Loránt Domonkoš

24

Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
2021
2020
2019
2022
2021
2020
2019
2017
2010
Zobraziť viac

Moje aktivity

24
24

Loránt Domonkoš napísal recenziu

25.11.2022 19:29

Kniha od Valerija Briusova je súhrn 12 poviedok ktoré sú prerozdelené do 3 časti (minulosť, prítomnosť, budúcnosť). Z celkového diela cítiť akúsi vykorenenost, samotu či prázdnotu ktorú autor zaujímavým spôsobom pretavil do svojich fantasticko-romanticko-hororovych pribehov. Každá poviedka má svoje jedinečné čaro. Jednu hviezdičku uberám za časté preklepy v knihe a poslednú poviedku ktorá ma prekvapila svojim rýchlym záverom. Celkový dojem za túto knihu poviedok je za mňa za 4 hviezdy.

Čítať viac

24
24

Loránt Domonkoš napísal recenziu

21.11.2022 01:11

Guy de Maupassant napísal knihu ktorá je považovaná za jeho vrcholné dielo. Poukazuje na zmeny spoločenských vzťahov parížskej spoločnosti v druhej polovici 19 st. , ktoré si autor všíma. Tieto zmeny sa autor snaží čitateľovi poukázať na hlavnom hrdinovi menom Georges Duroy. Je to človek ktorému nieje nič sväté. Je arogantný, vypočítavy a nenásytny. Autorovi sa podarilo napísať zaujímavú knihu o ľudskej duši žijúcej vo svete v ktorom vládnu peniaze a moc. Za mňa si táto kniha zaslúži 5 hviezd a taktiež Vašu pozornosť.

Čítať viac

24
24

Loránt Domonkoš napísal recenziu

14.11.2022 19:26

Kniha o Svejkovi je zaujímavým dielom založenej na ukrutnosti, hlúposti vojny v ktorej žije aj náš hlavný hrdina. Páčil sa mi ten silný kontrast diela medzi samotnou vojnou a našim Svejkom, ktorý prinasal do knihy čerstvý vietor irónie a humoru. Musim ale podotknúť že prvá a druhá cast diela sa mi páčila viac ako posledné dve. Nakoľko príbeh strácal na sviežosti ale aj na humore. Preto knihe dávam za celkový dojem 3 hviezdičky.

Čítať viac

24
24

Loránt Domonkoš napísal recenziu

25.10.2022 06:01

Kniha Citadela ma milo prekvapila krásnymi myšlienkami ktoré sa v nej ukrývali. Je to ťažšie čítanie nakoľko v ňom je len náznak akéhosi pribehu. Jeho podstatou sú hlboké myšlienky o Bohu živote priateľstve či vládnutí. Musím ale podotknúť že od polovice knihy som mal pocit že sa autor až často opakoval vo svojich názoroch v ktorých si aj miestami protirečil. Niektoré myšlienky autora ako humanistu ma taktiež zarazili hlavne v úvahách o ženách či v spôsobe vládnutia. Ale ako celok sa mi kniha páčil. Za mňa to bol krásny čitateľský zážitok plný rozporov nehy a viery.

Čítať viac

24
24

Loránt Domonkoš napísal recenziu

06.10.2022 04:17

Táto malá knižka sa číta troska ťažšie nakoľko potrebujete určité vedomosti s danou tematikou. Ak ste čitateľ zaujimajuci sa o myšlienky východu mohla by sa Vám táto kniha páčiť. Čisty text bol zaujímavý na pekne myšlienky ale vadili mi vysvetlivky ktoré som musel hľadať za každou témou čím som sa nedokázal sústrediť dostatočne na hlavný text. Táto kniha si určite nájde svojich čitateľov ale za mňa sú to 3 hviezdičky za tú rozbitú kompozíciu diela.

Čítať viac

24
24

Loránt Domonkoš napísal recenziu

03.10.2022 08:49

Kniha Pozerať, počúvať, čítať rozoberá určite obrazy umelcov ako je napr. Poussin, Seurat - obrazová príloha je nepodarená za toto dávam dole jednu hviezdu. Autor sa tiež rozpisuje o hudbe, ľudovej hudbe ale hlavne o opere. V tejto časti som sa ale strácal. Zároveň ale spájanie hudby a slova či hudby a farby bolo zaujímavým čítaním. Taktiež časť o košikároch alebo indiánoch. Toto dielo by sa mohlo páčiť čitateľom zaujímajúcich alebo študujúcich umenie, lingvistiku, estetiku či filozofiu. V knihe nechýbajú zaujímavé myšlienky či postrehy samotného autora ale aj iných kritikov či umelcov.

Čítať viac

24
24

Loránt Domonkoš napísal recenziu

27.09.2022 08:00

Vladimír Minač a jeho knihy ma milo prekvapili. Napísal zaujímavé eseje Hovory M a Hovory M2. Obe knihy boli jednoducho skvelé. Každej myšlienke dal priestor na dve strany, v ktorých svojim originalnym štýlom opisuje rôzne sociálne problémy týkajúce sa hlavne našej krajiny. V svojich esejach sa vyjadruje k politikom, k Európe, ku kapitalizmu, ku kultúre či k masovosti. Je to intelektuálne čítanie kde nechýba irónia, absurdita, pesimizmus ale aj ľudskosť a nádej. Za mňa to bolo skvelé čítanie a preto jej dávam 5 hviezd

Čítať viac

24
24

Loránt Domonkoš napísal recenziu

13.09.2022 18:34

Kniha Oneskorené reportáže bola zaujímavým a silným čitateľským zážitkom. Kniha opisuje rôzne polohy komunizmu v ktorom ľudia strácali svoje ilúzie či sny. Autorov štýl písania je jednoducho skvelý. Charakteristiky hlavných hrdinov zvládol autor bravúrne. Opisy neistoty a strachu boli skvelé podané a osobne som si užíval každú stránku tejto knihy. Samozrejme v knihe nechýbali krásne a pútavé filozofické myšlienky. Za mňa si táto kniha zaslúži 5 hviezdičiek a Vašu pozornosť.

Čítať viac

24
24

Loránt Domonkoš napísal recenziu

23.08.2022 18:16

Kniha mi akosi nesadla. Autorov štýl písania ma nudil. Jednoduchý , príliš povrchný dej, bez väčšej hĺbky či prekvapenia, slabé charaktery hrdinov. Akosi som očakával výnimočnejšie dielo. No kniha mala samozrejme aj svetlé momenty ale ako celok za mňa sú to len dve hviezdy.

Čítať viac

24
24

Loránt Domonkoš napísal recenziu

18.08.2022 05:50

Kniha Kľúče od kráľovstva bola za mňa sklamaním. Kniha mala aj svetlé stránky ale ako celok dávam knihe len 2 hviezdičky. Chýbali mi lepší príbeh, myšlienky o viere, živote a taktiež slabé vyvrcholenie príbehu.

Čítať viac

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo