V prvom rade musím podotknúť, že čo sa týka série Expanzia, tak sa k jednotlivým knihám dostávam raz za trištvrte roka až roka. Nerád čítam série ihneď po sebe, pretože sa bojím, že ma séria prestane baviť, alebo opačne že ma baviť bude a budem trpieť, ak ju prečítam príliš rýchlo. U Expanzii mám zmiešané pocity s jednotlivých kníh miestami trpia hluchými, respektíve nudnými pasážami a miestami sršia svižným akčným tempom. Mám pocit, akoby prvými knihami trochu strácala to svoje čaro a dych, respektíve sa striedali knihy Výborná, Priemer, Výborná, Priemer, Výborná, Priemer. Tento krát to v mojom poradovníku mala byť kniha Výborná, no ihneď musím súhlasiť s komentárom podo mnou.
Kým úvod nám priniesol opäť niečo nadprirodzeno mystické a ja som očakával že príde k tuhým akčným scénam počas celej knihy, tak zvyšok knihy (okrem záveru) sa niesol v nudnom, opisnom, popisnom tempe. Musím sa priznať, že tento krát jednotlivé hlavné postavy ma doslova unudili k smrti, nemali v podstate príbehu čo ponúknuť, za to taký Singh, alebo Bubenica (o-m-g , hrozný preklad), tie ma veľmi milo prekvapili. Bavili ma jednoducho stránky ktoré sa odohrávali z prostredia Laconskej ríše. Koniec bol samo sebou zaujímavý a bol som s ním spokojný, opäť sa niečo dialo.
Najviac ma z celej knihy však prekvapil skok, ku ktorému sa autori odhodlali presunúť dej o 30 rokov neskôr, to chce guráž. Zo začiatku som ostal stratený a v podstate som googlil, čo sa to vlastne stalo. Osobne si však neviem zvyknúť na dôchodcov Holdena, Bobbie, Naomi, Alexa ale hlavne na dôchodcu Amosa. Pripomína mi to citát - Neviem, ako sa bude bojovať v tretej svetovej vojne, ale vo štvrtej to budú palice a kamene. Ja to v ponímaní tejto série napíšem nasledovne Neviem, ako staré budú postavy do poslednej knihy, no určite budú mať umelé zuby. Bolo by to zaujímavé mať tam šušlavé postavy.
Pre mňa kniha pôsobila žiaľ priemerne. Samotná myšlienka pôsobí dobre, rovnako aj technická stránka príbehu, ale čo sa týka deja, tak sa vlečie, vlečie a vlečie. Čiže žiaľ, očakávania boli Výborné, no realita bola Priemerná. Nie darmo som ju čítal takmer mesiac. Dúfam a verím, že predposledná a posledná časť série mi to vynahradia.
18,75 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 10 dní.
Moje obľúbené číslo 17 rovnako ako číslo tejto časti, mi prinieslo úsmev na tvári. Táto časť bola jednoducho pecková. Opäť sa po guvernérovi dostáva do príbehu ďalší padouch. Tento krát omnoho drsnejší, zákernejší a hlavne múdrejší, ktorý sa necháva oslovovať Negan. Od prvej strany komiksu, až po úplný koniec to bolo jedno veľké a zároveň smutné dobrodružstvo. Kto videl seriál, tak asi bude vedieť o kom, o čom. Kto seriál nevidel, tak to pre istotu neprezradím.
Dva krát som pri čítaní ostal naozaj smutný, očakával som, že postavy, ktoré už neuvidíme budú iné, ako tie, ktoré sme už nevideli po týchto udalostiach v seriáli. Predsa, seriál v niektorých prípadoch poriadne odbočuje od komiksu, no tento krát sa ako tak držali scenára. Až ma srdce bolí keď viem, že moje dve obľúbené postavy už neuvidím a že sa rútime do tých drastických a ponurých častí, kedy naši hlavní hrdinovia budú iba úbohé, bezbranné stvorenia. Zároveň sa na ďalšie časti teším, pretože práve od tejto časti to má tie správne grády.
Pre mňa absolútna TOP a preto 5/5.
14,00 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 6 dní
Posielame do 3 – 6 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 3 – 6 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
S knihou Artemis som otáľal niekoľko rokov, nakoľko mňa osobne Marťan od Andyho Weira veľmi sklamal. Keďže ale v nedávnej minulosti vypustili ľudia zo Zeme Artemis 2 do vesmíru, povedal som si, že vypustím Artemis ja, z mojej knižnice.
To, čo musím pochváliť je, že sa dej čítal pomerne rýchlo a slová, vety a stránky mi utekali pred očami ako zbesilé. Miestami som tŕpol, čo naša hlavná postava Jazz vyvedie. Nuž a tu je ten problém, ktorý som počas čítania knihy mal. Kým zo začiatku sa snažila byť opatrná, zdravo drzá a miestami šikovná, tak ku koncu už sa nebála vyhodiť mesiac do vzduchu, drzá bola viac ako 12 ročná soplaňa a čo sa týka šikovnosti tá sa vyznala vlastne vo všetkom. Kým zo začiatku som k nej prejavoval sympatie a mal som v podstate o ňu strach, ku koncu mi to bolo úplne jedno. Jednoducho mi ju autor znechutil.
