Mrs. Patrícia

11

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Šťastných 7
2023
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje aktivity

11
11

Patrícia Poláková napísala recenziu

29.02.2024 21:19

Už dlhší čas som mala chuť na fantasy a Zmija ma, okrem iného, zaujala najmä svojou obálkou.

V tejto knihe sa prenesieme do sveta upírov, medzi ktorými žijú aj ľudia. Kto si nedáva pozor, stane sa korisťou. Až na jedného malého človiečika, ktorého si zoberie pod svoje ochranné krídla sám veľký kráľ upírov. Trénuje ju, aby sa mohla zúčastniť akcie, ktorá sa koná raz za pár sto rokov a je pod záštitou bohyne Nyaxie, ktorá výhercovi splní akékoľvek prianie. Len pozor na to, čo si praješ. Oraya už nechce byť viac človekom vo svete plnom upírov, lebo stále to znamená byť korisťou.
Počas súťaže sa stane mnoho očakávaných aj neočakávaných udalostí. Vzniknú nové priateľstvá, ale zároveň niektoré zaniknú. Niektoré disciplíny vyžadujú spojenectvo súťažicich. Tu sa dostáva na scénu upír - Raihn. Či aj medzi upírom a človekom bude hra na život a na smrť alebo či to bude skôr boj citov to sa dozviete v knihe.

Oraya, ako ženská hrdinka je silná, nebojácna a odhodlaná ísť si za svojím cieľom stať sa upírom. Páčila sa mi. Bola rozumná, aj keď mala svoje chvíľky.
Raihn je pekný kvietok. Aj keď to, aký bol milý…no mohla som šípiť, že má niečo za lubom. Nenapadlo mi to a preto ma ten koniec o to viac dostal. Zvraty. Tie sa mi páčia. Vedia prekvapiť.

Ako som už na začiatku spomínala obálka je veľmi pútavá. Celá myšlienka tohto príbehu je naozaj zaujímavá. Fantasy svet plný upírov, mágie, krviprelievania, taktizovania, zrady, klamstva.

Počas čítania ma miatli niektoré mená a trvalo mi kým som pochopila kto je kto. Čítalo sa mi to pomalšie, lebo bolo potrebné plné sústredenie.
Tieto fantasy veci majú na každom riadku nejakú informáciu, ktorú je vhodné nevynechať.

Na pokračovanie som zvedavá, lebo som videla pozitívne aj negatívne reakcie, takže som zvedavá, ku ktorému “táboru” sa prikloním.

Čítať viac

11
11

Patrícia Poláková napísala recenziu

27.02.2024 21:03

Kniha ChOaChK je o dievčatku, ktoré nám ponúka svoj príbeh. Ako sa dostala k najväčšiemu drogovému Patrónovi. Ako preňho pracovala a neskôr sa s ním zblížila (nie intímne). Ako v príbehu svoju rolu zohral patrónov syn Fábio, koniar Mateo alebo Nélio si prečítate. Verte mi, toto chcete čítať. Neskôr Valentína dospieva a Patrón umiera. Jediná jej ochrana pred svetom. To ako sa ďalej popasuje so životom a čo pekné aj nepekné, príjemné aj nepríjemné jej prinesie osud si nenechajte ujsť v tejto veľmi pekne spracovanej knihe.

Nadviažem na poslednú vetu. Kniha má veľmi peknú obálku, len pozor pri čítaní, mne sa zmazali písmená z chrbta knihy, tak odporúčam použiť obal. Viem, že autorka to rieši a veľmi ju to mrzí. Mne to nevadí, na obsahu to našťastie nič nemení.
Ďalšou pre mňa úplne najlepšou vecou bol preklad hneď pod čiarou a nie niekde na konci knihy. Bolo zopár cudzích slovíčok, takže neodbiehať od deja listovaním je veľké plus.
Autorkin štýl sa mi veľmi páčil a určite ešte siahnem po knihe z jej tvorby.

Bolo veľmi zaujímavé sledovať celý príbeh z pohľadu najprv malého dievčatka a potom dospelej ženy. Ako sa menila, ako vnímala ľudí a svet okolo seba.
Kniha je napísaná veľmi pútavo. Stále sa vyskytla nejaká situácia, ktorá nechávala čitateľa v napätí a strehu. Boli akčnejšie scény, aj pokojnejšie, smutnejšie, aj plné nádeje. Pikantných scén veľa nebolo, ale to iskrenie medzi Val a Fábiom. Pfuuu…
Každopádne záver knihy je plný šokujúcich zistení a zvratov. Preto pokračovanie bude určite stáť za to.

Čítať viac

11
11

Patrícia Poláková napísala recenziu

21.02.2024 22:57

Debut autorky, v ktorom spoznávame vyšetrovateľa Dávida Meiznera. Už som mala tú možnosť prečítať si zatiaľ poslednú a najnovšiu autorkinu knihu, Pod pohrebným mesiacom, kde sa mi Meizner zapáčil a pridal sa do klubu mojich obľúbených vyšetrovateľov.

Dievča v hmle je kniha o žene, ktorá mala sakra ťažké detstvo. To ju poznačilo a ako žene ľahkých mravov sa to stalo aj osudným. Démoni minulosti nikdy nespia. Jej vraždu vyšetruje svojský kapitán Dávid Meizner so svojou kolegyňou Emou. Podarí sa im chytiť toho správneho vraha? A bol len jeden? Pôjde nakoniec aj samotnému Meiznerovi o život?

Okrem vyšetrovania vraždy spoznávame aj Meiznera, ktorého postava si ma získala tým, že je to čisté hovädo. Ale, sympatické hovädo. Ako vyšetrovateľ je naozaj skvelý, ale ako osoba nemusí sadnúť každému. V knihe je ďalej opísaný vzťah s matkou, ako aj kolegyňou Emou, ktorá má na jeho vrtochy zlaté nervy. Ich spolupráca sa mi páčila. Aj samotná Ema, lebo asi jediná vie, ako na toho nešťastníka Dávida.

Vynikajúci triler, ktorý vás strhne a pustí až po dočítaní posledných riadkov. Zápletky, tajomstvá, napätie, akcia. To všetko vytvorilo pútavý príbeh. Autorka má velmi dobrý štýl písania, ktorý vás prevedie príbehom ľahko a rýchlo. Kniha sa čítala sama, aj keď forma pôsobila veľmi husto.

Ach, a skoro som odpadla od úžasu, keď sa tam objavil názov obce, z ktorej pochádzam.

Čítať viac

11
11

Patrícia Poláková napísala recenziu

15.02.2024 06:39

Februárové čítanie v rámci #mesacnyklub. Tešila som sa na oddychovú romantiku. To čo som dostala bola romantika, ale plná nedokonalostí. Nápad fajn. Prevedenie už menej.

Ako ľahko sa dá ocitnúť v Dubaji? Stačí byť Mia, ktorá nasadla na zlé lietadlo. Alebo to bude nakoniec to najlepšie, čo sa jej mohlo stať? To by si možno myslela pokiaľ by jej spolucestujúci nebol nafúkanec, neokrôchkanec, drzý hajzel s telom veľmi dobre stavaného Adonisa. Mesiac spoločne stráveného času v čarovnom Dubaji. Učarovalo im len mesto alebo aj oni sebe navzájom?

Prvá polovica knihy sa niesla v duchu hádok, resp. Miinho odvrávania, nelogického správania a vyvaľovania šuniek. Už na začiatku sa mi jej správanie nepáčilo. Bola to hrozná hysterka, ktorá sa chcela len hádať. Ale boli aj svetlé chvíľky, kedy som si vravela fajn, teraz sa už správa primerane svojmu veku. Ale ak by sa v polovici konečne neuvedomili, asi by som to nedočítala. Potom to už bolo celkom dobré. Samozrejme, ani Edwin nebol dokonalý. Tiež mal svoje zásady a životné ciele. Avšak časom sa ukázalo, že aj ten Miou nenávidený sexy
hajzel, má city.
Veľmi sa mi páčili opisy Dubaja. Miesta, budovy, atrakcie. Teda, to bolo na príbehu najzaujímavejšie.

Tak čo ženy, brali by ste takú luxusnú dovolenku v Dubaji?

Čítať viac

11
11

Patrícia Poláková napísala recenziu

12.02.2024 07:26

Ak máte chuť na fantasy, ktorá nemá 600 strán a 5 častí, Tenebris bude skvelou voľbou.

Popri našom svete existuje svet, kde sa bytosti živia ľudskou energiou. Jedným z nich je aj Tenebris. Na druhej strane je Stella, ktorá má dar a aj napriek tomu, že je to neobyčajné dievča, je ešte výnimočnejšia než by to sama čakala. Stella a Tenebris budú vystavení rôznym skúškam. Spolu, ale aj osobitne. Podarí sa im vybojovať si vlastný šťastný koniec?

