Vianoce
Lupene vo vetre - Virginia C. Andrews
Lupene vo vetre

11,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Lupene vo vetre

Druhá časť päťdielneho románu Virginie Andrews plynulo nadväzuje na záverečné udalosti knihy Kvety v podkroví. Po úteku z Foxworth Hallu smerujú súrodenci Chris, Cathy a... Čítať viac

2. diel série
Kvety v podkroví
Vydavateľstvo
NOXI, 2019
424 strán
6 hodín čítania

Druhá časť päťdielneho románu Virginie Andrews plynulo nadväzuje na záverečné udalosti knihy Kvety v podkroví. Po úteku z Foxworth Hallu smerujú súrodenci Chris, Cathy a Carrie do Južnej Karolíny, kde sa dostanú do rúk lekára Paula Sheffielda... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Posielame do štyroch dní
Stíhame do Vianoc
Ďalšie knižné vydania
Lístky ve větru - Virginia C. Andrews
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2014
Vypredané

4,65 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Druhá časť päťdielneho románu Virginie Andrews plynulo nadväzuje na záverečné udalosti knihy Kvety v podkroví.

Po úteku z Foxworth Hallu smerujú súrodenci Chris, Cathy a Carrie do Južnej Karolíny, kde sa dostanú do rúk lekára Paula Sheffielda. Keď sa tento osamelý vdovec dozvie o ich prežitom utrpení, rozhodne sa osvojiť si ich. Deti sa opäť učia žiť v normálnych, dôstojných podmienkach bez strachu z trestov a bitky a dôverovať ľuďom, ktorí ich obklopujú.
Chris začne študovať medicínu, Carrie navštevuje internátnu školu a Cathy nasleduje svoj sen stať sa baletkou. Dostane sa do miestnej baletnej školy a spoznáva tanečníkov, ktorí zohrajú dôležitú úlohu v jej profesionálnom i osobnom živote. Jej komplikovaná povaha jej však bráni zaradiť sa do spoločnosti tak, ako by sama chcela. Túžba pomstiť sa matke za prežité utrpenie a smrť mladšieho súrodenca udržiava jej povahu v neustálom napätí a odrazí sa aj na jej vzťahoch s mužmi. Komplikovane sa vyvíja i jej vzťah k doktorovi Sheffieldovi, ktorý k nej prechováva nežné a úprimné city. Aj napriek snahe žiť plnohodnotný a bezstarostný život, Cathy zakaždým narazí na svojich vnútorných démonov. Pomaly začne pripravovať nemilosrdný plán pomsty.

Pútavo a dôveryhodne napísaný príbeh, výborné psychologické vykreslenie postáv a nečakané dejové zvraty ani na chvíľu nenechajú čitateľa ľahostajným a budú ho nútiť myslieť na príbeh aj dlho potom, čo knihu odloží.
Čítať viac
Originálny názov
Petals on the Wind
Počet strán
424
Väzba
pevná väzba
Rozmer
132×206 mm
Hmotnosť
522 g
ISBN
9788081115295
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
660799
Vydanie
1
Štýl
psychologický, napínavý
Jazyk
slovenčina
2. diel série
Kvety v podkroví
Vydavateľstvo
NOXI
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
23,06 €

Hodnotenia

4,7 / 5

15 hodnotení

12
1
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

25
11.2.2021
Kniha Lupene vo vetre, druhý diel série, nadväzuje na záverečné udalosti knihy Kvety v podkroví a zameriava sa na životy zostávajúcich detí, ktorým sa podarilo uniknúť z podkrovného väzenia. Príbeh, opäť podaný z perspektívy najstaršej dcéry Cathy, hovorí o vzostupoch a pádoch pri ceste k splneniu snov každého dieťaťa a snahe vyťažiť zo svojho života to najlepšie…ale Cathy sa nemôže vzdať svojej posadnutosti prinútiť matku platiť za hrozné činy, ktoré deťom vykonala.
Lupene vo vetre sú úplne odlišné v porovnaní so svojim predchodcom, ale nie sú o nič menej znepokojujúce. Preč sú zimomriavkové, jemné tlaky hrôzy Kvetov v podkroví. Lupene ponúkaju úplne iný tón. Príbeh tentoraz pulzuje do rytmu blížiacej sa pomsty a odpútania sa od minulosti. Alebo v prípade týchto postáv a všetkého, čím utrpeli, neschopnosť minulosti sa pustiť.

Kým v prvej časti bola Cathy vykreslená ako silné a vtipné dievča, stáva sa z nej mladá žena, ktorá musí mať neustále po boku muža, aby mala zo svojho života lepší pocit. Niekedy ma naozaj vytáčala a frustrovala svojimi pokrivenými plánmi, rozhodnutiami, myšlienkami a šialenou túžbou po spravodlivosti, ale zároveň to budovalo napätie a prinútilo ma obracať stránky, aby som zistila, ako sa príbeh bude ďalej vyvíjať. Čitateľ sa dozvie, aký trvalý vplyv má Corrinin čin na deti a na ľudí, s ktorými sa stretávajú. A rastúca podobnosť vo vzhľade a osobnosti medzi Cathy a Corrine je len tragická.

Príbeh je miestami telenovelou, miestami Shakespearovskou tragédiou a dychvyrážajúcou drámou, prináša manipuláciu, zneužívanie moci, emočné a fyzické týranie, sexuálne zneužívanie, ale aj detské traumy a rozbité ilúzie, ktoré zanechávajú celoživotné stopy na duši.
Čítať viac
Knizkomolka Lenka
25.7.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
•Druhá časť rozpráva o rokoch keď deti utiekli z podkrovia. Ich život začína vyzerať skoro idylicky, veď si ich pod ochranné krídla vezme lekár, dá im strechu nad hlavou a to najdôležitejšie lásku.
•Lenže tri porcelánové bábiky dospievajú a ich minulosť ich pomaly dobieha. Podkrovie na každom z nich zanechalo následky. Každý si teda nesie spoje problémy a hľadá spôsob ako sa s nimi vyrovnať.
•Príbeh opäť prerozprávala Cathy, ktorá tvrdo pracuje na svojej kariére baletky. Pritom sme svedkami jej hľadania lásky a plánovania pomsty. V podstate o tom je aj prvá polovica knihy, v ktorej som sa jej snažila porozumieť, lebo občas som jej rozhodnutiam naozaj naozaj nerozumela...ale keď vaše vnútro spaľuje nenávisť ako môžete nájsť šťastie a lásku?
•Druhá polovica knihy bola viac akčnejšie ale aj smutnejšia s mnohými odhaleniami, z ktorých mi bolo ťažko na duši... Ľudia sú naozaj kvôli peniazom a pomste schopní robiť neuveriteľné veci... Cathy sa pomstí ale či jej to prinesie mier na duši ukáže až čas.
•Z krásnych porcelánových bábik zostali len dve a ja som veľmi zvedavá na ich osudy v ďalších častiach.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Kto z nás netúži po oslobodzujúcom závane romantiky? V príbehoch, ktoré sú inšpirované skutočnosťou, si prídete na svoje! Knihu by som darovala mame, kamarátke alebo každej žene, ktorá potrebuje čas pre seba. Dobrou knihou nič nepokazíte a pri vkusnej romantike to platí dvojnásobne.“
Kristína Králová, riaditeľka vydavateľstva NOXI

Čítať viac
Kúpte spolu
23,06 €

„Niekedy človek zistí, čo si naozaj myslí len vtedy, keď to povie nahlas.“

Prach, čo padá zo snov - Louis de Bernières
Prach, čo padá zo snov
Louis de Bernières