Anna Kareninová - Lev Nikolajevič Tolstoj, Slovart, 2019

17,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Anna Kareninová

Monumentálna epická panoráma spoločenského života v Rusku zo začiatku 19. storočia. Hlavná hrdinka Anna Kareninová žije spoločenským životom petrohradskej šľachty... Čítať viac

Monumentálna epická panoráma spoločenského života v Rusku zo začiatku 19. storočia. Hlavná hrdinka Anna Kareninová žije spoločenským životom petrohradskej šľachty... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

17,95 €

Na sklade 4 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 12 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (3)
Anna Kareninová - Lev Nikolajevič Tolstoj, Slovart, 2012
Pevná väzba s prebalom
Slovenčina, 2012
Vypredané

Anna Kareninová - Lev Nikolajevič Tolstoj, , 2004
Brožovaná väzba
Čeština, 2004
Vypredané

Anna Kareninová - Lev Nikolajevič Tolstoj, , 1989
Kniha
Čeština, 1989
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Máj, lásky čas

Aby už detstvo nebolelo - Lindsay C. Gibson, Grada, 2024

Viac o knihe

Monumentálna epická panoráma spoločenského života v Rusku zo začiatku 19. storočia. Hlavná hrdinka Anna Kareninová žije spoločenským životom petrohradskej šľachty, pri istej príležitosti sa osudovo zaľúbi do mladého grófa Vronského, kvôli ktorému opúšťa nielen manžela, ale aj milovaného syna. Opojená láskou nevníma spoločenské odsúdenie. Situáciu chce riešiť rozvodom a legalizáciou nového vzťahu, no jej manžel takéto riešenie rázne odmietne. Anna odchádza s milencom a ich dcérkou do cudziny v úsilí uniknúť ťaživej skutočnosti. Po návrate do Ruska si uvedomuje bezvýchodiskové postavenie a čoraz nástojčivejšie sa jej vynára myšlienka, že jediné riešenie je smrť.

Komu sa kniha môže páčiť: Čitateľom kvalitnej literatúry a milovníkom zaujímavých príbehov.
Čítať viac
Počet strán
1096
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
890 g
ISBN
9788055640457
Rok vydania
2019
Edícia
Svetová klasika
Naše katalógové číslo
602107
Štýl
tragický, romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Vydavateľstvo
Slovart
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Anna Kareninová - Lev Nikolajevič Tolstoj, Slovart, 2019
Pani Bovaryová - Gustave Flaubert, Slovart, 2019
32,90 €

Hodnotenia

4,7 / 5

80 hodnotení

62
12
3
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Román Anna Kareninová sa zaraďuje medzi klasické diela svetovej literatúry aj preto, že jeho dejové línie sa odohrávajú na bohato zobrazenom pozadí širokého spoločenského kontextu. Hoci sú postavy centrom románového sveta, nie sú centrom sveta, v ktorom sa odohráva dej príbehu. V tom spočíva realistickosť a uveriteľnosť diela. Veľkosť Tolstého je v tom, že nech by si vybral akúkoľvek inú osobu alebo situáciu románu, dokázal by zrejme napísať rovnako pútavý príbeh. Autorove opisy prebúdzajúcej sa jari či zobrazenie pocitov syna rozpamätávajúceho sa na matku, sú neuveriteľne sugestívne. Postavy Tolstého – podobné je to aj v prípade Dostojevského – často prejdú zložitým osobným vývojom, ktorý vedie k pokoreniu sa pred životom ruského mužíka, formovaného náboženským svetonázorom. Táto forma „filozofickej samovraždy“ však prináša závery, ktoré pri ich skratkovitej interpretácii vedú aj k rôznym politickým a ideologickým zovšeobecneniam.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

9

Vášnivá čitateľka, ktorá sa najradšej vnáša do iných príbehov z čias dávnych minulých... do príbehov, ku ktorým sa môžem vrátiť aj 10-krát...

Zuzana Fecková
Overený zákazník
11.2.2023
Impozantné dielo
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Myslím, že aj keby som sa veľmi snažila, slovami sa to nedá vyjadriť. Súčasne prežívate životy viacerých postáv. Počas čítania si vytvárate o nich svoje názory, myšlienky a na záver som zistila, že to nemusí byť práve najlepšia mienka - ako o Vronskom, ktorého som pokladala za sebeckého a ktorého mi bolo na záver veľmi ľúto. Sledujete ako postavy morálne ale aj citovo rastú, ako sa menia... Pri istých častiach máte pocit, že toto dielo nepísal muž, lebo pocity Anny sú tak kvalitne, fantasticky napísané, že sa viete vžiť do jej situácie. Možno na začiatku vám bude vadiť, že sa v diele preskakuje od jedného príbehu k druhému a skončí rozprávanie tam kde chcete, aby pokračovalo, ale potom to budete brať aj ako výhodu, lebo nebudete chcieť niečo vynechať, premeškať...Toto dielo je napísane tak detailne, tak premyslene, že nič v ňom nie je nedopovedané. Páčilo sa mi na záver filozofické rozmýšľanie Levina o svojom živote, ktorého akokeby autor zachránil, dal mu pohľad na svoj život v jasnejšom svetle, kým pohľad Anny na život zanechal v tmavom ,,svetle". Mne osobne sa veľmi páčilo a zanechalo vo mne hlboký dojem, mnoho myšlienok, pri ktorých sa zastavíte, časti, ktoré čítate pomalšie, ktoré čítate ešte raz a premýšľate... Čítať viac
20.12.2022
Romantika
Krásny prierez životom Anny a Levina, Alexeja (ale ktorého?) a Kitty. Pohľad na lásku z rôznych perspektív, očami žien, mužov, dieťaťa, manžela, milenca, tak skutočné, hlboké. Nádherný kvetnatý slovník autora, ktorý opisuje príbeh podrobne, ľahko si ho predstavíte. Srdcervúca romanca, dychberúce momenty, láska a trápenie hlavného trojuholníka, proste melodráma. Kto miluje ruskú klasiku, Anna Karenina má svoje miesto v knižnici. Čítať viac
40

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
19.10.2022
Krásna klasika
Ach Anna... Spoznať veľkú lásku so sebou niekedy prináša bolesti a trápenia. To si nevedela? Možno áno, ale človek nikdy nevie, kedy mu jedno osudné stretnutie zmení život. Mať dieťa s manželom bolo pre teba naplnením, ale láska s Vronským ti obrátila život naruby. Stálo ti to za to? Asi áno, len si to konečné rozhodnutie mohla urobiť iné.
Keď som ako prvé videla seriál, povedala som si, že si musím prečítať aj knihu. A spravila som dobre, pretože toto veľdielo je kvalitne prepracované, plné emócií a možných reálnych situácií. Autor sa v príbehu venuje množstvu postáv, ich príbehom a osudom, ale i napriek tomu som sa v ňom nestrácala. Ja osobne by som na Anninom mieste často konala inak, ale povedzme si, žijeme v inej dobe než bola tá jej, tak na to musíme prihliadať. Každopádne ide o krásny, precítený a láskyplný tragický príbeh, ktorý i napriek tomu, že patrí medzi klasiku, môže osloviť veľké množstvo čitateľov. Ja sa k nemu ešte určite vrátim a niekedy si opäť pozriem aj seriál. Odporúčam.
Čítať viac
18.5.2022
Základ energie je láska. A láska sa nedá len tak niekde zobrať, nedá sa objednať
Už absolútne rozumiem tomu, prečo je Anna považovaná za najväčšiu literárnu hrdinku všetkých čias. Je to veľmi komplexná postava, v ktorej sa nájde snáď každá žena. Jej túžba po láske a úprimnosti je ohromujúca, ako celý jej životný príbeh, vrátane smrti. A v tomto bode vyzdvihujem autorovu schopnosť zo smrti urobiť niečo nádherné, poetické. Krajší opis som v žiadnej knihe nenašla.
Žiaľ, knihu neviem hodnotiť ako celok, ale ako dve polovice. Prvá polovica, Annina, je pre mňa majstrovským dielom. Knihu by som však premenovala na "Anna a Levin". Levin mal totiž na môj vkus príliš, nadpríliš pozornosti. Doslova ma otravoval svojimi myšlienkami, názormi, pavučinou, čo si v hlave vytváral na základe úplných banalit, ako vo všetkom hľadal iba problémy a aj keď získal po čom tak túžil, stále mu bolo zle. Táto postava mi pokazila celkový dojem z knihy, a dala mi maximálne tak odraz Ruského hospodárstva v 19.storočí, čo skutočne nie je téma o ktorú sa zaujímam.

