Knihy
E-knihy

Kvety pre Algernona

Lindeni, 2019
Okamžitý download
PDF
EPUB
MOBI
TOP #19
4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Lindeni, 2019

Charlie Gordon má IQ 68. Každý deň chodí do pekárne, kde zametá podlahy a navštevuje večernú školu vo vzdelávacom centre pre dospelých. Ak dovolí ľuďom smiať sa na ňom, získa nových kamarátov. Charlieho frustruje vlastná...

Čítaj viac

8,40 €

Bežná cena Bežne 13,99 €

Ušetríte 40%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Kultový román druhej polovice 20. storočia„Bojím sa. Nie života či smrti, ani ničoty, ale toho, že svoj čas premárnim, akoby som nikdy nebol.“ Charlie Gordon má IQ 68. Každý deň chodí do pekárne, kde zametá podlahy a navštevuje večernú školu vo vzdelávacom centre pre dospelých. Ak dovolí ľuďom smiať sa na ňom, získa nových kamarátov. Charlieho frustruje vlastná neschopnosť porozumieť rozhovorom a vzťahom ostatných, chce sa naučiť čítať, písať a počítať. Keď mu ponúknu možnosť podstúpiť experimentálnu operáciu na zvýšenie IQ, neváha ani sekundu! Celý život túžil byť múdry. Rovnakú operáciu s rovnakým výsledkom podstúpil aj myšiak Algernon. Keď jedného dňa začne Algernonov stav upadať, vedci netušia, či čaká podobný koniec aj Charlieho.Kultový román druhej polovice 20. storočia, dnes právom považovaný za klasiku americkej literatúry, ktorá inšpirovala množstvo filmových, divadelných a dokonca aj rozhlasových adaptácií.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kvety pre Algernona - Daniel Keyes
Žiadnu lásku, len sex - Vi Keeland
16,70 €
Ušetríte 9,19 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Flowers for Algernon
Rok vydania
2019
Počet strán
280
Vydavateľstvo
Lindeni
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
580973

Čo si myslíme my

Kníhkupec
27. marca 2019

Smutný príbeh o mentálne retardovanom chlapovi a "jeho premene", ktorá so sebou prinesie viac ako Charlie očakával...
Knižka nás núti zamyslieť sa nad tým, či neodsudzujeme ľudí, ktorí možno nie sú rovnako inteligentní ako my, ale určite si zaslúžia viac ako výsmech. Príbeh prežijete spolu s Charliem, vžijete sa do jeho kože a možno aspoň čiastočne pochopíte, čo prežíva v svojom vnútri napriek duševnej chorobe.

Čítaj viac
Projektový špecialista
21. februára 2019

Kvety pre Algernona je presne tou knihou, pri ktorej si uvedomíte, o čo by ste prišli, ak by ste ju nečítali vôbec. Príbeh Charlieho Gordona a laboratórnej myšky Algernona vo vás vyvolá nielen prúd nezastaviteľných emócií, ale i množstvo otázok týkajúcich sa spoločenskej úlohy človeka, ľudskosti a hodnoty priateľstva. Autor sa usiluje zaviesť nás do sveta osamelosti a zamyslieť sa nad inteligenciou ako nad darom, ale i prekliatím zároveň. Upozorňuje však na to, že popri inteligencii (okrem iného) nikdy nesmieme zabúdať na empatiu!
Rozhodne odporúčam pustiť sa do čítania, lebo si to zaslúži nielen Charlie a Algernon, ale i každá ľudská bytosť :) Som si istá, že čím viac sa do tohto smutno krásneho príbehu ponoríte, tým viac vás bude fascinovať Charlieho vytrvalosť, chuť do života, ľudskosť a neskonalá nádej.

Čítaj viac
Kníhkupec
25. januára 2019

Slávny príbeh o Charliem a jeho myške Algernon sa vracia v slovenskom preklade a ja mám z toho nesmiernu radosť! :-) Priznám sa, nebolo mi ľahké na túto knihu napísať recenziu, nakoľko moje intenzívne pocity z príbehu po prečítaní sa ťažko pretavujú do slov... Emócie sa v knihe menia v celom rozsahu od radosti až po smútok. Kniha ponúka zážitok, ktorý sa hlboko vryje do pamäti. Naozaj to, ako sa na nás ostatní pozerajú, či ako sa správame ku ostatným závisí iba od jediného čísla? Charlie a Algernon riešenie tejto otázky dostali, akú odpoveď nájdete vy?

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

5,0 / 5

39 hodnotení

27
1
0
0
0

Ivanka
včera
Úžasná kniha
Hlboký príbeh, ktorý sa určite dotkne každého čitateľa. Srdcervúci záver ma rozplakal. Autor upozorňuje na ľahostajnosť, nevšímavosť, netoleranciu ba dokonca až výsmech voči postihnutým ľuďom. Otvára otázku týkajúcu sa pokusov na ľuďoch. Je správne snažiť sa zmeniť človeka? Čo mu dáme? A čo mu v konečnom dôsledku vezmeme? Charlie je prekrásna postava, nemôžete ho nemilovať, aj napriek zmene, ktorá sa s ním udiala si zachováva to svoje "charlieovské". Fandila som mu do poslednej kapitoly.
Čítaj viac
pred tromi dňami
silná kniha

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Nie je zvykom, že ma kniha rozplače... keď som začala Kvety pre Algernona čítať po prvých asi 50 stranách som vedela, že pri tejto knihe budem na konci plakať. Bola to naozaj veľmi silná kniha. Písaná formou zápiskov Charlieho, z ktorých bolo krásne vidieť ako sa menil, ako stúpala jeho inteligencia, ale potom aj naopak keď sa všetko pokazilo ako znovu upadala... kniha krásne vykreslila ako sa dokáže zmeniť charakter človeka, ale aj akí vedia byť ľudia zlí a zneužívať dobro (alebo skôr nešťastie?) druhých... ako s inteligenciou rastie aj ego človeka...a v podstate poukázala na to, že čím je človek jednoduchší, tým vie byť viac dobrosrdečný... vzťah Charlieho s jeho matkou, ich stretnutie po rokoch, to bol pre mňa asi najsilnejší okamih knihy, keď jej dokazoval, že je taký akého ho vždy chcela mať... určite odporúčam prečítať, ja sa k nej časom isto ešte vrátim :)
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kvety pre Algernona - Daniel Keyes
Žiadnu lásku, len sex - Vi Keeland
16,70 €
Ušetríte 9,19 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev