Simona Špiláková

7

Moje srdcovky

Moje odznaky

Moje aktivity

7
7

Simona Špiláková napísala recenziu

13.01.2023 17:46

Viackrát predtým som sa pokúšala písať si nejaký denník, alebo nejaké pokusy o záznamy dňa. Vždy ma to po pár dňoch prešlo a nevedela som, čo písať - mala som pocit, že to bolo stále rovnaké. Päťročný denník tam & späť používam síce iba dva týždne, ale veľmi ma ohúril štýl, akým je vedený. Každý deň na mňa čaká iná, zaujímavá otázka, na ktorú sa snažím odpovedať. To ma motivuje ďalej si písať a neviem sa dočkať ďalšieho dňa, kedy si vyplním tých pár riadkov. :)

Čítať viac

7
Simona Špiláková

Simona Špiláková získala odznak Verný zákazník

28.12.2022 12:03

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

Verný zákazník
7
7

Simona Špiláková napísala recenziu

29.10.2022 16:29

Túto knihu som objavila náhodne pri hľadaní nejakej dobre knihy, ktorú by som si prečítala. Najprv ma upútala obálka s názvom, tak som si o nej začala zisťovať viac. Čítala som ju aj najmä pre zahrnutie LGBTI+ tematiky, ktorá pre mňa bola v knihách neprebádanou oblasťou.
Prvá časť knihy bola pre mňa trochu náročnejšia na čítanie. Bolo to skôr také zasadenie deja a postáv, ktoré tam budú vystupovať a mnohé opisy. Myslela som si, že od toho sa bude odvíjať zvyšok knihy, ale opak bol pravdou. Druhá a tretia časť knihy ma doslova pohltili. Tam už sa rozvíjal krásny romantický príbeh plný zvratov a prekvapení.
Knihu som si musela postupne kúskovať, lebo som spracúvala udalosti, ktoré sa rozvíjali prekvapivými smermi. No nikdy som viac nefandila žiadnej dvojici v tom, aby sa našli a dali dokopy. Bola som tam v tom s nimi a všetko prežívala na 100 %.
Určite by som odporučila si pred prečítaním knihy pozrieť nejaké recenzie od čitateľov, pretože téma LGBTI+ môže nepripraveného človeka veľmi prekvapiť, keďže do polovice knihy tam o tom nie sú žiadne náznaky. Samotné viazanie spomienok do kníh tam nebolo spomenuté tak, ako možno názov napovedá. Ja som aj rada, že sa ten dej zvrtol smerom k budovaniu vzťahu, ako keby mal pokračovať v popise kníhviazačstva. Nikdy som nič podobné nečítala a viem, že na túto knihu budem ešte dlho spomínať. :)

Čítať viac

7
Simona Špiláková

Simona Špiláková získala odznak Máte čitateľský profil

11.11.2021 22:25

Váš čitateľský profil je na svete! Odteraz sa môžete každému pochváliť, aký úžasný(á) čitateľ(ka) ste!

Máte čitateľský profil
7
Simona Špiláková

Simona Špiláková získala odznak Pravý knihonaut

01.03.2019 12:00

Vydať sa na Knižnú odyseu po literárnych svetoch chce poriadnu dávku odvahy! Vy ju máte, a preto vám hviezdy ležia pri nohách a tento odznak zdobí hruď (alebo aspoň vašu zbierku).

Pravý knihonaut
7
Simona Špiláková

Simona Špiláková získala odznak Šťastných 7

27.11.2017 11:14

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
7
Simona Špiláková

Simona Špiláková získala odznak Horúce novinky

23.10.2017 10:00

Ďakujeme za prihlásenie sa do newslettera. Keďže naša ponuka sa stále rozširuje a nové skvelé tituly pribúdajú, radi vám pomôžeme zorientovať sa v nich a nezmeškať najlákavejšie knižné ponuky.

Horúce novinky
7
Simona Špiláková

Simona Špiláková získala odznak Magický návrat

19.05.2017 07:07

Harry Potter je starší o 18 rokov, kým sme my, jeho verní fanúšikovia, zostarli o 8. Nech Vám tento odznak pomáha trpezlivo čakať na jeho ďalšie príbehy! :-)

Magický návrat
7
Simona Špiláková

Simona Špiláková získala odznak Plány do budúcnosti

11.12.2012 20:56

Wishlist plný kníh je znakom cieľavedomého knihomoľa! Alebo pomaly píšucich autorov (pozdravujeme Georgea R.R. Martina) :-)

Plány do budúcnosti

„Sú rôzne druhy odvahy. Poznám ľudí, čo sa smelo vrhnú medzi rinčiace meče, ale vystavte ich spleti mocenských intríg a vezmú nohy na plecia. A naopak.“

Diabol v zrkadle - Juraj Červenák
Diabol v zrkadle
Juraj Červenák