• Doručenie do kníhkupectvaStíhame do Vianoc
  • PacketaStíha do Vianoc
  • Kuriér Packeta HDStíha do Vianoc
  • Kuriér GLSStíha do Vianoc
  • AlzaBoxStíha do Vianoc
  • balíkovoStíha do Vianoc
  • BalíkoBOXStíha do Vianoc
  • Slovenská poštaStíha do Vianoc
  • Viac o doručení

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Vášnivá čitateľka, ktorá sa najradšej vnáša do iných príbehov z čias dávnych minulých... do príbehov, ku ktorým sa môžem vrátiť aj 10-krát...

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Práve čítam
O mne

Vášnivá čitateľka, ktorá sa najradšej vnáša do iných príbehov z čias dávnych minulých... do príbehov, ku ktorým sa môžem vrátiť aj 10-krát...

Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

Môj názor pomáha
2023
Knihy roka 2023
2023
Môj názor pomáha
2022
Knihy roka 2022
2022
Knihy roka 2021
2021
Člen Čitateľského klubu
Šťastných 7
2023
Plány do budúcnosti
Horúce novinky
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

8
Zuzka

Zuzana Fecková prečítala knihu

23.11.2023 00:10

8
Zuzka

Zuzana Fecková získala odznak Knihy roka 2023

07.11.2023 14:47

Sú knižky, ktoré prečítame a takmer okamžite na ne zabudneme. Potom sú tu knihy, ktoré svojím príbehom, spracovaním alebo svojou odbornosťou dokážu obohatiť našu myseľ a srdce. A presne takéto knihy nájdete v našom výbere Knihy roka. Sme radi, že niektorý z titulov Knihy roka 2023 nájdeme aj vo vašej knižnici :-)

Knihy roka 2023
8
Zuzka

Zuzana Fecková získala odznak Člen Čitateľského klubu

20.10.2023 14:06

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

Člen Čitateľského klubu
8
8

Zuzana Fecková napísala recenziu

07.10.2023 14:02

Prvá časť sa mi veľmi páčila, ale z tejto som bola viac sklamaná, chýbalo mi tam viac napätie, niečo, čo vás udrží pri čítaní. Plusom je, že sa dozvedáme niečo zo života Anny a Luka.

Páčilo sa mi aká odvážna dáma vyrástla z Emily. Zvolila si spoločenský život, až kým sa na scénu neobjaví Ashley, ktorý prináša rany z minulosti.

,,odmietala sa otrocky plaziť za láskou, ktorá ju držala v zovretí celých osem rokov a priniesla jej len zopár vzácnych pocitov šťastia."

Zvolí si odvážnu cestu, postaví sa proti celej rodine, zvolí si slobodu, ale tou slobodou ako keby poprela samú seba. Ashley a Emily boli od začiatku zvláštnou dvojicou, autorka veľmi zaujímavo opísala ako ako boli ich duše prepojené, len on jej rozumel alebo len on jej chcel porozumieť.

,,Najdokonalejším spôsobom dorozumievania je ticho... On jej dával reč, ona jemu ticho."

Príbeh nebol zlý, len som čakala niečo viac...

Čítať viac

8
Zuzka

Zuzana Fecková prečítala knihu

07.10.2023 13:52

8
8

Zuzana Fecková napísala recenziu

26.09.2023 18:13

Každou knihou túto autorku zbožňujem viac a viac...
Opäť skvelý príbeh o silnej žene a bývalému vojakovi, ktorý sa musí prostredníctvom práce vrátiť ,,na miesto, kam už nikdy nechcel vkročiť" na miesto, kde stretne ženu, ktorá nemá o neho záujem. Ženu, ktorej osud nadelil toho veľa na plecia... ,,chcel urobiť niečo-čokoľvek-aby jej z pliec sňal aspoň časť bremena."

Je fascinujúce ako sa Catriona vybrala z Írska do Ameriky, kde s Írmi opovrhovali a ona si vedela poradiť z každým, len aby našla svojho brata...
,,Kráčala teda ďalej s pohľadom upretým pred seba, sústredená na úlohu, ktorá ju čaká... Pozrela sa na sivé polia, ktoré sa rozprestierali po jej pravici-šíril sa z nich pocit osamelosti."

Autorka využíva veľmi autentické popisy, ktoré sa vám vynárajú pred očami, opisy z ktorých vám vynechá dych. Skutočných ľudí, o ktorých si chcete prečítať a pozrieť o nich viac... neskutočne sa mi páči, že aj postavy z iných jej kníh sú prepojené (McGavock švagor Hardinga).

