Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
Vlk - František Kozmon, Ikar, 2019

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Vlk

Marek Wolf sa opäť ocitá v Kanade, hoci to po náhlom odchode spred roka a pol nikdy nemal v pláne. Jeho názor zmenil vrah, ktorý mu poslal fotku z miesta činu s odkazom: Chceš... Čítať viac

4,6 63 hodnotení
4. diel série
Marek Wolf
Vydavateľstvo
Ikar, 2019
400 strán
6-7 hodín čítania

Marek Wolf sa opäť ocitá v Kanade, hoci to po náhlom odchode spred roka a pol nikdy nemal v pláne. Jeho názor zmenil vrah, ktorý mu poslal fotku z miesta činu s odkazom: Chceš poznať pravdu o svojom otcovi? Musíš sa vrátiť do Montrealu... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

Na sklade 2 ks
Posielame ihneď

Dostupné v troch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Knižný kompas

Ťažké časy v Číne - Pavel Dvořák ml., Rak, 2024

Viac o knihe

Marek Wolf sa opäť ocitá v Kanade, hoci to po náhlom odchode spred roka a pol nikdy nemal v pláne. Jeho názor zmenil vrah, ktorý mu poslal fotku z miesta činu s odkazom: Chceš poznať pravdu o svojom otcovi? Musíš sa vrátiť do Montrealu.
Montrealskému podsvetiu kedysi vládol mafián Anthony Rizzo. Tie časy sú dávno preč, Rizzo je za mrežami a jeho posluhovači sa rozpŕchli. Po rokoch sa na povrch dostávajú staré hriechy a na vrahovom zozname pribúdajú obete. Vraždy spolu zdanlivo nesúvisia, no Marek odhaľuje, že všetky obete pracovali pre starého mafiána. Čo má s tým všetkým spoločné jeho otec a aká je pravda, ktorú o ňom vie len vrah?
Wolf si uvedomuje, že sa ženie do vopred nastraženej pasce, no nemôže si pomôcť. Nezastaví sa, kým neodhalí pravdu. Tá ho však môže stáť život.
Čítať viac
Naše katalógové číslo
651669
Počet strán
400
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×210 mm
Hmotnosť
465 g
ISBN
9788055170435
Rok vydania
2019
Vydanie
1
Štýl
napínavý, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
4. diel série
Marek Wolf
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Vlk - František Kozmon, Ikar, 2019
Kukučka - František Kozmon, Ikar, 2018
29,89 €

Hodnotenia

4,6 / 5

63 hodnotení

44
14
3
2
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Vlk je zatiaľ Wolfov najosobnejší príbeh, pretože sa deň v ňom točí najmä okolo jeho otca. Marek vie, že bol policajtom a angažoval sa v boji proti mafiánom, ale ako to býva, veci nie sú ani jednoduché, ani čiernobiele a nakoniec je to vlastne oveľa viac o mafii ako o policajtoch. Dalo by sa tedapovedať, že Vlk je Kozmonov pokus o mafiánsky román, no jeho kvalitu si veľmi nedovolím hodnotiť. Ide totiž o tému, ktorá mi je veľmi vzdialená a tým pre mňa kniha stratila na atraktivite. Miestami som sa dokonca do čítania nútila a nepomáhal mi ani pomerne veľký rozsah diela.
Nakoniec sú to za mňa 3 hviezdičky (dve by sa mi zdali príliš nespravodlivé, lebo kniha nie je zlá) – no tento diel mi skrátka nesadol. Každopádne na Kozmona som nezanevrela a som zvedavá na ďalší diel jeho detektívnej série.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

24.4.2024
Vlk je v poradí 4. kniha zo série Marek Wolf.
Po prvých troch knihách som si bola istá, že čo čakám, to aj dostanem. Jedna, možno dve brutálne vraždy, ktoré budú zapeklité, ale nie dosť pre detektíva Wolfa. Nemohla som sa viac mýliť. Dostala som to, čo som nečakala a bolo to výborné.

Knihou Vlk autor pokračuje v odhaľovaní života hlavnej postavy- detektíva Mareka Wolfa. Tentokrát sa opäť (lebo s Rosničkou sme boli v Chorvátsku) vyberieme za hranice Slovenska a to rovno do Kanady odkiaľ má Marek korene. Aspoň z polovice. To je aj hlavný dôvod, prečo sa po náhlom odchode vracia. Aký, a čo bude sprevádzať jeho príchod si určite s napätím radi prečítate.

