Sima

8

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Obľúbení autori
Zobraziť viac

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2019
Zobraziť viac

Moje aktivity

8
8

Simona Gaňová napísala recenziu

18.05.2022 07:00

Už absolútne rozumiem tomu, prečo je Anna považovaná za najväčšiu literárnu hrdinku všetkých čias. Je to veľmi komplexná postava, v ktorej sa nájde snáď každá žena. Jej túžba po láske a úprimnosti je ohromujúca, ako celý jej životný príbeh, vrátane smrti. A v tomto bode vyzdvihujem autorovu schopnosť zo smrti urobiť niečo nádherné, poetické. Krajší opis som v žiadnej knihe nenašla.
Žiaľ, knihu neviem hodnotiť ako celok, ale ako dve polovice. Prvá polovica, Annina, je pre mňa majstrovským dielom. Knihu by som však premenovala na "Anna a Levin". Levin mal totiž na môj vkus príliš, nadpríliš pozornosti. Doslova ma otravoval svojimi myšlienkami, názormi, pavučinou, čo si v hlave vytváral na základe úplných banalit, ako vo všetkom hľadal iba problémy a aj keď získal po čom tak túžil, stále mu bolo zle. Táto postava mi pokazila celkový dojem z knihy, a dala mi maximálne tak odraz Ruského hospodárstva v 19.storočí, čo skutočne nie je téma o ktorú sa zaujímam.

Anna Karenina je dielo, svetové dielo, na ktoré však treba mentálne dozrieť. Čitateľ sa ocitne vo svete, ktorý je príliš odlišný od toho nášho, dnešného, a môže mať problém sa v ňom zorientovať. Rovnako ako v obrovskom množstve postáv alebo archaických slov. Ak sa však do knihy poriadne začíta, určite ocení autorovu prácu s niekoľkými dejovými líniami ktoré navzájom súvisia. Medzi povinné čítanie na školách podľa môjho názoru nepatrí, zato rozhodne patrí do knižnice čitateľov, čo dokážu oceniť náročnosť klasickej literatúry.

Čítať viac

8
Sima

Simona Gaňová prečítala knihu

17.05.2022 18:26

8
8

Simona Gaňová napísala recenziu

05.03.2022 15:57

Hoci ma to skutočne mrzí, nemôžem dať tejto knihe viac než 2*. Tie dávam za opis pamiatok, diel, a za nesmiernu prácu, ktorú si autor s každou knihou dá.
Žiaľ, dej zjavne zaostal. Nestálo ma takmer žiadnu námahu prísť asi v tretine knihy na zápletku. Bolo to písané na Browna až príliš ťahavo a nezáživne. Zvyknutá som na dynamiku, tempo hľadania a skúmania ktoré mi nedovolí knihu odložiť a dá mi aj nové informácie z rôznych odvetví. Tu boli podané podľa môjho názoru nedostatočne. Záver bol naozaj priemerný, ničím ma nešokoval.
Som veľký fanúšik Brownových kníh, Stratený symbol som nevedela dostať z hlavy niekoľko mesiacov, táto kniha bola pre mňa sklamaním.

Čítať viac

8
Sima

Simona Gaňová prečítala knihu

05.03.2022 15:49

8
Sima

Simona Gaňová získala odznak Šťastných 7

23.02.2022 18:55

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

8
8

Simona Gaňová napísala recenziu

22.02.2022 18:35

Autor na konci ďakuje, že nás mohol touto "vychádzkou" sprevádzať, no úprimne, ja mám ešte väčšiu potrebu poďakovať mu za snáď najlepšiu knihu o výchove akú som čítala. Nejde totiž len o inšpiráciu pre rodičov, ako svoje dieťa viesť tým najlepším možným spôsobom, ale mne osobne dal taktiež vysvetlenie, do akej veľkej miery je moja osobnosť ovplyvnená výchovou, ktorú moji rodičia aplikovali. Preto odporúčam knihu naozaj každému, či už deti má alebo nie. Opiera sa o množstvo faktov, štúdií, aj osobných skúseností z praxe a tiež zo súkromného života. A to je pre mňa najlepšia kombinácia: vedecké fakty kombinované s citlivým prístupom rodiča.

Čítať viac

8
Sima

Simona Gaňová prečítala knihu

22.02.2022 18:34

8
8

Simona Gaňová napísala recenziu

17.02.2022 19:02

Už mi je vtipné, ako samú seba presviedčam že je to autor hodný môjho času. Od Trhliny to už išlo naozaj z kopca, každá ďalšia kniha bola stále väčším prepadákom. Pri Čiernom roku mi svitlo svetielko nádeje, knihe som bez váhania dala 5*, ale pri Kruhu svetielko okamžite zhaslo. Prišlo mi to ako mix mafiánskych kníh a jeho "trilerov". Čítať stále o rozkole v osobnosti jedného človeka ma naozaj nebavilo, nevidela som v celom príbehu žiadny zmysel. Podtitul knihy, koniec mafie, som v príbehu nepostrehla. Keď to porovnám s prvotinou, V tieni mafie, v ktorej som súbežne listovala, nedokážem to ani porovnať. Je samozrejmé, že autor sa každou knihou vyvíja, ale pre mňa osobne ide pán Karika presne opačným smerom, ako je pre mňa zaujímavé. Je mi veľmi ľúto, že z kníh cítiť prevažne komercnost a prioritu zárobku, než cieľ potešiť čitateľa pútavým príbehom.

Čítať viac

8
Sima

Simona Gaňová prečítala knihu

17.02.2022 17:43

8
Sima

Simona Gaňová prečítala knihu

07.02.2022 13:59

„Až vtedy som pochopil, že hoci realita je neraz desivá a bolestivá, je to jediné miesto, kde môžeš nájsť skutočné šťastie. Pretože realita je skutočná.“