Loránt Domonkoš

21

Moje srdcovky

Moje odznaky

2021
2020
2019
2021
2020
2019
2017
2010
Zobraziť viac

Moje aktivity

21
21

Loránt Domonkoš napísal recenziu

18.10.2021 20:35

Kniha je pisana ako rozprávka v rozpravke, čo za mňa celkom dobre fungovalo. Príbeh obsahuje rozprávky ktoré mi ale nedávali niekedy zmysel či niekedy som mal pocit že mi v nich chýbala hlbšia výpoveď. Ale musím uznať ze koniec príbehu sa Rolandovi Kublerovi naozaj vydaril. Škoda len že nepopracoval viac na celej knihe. Preto za mňa sú to len 3 hviezdy.

Čítaj viac

21
21

Loránt Domonkoš napísal recenziu

08.10.2021 08:20

Kniha Čistá biela je mýtus ma milo prekvapila svojou odbornosťou, myšlienkami rôznych architektov, umelcov a filozofov, taktiež pútavým a zrozumiteľným textom. Z knihy sa môžete dozvedieť veľa zaujímavých myšlienok ohľadom estetickych či filozofických otázok, ktoré svojim spôsobom ovplyvnili celé ľudstvo. Troska mi vadili odkazy pod textom a to že boli na môj vkus dosť malé písmenká. Ale to sa dá odpustit. Taktiež chcem pochváliť aj dizajn knihy, ktorý sa podľa mňa naozaj vydaril - dlho som študoval len samotný vizuál knihy. Ďakujem Vám Liana Rosinova za peknu knihu a pekný čitateľský zážitok. Za mňa si kniha zaslúži 5 hviezdičiek a taktiež Vašu pozornosť.

Čítaj viac

21
21

Loránt Domonkoš napísal recenziu

19.09.2021 06:21

Kniha Zdroj umeleckého diela bola pre mňa zaujímavým dielom. Je to spis z jeho prednášok. Autor sa nám snaží vysvetliť na rôznych predmetoch ako sa treba pozerat na umelecké dielo ktoré sa stáva zdrojom našeho bytia. Učí nás ako sa pozerať do hĺbky, precitovat daný objekt a nepozerať sa len na jeho povrch, či na čo slúži. Troska som čakal väčšie myšlienky ale ako celok sa mi táto kniha páčila. Za mňa sú to 4 hviezdičky

Čítaj viac

21
Loránt Domonkoš

Loránt Domonkoš získal odznak Môj názor pomáha

17.09.2021 19:38

Ďakujeme, tento rok ste sa zaradili k top recenzentom! Aj vďaka vášmu názoru si ostatní čitatelia budú vedieť ľahšie vybrať.

21
21

Loránt Domonkoš napísal recenziu

17.09.2021 19:38

Kniha od Johna Stuarta Milla O slobode ma sklamala. Text bol písaný zrozumiteľne ale ťažkopádne. Prvá polovica knihy bola zaujímavá kde píše o vzťahoch medzi jedincom a spoločnosťou, či o rôznorodosti činnosti ale druhá polovica knihy už mi akosi nedokázala ponúknuť niečo viac. Druhá polovina diela ma už začínala nudiť a bol som rád keď som sa konečne dostal na koniec knihy. Chýbali mi v nej aj silnejšie momenty, ktoré stále očakávam pri takomto štýle knihy, preto knihe davam len dve hviezdy.

Čítaj viac

21
21

Loránt Domonkoš napísal recenziu

05.09.2021 19:20

Arthur Danto napísal krásnu filozofickú knihu o modernom umení. Páčila sa mi jej odbornosť, ale zároveň zrozumiteľnosť textu. Kniha obsahuje veľa krásnych myšlienok umelcov ako je Tzara, Newman, Picasso alebo Hesse, ale aj filozofov Kant, Hegel, Hume atd. Taktiež môžem pochváliť zaujímavé fakty z oblasti umenia, filozofie či estetiky. Kniha by mohla byť pre čitateľov ktorý sa zaujímajú o súčasné umenie. Zaujímavá kniha ktora si zaslúži 5 hviezdičiek. Za mňa skvelé čítanie.

Čítaj viac

21
Loránt Domonkoš

Loránt Domonkoš získal odznak Verný zákazník

02.09.2021 17:23

Bolo nám cťou vás obslúžiť už 30 krát. Vaša domáca knižnica musí byť skutočne výstavná!

21
21

Loránt Domonkoš napísal recenziu

30.08.2021 13:20

K niektorým knihám je radosť sa vraciať znova a znova. A táto kniha od Hermanna Hesseho určite patrí medzi ne. Je to príbeh, spoveď o duši stepného vlka ktorá sa nachádza medzi dvoma vojnami. Príbeh je písaný naozaj pútavo a koniec knihy ma stále dostane svojou originalitou. Zaujímavé autobiografické, filozofické a surealisticke dielo ktoré si zaslúži 5 hviezdičiek.

Čítaj viac

21
21

Loránt Domonkoš napísal recenziu

26.08.2021 05:14

Kniha Vola k moci ma milo prekvapila svojimi myšlienkami, ktoré sa v nej ukrývajú. Som si istý že tento text nieje asi pre každého čitateľa, ale ak sa zaujímate o filozofiu, myslím si že je to jedna z kníh, na ktorú by ste nemali zabudnúť. Zaujímavým spôsobom autor rozoberá určite problémy morálky, formy myslenia, samotného života. I keď musím priznať že niekedy bol text ťažkopádny a náročný, kvôli tým myšlienkam, ktoré som našiel v tejto knihe sa mi oplatilo prečítať celé toto krásne dielo. Taktiež by som chcel pochváliť aj dizajn knihy, ktorý sa podľa mňa naozaj vydaril. Za mňa si tato kniha zasluzi 5 hviezd.

Čítaj viac

21
21

Loránt Domonkoš napísal recenziu

11.07.2021 14:37

Kniha esejí od Ivana Štúra sa čítala celkom rýchlo. Jeho eseje obsahujú filozofické myšlienky o šťastnom živote, vzťahu, konzume, umeniu či poezii. Autor píše svoje myšlienky skoro až básnickym štýlom čo mne osobne vyhovovalo. I keď sa nachádzali v knihe aj celkom zaujímavé myšlienky aj tak som očakával silnejšie a hlbavejšie eseje. Skôr som mal pocit že autor neprišiel v knihe s ničím novým. Dielo beriem ako ľahké čítanie kde len opísal a pripomenul nám ako máme žiť svoje vlastne životy. Preto knihe dávam 3 hviezdicky.

Čítaj viac

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green