Čo sa týka príbehu čakal som niečo iné, niečo akčnejšie a drsnejšie. Čakal som, že boj o nadvládu mesta bude riešiť viac ľudí, nie iba Jazz a jeden nájomný zabijak. Samotné spracovanie mestečka bolo fajn, jednotlivé informácie, čo a ako funguje dopĺňali atmosféru. No kým dej bol zo začiatku prepracovanejší, čím viac som sa ponáral do príbehu, tým bol jednoduchší a plytký.
Ohodnotil by som ju priemernými 3 číslami, ale za ten začiatok, keď som prečítal takmer tretinu knihy na jeden nádych, by som si to neodpustil. Takže pre mňa je to 4/5.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Opäť ďalší skvelý diel zo série Legia. Svižný akčný dej, vtipné scény a konverzácie, napínavé udalosti a nové mimozemské rasy. Čo viac si priať, ak si chce človek oddýchnuť pri niečom vesmírnom? Možno si už len vychutnať nejaké tie pokrmy či pitíčko z ponuky a ak vás to nezabije, tak vás to posilní.
Musím sa priznať, veľmi mi chýbala v tejto časti Aga, ale ako pozerám názov ďalšej časti, určite si to autori vykompenzujú. Ešte niečo mi na tejto časti chýbalo, respektíve vadilo, ale neviem presne čo. Možno mi nezapasovala planéta tisícov svetiel, respektíve rasa Karov. Oceňujem veľmi zaujímavý nápad, aj čo sa týka skvelého Petragunu, ale prišlo mi to až moc bláznivé, až absurdné.
Pre mňa to tento krát nie je na plný počet, respektíve by som sa priklonil o pol bodíka menej, ale to sa nedá. Takže za mňa 4/5.
14,05 €
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Cestujem sama je pre mňa prvotinou od Samuela Bjorka. V poslednom čase dávam šancu viacerým severským krimi, nakoľko miestami ponurá, uzimená atmosféra sa mi veľmi hodí k tomuto žánru
Kniha sa mi v podstate páčila, spoznali sme hlavné postavy, vyšetrovateľov Holgera Muncha a Miu Krugerovú, ktorých tím dopĺňa niekoľko ďalších postáv, pričom výraznejšie zapôsobil azda iba IT odborník Gabriel Mork. Samotný dej knihy bol celkom svižný a napínavý, okrem samotného vyšetrovania sme sa dostali taktiež pod povrch súkromných, respektíve osobných príbehov hlavných postáv. Zatiaľ sa mi k srdcu neprebojovala žiadna postava, pravdepodobne si budem musieť tento vzťah čitateľ + postava zaslúžiť v ďalších častiach, ktoré si určite plánujem zakúpiť.
Musím však povedať, že mňa skôr sklamal ten koniec. Nemám rád, ak do deja na konci, pri samotnom závere vstúpi nová postava, ktorá navedie vyšetrovateľov na správnu stopu. Toto ma tak trochu sklamalo, akoby si autor povedal sakra, ako to zakončím? No pridám tam niekoho kto ich navedie na správnu cestu a tak to žiaľ, aj bolo.
Moje hodnotenie bude 4/5 nakoľko na mňa kniha nepôsobila úplne zrelým dojmom, postavy sú síce výrazné, no nepriľnú k čitateľskému srdcu a samozrejme ten koniec ma veru teda sklamal.
17,00 €
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do dvoch dní.
O pár týždňov ubehne neuveriteľných 40 rokov od jednej z najväčších jadrových tragédií v histórií ľudstva. Ako inak, jednotlivci siahajúci po zviditeľnení či už politickom alebo mediálnom budú písať a natáčať videá, ako nás táto tragédia poznamenala, pričom takmer ani jedna z dotyčných osôb tú dobu ani len nezažil a tobôž sa o túto tému nezaujímal inak, ako len z hodín histórie na školách či článku na wikipédií. Nuž ale poďme ku knihe.
Tá je - ako plná poznatkov, ktoré sa dnes človek dočíta kdekoľvek, tak aj plná priamych a jedinečných informácií, ktoré autor získal od samotných účastníkov tejto tragédie. Musím uznať že kým som sa do knihy plno ponoril a sústredil, tak prešlo niekoľko desiatok strán, no čím viac strán som prečítal, tým viac som si plne uvedomoval rozsah katastrofy aj keď túto tému sledujem už viac ako 20 rokov. Vždy ma však udiví, ako sa jednotlivými faktormi môže bežná prevádzka reaktora zvrtnúť do pekelných katastrofických rozmerov. Počas čítania som sa už asi miliónty krát ponoril do google máp a youtube videí z oblasti Chernobylu. Tento krát sa mi ale na myseľ dostala jedna myšlienka a zároveň otázka čo ak by prvotný výbuch bol iba začiatkom a nastal by druhý, omnoho väčší ktorý by spôsobil škody aj na ďalších 3 reaktoroch, prípadne by došlo k spomínanému čínskemu syndrómu. To by bol omnoho katastrofálnejší scenár a myslím si, že by sme si takto v pohodlí nečítali knihy a nesledovali rôzne dokumenty či seriály o tejto elektrárni.