Fantasy príbeh o nespútanej vášni a láske, plný energie, dobra a zla. Osobne sa mi páčilo, že bol tento príbeh bez obšírnych obkecov. Čo bolo potrebné vysvetliť al. objasniť, bolo vysvetlené a objasnené. Nebolo potrebných ďalších 200 postáv, 10 svetov a 14 rodov. (aj keď, aj takéto fantasy mám rada)

Keďže som už čítala knihy od autorky, štýl písania sa mi páčil. Kniha sa čítala príjemne a rýchlo. Rovnako aj dej bol pútavý, napínavý a rýchly. Kniha ma zlákala aj svojou obálkou a názvom. Veľmi sa mi páčil výber mien latinského pôvodu pre postavy.
Ja som veľký fanúšik tých prvotných spoznávačiek hlavných postáv. Ich doťahovačky, hašterenie, neskôr iskrenie mám veľmi rada a v tejto knihe som si to mohla vychutnať rovno dvakrát! Ale to sa nechajte prekvapiť.

Tenebris je romantika obohatená o prvky fantasy. A ak máte chuť na takúto jednohubku, Tenebris so Stellou vám radi urobia spoločnosť.

Čítať viac

11
11

Patrícia Poláková napísala recenziu

07.02.2024 11:09

Ak ste už čítali recenzie na túto knihu, tak potom viete, že pokiaľ ide o formu (gramatika atď.) je to veľmi zlé. Nebudem to viac rozoberať, lebo verím, že sa to ešte nejak napraví.
Na druhej strane, pokiaľ ide o obsah, ten sa mi páčil.

Prvé kapitoly sa mi, ako matke, čítali veľmi ťažko. Žiadne dieťa si nezaslúži také zaobchádzanie. Neskôr tomu nepomohla ani šikana v škole. Všetky tieto a iné negatívne vplyvy vytvarovali Toma, ktorý bol plný hnevu.
Ako Tom, aj my robíme zlé rozhodnutia, ktoré majú následky a musíme ich znášať. Najlepšie je, ak sa poučíme z vlastných chýb a v budúcnosti sa ich stránime. A v takomto motivačnom/inšpiratívnom duchu sa niesla druhá časť knihy.

Čítanie a krátke kapitoly som si užila. Nakoľko išlo o motivačnú literatúru, mňa osobne k ničomu nemotivovala. Ale odporúčam ju ľuďom, ktorí hľadajú smer (nie ten!) vo svojom živote. Možno potrebujú trocha postrčiť. Motivovať. A hlavne, ak chcete rýchlo zbohatnúť, nečítajte knihy, ako rýchlo zbohatnúť. Ach, áno, a nelipnite na sociálnych sieťach a tou “dokonalosťou”, ktorá je na nich prezentovaná.

Čítať viac

11
Mrs. Patrícia

Patrícia Poláková prečítala knihu

05.02.2024 20:27

11
11

Patrícia Poláková napísala recenziu

05.02.2024 20:27

Kniha Pod pohrebným mesiacom zaujme svojim názvom, ale aj veľmi peknou obálkou. Pokiaľ ide o samotný príbeh, ten v kvalite rovnako nezaostáva.
Stretávka zo školy po rokoch. Tešíte sa na svojich spolužiakov, na to, ako sa zmenili, čo majú nové, ako sa im darí. To ale nebol prípad Kláry a jej spolužiakov. Táto stretávka zmenila život všetkým prítomným a to práve nie v pozitívnom slova zmysle.

Kapitoly boli písané z pohľadu dvoch postáv- Kláry a vyšetrovateľa Meiznera. Len jedna vec mne osobne nevyhovovala. Boli to dlhé kapitoly. Áno, kniha je napísaná pútavo. Je tam veľká dávka napätia, tajomna, zrady, starých hriechov. Čítanie ubiehalo pomerne rýchlo. Počas celého vyšetrovania sa vždy našiel dôkaz, ktorý ukázal na potencionálneho páchateľa. Avšak až motív toho pravého vraha vás posadí na zadok.
Páčilo sa mi, ako si vyšetrovateľ so svojim kolegom rekapitulovali zistené informácie. Keďže postáv bolo požehnane, čitateľ tak získal lepší prehľad kto je kto a aký bol vývoj udalostí na stretávke. Využitie časovej osi a kognitívneho interview, ako vyšetrovacej metódy, bolo super originálne.
V neposlednom rade sa mi páčilo pre mňa známe prostredie v Košiciach. Poznala som ulice, mesto, tak o to viac som sa vedela vžiť do príbehu.