Veľmi zaujímavé bolo sledovať ako Catriona bojuje so svojou sestrou, ktorá len vymýšľala a nič si nevážila, ako doslova prišli o všetko a skončila tam, kde by skončiť nikdy nechcela, keďže to súviselo s jej minulosťou. Ako bojovala proti priazni Wade, lebo to tiež súviselo s jej minulosťou a neskôr aj bratom.

Celým príbehom sa prelínajú spomienky z vojny, dôsledky, kde o všetko prídu aj tak tí nevinní...
,,všetci stojíme na pleciach tých, čo žili pred nami"

Príbehy z Carntonu sú sériou, z ktorej pocity vo vás dlho pretrvávajú a autorka pripravuje ďalšiu časť...

Čítať viac

8
Zuzka

Zuzana Fecková prečítala knihu

26.09.2023 17:39

8
8

Zuzana Fecková napísala recenziu

17.09.2023 06:58

Kým sa nás veci netýkajú osobne, tak ako keby sme sa do nich nedokázali vcítiť na 100%, nedokážeme premýšľať o tom ako svojim konaním možno ubližujeme iným.

Presne takto môžeme zhrnúť konanie hlavnej hrdinky ako fotografky, ktorá príde do Timber Ridge pod falošnou mienkou, aby si splnila svoj sen. Ale až keď sa jej práca osobne dotkne a niekto napíše o nej klamlivé informácie, tak až vtedy si uvedomí pravdu o tom, čo robí druhým ,,začala si želať, aby mali jej články a fotografie hlbší zmysel... aby dokázali zlepšiť životy iných."

Autorka už patrí medzi moje obľúbené a trošku som sa bála, že keď knihu už písala dávnejšie a až teraz ju vydali na Slovensku, tak to nebude také wauu ako tie, ktoré som čítala, ale musím povedať, že autorka vôbec nesklamala. Hlavná hrdinka Elizabeth je veľmi odhodlaná, odvážna dáma, ktorá si možno až bezhlavo ide za svojim cieľom a nezastaví ju ani druhý hlavný hrdina Daniel, ktorý podobne ako Elizabeth skrýva mnohé tajomstvá, ale hlavne bolesti a to nie len z vojny... mnohé z nich sa vás citovo aj dotknú ako čitateľa. Je to presná také ako o tejto knihe píšu, že ,,postavy nie sú len slovami na stránke, ale stávajú sa skutočnými osobami."

Elizabeth v Danielovi ,,prebudila v jeho vnútri niečo, čo mu pripomenulo aký bol jeho život pred vojnou... nedokázal si ani len predstaviť ako sa ich životy nakoniec prepletú."

Lenže čo keď cit, ktorý sa v nich nečakane prebudí môže zničiť vražda, neakceptovanie inej rasy, možno aj ročné obdobie, ale hlavne ich životy a dôsledky vojny a zaistenie, že keby bolo inak ako bolo, boli by úhlavní nepriatelia ,,toľko k tomu, že pravda človeka oslobodí."

Jednoducho veľmi pútavé čítanie s opisom krásnej prírody, krajiny, mestečka, divej zveri, fotografií, ktoré sa vám vynárajú rovno pred očami... a tiež dobrodružstva.

Obľúbite si aj iné vedľajšie postavy a ja sa už teším na ďalšiu časť z tejto série...

Čítať viac

8
Zuzka

Zuzana Fecková prečítala knihu

17.09.2023 06:37

8
8

Zuzana Fecková napísala recenziu

08.09.2023 11:20

Veľmi pekný, napínavý príbeh v ktorom dvaja vstupujú do manželstva z rozličných dôvodov, ale nie z tých pravých. Páčil sa mi štýl rozprávania autorky ako sa menili hlavné postavy ako z vojvody bez citu, bez lásky, ktorú v ňom utlačili sa stal milovaný manžel, otec, brat, syn... Nechýbajú tajomstvá, odhalenia, minulosť, ktorá zožiera hlavných hrdinov. Páčili sa mi aj vedľajšie postavy, ale hlavne Emily o ktorej je pokračovanie. Určite kniha, ktorá sa dá čítať viackrát

Čítať viac

„Život ide ďalej. Vždy to nejako išlo ďalej. Pochodeň, ktorú v nekonečnom štafetovom behu podával bežec bežcovi, až kým nedosiahla určený cieľ.“