O tom, že bola zanedbaná konštrukčná bezpečnosť reaktora, či boli správy o katastrofe ututlávané, rovnako ako príliš nereálne termíny dokončovania tohto veľkého mega projektu, človek nemusí hovoriť. Vždy to tak bolo a vždy bude, aj keď moderným trendom je kopať do mŕtvoly zábavné. K tomu treba iba povedať, že sa ľudia ako celok musí poučiť, no keď vidím, ako sa k sebe správame, nevidím to pozitívne. Človek je tvor ustráchaný a vyrukovať s niečím katastrofickým je pre nás ľudí neakceptovateľný pojem. Ihneď by nás, najvyššie zmýšľajúcemu tvoru na svete zachvátila enormná panika. Stačil nám Covid a prvé týždne kedy si ľudia bez droždia (na ktoré ani len pred Covidom nepomysleli a zrazu ho vypredávali na kilá) nedokázali predstaviť život.
Musím uznať že autor knihu napísal bravúrne, žiadne štatistické bludy, ale opísal číru realitu ktorou si museli ľudia z Pripyati a Chernobylu prechádzať. To čo na týchto knihách milujem je, ak autor do nich vloží vsuvku čo sa stalo s protagonistami knihy neskôr. To čo ma však zamrzelo je, že takmer každý dokument, kniha, článok opisuje iba hŕstku ľudí (opakovane), akoby z tých takmer 50 000 ľudí iba 100 malo osud a o ďalších nikto nemá záujem. Na jednu stranu chápem, že príbeh o nejakom Jožkovi Mrkvákovi ktorý pracoval ako smetiar nebude nikoho zaujímať. Ale predsa, práve tí ľudia ktorí pracovali v bežných profesiách predavačka, čašníčka, autobusár, vodár by dokázali skutočne popísať, aké to je, keď úplne bežný človek stojí na prahu apokalypsy. Tým neznehodnocujem túto knihu, tá je spracovaná skvelo a nemôžem dať menej, ako plný počet bodov.
Mesiac Marec je zatiaľ pre mňa v znamení čítania kníh o Chernobyle, ďalšou bude pravdepodobne Piknik u Cesty, veď vy viete od koho.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Som horlivý fanúšik post-apokalyptického žánru a milujem všetko, čo sa týka Černobyľu a jeho ponurej a smutnej minulosti. Myslím, že láska k tomuto žánru a predovšetkým k Černobyľu začala už na základnej škole, kde sme sa učili o tejto katastrofe a následne po návšteve atómovej elektrárne Mochovce. Následne ma k tomuto žánru prilákali PC hry Stalker, Fallout, Metro, Chernobylite, Call of Duty, či rôzne filmy a seriály akými sú Černobyľ, Černobyľské denníky, Ghoul a rôzne dokumentárne filmy. Nemôžem opomenúť ani úžasné knihy na túto tému Vlaštovky z Černobylu od Morgana Audica, Černobyl od Serhii Plokhy, Černobyľská modlitba od Svetlany Alexijevič a najnovším prírastkom do rodiny sa stal miestopis Černobylský deník od „stalkera“ s menom Richard „Ritchie“ Šmíd.
Táto vyše 170 stranová kniha je plná fotografií z jeho cesty od Kyeva, cez lesy až po samotné mestečko Prypiať. Autor zaznamenáva svoje myšlienky a dojmy, ktoré ho počas tejto cesty a fotografovania sprevádzajú. Musím uznať, že fotky sú nádherné a v istých chvíľach ma celkom citovo zasiahli, aj keď už mám tieto veci napozerané asi milión krát z internetu a ako som spomínal, z rôznych iných zdrojov. No aj keď je textu pomenej, akoby sa mi pred očami odohrávala Ritchieho cesta cez toto fascinujúce a zároveň tragické miesto. Pri čítaní prezeraní tejto knihy som si pustil stalkerskú hudbičku, sledoval trasu cez google maps a atmosfére už nič nechýbalo.
Aj napriek tomu, že kniha stojí okolo 30 eur kúpu neľutujem. Dokonca by som si prial, aby takýchto kníh zo zaujímavých opustených miest bolo omnoho viac. Knihu určite odporúčam každému fanúšikovi tohto žánru, či už post-apo alebo miestopisoch. Jediná vec, čo by som pridal je samotný text. Myslím si, že by Ritchie dokázal zo seba vydolovať ešte mnoho zaujímavých pocitov, informácií, príhod a vtipov. Mrzí ma, že sa mu nepodarilo úspešne obehnúť všetko, čo mali v pláne, no žiaľ zdravie súputníka je dôležitejšie.
Na úplný záver ďakujem autorovi, že som sa na malú chvíľku mohol ocitnúť aspoň takto v zóne, ktorá je zaujímavá pre každého stalkera, ktorý chce zažiť adrenalín, nostalgiu a pocit jadrového nebezpečenstva. Aj ja si prajem raz navštíviť túto fascinujúcu krajinu, či už ako jednotlivec, alebo ako skupina v podobe sprievodcu.
30,50 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 20 dní.
Uff, no čo napísať. Myslel som si, že pre mňa táto kniha bude jedno hubka prečítaná za jeden, dva alebo tri dni. Čítal som ju však viac ako 2 týždne a nie, nie je to pre to, žeby ma donútila sa nad ňou poriadne zamyslieť. To veru nie, práve naopak. Či už postavy v príbehu, atmosféra deja ale aj akési posolstvo boli doslova o ničom. O to viac ma prekvapuje, že túto knihu radia niektorí čitatelia k tým najlepším. Vážne nevidím dôvod, prečo.
Ja osobne by som začiatok v knihe, kde Guy Montag, požiarnik spaľujúci fuj fuj knihy najradšej videl dlhší. Zažili sme ho dokopy pri jednom požiari a už tam človek zistil, že má doma niečo, čo nemôže. Že to robí dlhodobejšie. Škoda, že nám autor neukázal viac z toho Guya Montaga, ktorý tak rád pálil knihy, aby sme si aj s ním prešli tou ukrutnou transformáciou z bezmyšlienkovitého robota na zmýšľajúceho zvedavca. Pre mňa tá transformácia z hodiny na hodinu prišla nelogická. Ale dobre, autorove dielo sú jeho myšlienky a netreba vo všetkom hľadať hlbšie poznanie.
Osobne ma nenadchli ani postavy, ktoré boli ploché. Áno, mali vymyté mozgy a áno, boli ovládané nutkaním vykonávať všetko automaticky a nechceli a nevedeli rozmýšľať nad inými, ako zaužívanými vecami. Okrem teda pár osôb, no ani tie som si príliš neobľúbil, jednoducho ma nenadchli.
Vec, ktorá sa mi páčila najviac je, že v dobe kedy bola táto kniha písaná (1953) nám autor predpovedal budúcnosť. Že väčšina ľudí z akýchkoľvek táborov bude hltať masmédiá a všetko, čo sa nám povie, bude určite pravda. Taktiež sa mi páči, ako toto dielo hltajú predovšetkým tí (česť výnimkám), ktorí konajú rovnako, ako požiarnici. Ľudia, ktorí sa vyvyšujú nad iných, ktorých názor je dôležitejší ako tvoj, ktorých názor je ten správny a hlavne majú ho z média. Ľudia miesto diskusie a dialógu vedú monológ pravdy a pri dialógu sú ironický a posmešný voči druhému. Jednoducho miesto kníh, spaľujú názory a informácie iných, pretože nie sú správne. Ale teda aby som neodbiehal, tak späť ku knihe.
Kniha má byť akýmsi zrkadlom ľudstva a že ak ľudia nebudú premýšľať, nebudú sa vzdelávať, nebudú čítať knihy, tak nebudú mať časom možnosť žiť inak, ako iba spôsobom, ktorý nám bude niekto diktovať. Preto si treba informácie uchovávať a pracovať s nimi, mať vlastné emócie ale zároveň byť empatický a tolerantný. Nebyť iba vojakom alebo robotom, ale byť zmýšľajúcim a vzdelaným človekom. Nenechať sa kibicovať ostatnými, ale ísť si svojim vlastným rozumom a srdcom. Aj keď nie vždy tá cesta bude správna. Posolstvo v knihe určite je a je zaujímavé, no štýl písania, prostredie, postavy a celkovo príbeh ma veru nenadchol.
10,19 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Od nového roku mám za sebou okrem iných kníh, aj 3 knihy od Stephena Kinga. Konkrétne Doktor spánok, Stratení nájdení a poslednou knihou je Temná veža Osudová trojka. Aj to niečo hovorí o tom, ako zbožňujem knihy od tohto autora. Osudová trojka je druhou knihou zo série Temná veža a King ju písal pred viac ako 35 rokmi. Už len z tohto pohľadu že autor stále aktívne píše si zasluhuje rešpekt.
Kým prvá kniha tejto série s názvom Pištoľník ma neohúrila, bola nudná a osobne som mal pocit, akoby ju ani nepísal King (možno bol celý ten čas v drogovom delíriu, kto vie), ale niekto iný, kto zo seba potreboval dostať svoje vnútorné myšlienky a pocity a drcol to celé do románu, tak druhá kniha bola už o niečo živšia, záživnejšia a čítala sa svižne. No i tak by som túto knihu prirovnal k známej fráze nuda, nuda, šeď, šeď. Mám rád, ak sa v knihách niečo odohráva, no zatiaľ som v sérií Temná veža takú knihu nečítal.
Osobne ma nezaujal ani jeden príbeh, ani jedna postava. Dobre, možno tak príbehy feťáka a úchyláka (inak sa mu nedá ani povedať postava mala úchylku), ma trošku prinútili počas čítania k úsmevu, no príbeh černošky na vozíku to bola veru katastrofa. Chápem že v knihe tieto príbehy majú súvis, sú poprepletané a koniec koncov aj niečo významné znamenajú, ale mne to prišlo len ako kopa nezmyslov a zbytočných slov, viet a strán. Vážne nechápem, čo mi malo dať viac ako 100 strán putovania černošky s dvojicou po Pištoľníkovom svete, pričom v tejto pasáži čítam iba putujeme, nadáva, žerieme, opäť putujeme, nadáva, žerieme a takto dookola dokola. Ešte raz, áno, chápem že to s tou poslednou osobou a všeobecne malo nejaký význam v príbehu, ale boli to strašné omáčky u každej postavy.
Kingove knihy mám skutočne veľmi rád, vždy sa do nich pahltne začítam, no zatiaľ prvé dve knihy zo série Temná veža sú pre mňa totálny podpriemerné, nezáživné a plné zbytočného slovného balastu.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Kniha Říše je mojou prvotinou od autora Romana Bureše. Hľadal som predovšetkým knihu z alternatívnej histórie, ktorá sa týka druhej svetovej vojny. Našlo mi túto knihu po ktorej som sa jedným očkom pokukoval už nejakých pár mesiacov. Kniha ako taká sa skladá z dvoch príbehov akoby však prehodené. Nadväzujú na seba, no časovo prvý príbeh je druhým príbehom a zase opačne.
Prvý príbeh je skôr akčnejší, udalosťami sýtejší a v ktorom sa nám striedajú hlavné postavy. Povedal by som, že sú dokopy 3 a človek si ani na jednu nedokáže naviazať nejaký ten čitateľský cit, nakoľko ako rýchlo príde, tak rýchlo odíde. Berme to však tak, že hlavnou postavou a základom príbehu je samotný Alexander, Saša, Alex dieťa ktoré žije za Hitlerovským valom zdí. Má isté schopnosti, po ktorých túžia najmocnejší muži sveta a aby tieto schopnosti a samotného Alexa získali, sú schopný spáchať akékoľvek činy, väčšinou však zverstvá. Neskúsený Alexander sa vyznaním lásky nevedomky dostáva do poriadnych problémov. Zrada, intrigy, klamstvá ale i nádej či pomsta sú základom tohto príbehu. Ja osobne som sa do tohto príbehu začítal asi po pár stranách a veľmi ma mrzelo, že ako príbeh rýchlo začal, tak rýchlo aj skončil, pretože jeho pokračovaním (možno 3 príbehom) by mal potenciál. Osobne hodnotím 4/5 bodík alebo známku strhávam za ten koniec, ktorý bol síce epický, no akoby urýchlený a uťatý.
Druhý príbeh je menej akčnejší, no emocionálne drsnejší. Odohráva sa pred Alexovým narodením a hlavnými postavami sú Martin a Klára budúci rodičia Alexandra. V príbehu môžeme vidieť reálnu podobu odsunu čechov zo sudet a predovšetkým to reálne utrpenie, hanbu, strach a utlačovanie, ktoré v roku 1938 v skutočnosti zažilo niekoľko tisíc, až desaťtisíc ľudí, predovšetkým Čechov. V scenári autora však toto presúvanie bolo omnoho drastickejšie a v omnoho väčšom rozsahu. Ako som spomenul, základom a hlavnými postavami tohto príbehu je dvojica, ktorá sa musí vysporiadať s posmeškami, krutosťou, ľahostajnosťou ale predovšetkým presunom z domoviny, do neznámeho a zároveň krutého prostredia pri samotnom Hitlerovom vale, kde posielajú občanov nižších kategórií. Príbeh je predovšetkým o strachu, ale i láske, nádeji až po klamstvo, zradu a vlastné zlyhanie. Nemám rád príbehy a knihy podobného razenia, no tento príbeh som vážne hltal, vžil som sa do neho a aj napriek akejsi suchosti (v akčnom zmysle) nám autor predhodil skvelú existenciálnu hrozbu. Ku koncu aj napriek tomu, že po prečítaní prvého príbehu už v podstate vieme základ druhého príbehu som onemel a doľahol na mňa smútok, beznádej a doslova hnev. Musím sa priznať, že začiatok tohto príbehu ma nebavil, no postupne som sa do neho jednoducho zamiloval a hodnotím ho 5/5
Roman Bureš nádherne vykreslil alternatívnu historickú realitu či už atmosférou prostredia, atmosférou postáv a ich emócií či správania, zameral sa na také drobnosti ako jednotlivé stavby nacistického nemecka, atentáty, reálnosť druhej svetovej vojny kombinovanú teda s alternatívou, napätím vo svete. Dokázal nádherne vykresliť emócie strach, beznádej ale i nádej, smútok, lásku, zaľúbenosť , hnev. Od knihy som očakával súvislý akčný príbeh, dostal som však niečo úplne iné. Teší ma tiež tzv. Wikipedia2020 v ktorej sú popísané jednotlivé informácie a na konci jednotlivý časový harmonogram existencie Nemeckého fašistického štátu. Knihu určite odporúčam a teší ma, že som našiel ďalšieho nádejného spisovateľa.
20,63 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
V betónovej základni bliká strach,
božstvá majú hlad a kulty svoj prah.
Nad svetom sa vznáša popol a dym,
prežiť znamená veriť alebo zhniť.
Aťáci revú v atómovej noci,
krv majú v tlamách, smrť v každom kroku moci.
