Vianoce

Tereza Labovská

4

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

Tereza Labovská

Tereza Labovská prečítala knihu

10.10.2021 20:35

Tereza Labovská

Tereza Labovská prečítala knihu

04.10.2021 07:44

4

Tereza Labovská napísala recenziu

26.09.2021 16:33

V Okinawe sa stane to, čo nikto nemohol čakať. Všetkým morským živočíchom vyrástli nohy a začali obliehať pevninu. Čo však spôsobilo tento zvláštny jav a ako to ovplyvní život na zemi? Ide o kliatbu, vírus, alebo experiment, ktorý sa vymkol z rúk? Podarí sa hlavným postavám prežiť celý tento chaos v poriadku? Dielo je skôr znepokojivé, než strašidelné, no Itovi fanúšikovia si určite prídu na svoje aj v tomto diele.

Čítaj viac

Tereza Labovská

Tereza Labovská prečítala knihu

26.09.2021 16:32

Tereza Labovská

Tereza Labovská prečítala knihu

26.09.2021 16:32

4

Tereza Labovská napísala recenziu

26.09.2021 16:31

Jedno z lepších diel Junji Ita, ktoré určite stojí za povšimnutie. Zbierka začína príbehom o Frankensteinovi a jeho monštre, no oveľa viac ma zaujali krátke príbehy, ktoré nasledovali za prvým. V týchto príbehoch sa zoznámime s mladým študentom Oshikirim, ktorý zisťuje, že v jeho dome sa nachádza portál do iných dimenzií. Čo sa stane, keď začnú vaši psychopatickí dvojnící prechádzať z jednej dimenzie do druhej?

Čítaj viac

4

Tereza Labovská napísala recenziu

25.09.2021 12:38

Terapia ma chytila hneď pri prvých riadkoch a nepustila, kým som ju nedočítala celú. Príbeh je plný zvratov a určite sa pri jeho čítaní nebudete nudiť. Nikdy som si nebola istá, s čím príde autor ďalej. Aj keď som si myslela, že už viem, čo sa v skutočnosti stalo, nakoniec ma Fitzek vyviedol z omylu a to niekoľkokrát. Už dlho som nečítala knihu, pri ktorej som si až takto veľmi nebola istá, ako to nakoniec dopadne. Niektorým ľuďom sa koniec nemusel páčiť a prišiel im odfláknutý, no mne neprekážal a skôr sa mi páčilo, že aj na posledných stranách ma dokázal Fitzek prekvapiť takými udalosťami, ktoré by som nečakala.

Čítaj viac

4

Tereza Labovská napísala recenziu

25.09.2021 12:37

Kniha Kam sa podel môj syr? ponúka krátky, ale za to poučný príbeh, ktorý Vás zaručene motivuje a nasmeruje správnym smerom, ak hľadáte v živote motiváciu a správny nadhľad.

Čítaj viac

4

Tereza Labovská napísala recenziu

25.09.2021 11:10

Another interesting collection of works by Junji Ito, which contains 4 stories. In the main story of Lovesickness, you find yourself in a small town where it is customary to stand in the fog until you come across someone who will tell you your destiny. But what no one expects is the appearance of a beautiful young boy who wanders the streets and predicts an unhappy and desperate future for everyone, which causes a series of suicides. Will peace return to the town when the fog dissipates or is it massaged by a massacre?
The remaining stories worth mentioning will show you the unusual relationship of orphaned siblings, or the reverse side of what a person can do to achieve an ideal body.

Ďalšia zaujímavá zbierka prác autora Junji Ito, ktorá obsahuje 4 príbehy. V hlavnom príbehu Lovesickness sa ocitnete v mestečku, kde je zvykom stáť v hmle, kým nenarazíte na niekoho, kto vám vyloží váš osud. Čo však nikto nečaká, je zjavenie krásneho mladého chlapca, ktorý sa túla ulicami a každému predpovedá nešťastnú a zúfalú budúcnosť, čo spôsbí sériu sebevrážd. Vráti sa do mestečka pokoj, keď sa rozplynie hmla, alebo ho postine masaker?
Zvyšné príbehy, ktoré stoja za zmienku, vám ukážu nezvyčajný vzťah osirelých súrodencov, alebo zvrátenú stránku toho, čo človek dokáže urobiť pre dosiahnutie ideálneho tela.

Čítaj viac

4

Tereza Labovská napísala recenziu

25.09.2021 11:08

This work by Junji Ito may not impress his faithful readers as much as his other works, but it still offers an interesting plot with beautiful drawings. It's not his typically horror style, but for sci-fi lovers it's a good start to his work. As the young singer Remina's career rises at lightning speed toward the stars, the planet Remina of the same name is crashing across space toward Earth. Is the sudden discovery of the planet related to the existence of a young singer, and how (and if at all) will humanity manage to save itself from destruction?

Toto dielo autora Junji Ito možno nenadchne jeho verných čitateľov natoľko, ako iné diela, no stále ponúka zaujímavú zápletku s krásnymi kresbami. Nie je to jeho typicky hororový štýl, no pre milovníkov sci-fi je to dobrý štart do jeho tvorby. Tak, ako kriéra mladej speváčky Reminy stúpa bleskovou rýchlosťou ku hviezdam, rovnakomenná planéta Remina sa rúti naprieč vesmírom k Zemi. Súvisí náhly objav planéty s existenciou mladej speváčky a ako (a či vôbec) sa podarí ľudstvu zachrániť sa pred skazou?

Čítaj viac

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev