Terezka Babicová

15

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku.
Radi si čítame a milujeme príbehy.
Za mňa je to predovšetkým fantasy, ale objavila som už aj čaro hororu a trileru :)

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Milujem knihy a vediem k tomu aj moju dcérku.
Radi si čítame a milujeme príbehy.
Za mňa je to predovšetkým fantasy, ale objavila som už aj čaro hororu a trileru :)

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Môj názor pomáha
2023
Môj názor pomáha
2022
Pravý knihonaut
Netvor z Čiernej hviezdy
Študent mágie
Drozdajka
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2016
Šťastných 7
2015
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

15
15

Terezka Babicová napísala recenziu

16.02.2024 12:00

Na pokračovanie Jazdcov smrti som sa tešila ako malé dieťa na Vianoce. A veru čítať túto knihu bolo ako rozbaľovať si vytúžený darček.

Nev s partičkou sa po úspešnom získaní prvého Nástroja smrti, zotavujú zo zranení na hrade vo svojej domovine. No čert nikdy nespí a na hrad zaútočia nepriatelia v snahe získať to čo oni priniesli. Po tomto nevydarenom pokuse sa opäť vydáva naša partička na cestu za ďalším dobrodružstvom. Situáciu im však komplikuje fakt, že o Nástrojoch smrti vie stále viac kráľovstiev, ktoré ich chcú získať pre seba, a nebude to po dobrom. Tak isto fakt, že majú navštíviť druhého jazdca, im tiež nepridáva na nálade.

Opäť to bolo skvelé čítanie plné napätia a nečakaných zvratov, ktoré mi miestami spôsobovali čiastočnú zástavu srdca. V tejto časti sa bojovalo o niečo menej ako v prvej. No na druhej strane sme sa dozvedeli viac o tom, kto sú obávaní jazdci smrti, ktorí strážia Nástroje smrti. Táto časť ma veľmi bavila a teším sa čo ďalšie sa o nich dozvieme v ďalšom pokračovaní. Snáď sa už dozvieme aj niečo viac o Nevaeh, aj o Aidenovi. A keď už sme pri týchto dvoch tak prezradím len toľko, že napriek komplikovanosti ich vzťahu, aspoň na chvíľu zaplesá nejedna romantická duša .

Koniec mi v tomto prípade odpálil dekel, doslova. A aj keď viem, že nič nebude také čierne ako to vyzerá, vôbec neviem prečo nám toto autorka spravila Ja potrebujem vedieť čo bude ďalej....

Čítať viac

15
Terezka Babicová

Terezka Babicová prečítala knihu

16.02.2024 11:59

15
15

Terezka Babicová napísala recenziu

08.02.2024 12:53

Faja

Druhá časť série Naslouchač pokračuje vo svojej temnej a tajomnej atmosfére, presne tam, kde prvá skočila.
Ilan s bojovníkmi pobudne istý čas v nížinách. No relatívny pokoj netrvá dlho a dvadsať päťka s Ilan sa musí vrátiť do Duvalského pohoria, kde musia ochrániť mesto pred obávanými príšerami. Navyše sa v sklenárskych mestách sa objavuje dávno zabudnutý nápis, ktorý tých čo sú pri moci desí. Hoci to vyzerá tak, že tí, ktorí poznali význam už dávno nežijú.
Ilan sa osmeľuje, na svoj vek rozumne uvažuje, rýchlo sa učí, ale už aj začína „vystrkovať rožky“, no stále je to len dieťa. Postupne odhaľuje tajomstvá histórie ľudí z nížin a zo sklenárskych miest. Tak isto zdokonaľuje svoj dar a zisťuje, že toho dokáže viac.
Začiatok bol trošku pomalší, no napätie a akcia v priebehu deja to dokonale vynahradili. O nečakané zvraty nebola núdza. Opäť som si obhrýzla všetky nechty (nie naozaj, tento zlozvyk nepraktizujem). Romantika tu opäť absentuje, no vôbec nechýba.
Koniec druhej časti je taký, že budete hneď chcieť čítať ďalšiu časť. Pozitívum je, že tretia časť je už nejaký ten piatok na svete, no ak skončí tak ...... povedzme, že nečakane, prichádza negatívum a to, že ďalšie dve ktoré by mali vyjsť, sú ešte nevedno kde
Autorka vytvorila veľmi návykové dielo a ja túto distopickú fantasy s prvkami sci-fi milujem
5/5

Čítať viac

Faja - Petra Stehlíková, 2017
Faja
  • Petra Stehlíková
4,9
20,33 €

15
Terezka Babicová

Terezka Babicová prečítala knihu

08.02.2024 12:52

Faja - Petra Stehlíková, 2017
Faja
  • Petra Stehlíková
4,9
20,33 €
15
15

Terezka Babicová napísala recenziu

07.02.2024 12:10

Táto kniha je tak temná, tajomná, smutná a tak vynikajúca

Nemala som veľké očakávania, lebo pri nej som šla čisto po obálke, ktorá ma zaujala. Navyše pred ňou som čítala knihu, z ktorej som ostala nadšená a nestáva sa, že dve knihy podobného žánru po sebe Vás vynesú do knižného neba.

Je to príbeh o tom ako si ľudstvo svojimi výdobytkami modernej technológie zamorili svet. Teraz ak chcú prežiť musia žiť za stenou vytvorenou „sklenitom“ (niečo ako krištáľ), ktorá ich chráni pred jedovatými mračnami.

