Pianistka - Elfriede Jelinek
Pianistka
13,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Ďalšie formáty

13,90 €

Posielame do šiestich dní

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Erika Kohutová je profesorka klavíra na viedenskom konzervatóriu. Jej otec zomrel v psychiatrickej liečebni, čo je jeden z dôvodov, prečo žije osamelo so svojou dominantnou a konfliktnou matkou. Napriek neznesiteľným hádkam je od nej citovo závislá. Erika vedie dvojaký život – cez deň je prísna rezervovaná učiteľka a zasluhuje si rešpekt a priazeň svojich kolegov, po nociach sa oddáva perverzným a násilným túžbam. Jej zvyky naruší mladý študent Klemmer, ktorý by s ňou rád nadviazal hlbší vzťah. Erika ho spočiatku odmieta, no časom sa mu podvolí. Ich prvé intímne zblíženie však Klemmera nepríjemne zaskočí. Považuje ju za chorú a zvrátenú. Nedokáže si predstaviť, že by jej chúťkam vyhovel. Román Pianistka je šokujúcim portrétom ženy uväznenej medzi predstavou, ktorú má o žene civilizovaná meštiacka spoločnosť, a túžbami, ktoré vyvierajú z najtemnejších zákutí sexuality.
Čítaj viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Kniha
13,90 €

Posielame do šiestich dní

E-knihy a audioknihy

PDF
EPUB
MOBI
9,70 €

Okamžite na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Ďalšie
Kúpte spolu
29,25 €

Recenzie, kritiky

„Po prečítaní knihy som sa trochu zmenil. Uchvátila ma sila a tragickosť výpovede, akej je schopná prvotriedna, autentická literatúra. Daroval by som ju každej žene, ktorá sa bojí napísať zoznam svojich snov a túžob, a ešte viac má strach odovzdať ho mužovi, ktorého miluje.“
Michal Hvorecký spisovateľ a prekladateľ

Pianistka (Zuzana Švecová), citaj.to

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Die Klavierspielerin
Počet strán
2884 hodiny čítania
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×220 mm
Hmotnosť
360 g
ISBN
9788055166070
Rok vydania
2019
Edícia
Odeon
Naše katalógové číslo
650215
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Ikar

Nemám rada nespravodlivosť, aroganciu, povýšenosť a keď sa ubližuje deťom, starým ľuďom a zvieratkám /som zvieratkomil, viem, že nedokážem spasiť svet, ale keď sa dá, pomôžem/.

Iveta Janíková
Produktový manažér
30. januára 2020

Túto knihu by som nazvala ako psychologická sonda do života dvoch ľudí.
Staršej, psychicky týranej a citovo nevyrovnanej ženy so sadomasochistickými predstavami. A mladého muža, ktorý v akomkoľvek vzťahu hľadá len momentálne rozptýlenie.
Ak očakávate erotický román, asi sa sklamete.
Rozprávačský štýl písania, predstavy a poetické opisy môžu na začiatku románu čitateľa trochu potrápiť, ale potom vás kniha úplne pohltí. Hlavnú hrdinku možno budete nenávidieť, možno ju budete chápať, možno sa s ňou stotožníte.
Všetko je len na vás.
Určite odporúčam.

Čítaj viac

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

3,1 / 5

8 hodnotení

2
1
3
0
2

7

Môj instagram: simona_jaros Môj e-mail: simona.jarosova999@gmail.com

Simona Jarošová
8.5.2021
Dobrá kniha
Ak očakávate erotický román, pravdepodobne sa sklamete. Štýl písania a opis predstáv ma na začiatku trochu potrápili. Tie opisy boli na mňa moc zdĺhavé.Téma je však zaujímavá a poukazuje na nezdravý vzťah matky a dcéry. Veľmi otvorené rozprávanie, ale nie pre každého, pretože sa v knihe nachádzajú sexuálne pasáže (až sadomasochistické), ktoré vyplývajú zo zvláštneho vzťahu matky a dcéry. Musím napísať, že sa mi táto kniha čítala ťažko. Určite je jedinečná, pretože som nikdy nečítala niečo podobné, ale očakávala som od nej omnoho viac. Čítaj viac
6
Homo asapiens - Rado Ondřejíček
Práve čítam
Homo asapiens

Kiežby som žila aspoň 480 rokov, aby som mohla prečítať všetky knižky, ktoré ma zaujmú :)

