Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Geologička. Knihomilovníčka. Z Nesvad. Kresťan. Šťastne vydatá.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Geologička. Knihomilovníčka. Z Nesvad. Kresťan. Šťastne vydatá.

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2020
2019
2018
2021
2020
2019
2018
2017
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

15

Ema z Nesvad napísala recenziu

25.06.2021 12:39

Perfektná knižka pre deti od 1 roka, aj keď my sme z nej čítali aj skorej. Krásne riekanky a pekné ilustrácie.

Čítaj viac

15

Ema z Nesvad napísala recenziu

28.04.2021 06:07

Skvelý výber poviedok, veľmi dobre sa čítali vďaka kratšiemu rozsahu. Krádež kráľovského rubínu je nádherným pohľadom do vianočných zvyklostí anglického vidieka, bolo tam veľa zaujímavých informácií, ktoré by som inak asi nikdy nezistila a príbeh bol aj plný humoru. Záhada španielskej truhly, Sen a Outsider boli klasické detektívne príbehy a 24 čiernych kosov bola taká krátka čerešnička. Greenshawova kratochvíle bola z iného súdka, bez Poirota, ale tak isto zaujímavá. Všetky tieto časti boli aj sfilmované a táto posledná priniesla niečo aj iné, ako čo sme videli vo filme.

Čítaj viac

15

Ema z Nesvad napísala recenziu

28.04.2021 05:50

Posledný prípad Poirota nemôže byť iný ako smutný a zachmúrený. Na Styles prišli s Hastingsom po 1.svetovej vojne plní sily, ale teraz ich sila opúšťa a ani anglický vidiek nie je to, čo býval kedysi. Príbeh je zaujímavý a napínavý, s veľkým kúskom nostalgie. Pre milovníkov Poirota je táto knižka cenný úlovok do zbierky.

Čítaj viac

15

Ema z Nesvad napísala recenziu

14.04.2021 12:17

Milujem romány anglickej klasiky, ktoré síce spravidla obsahujú veľa utrpenia a nešťastných okolností, ale vždy je v nich aj nádej a spravodlivosť. Sú veľmi prepracované. Bronteová píše o Helen, ktorá sa vydá v dobe, kedy bol muž považovaný za dobrého ak "ti pochválil jedlo a nepokazil koláč tým, že by ťa zdržiaval" a žena za dobrú ak "je v domácnosti všetko správne urobené a hľadí sa najprv na to, čo sa páči mužovi". Keďže to nie je úplne neaktuálna téma ani dnes, aj som sa dobre zasmiala, aj mi občas prišlo veľmi smutno. Helen sa snaží zachovať si svoju dôstojnosť a správať sa podľa svojho svedomia v každej situácii, ale napriek tomu sa jej nedarí mať v manželstve to, o čo sa snaží a jej syn sa stáva terčom zlej výchovy. Príbeh najprv rozpráva jej známy, Gilbert, v strede knihy je rozprávačkou ona a na konci sa Gilbert vráti, aby dorozprával, či vdova z Wildfell Hallu našla miesto, kde vie byť šťastná. Kniha je zdĺhavejšia a pomalšie sa rozbieha, ako Pýcha a predsudok, či Búrlivé výšiny, ale približne v polovici začne byť nemožné, odložiť ju z ruky a zanechala vo mne silné dojmy.

Čítaj viac

15

Ema z Nesvad napísala recenziu

06.04.2021 06:12

Príbeh, ktorý ma chytil za srdce. Kniha je o smrti, o ktorej sa mladý doktor snaží zistiť, čo najviac a prijať ju, keď sa priblíži k nemu. A je tiež o nádeji, nielen tej, ktorú ako doktor dával svojim pacientom, ale o aj o takej, ktorú máme, keď nám odíde niekto blízky. Že nie je všetko len čierne a šedé. Príbeh je zaujímavo a pútavo napísaný a nečudujem sa, že zaujal masy. Aj mne pomohol znova sa uistiť o tom, čo všetko má v živote zmysel.

Čítaj viac

15

Ema z Nesvad napísala recenziu

08.02.2021 16:31

Táto knižka je absolútne pre každého, vhodná ako darček na hociakú príležitosť, ideálne sa však číta len tak, doma na gauči, kúpená z čistej zvedavosti. Je niekde medzi denníkom a cestopisom, tak primerane z oboch, aby som aj zistila niečo o živote na východe, aj aby sa mi to čítalo ľahúčko, ako pekný príbeh. Reč knižky je nádherná, číta sa ako natieranie mäkkučkého masielka na chlebík, a aj smutné udalosti prináša s nadhľadom, bez teatrálnosti. Dozvedela som sa všetko o ďalekom východe, čo som ani netušila, že chcem vedieť. Krásne to bolo a pritom to vo mne vyvolalo toľko zvedavosti, že google mi odvtedy fičí o106. Snáď budú aj ďalšie takéto.

Čítaj viac

15

Ema z Nesvad napísala recenziu

24.01.2021 13:28

Prehistorické jaštery, anatomické nákresy, rukou kreslené mapky, dobrodružné výpravy. Krásne a napínavé čítanie pre všetky vekové kategórie.

Čítaj viac

15

Ema z Nesvad napísala recenziu

09.01.2021 18:16

Ak vás nadchýna svet Stredozeme a máte čo i len štipku trpezlivosti navyše, táto knižka je prenádherná a stojí za podrobné prečítanie. Hoci LOTR som prečítala nespočetne veľakrát, a každé jedno prečítanie ma potešilo na duši, Silmarillion som 2x začala a nedočítala. Prečítala som si ho až dnes, 10 rokov, dokedy som sa o to pokúsila 1x a som nesmierne nadšená. Nádherná mytológia a história všetkých živých bytostí, od začiatku, až po 4. vek, ma uniesla do sveta, kde napriek krivde a zlu, vždy zvíťazí šľachetnosť a múdrosť.

Čítaj viac

Ema z Nesvad

Ema z Nesvad získala odznak Šťastných 7

08.01.2021 11:17

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

15

Ema z Nesvad napísala recenziu

09.12.2020 10:39

Na knižku ma nalákal seriál a som veľmi rada. Vstup do ženského sveta matiek, kde je najdôležitejšie to, o koľkej odviezť dieťa na krúžok, koľkým učiteľkám vysvetliť, že je špeciálne nadané, a nezabudnúť pri tom na kávičku a pedikúru, je mi veľmi vzdialený a možno aj preto mi to prišlo ako exotické čítanie. Keď sa k tomu pridá téma zločinu, domáceho násilia a násilia vo svete, je ťažko predstaviteľné, že ide o oddychovú a niekedy veselú knižku na večer k čajíku, ale je to tak :)

Čítaj viac

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth
Človek na ulici
Ivan Horváth