Knihy
E-knihy

Liva, Gudrun

17

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Nádejná jadrová fyzička s túlavými topánkami a knihou v ruke :)

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Nádejná jadrová fyzička s túlavými topánkami a knihou v ruke :)

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2019
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
Zobraziť viac

Moje aktivity

Liva, Gudrun

Monika Bírová prečítala knihu

24.07.2020 08:12

17

Monika Bírová napísala recenziu

07.07.2020 16:05

Poznáte to, keď čakanie na finále obľúbenej série je väčšie ako na samotné Vianoce? Tak ja som mala sviatky aj teraz v lete! Najhrubšia časť trilógie bola prečítaná rovnako rýchlo ako jej predchádzajúce diely. Každý z nás je predsa zvedavý ako Rowan s Citrou zachránia svet a nastolia poriadok. Prvá polovica knihy bola skôr predohrou ku druhej polovici, ale trpezlivosť sa vyplatila a všetko odvtedy nabralo rýchly spád. Nemôžem vám prezradiť koniec, ale sľubujem, že aj vy budete napäto čítať strany do konca. Čakajú tam zaujímavé zvraty a prekvapenia hodné veľkolepého finále. Bola to šialená jazda, ktorú si určite zopakujem opäť.

Čítaj viac

17

Monika Bírová napísala recenziu

19.06.2020 18:38

V dnešnej dobe vychádza obrovské množstvo detských kníh, v ktorom aj veľký knihomoli majú problém si vybrať tú najlepšiu. Môj výber padol na túto knihu plnú bájí o všakovakých zvieratkách. Som si istá, že vďaka zaujímavému obsahu a krásnym ilustráciám sa stane knižka dobrým spoločníkom nielen malým, ale aj dospelým čitateľom. Zistíte v nej ako súvisí prvý ďateľ s koláčmi, alebo prečo medúza nemá kosti. Pripomeniete si Škaredé káčatko a objavíte aj báj napríklad o kojote s korytnačkou. Zvieratá zo všetkých kútov sveta sa už tešia, ako vám porozprávajú svoje príbehy.

Čítaj viac

Liva, Gudrun

Monika Bírová získala odznak Horúce novinky

05.06.2020 20:52

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

17

Monika Bírová napísala recenziu

05.06.2020 17:58

Knižka nasýtená láskou a priateľstvom v každom jej riadku. Štyri navzájom rozdielne tvory, ktoré spája múdrosť srdca a sila priateľstva. Pomedzi jej stránky tlčie milujúce srdce. Vzácnosť pre vašu knižnicu aj dušu, ktorá spolu so svojimi nádhernými ilustráciami pohladí takmer všetky zmysly. Ukazuje nádhery života a návody ako si môžeme naplniť ten svoj, napríklad ako krtko cez lásku ku koláčom :-) Knižku som síce prečítala jedným dychom, ale budem o nej premýšľať dlho s pohladenou dušou a slzou na krajíčku.

Čítaj viac

17

Monika Bírová napísala recenziu

30.05.2020 12:32

Žalmy patria ku najkrajším častiam Svätého písma. Spolu s týmto pekným grafickým spracovaním je radosť túto knihu otvoriť, listovať a čítať. Nájdeme v nej všetkých 150 žalmov spolu s niektorými ilumináciami z iných náboženských zväzkov. Vhodne vybrané ilustrácie v kombinácii s použitou zlatou farbou dodávajú knihe punc honosnosti. Jedinú "kozmetickú vadu" vidím v mäkkej väzbe, ale to je skôr záležitosťou osobného vkusu. Kniha svojou nádherou však poteší každého (nielen veriaceho), bez ohľadu na to či doma Bibliu už má.

Čítaj viac

Liva, Gudrun

Monika Bírová prečítala knihu

08.05.2020 23:24

17

Monika Bírová napísala recenziu

14.04.2020 15:44

Súčasná talianska próza naberá na popularite nielen vďaka svojej atmosfére, či povestnému južanskému temperamentu, ale hlavne výberom tém, ktoré zachytáva. Missiroli nám v tejto knihe nastavuje perfektné zrkadlo v ktorom sú zobrazené túžby srdca a tela. Tie však vedia byť diametrálne rozdielne, o čom rozpráva aj tento príbeh. Fungujúci manželský pár, Carlo a Margherita majú navonok pokojný život, pričom obaja vo svojom vnútri bojujú so žiadostivosťou, ktorú chcú naplniť v cudzej spálni. Neskrýva sa však za ich sexuálnou túžbou aj niečo ďalšie? Povýšia svoje osobné pôžitky nad manželský zväzok? Autor nemal v úmysle rozprávať dlhé príbehy, pričom odpovede na otázky ukryl do úplného zobrazenia psychiky hlavných hrdinov. Vskutku dielo, ktoré si zaslúži vašu pozornosť.

Čítaj viac

17

Monika Bírová napísala recenziu

10.04.2020 08:46

Toto je jedna z mojich srdcoviek a najlepších odporúčaní aké som dostala. Opakovane po nej siaham a zažívam krásu spolu s trpkosťou tohto sveta nazerajúc sa optikou malého slimáčika. Znova a znova si pripomínam, aké je dôležité ísť pomaly a malými krôčikmi, ale nikdy nezastavovať. Ako priateľstvo je esenciou života, ale tou je aj jeho nestálosť. Netreba dlhé filozofické spisy aby človek našiel zmysel života. Slimáčik ju našiel a ponúka ju v nádherne ilustrovanej forme, ktorá chytí za srdce. Nedajte sa však oklamať, že hovorím o ideáloch, aj slza smutnej reality sa bude kotúľať. Táto knižka sa nečíta, ale prežíva!

Čítaj viac

17

Monika Bírová napísala recenziu

05.04.2020 18:35

Hudba má úžasný dar. Dokáže mať úplnú moc nad našimi emóciami a odzrkadľovať ich v krásnych veršoch. Trojica tínedžerov prežila stratu svojich najbližších priateľov a s ňou prišli aj o krásu, ktorú hudba prináša. Rôznorodé melódie zrazu zmizli a ostali len nezodpovedané otázky s prázdnotou ktorá kričala: "Keby sme boli..." Spomienky pretkané konkrétnymi piesňami ich nakoniec vyburcovali pohnúť sa zo smútku. Urobili krok dopredu, von z útrap. Síce svoj boj nateraz nevyhrali, ale aj najmenší posun sa ráta. Lebo práve hudba je tu neustále a lieči zlomené srdcia. Bolo to smutné, ale svojim spôsobom zároveň aj veľmi pekné čítanie.

Čítaj viac

„Knihy sa majú vyberať ako priatelia — uvážene a nadlho.“

Michail Larionovič Michajlov