Knihy
E-knihy

Tóthová (Z)Ema

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Geologička. Knihomilovníčka. Dievča z dediny. Kresťan. Šťastne vydatá.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
O mne

Geologička. Knihomilovníčka. Dievča z dediny. Kresťan. Šťastne vydatá.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2018
2019
2018
2017
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

8

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 18:22

Veľmi silná kombinácia príbehov tvorí dokonalé čítanie k moru, na gauč, ku krbu, či do parku.
Schôdzka so smrťou sa síce odohráva na nezvyčajnom mieste, avšak postavy sú pre nás bežní ľudia, s bežnými pocitmi a túžbami. Len Hercule dokáže nazrieť tak hlboko do ich vnútra, aby prišiel na to, kto mal nielen motív, ale aj odvahu zabiť. Pretože niekedy majú motív skoro všetci zúčastnení.
Zlo pod slnkom, odohrávajúci sa na malebnom anglickom pobreží je smutný príbeh žien, ktoré milujú a spravia všetko pre svojho vyvoleného. Po vysvetlení udalostí som bola opäť v šoku z dokonalej zápletky, kde z psychológie postáv už od začiatku jasne vyplývalo, kto je obeť, a kto je vrah, bol však potrebný Poirot na to, aby som si to uvedomila.
Temný cypriš bol pre mňa rozhodne najcennejšou súčasťou knihy, a po pravde kupovala som ju, kvôli tomuto príbehu. Samostatne sa nedá veľmi zohnať a pre mňa osobne je príbeh z TOP 3 od Agaty (ako aj Päť malých prasiatok). V toto príbehu je predostretý problém toho, či keď si prajeme niekoho smrť tak veľmi, že ju v mysli plánujeme, a ten človek naozaj zomrie, na koľko sa dokážeme cítiť vinní? Elinor je nesmierne sympatická dáma, ktorá je síce vášnivá, ale všetko robí s rozvahou. A presne ona je obvinená zo zločinu z vášne. Ako inak, za všetko môže povaha jednotlivcov, ruže a rozuzlenie prinesie až Poirot.

Čítaj viac

8

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 18:08

Kráľovná klasickej detektívnej zápletky opäť nesklamala. Na vraždu mladého dievčaťa sa Poirot a madam Oliverová nemôžu dívať cez prítomnosť, musia nájsť všetky dôležité detaily z minulosti prítomných, pretože inak nepochopia, prečo musela zomrieť. Ako vždy, psychológia postáv nám postupne ukazuje jasne na vraha, ale pointu som si uvedomila, až keď mi ju naservíroval Poirot :)

Čítaj viac

8

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 18:03

Veľmi zaujímavá časť, síce bez Poirota a Marplovej. Zaujala ma filmové spracovanie, so zaujímavou zápletkou, avšak kniha sa nakoniec od filmu líšila, a jej záver sa mi páčil omnoho viac, takže jej čítanie zďaleka neľutujem! Práve naopak. Bobbie a Frankie (ako všetko v Agathiných knihách, aj mená voňajú klasickým anglickým vidiekom) sa snažia prísť na to, prečo zomrel muž na golfovom ihrisku, nakoniec však bude zaujímavejším faktom to, kto skutočne ten človek bol.

Čítaj viac

8

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 17:58

Jeden z nás - človek, ako všetci ostatní, v jeho okolí, či krajine. Človek, ktorý trpí a prežíva veci ako ostatní, avšak jeho konanie je odlišné. Asi nemusím písať o sile príbehu jednotlivcov, ani o sile posolstva, ktoré táto detailne spísaná kniha poskytuje - to v nej objaví každý sám. Mne priniesla pravidvý pohľad na to, ako si dnes ľudia utvárajú dojem na základe dojmov, a nie faktov. Breivik si bol istý svojimi dojmami a spísal ich vo svojom manifeste. Zabíjal pre ne ľudí. Považoval ich za fakty. Pritom to fakty neboli. Zabíjanie považoval za nevyhnutné. A pritom nebolo. Jeho príbeh však siaha ďaleko do mladosti jeho matky a je naozaj príbehom celého Nórska a nie len jeho samého.

