Ema z Nesvad

24

Moje srdcovky

Moje odznaky

Verný zákazník
Magický návrat
Môj názor pomáha
2023
Knihy roka 2023
2023
Môj názor pomáha
2022
Knihy roka 2021
2021
Môj názor pomáha
2020
Môj názor pomáha
2019
Môj názor pomáha
2018
Hráč knižnej šifry
Člen Čitateľského klubu
Hviezda severu
Domáca legenda
Pseudonym
Netvor z Čiernej hviezdy
Google Translate
Študent mágie
Obyvateľ Stredozeme
Winter is coming!
Stopár
Krimiláčik
Drozdajka
Robert Langdon
Šťastných 7
2024
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2020
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2018
Šťastných 7
2017
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

Martinus
24
Ema z Nesvad

Ema z Nesvad získala odznak Knihy roka 2023

06.01.2024 04:32

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2023 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2023
Martinus
24
Ema z Nesvad

Ema z Nesvad získala odznak Šťastných 7

04.01.2024 13:45

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
Martinus
24
24

Ema z Nesvad napísala recenziu

17.12.2023 20:37

Klasicky dobre napísaný príbeh z pera skvelého Červenáka. Obrovským plusom sú ilustrácie, ktoré zážitok z knižky posunuli na vyššiu triedu. Prvky fantasy ma neurazili, zaradenie Dobšinského do deja ma naopak veľmi pozitívne prekvapilo. Za mňa zatiaľ je čo doháňať v obľubovaní si postáv, nebola to láska na prvý pohľad, ako pri iných autorových knihách. Uvidíme pri ďalších častiach tejto série ????

Čítať viac

Martinus
24
24

Ema z Nesvad napísala recenziu

07.12.2023 11:55

Veľmi podarená detektívka! Agatha Christie pôvodne napísala hru Žltý kosatec, v ktorej vystupoval aj Poirot. Na jej základe bol natočený aj krátky film, ktorý sme pravidelne mohli vidieť v nedeľu poobede v telke. No autorka po pár rokoch hru prerobila na rozsiahly román bez Poirota, a práve ten dostal názov Cyankáli/Jed v šampanskom. Je to na jej pomery celkom rozsiahly román, ktorý je trošku zdĺhavejší a občas mu chýba dynamika, ale dejovo je veľmi zaujímavý. Každá postava má svoje kapitoly a príbeh sa síce posúva pomalšie, ale o to napínavejší je záver knihy. Rozhodne odporúčam

Čítať viac

Martinus
24
24

Ema z Nesvad napísala recenziu

03.11.2023 20:37

Knižku som čítala ako laik v danej téme, napriek tomu ma veľmi zaujala, bola zrozumiteľná a som rada, že som sa k nej cez odporúčania dostala. Chcela som zistiť viac o Rómoch na Slovensku a možno aj lepšie pochopiť niektorým súvislostiam, ktoré viedli k tomu, že časť majority verí polopravdám, a tiež som sa chcela vyzbrojiť faktami a štatistikami v tejto téme. Všetko z toho sa mi splnilo a knižku viem len odporúčať. Nie je to síce úplne pohodové a rýchle čítanie, ale bude úžitkom pre každého, kto rozmýšľa, čo sa bude diať so Slovenskom nasledujúce roky a akú rolu v tom môžu zohrať Rómovia a naše spolunažívanie s nimi. Po prípade sa dá aj vybrať, ktoré časti si prečítate, vysvetlivky (ktoré tvoria skoro štvrtinu knihy) čítať nemusíte, história Rómov na Slovensku je tiež hlavne pre ľudí, ktorí sú ochotní tomu venovať čas, ale praktické tipy, čo sa dá zlepšiť z pohľadu štátu, alebo náhľady na aktuálne problémy, sa dajú prečítať relatívne rýchlo a človek z nich získa mnoho. Niektoré veci sa tu veľa opakujú, ale pri takej zložitej téme sa tomu nedá vyhnúť. Kniha neponúka rýchle riešenia, lebo také ani nie sú efektívne, ale hovorí o reálnych cestách, ktorými by sa mal vybrať štát, Rómovia, aj všetci ostatní, ak chceme, aby veci v našej krajine jedného dňa fungovali lepšie. Veľmi oceňujem, že autor toto dielo napísal a venoval tomu čas.