Medzi ruinami, vierou a zradou
ľudia sú poslednou, krehkou záhradou.
V novom roku 2026 som sa opäť začal ponárať aj do post-apokalyptických príbehov či už komiksom alebo knihou The walking dead, Metalurgom a posledná kniha má názov Atómové šelmy : základna. Narazil som na ňu v podstate náhodou v kníhkupectve, pričom ma zaujal obal. Ako náhle som zistil, že autormi tejto knihy sú František Kotleta a Kristýna Sněgoňová, vedel som, že pôjde o ďalší kvalitný kúsok a musel som si ju zadovážiť.
Túto dvojicu mám rád, či už v rámci samostatnej tvorby, ale aj v rámci ich spolupráce. Kým Kotleta dodáva knihám ten surový, drsný a akčný post-apo nárez, Sněgoňová tomu dodáva nádych melanchólie a dramatickej atmosféry.
Čo sa týka samotnej knihy, tak mám pocit, že nám neukázala, nevysvetlila všetko, čo malo byť vysvetlené. Pre mňa to bol len akýsi jednoduchý základ aspoň čo sa týka príbehu. Krajina či samotná základňa bola vykreslená skvelo, postavy žiaľ už tak nie.
Samozrejme, mnoho vecí sa dozvieme istotne v ďalších častiach tejto série, no od prvej knihy som očakával niečo lepšie, kvalitnejšie. Dostal som v podstate iba holú kostru, akýsi náčrt rozťahaný na takmer 300 stranách. Dozvedeli sme sa o akýchsi kultoch, o akýchsi bažinách, kupcoch, no v podstate o nich nevieme vlastne nič. Prial by som si, aby táto kniha mala dva krát toľko strán no s dôrazom na do vysvetľovanie jednotlivých udalostí a do vykresľovanie jednotlivých postáv, ktoré v podstate mohli či mali potenciál.
Kniha sa koniec koncov čítala svižne, zvládol som to za 2 dni a svet v ktorom sa príbeh odohrával, ma fascinoval. Sám som si dokázal dotvárať jednotlivé úlomky tohto sveta a v ďalších knihách vidím veľký potenciál. Budem sa tešiť, že do mojej knižnice pribudne ďalšia skvelá post-apo séria.
18,75 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
The walking dead : Cesta do Woodbury je druhou knihou post-apokalyptickej série od Roberta Kirkmana a Jaya Bonansingu. Kým prvá kniha obsahovala predovšetkým počiatočné fázy Zombie apokalypsy v ktorej hlavnú rolu na seba zobrali bratia Blakeovci, druhá kniha nám priblížila život Lilly Caulovej, pokúšajúcej sa prežiť v tomto nehostinnom a nebezpečnom prostredí za každú cenu.
Musím povedať - omnoho viac ma uchvátila kniha v ktorej hlavnú postavu prevzala Lilly. Síce mi sympatiami nepriľnula k srdcu, práve naopak (jej konanie bolo ako vtipy o blondýnkach), ku koncu sa mi doslova zhnusila, ale kniha akoby mala o niečo väčší šmrnc. Samozrejme, prvá kniha nám hrala na city v téme RODINA avšak prišla mi obsahovo suchšia, nudnejšia. V druhej polovici druhej knihy sa však spojili obe tieto postavy a možno zohralo rolu v tom práve to, že tieto udalosti boli už pomerne totožné s tými v seriáli či komiksoch. O to viac ma potešilo, keď som si prečítal meno BOB STOOKEY celkom zaujímavá postava v seriáli a komiksoch. Postupnými krokmi a postupnými útržkami a postavami som sa do knihu a samotného príbehu dostal čoraz viacej.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Kniha Metalurg ma, aby som úprimne povedal, veľmi prekvapila. Samozrejme v tom pozitívnom zmysle. Už som síce (aspoň vekom) veľmi dávno vyrástol z týchto Young-adult fantasy kníh a tak ma zamilované deti a ich vyznania lásky napĺňajú dávkou trápnosti, no autor v tejto knihe obmedzil tieto časti na minimum a opäť prekvapenie vôbec neboli trápne. Asi prvá YA kniha, pri ktorej som sa v týchto oblastiach necítil trápne. Práve naopak, fandil som hlavnému hrdinovi ako najzarytejší fanúšik, to mi verte.
Kniha sa čítala pomerne rýchlo, strany lietali ako najmocnejší epici a aj napriek predvídateľným udalostiam (aspoň teda ja som v polovici tušil kto je čo a čo je kto) som si príbeh vychutnával a s nadšením a entuziazmom očakával, kedy na nás autor tieto informácie vybafne. Na knihe sa mi páčilo takmer všetko od atmosféry post-apokalyptického sveta, respektíve mesta Newcago, jednotlivé postavy so svojimi tajomstvami, samotného príbehu ktorý ma pripútal k tejto knihe ako invalida na vozík (pardón, prirovnania mi nejdú ako Davidovy). Sem tam som sa stratil v blúdení podzemnými chodbami ale koniec koncov, bolo to úžasné dobrodružstvo a ja sa teším, keď sa ponorím do pokračovania.
