pauzu medzi knihami obľúbeného žánru. Mňa nenadchla, nenašla som v nej jedinú myšlienku, ktorú by som si zvýraznila, jedinú úvahu, nad ktorou by som sa sama zamyslela. Romantičky možno ocenia.

Čítaj viac

„Zaobchádzanie s knihami pripravuje na zaobchádzanie s ľuďmi. To i ono je nevyhnutné naučiť sa rovnakou mierou.“

Nikolaj Michajlovič Karamzin