Knihy
E-knihy
18

monicqa

O mne

Hlava v knihách, prsty na klávesnici

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
O mne

Hlava v knihách, prsty na klávesnici

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje odznaky

2019
2018
2017
2014
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2008
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

monicqa
monicqa

monicqa získala odznak Šťastných 7

14.03.2019 17:53

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

monicqa
monicqa

monicqa prečítala knihu

09.03.2019 16:56

monicqa
monicqa

monicqa napísala recenziu

24.02.2019 13:31

Pre mňa je táto kniha tradične dobre napísaná (Backmanov štýl mi sedí), ale viac ma bavili predchádzajúce knihy od tohto autora. Možno preto, že témy, ktoré sa tu rozoberajú, sú príliš ťažké a neponúkajú priestor ani na kúsok vtipu. (Uznajte, znásilnenie a láskavý humor skrátka nejdú dohromady…) Naopak, z každej vety cítiť, že autor sa všemožnými spôsobmi snaží ukázať rôzne vážne aspekty, pohľady a okolnosti, ktoré táto téma prináša. Ak vám ale neprekáža dramatická atmosféra číhajúca z každej vety a chcete si skrátka užiť dobré čítanie, Medveďovcami ani pokračovaním My verzus vy chybu neurobíte.

monicqa
monicqa

monicqa napísala recenziu

24.02.2019 13:29

Sciolinovej kniha nebola zlá, ale 4 hviezdičky dostala skôr kvôli Parížu samotnému ako kvôli obsahu. Keď sa začítate a zvyknete si na jej štýl, nebudete mať problém dočítať ju do konca, ale nie je to žiadne svetoborné písanie. Nejde o žiadne neuveriteľné príbehy, ktoré vám ostanú v pamäti – sú to skôr drobné príhody z bežného života, ktoré súvisia s fungovaním rôznych obchodníkov, či zvláštnosti konkrétnych obyvateľov ulice.

monicqa
monicqa

monicqa napísala recenziu

24.02.2019 13:27

Je to taká tá kniha, na ktorú musíte mať náladu a prečítate ju po troškách počas letných večerov na balkóne. Dej v nej ani nie je taký podstatný ako množstvo myšlienok, ktoré s vami môžu pohnúť, a nemyslím tým len taký ten povrchný coelhovský spôsob.

monicqa
monicqa

monicqa napísala recenziu

24.02.2019 13:22

Autorka sa nám skrátka snaží predať príbeh, ktorý celkom dobre vymyslela, len jej veľmi nevyšla realizácia. Knihe nepomohla redakcia preloženého textu, nesedelo mi ani vyvíjanie vzájomnej príťažlivosti, ktoré bolo veeeeľmi kostrbaté a málo reálne. Sorry pani Choi, ale vaša postava tuším vie písať lepšie ako vy. ????

monicqa
monicqa

monicqa napísala recenziu

24.02.2019 13:17

Chladnokrvne patrí do žánru true crime, kriminálny čin sa teda skutočne niekde stal. Prečo o niečom takom čítať knihu, keď sú toho plné kriminoviny? Odhliadnuc od toho, že aj takéto udalosti majú svojich fanúšikov (niežeby sa vyžívali vo vraždách a iných desivých skutkoch), nejde len o suchý prepis faktov ako z policajných šanónov. Práve Chladnokrvne patrí medzi zlatú klasiku tohto žánru na pomedzí reportáže a fikcie, alebo inak: je to beletrizované spracovanie reportáže o tom, čo sa stalo. Po prečítaní knihy už rozumiem prečo.

monicqa
monicqa

monicqa napísala recenziu

24.02.2019 13:13

Kavárna v Kodani nie je síce žiadne literárne veľdielo, ale rozhodne nesklamala. Jediným negatívom takýchto kníh je asi len to, že sú všetky napísané veľmi podobným štýlom a necítiť v nich žiadny osobitný literárny štýl autora. Aj hlavné postavy sa v nich podobajú – akoby vždy išlo len o jednu osobu, zasadenú do rôznych životov. Táto kniha sa odlišuje aspoň zameraním na prezentovanie hygge – štýlu života, ktorý je aj mne osobne veľmi symaptický. Možno ste sa s ním stretli aj vy, ak ste fanúšikmi škandinávskeho (bytového) dizajnu – ako sa ale v knihe píše, hygge nie je len o bývaní. O čom všetkom? To sa dozviete v knihe Kavárna v Kodani. Verte mi, že pri čítaní dostanete chuť nielen na kávu, ale rozhodne aj na návštevu tohto zaujímavého mesta.

monicqa
monicqa

monicqa napísala recenziu

18.02.2019 10:45

Názov je trochu zavádzajúci – táto kniha vás v skutočnosti milovať knihy nenaučí, ale: ak ich už milujete, zaručene vás pobaví. Obsahuje veľa logických, ale aj bizarných dôvodov, prečo sú knihy super, a to je vlastne jej hlavná a jediná myšlienka. Treba vôbec niečo dodávať? Odporúčam pre: všetkých knihomoľov

monicqa
monicqa

monicqa napísala recenziu

18.02.2019 10:44

Slovenská verzia obľúbeného (v origináli českého) komixu, ktorá si berie na paškál rôzne historické postavy a situácie. Humor, ktorý je niekedy suchý, niekedy drsný a niekedy len cynicky nekoretný, nesedí každému. Rovnako ako kresby, ktoré sú také škaredé, až sú pekné. Špecialitou je (naschvál) svojrázny pravopis a moderným slangom hovorí Cyril a Metod i český kráľ Žigmund, pardon, Zmikund. Tým, že sú vtipy založené na skutočných udalostiach, treba mať na ich pochopenie a ocenenie znalosť historického kontextu. Priznám sa, že ja až taký prehľad nemám a preto nemôžem tvrdiť, že sa zasmejem na každom stripe. Komixu ale už od začiatku veľmi fandím a aj keď túto tenučkú knižočku môžete prebehnúť za pár minút, takýto skvost skrátka treba mať doma na poličke. Aj vďaka nemu vám budú všetky tieto dôstojné osobnosti našich dejín pripadať oveľa bližšie – a ľudskejšie. Odporúčam pre: fanúšikov českých opráskov a igelitentného humoru

„Knihy sú najlepšími druhmi človeka, lebo hovoria len vtedy, keď chceme, a keď si želáme, tak mlčia. Dávajú všetko a nechcú nič.“

Münchhausen