16,89 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Zombie post-apokalyptický príbeh opäť pokračuje. Obyvateľov mestečka Alexandria špehuje neznámy muž, ktorý si však náročky vyžiada ich pozornosť. Dá im ponuku, ktorá sa v ich situácií neodmieta, no to by nebol Rick, keby v ňom neprevážil skepticizmus. Situáciu nakoniec prehodnotí, aj na popud ostatných obyvateľov mestečka a tak sa menšia skupinka rozhodne vyraziť s neznámym. Nakoniec dospejú k istej dohode, ktorá má byť prospešná pre obe skupiny, no v tej dobe si Rick ani len neuvedomuje, s akým neľútostným nepriateľom si práve začal.
Opäť čo sa týka akcie miernejší diel, no už sa dostávame do tých častí, kedy sa nám predstaví nenávidená, no zároveň milovaná postava. Som veľmi zvedavý, ako sa to bude líšiť od samotného seriálu a tak sa neviem dočkať, kedy sa dostanem k ďalšej časti tejto skvelej série.
14,00 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 6 dní
Posielame do 3 – 6 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 3 – 6 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Každý kto čítal akúkoľvek knihu od Backmana vie, že autor dokáže vytvoriť nezapomenuteľný príbeh a postavy. Ja som od neho čítal knihu Muž menom Ove a tá ma dojala a zosmutnela zároveň. Bola jednoducho famózna, výborná, skvelá a preto som si zadovážil trilógiu Medveďovce.
Do začiatku knihy som sa nedokázal poriadne začítať a aj napriek snahe ma vôbec neohúrila. Už som mal približne prvých 120 strán za sebou a ono sa v podstate nič nedialo a bolo by to prvý krát v živote, čo by som knihu odložil nedočítanú. Minimálne do prvého zápasu to bolo nezáživné. Následne čo bolo už viac ako 160 strán sa akoby kniha pre mňa zázrakom otočila a ja som sa od nej nevedel odtrhnúť. Konečne sa niečo dialo, konečne človek nečítal len akési útržky spomienok, pocitov, myšlienok ale už dej reálne naberal na akčnosti. Následne po prvom zápase sa vo mne niečo otvorilo a kniha ma osvietila. Vážne som sa nedokázal od nej odtrhnúť a konečne som chápal aj samotný začiatok.
Udalosti, ktoré sa po prvom zápase odohrali a autorov cit, pre takéto spracovávanie emočných príbehov, ma nenechali veru chladným. Človek si následne uvedomuje, koľko zlosti a nespravodlivosti vo svete existuje a verím tomu, že aj mnoho z tých, ktorí túto knihu čítalo, prípadne aj napísalo recenziu sa zachovávajú vo svojom živote rovnako a tu píšu povrchnosti. Len si spomeňte, kedy ste naposledy zo seba dostali krivdu, či v podobe nadávky alebo opovrhnutému kukuču na inú osobu a ani ste ju nepoznali? Keď ste kritizovali niekoho bez toho, aby ste si zistili čo je a nie je pravda? Pritom vôbec nevnímate, že tým, že si myslíte, že máte pravdu a všetko viete iba ubližujete niekomu inému? Len si predstavte, koľko z vás, čitateľov a recenzentov napísalo alebo povedalo pri súčasnej situácií na Slovensku za to môžu dôchodcovia, treba im zobrať právo voliť a že sú hlúpi? Pritom si vôbec neuvedomujete, že ste takto odsúdili všetkých starších ľudí bez toho, aby ste vedeli, kto koho volil a čo koho do ich voľby viedlo? Pričom si vôbec neuvedomujete, že keď toto napíšete verejne na sieť, môže to niekomu ublížiť? Lebo vy viete vždy pravdu, oni nevedia nič. A keď budete tvrdiť, že to nie je prípad ako v tejto knihe, tak sa prosím Vás zamyslite.
Tak isto ako v tejto knihe, kde nenávisť prerástla zdravý úsudok, je to aj v reálnom živote. Kde sa osoba nechá niesť davom a prispôsobí sa, až si začne skutočne nahovárať, že však to je pravda. Táto kniha má predovšetkým každému jednému z nás nastaviť zrkadlo a kto si to jednoducho neuvedomí, nemá dostatok sebareflexie a nemá právo ukazovať na toho či onoho. Ako na jednej strane, tak i na druhej strane.
Táto kniha ma v druhej polovici jednoducho ohúrila a bol som, ako len u málo ktorých kníh, nahnevaný, pobúrený a zároveň smutný, no rozhodnutý to dotiahnuť do konca s akousi nádejou na dobrý koniec. Samozrejme nie všetky konce sú dobré, ale môžu byť omnoho horšie. Pre mňa sa z knihy, ktorú som chcel po 120 stranách prestať čítať stala kniha, ktorú som nechcel prestať čítať. Skvelé spracovanie predovšetkým psychológie postáv, vyjadrovali asi všetky možné aspekty ľudského života. Teším sa na druhú a tretiu časť, len si pár chvíľ od pokračovania musím oddýchnúť.
7,90 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Matrjošku od Filipa Farkaša som si kúpil z dôvodu, že ma táto téma zaujíma a samozrejme bola pomerne lacná a potreboval som zaokrúhliť cenu. Autora nepoznám, je to pravdepodobne jeho prvotina, no v tejto knihe sa ukázalo, že vie, ako písať.