Čítaj viac

8

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 17:50

Desivý príbeh, ktorý bol pre mňa hlavne o tom, že v každom jednotlivcovi je zlo, a nie každý s ním vie bojovať úspešne. Nuž a potom sú tu takí, ktorí ho v sebe pestujú, kŕmia ho a nehľadia na dôsledky. Ako skoro v každej dánovke, aj tu však nevyhrá spravodlivosť na 100%, a nie všetko je čierne a biele.

Čítaj viac

8

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 17:41

Sára sa mi veľmi páčila. Pre mňa je to jedna z top kusov od DD, pretože zápletka aj postavy sú dotiahnuté do veľmi detailného konca. Je tu muž, ktorý je, aký je, kvôli všetkomu, čo v živote zažil, a sú to veľmi desivé veci. Je tu jeho dcéra, ktorá vie, čo chce, avšak vo vnútri ju ovládajú jej pocity a hlavným z nich je pomsta. Je tu muž, ktorý je šťastný, pretože má pocit,že má konečne na dosah ženu, s ktorou môže stráviť celý život, ona je však s manželom - tyranom. A samozrejme, na konci toho celého je vražda a naši detektívi, ktorí sa v týchto príbehoch musia zorientovať, pretože nájdením vraha, sa honba za spravodlivosťou neskončila.

Čítaj viac

8

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

15.09.2019 17:34

Názov ma navádzal, že sa dozviem viac o chudákovi Puskailerovi, nakoniec sa však dej viaže na úplne inú zápletku. Knižku som ako vždy čítala rýchlo, s miernym zhrozením, čo všetko vie byť zle, a s veľkým záujmom o to, ako väčšinou profesionálne odosobnení policajti, boli zatiahnutí do záležitosti s Kukyho matkou, pri ktorej jednoducho nemohli ísť emócie preč. Ako to často býva v knihách DD, koniec nie je ani čierny, ani biely, ale realistický.

Čítaj viac

8

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

28.03.2019 14:07

Wow, wow, wow. Čo sa stane, keď ľudia žijúci na prériách, prekonajú nevôľu a prekážky vtedajšej spoločnosti, ktorá ich chcela asimilovať silou mocou a získajú neskutočné bohatstvo? A dokázala by porota 12 bielych ľudí v Amerike v roku 1926 odsúdiť belocha za vraždu indiána? Zaujímavé z historického, spoločenského i ľudského hľadiska, nehovoriac o tom, že je to napísané dobre, a fakty sú zoradené tak, že sa človek cíti, akoby sa začítal do prvotriednej detektívky. Len škoda, že táto je podľa skutočnej udalosti...

Čítaj viac

8

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

07.03.2019 09:38

V tejto knihe ku mne prehováralo veľmi veľa myšlienok a myslím si, že veľké percento žien by malo rovnaký dojem, ak by si ju prečítali. Autorka - psychologička vie, aké to je vysporiadať sa s pocitmi, ktoré nechápeme odkiaľ prišli a nie vždy vieme, "kam s nimi". A hlavne, nepozerá sa na ne ako na problém, preto by som túto knihu neodporučila len tým, ktoré majú pocit, že niečo nezvládajú, ale snaží sa vysvetliť, ako v nás vznikajú niektoré psychologické procesy, a toto pochopenie sa zíde každej žienke, či už rozmýšľa ako ďalej v práci, alebo rieši rodinné problémy. A keďže knižka bla písaná dávnejšie, verím, že jej prepáčime mierny woman-power bojovný nádych :)

Čítaj viac

8

(Z)Ema Tóthová napísala recenziu

03.03.2019 21:33

Zaujímavé pre milovníkov veľkých vojen, historických bitiek, motivačných príhovorov veľkých vodcov, či stratégií. Ale aj pre hocikoho, kto si chce prečítať niečo krátke, zaujímavé, s nadčasovými myšlienkami, ktoré naozaj prehovoria k čitateľom rôzneho pohlavia, veku i záujmov. Hľadači motivačných citátov - mám pre vás však upozornenie, je to naozaj návod k vedeniu vojny, tak nečakajte Slepačiu polievku pre dušu :)

Čítaj viac

„Čítanie = najlepšie učenie.“

Alexander Sergejevič Puškin