Veronika Regendova
22.3.2021
Pianistka
Ufff, kde začať? Veľmi veľmi náročná kniha, čítala sa mimoriadne ťažko, zle. Žiadna priama reč, "umelecké" opisy, samé metafory, nudné a nezáživné opisy. Doslova som sa musela nasilu nútiť, aby som knihu prečítala. Neskutočne ma kniha iritovala. Ak od knihy očakávate oddych, tak túto v žiadno prípade neodporúčam. Príbeh je manipulatívno-zakoplexovane-psychopaticky-úchylne-masochisticko-šialený. Zakomplexovaná profesorka klavíra, manipulatívna matka, nezrelý nadržaný mládenec na pozadí Viedne, za opisu hudobných diel klasikov.
Neviem, čím si toto príšerné dielo získalo Nobelovu cenu, ale autorka by mala urýchlene vyhľadať odbornú pomoc. Strata času a peňazí. Škoda papieru a atramentu.
Čítaj viac
5
8.6.2020
Uff
Uff. Čítanie tejto knihy ma ubíjalo. V negatívnom, no miestami aj v pozitívnom slova zmysle. Čo treba vyzdvihnúť je štýl písania, ktorý je zaujímavý a pre mňa rozhodne netuctový. Metafory, ktoré autorka využíva v bohatej miere knihe pridávajú na pútavosti, i keď pri niektorých zdĺhavých opisoch som sa nudila. Absencia priamej reči bola pre mňa zo začiatku negatívom, no nie je to nič, na čo by sa po čase čítania nedalo zvyknúť.
Popravde, nemala som od knihy priveľké očakávania, aj keď sa jedná o dielo ocenené Nobelovkou. Tématika je však zaujímavá a okrem iného poukazuje na nezdravý vzťah matky a dcéry a na dôsledky, ktoré môžu vzniknúť potlačovaním prirodzených telesných prejavov. Ale aby som to zhrnula - veľmi svojská kniha, miestami nezáživná, inokedy zasa strhujúca. Prikláňam sa k názoru, že stojí za prečítanie, i keď som bola dosť na vážkach.
Čítaj viac
17

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
26.2.2020
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Erika je profesorka klavíra, ktorá je obmedzovaná až zviazaná svojim patologickým vzťahom s matkou. Dôsledkom toho má záporný vzťah k sebe samej. Všadeprítomná, príliš starostlivá, manipulatívna matka ju dusí svojou parazitickou láskou a Erika tak hľadá zo svojho väzenského života únik v netradičných záľubách, ktoré môžu prameniť len zo zákutí zlomenej duše ženy, ktorá už nedokáže milovať. Vedie dvojitý život a oba životy medzi sebou zápasia. Víťazí profesionálna prísna klaviristka alebo divoška so zvrátenými sexuálnymi túžbami? Ktorej sa chce Erika poddať? Pianistka je zložitý dramatický a miestami šokujúci autobiografický román. Dej sa odohráva vo Viedni, je písaný umelecky a popretkávaný hudbou - dielami velikánov hudobnej klasiky. Musím napísať, že sa mi čítala ťažko a doslova som sa ňou prebojovala až ku koncu. Samozrejme som bola veľmi zvedavá aký bude záver. Kniha je určite jedinečná, pretože som nikdy nečítala nič podobné, ale očakávala som od nej omnoho viac a na nobelovku? Vážne? Možno tak netradičným štýlom písania inak ničím. Ak to mám zhrnúť - neobohatila ma, nepáčila sa mi a ani sa pri nej nedalo oddýchnuť. Keby som bola vedela, ani by som sa nepúšťala do jej čítania. Čítaj viac
Janet
6.2.2020
Toto je tak hlúpa kniha, až to bolí ! Nedovolila by som ju ani vydať, taký odpad to je...Absolútne veľa nezmyselných viet, kopa sprostostí... Ako tento stupídny odpad mohlo dostať Nobelovu cenu, tak to nerozumiem. Ešte aj na zadnú stranu vybrali schválne taký odsek, aby to ľudí navnadilo, ale je to spráchnivená mačka vo vreci. Škoda papiera a túto rakúsku spisovateľku by som poslala ihneď do psychiatrickej liečebne. Určite nekupovať a nečítať. Čítaj viac
Andrea
23.1.2020
Nie pre každého
Kniha je napísaná zaujímavým štýlom. Veľmi otvorené rozprávanie, ale nie pre všetkých, pretože sa v knihe neojedinele objavujú sexuálne pohnútky (až sadomasochistické), ktoré pravdepodobne vyplývajú zo zvláštneho až psychotického vzťahu matky a dcéry. Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
29,25 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev