Knihy
E-knihy

Moje odznaky

2018
2017
2016
2015
2014
2013
Zobraziť viac

Moje aktivity

Kendy
Kendy

Kendy napísala recenziu

29.01.2019 11:04

Na takúto knihu som nebola pripravená. Po Ishigurovom románe Súmrak dňa som očakávala rovnako pokojne plynúcu knižku plnú zamyslení a spomínania. Tieto očakávania sa mi splnili, hlavná hrdinka Kathy v ňom opisuje svoje detstvo a dospievanie s kamarátmi Ruth a Tommym. Za idylickými obrazmi spoločných zážitkov a rozhovorov je ale ukrytá ešte jedna linka, ktorej námet bol pre mňa dosť šokujúci. Je to pútavý román o sile priateľstva a lásky, o dôležitosti viery a spriaznenosti duší, a to aj v prípade, že okolnosti sú viac než neprajné.

Kendy
Kendy

Kendy napísala recenziu

09.01.2019 09:18

Ak je Jane Austenová vašou obľúbenou autorkou, ale doteraz ste o jej živote vedeli málo, táto knižka by mohla byť presne tým, čo tento nedostatok odstráni. :-) Historička Lucy Worsley si dala skutočne námahu a z veľkého množstva prameňov, osobnej korešpondencie, odbornej literatúry a článkov dala dokopy ucelený príbeh života výnimočnej britskej spisovateľky. A že je to naozaj zaujímavé čítanie! Jane Austenová mala totiž život, ktorý v mnohom pripomína hrdinky z románov. Veľká rodina, život v pohodlí aj chudoba, tancovačky, romániky, literárne nadanie, choroba, intrigy. V tejto knižke (a autorkinom živote) je všetko. Navyše vďaka nej v románoch Jane Austenovej nájdete vysvetlenia a súvislosti, ktoré v dobe svojho vzniku ľudia chápali, pre dnešného čitateľa ale ostávajú skryté. A vďaka tomu si ich môžete znovu prečítať novou optikou.

Kendy
Kendy

Kendy získala odznak Hviezda severu

04.12.2018 16:12

Zväčša temné a chladné, a predsa dokážu rozpáliť predstavivosť! Zdá sa, že vo vašej knižnici sa našlo miesto už pre 5 titulov Jo Nesba.

Kendy
Kendy

Kendy získala odznak Netvor z Čiernej hviezdy

01.10.2018 10:51

Najmenej 20 zakúpených kníh v kategórii sc-fi hovorí o fanúšikovi, s ktorým by sme sa celé hodiny mohli baviť o Asimovovi, P.K. Diskovi, Gibsonovi, Cardovi, Čapkovi, Lukjanenkovi...

Kendy
Kendy

Kendy získala odznak Krimiláčik

21.02.2018 09:04

Vlastníte už 20 titulov z kategórie krimi, zrejme skutočne zbožňujete kriminálky. Nechcete sa stať detektívom?

Kendy
Kendy

Kendy získala odznak Šťastných 7

09.01.2018 14:00

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Kendy
Kendy

Kendy napísala recenziu

25.08.2017 07:36

Fredrik Backman je mojím veľkým obľúbencom a touto knižkou si svoju pozíciu výrazne upevnil. Viac než čokoľvek iné je totiž táto knižka nádherným vyznaním jeho vlastnej rodine, milovanej manželke a synovi. Okrem veľkej lásky, ktorú cítiť z každého riadka je však aj veľmi vtipná. Pri jej čítaní som sa viackrát smiala nahlas a schuti. Nahliadnutie do života obľúbeného autora bolo pre mňa veľkým čitateľským zážitkom.

Kendy
Kendy

Kendy napísala recenziu

10.08.2017 12:07

Sherlock Holmes je klasika, ktorá nikdy nevyjde z módy! Platí to aj v prípade tejto knižky, ktorá prináša 12 kratších príbehov o slávnom detektívovi a jeho kolegovi, doktorovi Watsonovi. Každý z príbehov je pritom originálny, zábavný a človeka ani chvíľku nenudí. Sherlock vyšetruje 12 krátkych, ale zamotaných prípadov so šarmom sebe vlastným, pričom nechýba jeho povestná dedukcia a zmysel pre poriadok. Toto vydanie zo SnowMouse Publishing je navyše plné krásnych ilustrácií a určite bude patriť medzi ozdoby každej knižnice.

Kendy
Kendy

Kendy získala odznak Plány do budúcnosti

31.07.2017 14:05

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

Kendy
Kendy

Kendy získala odznak Máte čitateľský profil

25.07.2017 12:40

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green