Petra Šenkárová

4

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

4
4

Petra Šenkárová napísala recenziu

15.09.2021 16:53

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Tajomná komnata ma bavila o kúsok viac ako prvý diel knižnej série. Čítala sa veľmi rýchlo. Vo viacerých momentoch som sa doslovne stratila v čarodejníckom svete a spolu s Harrym prežívala jeho metlobalové tréningy. Prekvapilo ma, koľko vecí bolo z tejto časti vo filme vynechaných. Príbeh o Takmer bezhlavom Nickovi, jeho oslava úmrtín alebo scény s Umrnčanou Myrtou. Všetko je to pre mňa príjemné obohatenie príbehu, ktorý som doposiaľ videla len vo filme.

Čítaj viac

4
4

Petra Šenkárová napísala recenziu

24.08.2021 07:47

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Mám pocit, že som asi jediný človek na planéte, ktorý videl filmovú sériu HP miliónkrát a knihy nečítal ani raz. Tento rok som si povedala, že im musím dať šancu. Čítanie tejto série po vzhliadnutí všetkých filmov už možno nie je také prekvapujúce, pretože všetky scény si pamätám do detailov a predstavujem si v nich filmové postavy. Avšak, čítanie ma aj tak veľmi bavilo. Dokonca som bola prekvapená ako Rowlingová vykreslila Harryho a Hermionu. Vo filme je už v jednotke Harry ku každému až príliš milý a dobrý. Naopak, v knihe som videla aj jeho šibalské stránky, kedy s Ronom Hermionu ohovárali až kým sa z nich nestali priatelia a chuť pomstiť sa Dracovi. Oproti filmom boli niektoré scény iné, čo som len uvítala. Kniha sa čítala ľahko a teraz ľutujem, že som jej neprepadla ešte ako dieťa.

Čítaj viac

4
4

Petra Šenkárová napísala recenziu

11.07.2021 09:44

Ani záverečná kniha tejto výnimočnej série nesklamala. Dej sa odohráva v čase 1. sv vojny a my sme svedkami toho, ako ju pociťovala Annina rodina, jej príbuzní a priatelia. Táto kniha mi dala viac ako som očakávala. Vďaka nej som si uvedomila aké strašné muky museli ľudia v tomto období prežívať, ako zmýšľali, aké to pre nich bolo a ako sa museli tešiť z maličkostí. Kniha bola opäť plná mimoriadnych myšlienok, pri ktorých som si nie raz poplakala. Hlavnou postavou v knihe je práve Rilla, najmladšia Annina dcéra, ktorá sa z kapitoly na kapitolu mení z pochabého dievčatka na dospelú ženu.

Annin príbeh končí, no ja chcem ďalšie a ďalšie pokračovania. Je mi trochu ľúto, že sme ani v poslednej knihe nepočuli o postavách z predchádzajúcich častí. Zaujímalo by ma, ako sa vojna dotkla Diany a či aj jej deti išli na front...Anna ostala pre mňa príjemnou spomienkou, ku ktorej sa budem vždy rada vracať. Pomohla mi pripomenúť čaro ročných období....uvedomiť si, že k šťastiu nám naozaj netreba veľa...že život je krásny a vôbec nevadí, keď sa na chvíľku stratíme vo svojich snoch :)

Čítaj viac

4
4

Petra Šenkárová napísala recenziu

10.02.2021 14:18

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Sama neviem, čo som čakala od predposlednej časti, no asi viac nostalgie. Hrozne ma zaujíma ako pokračuje život napr. takej Diany alebo iných Anniných priateliek z detstva. V tejto časti sa však ani samotná Anna neobjavovala a dej sa sústredil najmä na farské deti. Spočiatku mi to prekážalo, no potom som si povedala...Annin život sú jej deti, sama už nezažíva nič svetoborné a preto nemôžeme od Lucy čakať, aby naďalej rozvíjala jej dej. Nemôžem povedať, že by ma kniha nudila, Lucy vie písať nádherne a jednotlivé príhody ma bavili, postavy a ich detskú nevinnosť som si obľúbila. Prekvapilo ma však vykreslenie pastora Johna Mereditha. Nepáčilo sa mi, že svojím správaním zanedbával výchovu detí, hoci si to sám uvedomoval, ale nikdy to nezmenil. Deti ho naďalej milovali a ľudia považovali za výborného pastora. Ako príčina bola vykreslená túžba po novom manželstve, no neviem celé sa mi to zdalo akési čudné. Našťastie, všetko dobre dopadlo a ja som zvedavá ako Lucy ukončí celú sériu :)