Príbeh bol tvorený minulosťou Liama Wolfa (áno, Marekov otec) a z prítomnosti Wolfa juniora. Tieto obdobia boli samostatne, aj ako celok napísané výborne. Dopĺňali sa a vytvárali čitateľovi obraz o postavách a samotnom deji. Liam Wolf bol policajtom, teda mafiánom…tedaaa, ako to bolo? Bol policajtom v rukách mafie alebo mafiánom v rukách polície? Nielen na túto otázku chcel Marek odpoveď.
Keďže sme sa ocitli v prostredí mafie a polície, mŕtvol bolo ako húb po daždi. Mala som svojich “vraždiacich favoritov”, ale prekvapená som zostala rovnako.
Počas čítania boli okamihy, kedy som mala pocit, že Marek nie je vo svojej koži. Robil chyby. Ale o to viac bolo z príbehu cítiť, že je to pre Wolfovcov osobné. Tie zvraty a odhaľovanie tajomstiev je na detektívkach úplne najlepšie.

Vlk je osobný. Je o Wolfovi, otcovi a synovi. Otec, ktorého syn nepoznal, ale považoval ho za svoj policajný vzor. Či to tak bude aj v závere knihy sa dozviete len jediným spôsobom.
Čítať viac
4
Kamzík - František Kozmon, 2023
Práve čítam
Kamzík

Som žena ktorá rada číta od malého dievčatka. Aktuálne je mojou vyhľadavanou témou osobnostný rozvoj. Zaroveň však som mamou 4 detí, ktoré od mala vediem k láske ku knihám.

Sandra Novosedlíková
Overený zákazník
17.4.2024
Vlk
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Príbeh ktorý sa odohráva za našimi hranicami, privádza mladého muža na stopy po minulosti, v ktorých sa rozhodol pátrať po svojom otcovi, ktorého nikdy nepoznal.
V príbehu sa nielen že dozvedá, akým jeho otec bol, sán si na vlasntej koži okúsi, že byť súčasťou druhej strany nie je vôbec jednoduché.
Zrada, ktorá v tomto príbehy nastáva, prinása naozaj nečakaný záver.
Čítať viac
29

Knihy a knižné hrdinky a hrdinovia ma sprevádzajú od útleho veku. Dodnes si presne pamätám vôňu knihy (z roku vydania 1968 Winnetou), ktorú som čítala ako 11 ročná a s napätím som sledovala príbehy červených a bielych bratov. Nezabudnuteľné boli i chvíle ktoré som prežívala s Alfredom Hitchcockom a Tromi pátračmi... S pribúdajúcimi rokmi pribúdali aj prečítané knihy počnúc románmi od Juliette Benzoni, cez sci-fi a fantasy ako Stopárov sprievodca galaxiou, či Hra o tróny až po krimi (najmä severské). Knihy a knižní hrdinovia ma sprevádzajú celý život, mám okolo seba veľa priateľov, ktorí knihy tiež milujú a tak sa často stáva, že keď sa stretneme "nestihneme" si všetko povedať :-) . Mám zopár prianí a jedno z nich je, aby som mala dostatok času a dobrý zrak, na ďalšie knižné príbehy.

Beáta Kaššovicová
Overený zákazník
12.3.2024
Aj keď sa autor snažil, nedostavil sa u mňa očakávaný pocit napätia. Detektívka skôr pre čitateľa ktorý k tomuto žánru príliš neinklinuje, resp. nemá načítané iné krimi. Prirovnávam to k detektívkam ktoré môžete vidieť v TV v popoludňajšom vysielacom čase. Čítať viac
31

Milujem knihy. Čítam všade. U lekára, v autobuse, doma, v posteli. Všade kam sa pohnem beriem knihu so sebou.

Tatiana Dyačovská
Overený zákazník
5.1.2024
Kniha
Opäť skvelý príbeh z pera tohto autora. Kniha sa mi veľmi páčila nakoľko Kanada je môj cestovateľský sen. Príbeh osobnejší ako predošlé knihy ale o to lepší. Lepšie som spoznala hlavného hrdinu Mareka Wolfa. Čítať viac
10

Som Veronika. Od mala milujem knihy, no istý čas, asi štyri roky som nechytila knihu ani do ruky. Viem, hanba mi. Boli na to rôzne dôvody, no opäť som našla motiváciu v živote a vrátila som sa ku knihám. Minuloročný challenge nekúpiť si ani jednu knihu, lebo doma mám asi 500 neprečítaných kníh, som úspešne zvládla a začala som čítať tie. Škoda, že nie všetky sú na Martinuse (veľmi veľa ich je veľmi starých) a nemôžem si ich dať do virtuálnej martinusáckej knižnice. Tento rok som si dala okrem knižnej výzvy aj challenge, za mesiac si kúpiť len jednu knihu. Ale dostať ako darček ich môžem aj sto. :D Plus mám vášeň pre varenie, pečenie a kreovanie čohokoľvek. Výletov nevynímajúc. A na opustený ostrov by som si zobrala ešte knihu Biely Bim, čierne ucho (Gavriil Trojepoľskij). :)