Kniha o tom, že nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá a že komunikácia je veľmi dôležitá. A, áno, ži a nechaj žiť.

Čítať viac

11
11

Patrícia Poláková napísala recenziu

01.02.2024 21:59

Kniha Diablo je voľným pokračovaním série Nekompromisní. Môžete si ho prečítať samostatne, ale väčší čitateľský zážitok vám prinesie prečítanie celej série a potom Diabla. Niektoré postavy vám budú dôverne známe a tak budete mať lepší pohľad na ich charakter.

Diablo a.k.a. Mateo je mladý, sexi, nebezpečný, adrenalínu chtivý muž, ktorý je aj pekne nedostupný. Jeho protikladom je Vivian. Dcéra najobávanejšieho bossa podsvetia, ktorý vie zabíjať pohľadom. A Diablo by bol prvý.
Príbeh je o stretnutí dvoch úplne odlišných osobností, ktoré pochádzajú z rovnakého sveta avšak ani jeden z nich nechce byť jeho súčasťou. Podarí sa im z neho vymaniť? Bude im dopriata spoločná budúcnosť alebo skončia ako Rómeo a Júlia?

Kniha sa mi páčila. Zaujala ma už svojou farebnou obálkou a reelskami ku knihe, ktorými je IG a TikTok zaplavený. Sú krásne a kniha vám dá presne to, čo sa v nich odráža. Diablo je drsný a nekompromisný. Čo chce, to si aj berie. Ako postava sa mi páčil. Aj keď to, ako išiel na Vivian hraničilo s dobrovoľnosťou. Ale tak to malo byť, lebo to bol Diablo a to ho vystihovalo. Tak či tak, asi nejedna by sa podvolila. Po troche drámy a troche odmietania prišlo aj na spaľujúcu túžbu a vášeň.

Autorka ma vynikajúci štýl písania. Knihy sa čítajú tak ľahko. Strana za stranou ubieha a už je koniec. K rýchlemu prečítaniu knihy dopomohol aj pútavý dej. Čitateľ dostane koktail napätia, adrenalínu, zrady, drzosti aj drsnosti, odvahy, sebapoznania.

Na záver už len dúfam, že bude pokračovanie. Kto ste čítali, snáď budete so mnou súhlasiť, že jedná dvojica si rovnako zaslúži svoj príbeh.

Čítať viac

Diablo - Michaela Brnková, 2023
Diablo
  • Michaela Brnková
4,5
15,99 €

11
11

Patrícia Poláková napísala recenziu

01.02.2024 21:54

Impulz je o fešákovi Connorovi z obálky a Riley, dcére Connorovho kamaráta. Vekový rozdiel jak hrom, ale Connor sa vedel pri Riley odviazať a ona bola zasa z tých rozumných.
Spoločná dovolenka obohatená o zážitky, ktoré sa niekomu nepritrafia ani za celý život.

Táto kniha vo mne vyvolala hádam všetky pocity. Začiatok ma zaujal a aj bavil. Postupne to čaro opadávalo. Začala som sa nudiť. Niektoré postavy ma veľmi hnevali. Bola som z nich znechutená. Neskôr som sa do čítania už nútila. A potom prišli tie správne strany, ktoré ma dojali.

V knihe sú obsiahnuté krásne myšlienky, cestovateľské opisy a vysvetlené resp. obšírnejšie napísané povolania alebo jeden zaujímavý pobyt. A bolo veľa vnútorného hlasu, ktorý ma nie vždy bavil. K tomu to rozhodovanie sa postáv. Boli chvíle, keď som si priala, aby bola kniha tenšia. Ale musím uznať, že záver bol veľmi emotívny. To sa mi páčilo.

Od autorky to bola už alebo až tretia kniha, ktorú som čítala. S poľutovaním musím napísať, že ma tento Impulz až tak nenadchol (aj keď boli svetlé chvíľky), ako som chcela resp. predstavovala. Ako sa vraví príbeh mi “nesadol” v niektorých častiach, ale prajem mu, aby si našiel čo najviac tých správnych čitateľov a zažili impulz ako C & R.

Čítať viac

„Jediné, čo som dostal od života zadarmo, boli ovčie kiahne. Na všetko ostatné som si poctivo zarobil vlastnými rukami.“

Mafiánska poprava? - Peter Šloser, 2019
Mafiánska poprava?
Peter Šloser