Anna Karenina je dielo, svetové dielo, na ktoré však treba mentálne dozrieť. Čitateľ sa ocitne vo svete, ktorý je príliš odlišný od toho nášho, dnešného, a môže mať problém sa v ňom zorientovať. Rovnako ako v obrovskom množstve postáv alebo archaických slov. Ak sa však do knihy poriadne začíta, určite ocení autorovu prácu s niekoľkými dejovými líniami ktoré navzájom súvisia. Medzi povinné čítanie na školách podľa môjho názoru nepatrí, zato rozhodne patrí do knižnice čitateľov, čo dokážu oceniť náročnosť klasickej literatúry.
Čítať viac
8.2.2022
Prekvapenie v podobe klasiky alebo "Ako som chvíľu žila v Rusku"
Týždeň mi trvalo kým som knihu prečítala. Od klasického autora som čakala väčšiu nudu...ale nebola!
Kniha ma celý čas viedla životom šľachty v Rusku nie raz ma pozvala na ples, obed či poľovačku. Nechala ma žiť v Moskve i Petrohrade...na dedine aj v meste, nechala ma prežiť lásku, sklamanie, smrť.
Túto knihu som vzala do ruky bez toho, aby som čo i len tušila aké osudy v nej na mňa čakajú. Čítanie bolo zaujímavé, dokonca aj myšlienkové pochody protagonistov, ktoré ma pri iných dielach nudia, tu ma zaujímali, pretože nešlo len o siahodlhé opisy nálad a pocitov, ale celkom logicky nadväzovali a dopĺňali dianie a boli podstatnou súčasťou kontextu.
Čítať viac
21
Môj zelený pes - Kathrin Hartmann, 2023
Práve čítam
Môj zelený pes

O knihách, čo ma zaujali, píšem aj tu: https://www.instagram.com/monikabelinova/

Monika Bělinová
Overený zákazník
26.1.2022
Anna Karenina mi dlho unikala, no konečne prišiel jej čas. Vedela som, že to bude veľkolepé čítanie, vedela som, o čom bude a ako sa to celé skončí, no predsa som bola ohromená Tolstého majstrovstvom.

Dej asi netreba približovať, no podotkla by som, že hoci dielo dostalo názov po Anninom príbehu, približne rovnaká časť obsahu je zameraná na Tolstého alter ego, Konstantina Levina. Musím priznať, že oveľa viac ma bavila Annina linka ako kapitoly z vidieckeho života a Levinove pohľady na ľud, vieru a prácu (hoci boli tak poeticky opísané, že pri čítaní mali na mňa upokojujúci účinok, na kosenie sa odteraz pozerám ako na meditáciu a ďakujem za to) a bez nich by to jednoducho nebolo kompletné. Každá veta má svoj význam a pevné miesto v celom príbehu.

Ocitnete sa v ruskej spoločnosti, kde platia pevné pravidlá, pretvárka smotánky je v kontraste s vášnivou a úprimnou láskou, ale aj životom jednoduchého ľudu na vidieku. Odhalíte človeka vo svojej podstate, holú ľudskú dušu so všetkými snami, túžbami, zlyhaniami, vzostupmi a pádmi, snažiacu sa pochopiť fungovanie sveta a je úplne jedno, či je to chudobný roľník, alebo člen najvyšších kruhov, niektoré veci v živote bolia rovnako, nech ste kdekoľvek v hierarchii spoločenského rebríčka. Ak dosiahnete to, po čom túžite, ešte to neznamená, že budete šťastní.