Čítať viac

Martinus
24
24

Ema z Nesvad napísala recenziu

03.11.2023 20:26

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Knihu sa mi ťažko hodnotí, keďže vo mne vyvolala veľa dojmov. V prvom rade je to veľmi zaujímavá detektívka, ako aj osamote, pre nezainteresovaného čitateľa, tak aj pre fanúšikov Dána a jeho detektívov. U mňa sa obsahovo zaradila medzi jeho TOP 3 , keďže históriu mám veľmi rada a tu o nej vieme veľa zistiť. Kniha je napínavá a má dynamický dej. Čo sa mi vôbec nepáčilo bolo zakončenie, ktoré mi pokazilo dojem z celej knihy. Avšak ako vidím podľa recenzií, nie každý bol sklamaný, takže je to asi individuálne a nie je to dôvod knižku nečítať, skôr naopak. Z dlhodobého hľadiska mi v Dánových knihách najviac vadia zbytočné úchylnôstky a veľmi lacný pohľad na ženy a ženské charaktery celkovo, ale to všetko si viem odmyslieť, lebo píše dobre a myslím si, že z jeho pohľadu tam tieto veci patria. Ale je nad moje hranice, keď sa pri určitých udalostiach v knihe (obzvlášť takých, ktoré sú inšpirované skutočnosťou) autor nevyjadrí priamo proti zlu, alebo ho nebodaj vykreslí s obdivom. Hociaké divné prípady sa diali, detektívi sa zachovali podľa určitého morálneho kompasu, ktorý by som popísala ako všeobecne správny. Alebo aspoň popísali, čo sa udialo zle a nesprávne, aj keď nemohli zasiahnúť. Na konci tejto knihy sa odohrá veľa vecí, ku ktorým sa autom nevyjadrí cez svoje postavy vôbec, alebo nedostatočne a môže to vytvoriť veľmi negatívny dojem. Viac neprezradím, nech nepokazím dojmy, ale za mňa to bolo sklamanie.

Čítať viac

Martinus
24
24

Ema z Nesvad napísala recenziu

31.10.2023 12:43

Tento počin je výborný a som rada, že autor si trúfol rozdeliť silnú trojicu a každej postave venovať (aspoň) 1 diel. Tento diel o seržantovi Jarošovi je napínavý, zaujímavý, dobre a rýchlo sa číta a nič mu nechýba. Vstup do Trnavy v roku 1600 sa mi veľmi pozdával - celkovo sa mi veľmi páči, ako podrobne si autor naštuduje historické fakty a potom ich čitateľovi v knihe dávkuje primeraným tempom. Opisy rozhodne neboli dlhé ani nudné, tak akurát. Jaroš má sebe vlastné a špecifické čaro, ale kniha je zaujímavá,aj keď mu človek nepodľahne. Vyšetruje logicky a nie je už ani taký skúpy na slovo, ako v ostatných knihách. Nechýbajú humorné príhodky. Samotná zápletka sa nezaobišla bez pár klišé okamihov, ale aspoň si každý príde na svoje. Miesta sa vyšetrujú, podozriví vypočúvajú, hriešnici sú vyháňaní z mesta, tam, kde nemá byť nikto - tam niekto je a tí, čo majú pomáhať zákonu, sa môžu ocitnúť na jeho opačnej strane - to všetko tu je a tvorí dobrú detektívku. Odporúčam všetkým s trošku silnejším žalúdkom, obzvlášť fanúšikom Červenáka, aj táto jeho kniha je skvelá.

Čítať viac

Martinus
24
Ema z Nesvad

Ema z Nesvad získala odznak Môj názor pomáha

31.10.2023 12:43

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

Môj názor pomáha
Martinus
24
24

Ema z Nesvad napísala recenziu

26.09.2023 14:01

Ruksacik pre synceka je skvely, na fotkach vyzera sivy, ale v skutocnosti ma krasnu mentolovo-zelenu farbu. Sme velmi spokojni.

Čítať viac

Martinus
24
24

Ema z Nesvad napísala recenziu

24.08.2023 19:01

Veľmi vydarená kniha od Agathy, aj keď to nie je jej klasická detektívka. Po vrahovi pátra skupina mladých ľudí a rolu skúseného detektíva a ochrancu tu hrá policajný inšpektor Battle (konečne nejaké pozitívne zobrazenie príslušníkov policajného zboru u Agathy). Okrem pátrania sa tu veľa rozoberajú aj vzťahy medzi mladými ľudmi, ak to máte radi, tak to pre vás bude oživením, ak vás to otravuje, tak možno občas odfrknete a stranu-dve preskočíte. Na mňa to bolo tak akurát, aj keď som u autorky zvyknutá na väčšie napätie, logickejšie správanie postáv a prirodzenejší sled udalostí.

Čítať viac

„Keby z každej mojej myšlienky na teba vyrástol kvet, zem by sa stala ohromnou záhradou.“

Vymeňte kvetom vodu - Valérie Perrin, 2021
Vymeňte kvetom vodu
Valérie Perrin