Ilan, je dievča, ktoré chcela matka uchrániť pred krutým osudom, ktorý by ju, ako zdravé nepoškodené dievča čakal, preto sa od mala vydáva za chlapca. Keďže chodia oblečení v dlhých zahaľujúcich odevoch a ešte aj s maskou na tvári, nikto nemá šancu zistiť, kto sa pod oblekom skrýva.
Ilan, okrem toho, že sa narodila čistá, prejaví sa u nej ešte v detstve dar „naslouchača“. Počuje spievať sklenit. Vďaka tomuto daru si ju ako trinásť ročnú vyberie kapitán slávnej dvadsať päťky – bojovníci, ktorí chránia Duvalské pohorie – ako ich brusiča. A tu už príbeh naberie obrátky a viac prezrádzať nebudem.

Dej je plný napätia, zvratov a tajomstiev, ktoré Vám nedovolia odložiť knihu. Zato romantiku tu nehľadajte vôbec. No mne tam vôbec nechýbala.

Táto kniha je tak výborne napísaná, že to temno a smútok z nej priam sála. A aj keď som veselá duša, tu som ten smútok cítila a reálne prežívala počas celej knihy.

Ja jej dávam 5/5

Čítať viac

15
Terezka Babicová

Terezka Babicová prečítala knihu

07.02.2024 12:10

15
15

Terezka Babicová napísala recenziu

31.01.2024 11:09

K tejto príjemnej romantike s prvkami fantasy a dovolím si napísať, že aj prvkami krimi, som sa dostala vďaka štafete, ktorú poslali do sveta @zuzu_knihomol
a @madamme.de.ludrigova

Je to príbeh Adriany, ktorá vďaka kamarátkinmu prsteňu získa čarodejnícku moc. Prevažná časť knihy je písaná akoby formou denníku, teda z pohľadu hlavnej postavy. V závere, ale bolo pár strán písaných v tretej osobe, čo ma trošku miatlo, keďže väčšiu časť knihy som bola zvyknutá na rozprávanie Adriany. Ale to je len taký môj malý postreh ????.

Adriana získa prácu osobnej asistentky u muža svojich snov. Spolu s jeho tímom pátrajú po starožitnostiach a rôznych záhradách. Toto pátranie jej privedie do cesty artefakt podobný prsteňu, vďaka ktorému získala svoje schopnosti. Tu sa to už značne zamotávať a prezradím Vám len toľko, že to bude veľmi zaujímavé a nielen v pátraní po stopách vecí dávno minulých, ale aj v srdcových záležitostiach hlavných postáv. Ale poviem Vám, že moja voľba čo sa týka srdcových záležitostí by bola iná ako Adrianina ????.

Koniec bol zaujímavý a určite si rada prečítam aj pokračovanie.

4?/5?

Čítať viac

15
Terezka Babicová

Terezka Babicová prečítala knihu

31.01.2024 11:09

15
15

Terezka Babicová napísala recenziu

29.01.2024 10:53

Nechápem, prečo som sa jej tak dlho vyhýbala
Na začiatku som bola chvíľu stratená, kým som si zvykla na postavy, nový svet, nové slová. Autorka to rozbalila bez zbytočných omáčok, čo je na jednej strane fajn, pretože ma to nútilo čítať ďalej, aby som sa dozvedela viac. No na druhej strane, niekomu by mohlo chýbať počiatočné vysvetlenie. Akonáhle som sa do toho dostala, už sa mi veľmi ťažko odkladalo knihu.
Príbeh je .... no, ako by som to ....
som unesená,
uchvátená,
jednoducho MILUJEM to
Ale späť k deju. V príbehu sa striedajú kapitoly z pohľadu troch postáv: Lyra – dievča, ktoré uniesli zo Zeme na Anarchorance, Shane – obyvateľ Anarchorance, ktorý dostane špeciálnu úlohu na planéte Riján a Vanille – budúca kráľovná sústavy planét.
V podstate som si ich obľúbila všetkých troch, aj keď Vanille mi prišla menej výrazná. Ale predpokladám, že v ďalších pokračovaniach sa aj ona prejaví viac.
Za zmienku stoja aj ostatné postavy. Je tam rôznorodá zmes charakterov, ktorá to celé úžasné vyvažovala. Myslím, že si tam každý nájde svojich obľúbencov.
To, že skoro každá kapitola končila ako argentínska telenovela (mala som čo robiť, aby som nepreskakovala kapitoly) som predsa len akceptovala a čítala ich pekne poporiadku .
ALE TEN KONIEC !!! Tak to čo bolo
Ešte by som na záver vychválila obálku – úplne ma hypnotizuje (normálne bez zábran by som si to dala vytetovať)
No a keď si objednáte knihy priamo u autorky dostane k nim aj prekvapenie, ktoré je potrebné rozbaliť po určitej prečítanej strane. (Množné číslo preto, lebo už je na svete aj pokračovanie )
Jednoznačne dávam 5?/5

Čítať viac

15
Terezka Babicová

Terezka Babicová prečítala knihu

29.01.2024 10:52

„Chcel somsa len zahrať, na divoký západ a zmiznúť v jednom z nich. Vypadnúť na pláž, popíjať rum a sledovať, tú dokonalú Božiu prácu, pri chôdzi v plavkách.“