Mária Mikušková

4

Moje srdcovky

Moje odznaky

2018
2016
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

4
Mária Mikušková

Mária Mikušková prečítala knihu

25.04.2022 18:20

4
4

Mária Mikušková napísala recenziu

25.04.2022 18:17

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Vzhľadom na celkom pekné množstvo pozitívnych ohlasov na túto sériu som sa na knihu veľmi tešila a mala aj celkom vysoké očakávania. Práve preto som sa do knihy rýchlo začítala ale aj napriek tomu, že som veľmi chcela, dočítať mi ju dalo miestami zabrať. Kým som sa príbehom prelúskala ubehol nejeden mesiac. Pripísala by som to najmä tomu, že takmer v polovici príbehu sa z môjho pohľadu vlastne nič zaujímavé nedeje. A to bolo pre mňa dosť veľkým sklamaním.

Celú polovicu príbehu som sledovala myšlienkové pochody hlavnej hrdinky, ktorá sa nedokázala zmieriť so svojou minulosťou, nenávidela preto svoj život v prítomnosti a premýšľala ako zariadiť, aby jej život niečo znamenal aspoň v budúcnosti. Vlastne, tieto myšlienkové pochody môžeme sledovať v rámci celého príbehu, akurát v prvej polovici s absenciou nejakej akcie.

Keď som sa však touto polovicou nejako prehupla, zrazu sa toho začalo diať nejako veľa a naraz. Zrazu v priebehu pár stránok zomiera niekoľko postáv, deje sa toto a tamto. Odkrýva sa pred nami jeden plán za druhým a my si môžeme rovno vyberať, koho budeme neznášať viac. A pri tom všetko sledujeme ako hlavná hrdinka celý čas kuje vlastný plán a má pocit, ako každému vytrie zrak. Pritom s ňou vybabrala jej vlastná sestra a jej akože "frajer". Nemôžem si pomôcť ale Jude mi skrátka prišla miestami strašne naivná a viac trúfala, než by sa patrilo. Až nemôžem uveriť, že nám nakoniec naozaj vytrela zrak - teda minimálne mne, pretože ten jej krok na konci som naozaj nečakala (ani neviem prečo).

Dosť ma pri čítaní rušilo, ako jej ako smrteľníčke často prechádzajú niektoré veci (napriek tomu, do akej rodiny "patrila") a niektoré absurdné scény. To vážne keď načapete na svojom "dvore" špeha tak ho ešte s kľudom prizvete nech sa posadí za stôl a pochutná si s vami na číne? Neviem ako vy, ale ja by som ho hodila minimálne do žalára a začala ho vypočúvať - vzhľadom na prevrat, ktorý sa v príbehu odohral.

A nedá mi nepozastaviť sa - to je aká farba, že "fľaškovozelená"? Ja keď som si toto prečítala, mňa to najskôr strašne pobavilo. Potom som sa nad tým zamyslela, ale zrazu to trvalo tak dlho, že už som ani nevedela, na čo chcem vlastne prísť a jediné čo som dokázala z toho vyťažiť, bola predstava hnusného lacného piva v zelenej fľaši.

Aby to ale nevyzeralo, že som príbeh odpísala, samozrejme, neznamená to, že sa mi vôbec nepáčil. Celkovo sa mi svet, ktorý autorka vytvorila páčil, bol zaujímavý a originálny (aj keď nemôžem povedať, že sa mi páči viac, ako svet Férov, s ktorými som sa stretla v iných príbehoch). Z postáv sa mi najviac pozdával Cardan, napriek tom, že aj od neho som čakala trochu viac. Keď si odmyslím prvú polovicu knihy, príbeh bol naozaj zaujímavý a ponúkol aj niekoľko prekvapení - pre mňa najmä na konci.

Za mňa je tento príbeh taký slabší priemer a dúfam, že pokračovanie ma nadchne o niečo viac.

Čítať viac

4
Mária Mikušková

Mária Mikušková prečítala knihu

13.02.2022 15:36

4
Mária Mikušková

Mária Mikušková prečítala knihu

08.04.2021 08:46

Faja
  • Petra Stehlíková
4,9
11,70 €
4
Mária Mikušková

Mária Mikušková prečítala knihu

18.06.2020 12:07

4
Mária Mikušková

Mária Mikušková prečítala knihu

02.05.2020 09:52

4
Mária Mikušková

Mária Mikušková prečítala knihu

26.03.2020 11:48

4
Mária Mikušková

Mária Mikušková prečítala knihu

25.03.2020 18:54

4
4

Mária Mikušková napísala recenziu

25.03.2020 18:52

Zmiešané pocity. Najskôr mi chvíľu trvalo, kým som sa začítala, potom som nechápala o čo tam vlastne ide. Chvíľu na to som si uvedomila, že mi naivita hlavnej hrdinky lezie na nervy. Vlastne, jej celé vystupovanie, zmýšľanie... Potom prišla konečne časť, kedy som si povedala "okay, wau"... no stačilo pár ďalších strán, aby som knihu odložila na niekoľko dní a vôbec sa jej nedotkla. Výsledkom čoho je, že som knihu čítala takmer celý mesiac. Uhm, a teraz som rada, že to mám konečne prečítané. Nemôžem povedať, že by to bolo zlé, ale moje očakávania boli niekde úplne inde. A možno by to vôbec nebolo pre mňa také nemastné, neslané - keby na mňa Vhalla nepôsobila tak detinsky. A vážne, ale naozaj vážne môj rozum nepobral ako sa z ničoho nič z príbehu stal "brutálny masaker". Kde nič, tu nič a zrazu tam krv, hentam mŕtvola, hento, tamto, taká bitka, onaká... Popravde, nebyť tých fakt krásnych obálok a toho, že chcem vedieť čo sa z tohto príbehu ešte vykľuje, pokračovanie by som si už asi neprečítala.

Čítať viac

4
Mária Mikušková

Mária Mikušková prečítala knihu

20.02.2020 18:14

„Písmo hovorí, že Boh nám nepripisuje k dobru to, že máme radi ľudí, ktorých chceme mať radi. Nie. Pripisuje nám k dobru, ak milujeme nemilovateľné.“

Rovnako iný ako ja - Ron Hall, Denver Moore
Rovnako iný ako ja
Ron Hall, Denver Moore