Veronika Znamenáková
Overený zákazník
3.12.2023
Nebudem klamať, táto kniha mi šla o poznanie ťažšie. Tento príbeh je o milikúštik iný, ako zo slovenského prostredia. Skôr sa to točilo v minulosti, aj keď súčasná dejová linka bola zastúpená rovnako, no pre mňa bolo viac vidieť minulosť. Tu som si nebola úplne istá páchateľom, mala som až tri tipy. Chýbala mi slovenská partička, no na kvalite knihy to nebolo vôbec poznať. Čítať viac
10

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, kým nie sme, alebo to, kým chceme byť. Dobrá kniha je tá, pri ktorej síce stratíte hlavu, ale nájdete svoju dušu.

Mária Zubalová
Overený zákazník
13.6.2023
Vlk
V poradí štvrtá kniha zo zvieracej série. Tento x sa dej odohráva v Kanade v dvoch dejových líniách. Mafiánska tematika nie je to čo vyhľadávam, ale musím uznať, že kniha sa čítala veľmi dobre a dávam 5* aj za to, že som musela vyjsť zo svojej zóny komfortu a napriek tomu sa mi kniha páčila. Čítať viac
19
Ako sa rozhodujeme - Jonah Lehrer, 2022
Práve čítam
Ako sa rozhodujeme

Milujem knihy. Milujem žiť myšlienkami iných. Milujem vôňu papierových príbehov.

Simona Pikus
Overený zákazník
16.1.2023
Očakávajte veľa
Veľa strán, veľa zvratov, veľa mŕtvych tiel. Ide o príbeh, ktorému šéfujú mafiánske praktiky. Čo iné by sme teda čakali!? ;-)

Dve dejové línie rozhodené v čase ma udržali v napätí viac, ako policajtov v službe espresso preložené donutom. Niektoré rozhovory som nedokázala úplne precítiť a pár náhodným udalostiam mi bolo ťažko uveriť, ale však je to detektívka. Dobre napísaná detektívka. Môj rozsudok znie: štyri hviezdičky.
Čítať viac
25

Nadšená knihomoľka, ktorá píše o knihách aj na Instagrame → @citam_citas.

Lea Vasková
Overený zákazník
30.8.2022
V knihe sa opäť stretávame so striedaním kapitol. Tentokrát však putujeme do oveľa vzdialenejšej minulosti a počas toho, ako sa Marek snaží rozpletať záhadu staršiu, než je on sám, spoznávame mladého policajta, ktorý sa ocitne medzi dvoma mlynskými kameňmi.
A budúcnosť je tak neistá, ako len môže v tomto pochybnom a nebezpečnom biznise byť…

Jednou z vecí, ktoré mi v knihe chýbali, bol Fenrir. To, že ho Wolf nechal v Bratislave, som predýchavala ťažko. Avšak, autor ma tak zamestnal dejom a vývojom situácií, že na chudáčika Fenrira by asi naozaj nezostalo veľa času.
Páči sa mi, ako sa pomaly rozpletá príbeh Marekovho života a aj života jeho rodiny.
A verte, že ak sa vydáte na dobrodružstvo, ktoré stvoril František Kozmon, Wolfa si zamilujete rovnako - šak - takmer dokonalý to chlap.

Nie často sa mi stáva, že mi nejaká knižná séria prirastie ku srdcu, ale musím uznať, že tá zvieracia od Kozmona si pomaly vytvára cestičku od pozície “prečítam si to raz” k pozícii “toto musím mať na svojej poličke”.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Kozmon píše čoraz lepšie. Jeho predošlé knihy boli kvalitné, ale Vlk ich aj tak prekonal. Pútavo a precízne vyskladaný mafiánsky príbeh, krátke dynamické kapitoly a Marek Wolf pátrajúci po minulosti. Ak ste tohto autora ešte neobjavili, je načase!“
Milan Buno, literárny publicista

Vlk (Michala Guľasová), citajto.com

RECENZIA: František Kozmon – Vlk (Denisa Patáková), precitane.sk

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Vlk - František Kozmon, Ikar, 2019
Kukučka - František Kozmon, Ikar, 2018
29,89 €

„Ako hviezda k svojej dráhe som celou dušou pripútaný k nej.“

Hamlet - William Shakespeare, 2006
Hamlet
William Shakespeare