Čítajte Tolstého, stojí to za to! Anna Kareninová je skutočný klenot, o ktorom by som tu mohla básniť ešte dlho, no môžem vám akurát tak garantovať, že ani zďaleka by to nenahradilo vlastnú skúsenosť nechať sa strhnúť touto nadčasovou klasikou plnou neskutočne nádherných myšlienok o láske, rodine, manželstve, túžbach, ale aj živote na vidieku a v meste, zrade… Je tam všetko.
Čítať viac
Divák
Neoverený nákup
8.11.2021
K filmu
Knihu som nečítal, videl som film a myslím, že osobnosť Anny sa najviac podarilo vyjadriť ruskej kinematografii. Už to, že autorom diela je Tolstoj poukazuje na to, že nešlo o lacný románik čo dokazuje aj zmysel každého významnejšieho slova a deja zachyteného vo filme.
Anna, ktorá sa úplne odovzdala životu čistej lásky a vedome ju prežila, mohla sa po zrade Vronského rozhodnuúť len 2 spôsobmi. Zostať naďalej už iba pozorovateľom života vo svete, ktorý nebol životom, alebo z neho odísť. Obetovala všetko, okrem iného aj syna, ktorému kvôli nekompromisnému Kareninovi zanechala nevysloviteľné otázky a tým aj krutú bolesť.
Najsilnejším dejom a v podstate aj vysvetlením je cesty bola práve jej posledná cesta na stanicu, keď hľadela do rozsvietených okien domov a vyslovila vetu voči jej obyvateľom, žijúcim v lži.
Čítať viac
22.1.2021
Klasika
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Na strednej som Annu Kareninovú nečítala avšak po škole som sa do nej pustila a musím povedať že to bolo fakt zaujímavé na to že je to klasika. Anna sa bláznivo zamilovala a opustila nielen manžela ale aj svojho syna, čo si myslím bola veľká chyba. Keď ho chcela spať už jej ho exmanžel nechcel dať na výchovu.... nakoniec sa nevedela zmieriť so situáciou a skočila pod vlak.... Kto má rád ruskú literátúru si iste prijde na svoje. Čítať viac
Martina Fraňová
Neoverený nákup
18.6.2020
Anna K.
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto vyše tisíc stranová kniha mi dala naozaj zabrať. Čítala som ju neskutočne dlho. Na knihu takejto zložitosti a veľkosti musíte mať naozaj náladu a potom to ide samozrejme rýchlo. A ja, kým som si našla čas, vôbec si k nej sadnúť, tak sa doba čítania naozaj natiahla. Popri nej som čítala aj iné knihy, ale vždy som sa rada vracala k tomu neuskutočne komplikovanému ruskému kolotoču. Je nádherné, ako Tolstoj popisuje lásku. Od jej začiatkov, kedy si nevšímame chyby na partnerovi, zdá sa nám dokonalý a nechceme nič viac, než byť s ním. Až po to povestné otvorenie očí. Stále ho ľúbime, ale začíname si všímať aj jeho nedostatky. A týmto tempom nás Tolstoj postupne ťahal k zložitejším udalostiam, ktoré sa hlavne odohrávali v hlavách postáv. Na klasiky nie som zvyknutá hlavne v tom, že dej ide veľmi pomaly, naoko sa tam nič významné nedeje a dialógov sa dočkáte veľmi málo. Ale mám pocit, že Anna mi konečne otvorila oči a chápem, prečo sú také preslávené a celosvetovo uznávané. Autor sa v tejto knihe venoval ruskej šľachte, ako dokáže spoločnosť a názor ľudí zraniť jemnú a citlivú dušu, ale hlavne ako sa človek dokáže popasovať so svojimi démonmi. Tie tichučké hlásky, ktoré nám v hlave radia, bývajú často zradné. Ak by sme ich vypustili von a ľudia by nás vypočuli, možno by sme ich dokázali umlčať, ale keď si človek necháva týchto démonov pre seba, často sa to neskončí najšťastnejšie. Čítať nie len Annine myšlienky bolo veľmi náročné. Nemáte tú moc prísť za nimi a pomôcť im. Môžete si však z ich konania niečo vziať. Z tejto knihy som sa naučila to, že človek sa nemôže nechávať unášať svojím domýšľaním. Nie vždy sú veci také, ako si ich človek vykresľuje v mysli. Keby sa len z časti tohto prúdu myšlienok zveril niekomu, komu na ňom záleží, svet by možno nabral iné svetlo. Možno koniec tohto príbehu poznáte. Doteraz mi behá mráz po chrbte, ako to autor dokázal popísať. Ale nemení sa tým to, že Anna Karenina sa zaradila medzi moje obľúbené knihy. Možno tak dlho, ako som ju čítala, budem aj o nej premýšľať. Čítať viac

Lev Nikolajevič Tolstoj

Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac
Kúpte spolu
Anna Kareninová - Lev Nikolajevič Tolstoj, Slovart, 2019
Pani Bovaryová - Gustave Flaubert, Slovart, 2019
32,90 €

„Jediné, čo som dostal od života zadarmo, boli ovčie kiahne. Na všetko ostatné som si poctivo zarobil vlastnými rukami.“

Mafiánska poprava? - Peter Šloser, 2019
Mafiánska poprava?
Peter Šloser