Kníhkupectvá zatvorené, ale web je otvorený :)
150.000 titulov v ponuke a bezpečné doručenie. Dávajte na seba pozor. Viac info
Knihy
E-knihy

Normálni ľudia

Lindeni, 2020
Novinka
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #1
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Lindeni, 2020

Jeden z najoceňovanejších románov súčasnosti. Víťaz Costa Novel Award za najlepší román roka 2018, nominácia na Man Bookerovu cenu za rok 2018 a množstvo ďalších cien. Connell a Marianne pochádzajú z jedného malého mestečka na...

Čítaj viac

5,48 €

Bežná cena Bežne 7,80 €

Ušetríte 30%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Jeden z najoceňovanejších románov súčasnosti. Víťaz Costa Novel Award za najlepší román roka 2018, nominácia na Man Bookerovu cenu za rok 2018 a množstvo ďalších cien.Connell a Marianne pochádzajú z jedného malého mestečka na západe Írska, no zdá sa, že tam sa podobnosť medzi nimi končí. Connell je v škole obľúbený, zatiaľ čo Marianne je samotárka. Marianne je z bohatej rodiny, Connel vyrastal bez otca a jeho matka je upratovačka. Keď však jedného dňa nadviažu rozhovor – síce trápny, no strhujúci – spustia lavínu, ktorá navždy zmení ich životy.Normálni ľudia sú príbehom o neprekonateľnej fascinácii, priateľstve a láske. O ľuďoch, ktorých vzájomná príťažlivosť a zároveň neznesiteľná vzdialenosť dovádzajú k poznaniu, že nemôžu byť spolu ani jeden bez druhého. Podáva svedectvo o tom, aké ťažké je zmeniť sa, stať sa tým, čo považujeme za „normálne“. A s dojímavou nehou odkrýva, ako nás život učí manévrovať v priestore medzi sexom a mocou, tendenciou zraňovať a byť zraňovaný, túžbou milovať a byť milovaný.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Normálni ľudia - Sally Rooney
Ženy bez slitování - Camilla Läckberg
11,28 €
Ušetríte 2,32 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
248
Vydavateľstvo
Lindeni
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
730671
Rok vydania
2020

Normálne normálni ľudia. Príbeh, ktorý popisuje život a vzťahy obyčajných ľudí. Problémy i radosti zo súkromia ale aj zo spoločenského života. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad javí.
Na knihu Normálni ľudia som sa tešila aj vďaka jej ospevovaniu z celého knižného sveta. Možno ma trochu sklamalo, že som sa nedočkala žiadneho zvratu, ale nie každá kniha ho potrebuje.
Kniha sa mi čítala rýchlo a veľmi sa mi páči v akom štýle je písaná. Počas čítania vo mne vzbudila túžbu prečítať si ju znova.
Odporúčam všetkým nadšencom atypických ľúbostných vzťahov a fanúšikom spoločenských románov.

Čítaj viac

Niektoré diela nepotrebujú obrovské zvraty, či prekvapenia aby uchvátili čitateľa. Niekedy stačí úplne jednoduchý a realistický príbeh. Sally píše s ľahkosťou o dvoch normálnych ľuďoch ktorí by na prvý pohľad nestáli za našu zmienku. Opak je však pravdou a pod maskou obyčajného dievčaťa s chlapcom si hlavní hrdinovia skrývajú bohaté vnútorné svety, naplnené krivdami a nevypovedanými túžbami srdca. Aj oni si prechádzajú peripetiami života ako každý z nás a hľadajú v ňom samých seba. Pri objavovaní zákutí svojich duší však často podľahnú svojim démonom a strachu. Connell a Marianne sú ako dva protipóly, ktoré nevedia bez seba existovať, no predsa nemôžu splynúť do jedného. Počas čítania mnou príbeh plynul ako živá substancia a aj po konci poslednej kapitoly plynie naďalej, skrytý v realite našich dní.

Čítaj viac
Martinus logo
Zuzana Igliarová
Junior barista
18. marca 2020

Normálni ľudia je príbeh, ktorý opisuje život a neustále rozvíjajúci sa vzťah jedného chlapca a jedného dievčaťa v priebehu niekoľkých rokov. Marianne a Connell sa očividne jeden od druhého líšia. Napriek ich rozdielom vznikne medzi nimi milostné puto, ale aj priateľstvo, ktoré pretrváva roky. Na prvý pohľad sa to môže zdať ako ľahko čitateľný príbeh, chlapec na strednej stretne dievča, odídu na vysokú, odcudzia sa a neustále si hľadajú cestu k sebe. Je to však krásne napísaný príbeh o dvoch ľuďoch, ktorí nemôže byť spolu, ale ani bez seba a neustále sa snažia byť aspoň na chvíľu normálny a zapadnúť niekam.
Celý čas som dúfala, že sa Marianne a Connell dajú dokopy, ale uvedomila som si, že to či nakoniec spolu zostanú nie je podstatné. Dôležitejšie je či pochopia, že k sebe patria.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,2 / 5

16 hodnotení

5
6
2
0
0

Anna Rovenská
včera
Katastrofálny preklad
Bohužiaľ, už dávno som sa nestretla s takým zlým prekladom. Obrovské množstvo čechizmov a niektoré vety s evidentne českou vetnou skladbou vzbudzujú dojem, že sa neprekladalo z anglického originálu, ale českého prekladu. Smutné a neprofesionálne. Čítaj viac
7

Vďaka môjmu blogu www.drominickacita.sk sa snažím ukázať, že čítať sa dá aj na materskej.

Dominika Štefčíkova
pred tromi dňami
Kniha mala obrovskú propagáciu. Tesila som sa na nu veľmi, ale mne až tak nesadla. Bola citava, aj zaujímava, ale neohromila ma až tak, ako som očakávala. Miesto silnej propagácie by som asi stavila na lepší preklad. Boli tam totiž slová, ktoré mi tam vôbec nepasovali a hlavne niektoré boli české (praštiť - to ako vážne bolo nutné použiť toto slovo). Hodnotím knihu tak 3.5*. Zrejme nie som cieľová skupina. Čítaj viac
Marie Stracenská
pred tromi dňami
Chvíľami zabolí
Túto knihu som si kúpila pre odporúčania na obale aj v popise. Nerobievam to, skúsila som. Neľutujem. Je veľmi otvorená. je realistická. Na nič sa nehrá. Preto je aj surová. Taká, ako vzťahy môžu byť. Ľudia sa mihajú našimi životmi, niekto preletí, niekto ostáva. Tí, čo ostávajú, tam nie sú len pre dobré a pekné chvíle. Myslím si, že sa tam viacerí nájdu. Život je plný slepých uličiek, vlastne som sa pri tej knihe zamyslela, či sa skladá z iného, než len z nich :) Odtrhla som sa od nej viackrát, ale aj sa vrátila. Nie je to vôbec ľahké čítanie, ak nad tým človek premýšľa. Určite na ňu tak skoro nezabudnem. Čítaj viac
13
pred piatimi dňami
Prijemne zamyslenie nad vzťahmi
"Aké to len bolo zvláštne, cítiť sa úplne pod kontrolou iného človeka, ale zároveň aké normálne!"

Príjemné čítanie.
Je to príbeh o Marianne a Connellovi počas ich prevažne vysokoškolskych rokov. O ich schádzaní a rozchádzaní sa. O tom aká je komunikácia dôležitá. O nacasovaní rozhodnutí. No a v prvom rade o vzájomnej príťažlivosti. To co robí túto knihu výnimočnou je najmä to, že rozhovory medzi hlavnými postavami sú brutálne reálne.. Pretože verím, že presne tak by si to povedali aj naozaj. Nemám rada takýto druh kníh, ale v tejto som si podciarkla veľa veľa myšlienok, ktoré tam autorka vyslovila. Dajte tomu šancu.
Čítaj viac
Petra
pred piatimi dňami
NL
Ja nie som z tejto knihy nejak úchvátená, ako ostatný. Ledva čakám kým ju dočítam, aj teraz by som mohla, ale nechce sa mi. Ten štýl písania..nejak mi to nepasuje, to preskakovanie z jedného času na druhý, nič pre mna. A nemám rada ľudí, ktorý nevedia čo chcú a chodia okolo horúcej kaše, ako C. a M. Čítaj viac
4
26.3.2020
Normálni ľudia
Po tejto knižke som sa rozhodla siahnuť v týchto "korona časoch", lebo som si chcela prečítať niečo nové, oddychovejšie, ako čítavam bežne. A som veľmi rada, že som si vybrala práve túto. Knižka sa veľmi dobre číta, príbeh je príjemný, nie je nejako veľmi hlboký, ale obsahuje pekné myšlienky a pekný záver. Príbeh dvoch ľudí a cesty ich vzťahu... :) Čítaj viac
3
22.3.2020
Kniha, ktorú nebudete chcieť odložiť
Strhujúci, podmanivý, zaujímavý a tak reálny príbeh Marianne a Connella, v ktorom sa nájde mnoho ľudí. Príbeh o láske, priateľstve a veľmi jemnej hranici medzi nimi, o klamstvách, zraňovaní, ale aj vzájomnom učení sa, ovplyvňovaní a o tom, ako sa naša osobnosť formuje vplyvmi a rečami iných ľudí.
"Môže byť svet natoľko odporné miesto, že je v ňom láska na nerozoznanie od najnižších a najhanlivejších násilníckych pudov? "
Podľa môjho názoru, autorka výborne načrtla otázku, kto je v dnešnej dobe normálnym človekom, čo je normálne a čo už nie a kto má právo to zadefinovať? Výborná kniha. Určite odporúčam.
Čítaj viac
Bianka Bartková
19.3.2020
Jendoduché, ale silné
"Celé roky sa správali ako dve rastliny v jednom kvetináči, rástli jeden okolo druhého, skrúcali sa, aby nezavadzali, a zaujímali zvláštne polohy."
Obyčajný príbeh dvoch ľudí, ktorí mali neobyčajne silné puto. Táto knižka mi naozaj zachutila. Čtivý príbeh, ktorý je písaný veľmi jednoducho, celý čas som prežívala s hlavnými hrdinmi ich radosti, starosti, bôle, trápenia. Ich príbeh vo mne vyvolal celú škálu emócií, a to je pri dobrej knihe správne. Naozaj dobrej knihe! Podmanivý príbeh, ktorý sa dostane človeku pod kožu, nemôže sa dočkať kedy sa dozvie ako to skončí, ale v závere je sklamaný, lebo to skončilo "priskoro."
Čítaj viac
12
12.3.2020
Krásny zážitok pri čítaní
Dá sa povedať, že knihu som zhltla na posedenie, príbeh, postavy a štýl rozprávania ma veľmi zaujali. Totálne ma to vtiahlo do deja, je to krásny príbeh o tom, ako si netreba vytvárať domnienky. Knihu odporúčam, sama som bola veľmi smutná, že som tento príbeh dvoch mladých ľudí dočítala tak skoro :) if you know what I mean ;) určite sa k nej ešte vrátim. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Normálni ľudia - Sally Rooney
Ženy bez slitování - Camilla Läckberg
11,28 €
Ušetríte 2,32 €

„Vlastnou univerzitou našich dní je zbierka kníh.“

Th. Carlyle