Simona Pikusová

12

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Milujem knihy. Milujem myslieť myšlienkami iných. Milujem vôňu papierových príbehov.

Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Milujem knihy. Milujem myslieť myšlienkami iných. Milujem vôňu papierových príbehov.

Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2021
2020
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

12
12

Simona Pikusová napísala recenziu

08.10.2021 19:11

Hrôza z výšok alebo zdesenie vyvolané prázdnotou priepastí? Čo je viac? Bojíme sa ich či im nedokážeme odolať?
Myšlienky a pocity hlavného hrdinu sa zmietajú medzi skutočnosťou a predstavami, pretože pády človeka naberajú mnoho podôb...

I keď mi téma horolezectva nie je úplne blízka a zvyčajne obľubujem košatejší dej, Priepasť ma vsala aj s topánkami :-) a nepustila. Legendy, rôzne zdroje, z ktorých autor čerpal a doslova hora strachu.

Jozef Karika dokáže s mysľami postáv príbehu i čitateľov manipulovať tak, ako najlepší hráči pokru ovládajú hru. Dokonalo pozná ľudskú psychiku, vie brilantne využiť a stupňovať napätie. Ak sa odvážite dať si s ním knižnú partičku v Priepasti, čakajte silné herné kombinácie! ;-)

Čítaj viac

12
Simona Pikusová

Simona Pikusová získala odznak Môj názor pomáha

08.10.2021 19:11

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

12
12

Simona Pikusová napísala recenziu

04.10.2021 16:27

Kniha je členená na dve časti: „Detstvo“ (1934 – 1945) a „Spomienky a návrat“ (1945 – 2012).
V prvom období boli postrehy a nálady opisované tak, ako ich v tom čase videli oči dieťaťa. Takmer vždy veselo a s očakávaním dobrého konca.
Pozadie udalostí vo veľkej miere vytváral TEN dom v Prahe a ľudia, ktorí v ňom žili, či ním len prechádzali. Často historicky a spoločensky významné osobnosti, opakovane sa objavujúce a miznúce i v autorkiných neskorších spomienkach.

Po tomto titule som siahla, pretože Praha je mojou srdcovou záležitosťou. No aj napriek tomu, že „Dom v Prahe“ nebol jednou z hlavných postáv príbehu, kniha sa mi ako pocta rodine Baecherovej a nezlomnosti ľudského ducha čítala príjemne. Dobové fotografie a ďalšie ilustračné materiály dodali písanému slova obrovskú dávku čarovnej atmosféry čias minulých.

Čítaj viac

12
Simona Pikusová

Simona Pikusová prečítala knihu

17.09.2021 12:21

12
Simona Pikusová

Simona Pikusová získala odznak Don Slovleone

14.09.2021 06:40

Bodaj by slovenská mafia zostala už len v knihách! Takto by vo Vašej knižnici bolo už najmenej 5 titulov väzenských ciel :-)

12
12

Simona Pikusová napísala recenziu

12.09.2021 10:20

Bolo 11 dní trvajúce zmiznutie Agathy Christie v roku 1926 jej najlepšie vymyslenou záhadou? Možno i áno, keďže sa to už asi nikdy nedozvieme.

Svoju verziu udalostí súvisiacich s prípadom, ktorý svojho času pobláznil celé Britské ostrovy, čitateľom podáva i Marie Benedict. Tá do centra svojich bestsellerov s obľubou umiestňuje silné a jedinečné ženy, medzi ktoré kráľovná detektívok rozhodne patrí.

Život a tvorba Agathy Christie ma fascinujú, preto som siahla i po tejto knihe. Objavíte v nej rôzne podoby lásky, ženský boj o „autentické ja“, a tiež prirovnávanie zmiznutia najslávnejšej spisovateľky sveta k senzačným záhadám vytvorenými jej perom. V dvoch časových líniách deja sa pohybujú reálne postavy a dochádza k skutočným udalostiam, no samotný príbeh je v mnohom odrazom predstavivosti a životných názorov samotnej autorky knihy.

Ak hľadáte nenáročné „dovolenkové“ čítanie sem-tam popretkávané faktami, pátranie môžete ukončiť! ;-)

Čítaj viac

12
12

Simona Pikusová napísala recenziu

30.08.2021 15:01

Postavy pôsobili tak skutočne, akoby som s nimi pri čítaní knihy sedela v jednej miestnosti. Atmosféra „prekliatej“ krajiny, kde sa väčšina príbehu odohrávala, pôsobila tajomne, dusivo a nádherne zároveň. Súčasťou reality mnohých jej obyvateľov boli viera v temné sily, zlé znamenia a mágia... fascinujúce! Pestrý dej s uveriteľnými zápletkami i rozuzleniami, pričom skutočné čriepky minulosti spretŕhali pavučinu rodinných tajomstiev a dotvorili mozaiku súčasných životov.

Skvelá spisovateľka Michaela Klevisová to proste vie!

Čítaj viac

12
Simona Pikusová

Simona Pikusová prečítala knihu

30.08.2021 07:54

12
12

Simona Pikusová napísala recenziu

28.08.2021 12:33

Famózny maliar, sochár a architekt v jednej osobe v nás dokáže vyvolať hlboký obdiv i viac ako päťsto rokov po tom, čo jeho jedinečná umelecká tvorba uzrela svetlo sveta.

Odborníci tvrdia, že Michelangelo Buonarroti „maľby na obraze modeloval ako sochár“ a „emócie zobrazoval cez anatómiu tela“. Kniha ma v tom len utvrdila a o živote tohto majstra z talianskeho Toskánska, ktorý navždy výrazne ovplyvnil dejiny umenia, som sa dozvedela ešte oveľa viac. O geniálnosti jeho zobrazovania postáv, prírody a citov, o zaujímavých udalostiach z Michelangelovej kľukatej cesty životom i o tom, kde možno práci tohto velikána vzdať hold dnes.

Pôsobivá väzba, kvalitný papier, príjemný font písma, nádherné farby a detaily fotografií i ilustrácií rovnako prispeli k dokonalosti tohto knižného diela. Môže byť ozdobou každej knižnice, pracovne či stolíka v obývacej izbe. Vzhľadom na nesmierne pútavý obsah tejto publikácie ju však odporúčam umiestniť niekam, kde na ňu pohodlne dočiahnete ;-)

Čítaj viac

12
Simona Pikusová

Simona Pikusová získala odznak Člen Čitateľského klubu

16.08.2021 20:18

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

„Ani slovníky nesmieme brať doslova...“

Stanislaw Jerzy Lec