Čítaj viac

4
4

Petra Šenkárová napísala recenziu

01.02.2021 13:49

V tejto knihe Anna vystupuje skôr ako vedľajšia postava a my máme možnosť nahliadnuť do snov a trápení jej detí. Mne to však vôbec neprekážalo a bolo príjemné čítať o príhodách, ktoré pozažívali. Každému z nich sa ušlo kúsok Anninej osobnosti, fantázie a preto boli všetky príbehy úsmevné.
Zo začiatku mi trvalo, kým som si zvykla na všetky mená a pochopila, koľko detí vlastne Anna a Gilbert majú. Oproti predchádzajúcej knihe je viditeľný skok a človek až počas čítania zistí, kto všetko tvorí rodinku v Ingleside.

Čítaj viac

4
4

Petra Šenkárová napísala recenziu

13.12.2020 12:42

Nádherná kniha, zbierka viacerých vianočných príbehov ako stvorených na čítanie pri čaji a vyjedaní vianočných koláčikov. Lucy v každom príbehu nádherne vyjadrila myšlienku Vianoc. Pri čítaní si uvedomíte o čom naozaj sú, aké hodnoty sú dôležité a váš stres z tohto obdobia opadne, pretože budete o niečo vďačnejší :)

Čítaj viac

4
4

Petra Šenkárová napísala recenziu

13.12.2020 12:32

Áno, aj ja som sa ku knihe dostala vďaka povinnému čítaniu a som za to veľmi vďačná. Absolútne som nečakala, že ma až tak vtiahne do deja. Po prečítaní som ostala smutná, preto som si ju kúpila a teším sa ako si ju prečítam znova. Pri máloktorých knihách som sa tak dobre pobavila ako pri tejto. Holden je svojský chalan, ktorý je večne nespokojný, namosúrený a vadí mu pomaly všetko :D Páčilo sa mi akým štýlom bola napísaná (presne pre nás tínedžerov), aké jazykové prostriedky autor použil, no okrem toho dej obsahoval zaujímavé a hlboké myšlienky.

Čítaj viac

4
4

Petra Šenkárová napísala recenziu

13.12.2020 12:21

Táto kniha sa úplne líši od tých ostatných a to hlavne štýlom akým je napísaná. Príbeh je písaný vo forme listov, ktoré Anna posiela svojmu drahému Gilbertovi. Anna opäť stretáva nových ľudí, no tentokrát sa jej do cesty pripletú aj mnohé prekážky s ktorými sa musí popasovať. Zaujímavé a ľahké čítanie, no viac ma bavili predchádzajúce časti.

Čítaj viac

4
4

Petra Šenkárová napísala recenziu

13.12.2020 12:16

Ani 3.časť série nesklamala. Anna začína dospievať a som zvedavá, kam ju život zaveje. (píšem ako keby to nebola len knižná postava :D no po prečítaní všetkých častí ju tak vôbec nebudete brať :D). V tejto knihe sa mi veľmi páčili nové priateľstvá, ktoré Anna nadviazala a noví ľudia, ktorých postretávala. Dej oživili a čítanie tak išlo veľmi rýchlo :)

Čítaj viac

4
4

Petra Šenkárová napísala recenziu

13.12.2020 12:09

Anna v Avonlea je milým pokračovaním prvej časti. Už som prečítala aj ďalšie pokračovania, no pre mňa bola táto kniha jednou z najlepších z celej série. Nachádza sa tu množstvo opisov, pri čítaní sa naozaj budete cítiť unesení akoby v inom svete, v Avonlea s Annou a Dianou. Ak sa vám 1.časť páčila, určite siahnite aj po pokračovaní! :)

Čítaj viac

„Schopný autor tvorí, neschopný poučuje.“

G. B. Shaw