V podstate post-apokalyptický príbeh podobný Neffovej Tme alebo Elsbergovému Blackoutu, len s omnoho nižším počtom ľudí, omnoho nižším počtom dialógov a omnoho nižším počtom strán. Mňa osobne kniha síce neuchvátila a nechytila za srdce, no realistické poňatie apokalypsy, samoty, beznádeje bolo cítiť na každej strane. Už keď sa hlavnej postave niečo podarí, tak život ho vráti späť do krutej reality. Miestami sa dej vliekol, jednotlivé opisy alebo činnosti bolo monotónne, no ako náhle sa niečo dialo, tak sa strany čítali samé. Koniec ostal otvorenou časťou, no plnou nádeje pre tých, ktorí prežili a ktorí chcú žiť opäť normálnym životom.
Ak by autor knihu rozšíril, pridal viac postáv, dialógov a v podstate dokončil to, čo začal, kniha by si zaslúžila možno aj plný počet bodov. Ja ju však hodnotím priemerne, nakoľko aj napriek samotnej krutej scéne, mi tieto postavy a príbeh neprirástli príliš k srdcu.
5,45 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 6 dní
Posielame do 4 – 6 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 4 – 6 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Po Doktorovi Spánkovi som si zobral ďalšiu Kingovku a to konkrétne druhú časť Billa Hodgesa s názvom Stratení nájdení. Kým v prvej knihe bol Bill Hodges akýmsi základom, druhá kniha ho odsunula mierne na bok, rovnako ako jeho starých známych Holly a Jeromeho.
Musím sa na začiatok tejto recenzie v podstate priznať, že všetky knihy od Stephena Kinga, ktoré sa akokoľvek aspoň okrajovo dotýkajú spisovateľského ducha (Misery, Žiarenie, To), kde aspoň jedna postava nie vždy hlavná je spisovateľ alebo potenciálny spisovateľ či milovník kníh, vo mne vyvoláva tie najpríjemnejšie pocity. Vždy ma takáto postava nabudí na takú tú literárnu vlnu, kedy mám chuť dostať na papier všetky moje myšlienky a nápady. Práve King a jeho knihy ma ako jediné donútia niečo vytvoriť. Vyvolajú vo mne literárneho ducha a ja tvorím, aj keď len pre seba a určite amatérsky, ale jednoducho tvorím a cítim sa, že možno niekedy v budúcnosti aj niečo, čo ohúri nie len mňa, ale možno aj ďalšieho človeka, vytvorím a zverejním.
Späť však ku knihe bola opäť vynikajúca. Jednotlivé postavy boli bravúrne a dopodrobna predstavené a rozpísané. Hlavný záporák bol veru riadny kvietok, no určite každý milovník literatúry, ktorý má obľúbeného spisovateľa či básnika sa do neho miestami vedel v žiť a chápal ho. Možno nie v tých drastických činnostiach ktoré páchal, ale minimálne k láske k literárnej postave Jimmyho Golda. Tak isto si človek zvykol a obľúbil aj rodinu Peta Saubersa. Jednoducho opäť skvelo napísaná kniha, pri ktorej ma tak trochu mrzí taký jednoduchší a urýchlený záverečný boj medzi dobrom a zlom, aj keď v tomto prípade asi fanatizmus Morrisa Bellamyho ku Jimmymu bol enormný a čitateľ dokáže pochopiť, že ak bol počas celej knihy ochotný pre 4-5 časť ochotný spraviť všetko, tak aj ten koniec dával v podstate reálny zmysel.
Stratení nájdení je skvelou knihou a skvelým pokračovaním. Aj vďaka tejto knihe som začal pozerať seriál na Netflixe len škoda, že túto knihu žiaľ zo seriálu vynechali. Myslím si, že miestami by mala omnoho väčší potenciál, ako prvá kniha.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Stephena Kinga mám rád. Nie ! Vlastne nie ! Ja ho zbožňujem. Nie pre tú nálepku, ktorú mu niekto kedysi vymyslel kráľ hororu. Ak by sa ma niekto spýtal pri jeho knihách, či sa bojím, poviem NIE. Ide predovšetkým o jedinečný štýl písania, jedinečný štýl opisu postáv, jedinečný štýl vykresľovania prostredia a jedinečný zmysel pre všetky tie detaily, ktoré kniha má a potrebuje. Prečítal som od neho niekoľko desiatok poviedok v niekoľkých zbierkach a čo sa týka kníh Doktor Spánok sa radí k číslu jedenásť.
Doktor spánok je voľne nadväzujúci na román Žiarenie, ktoré som prečítal o Vianočných sviatkoch 2023. V podstate o dva roky neskôr som dočítal aj druhý román s už dospelým Dannym Torranceom. V prvom rade bolo vidieť priepastný rozdiel v dobe, kedy boli jednotlivé knihy písané. Kým kniha Žiarenie pôsobila temne, tak pri knihe Doktor spánok to skôr pôsobilo nostalgicky, no s akýmsi povzbudivým tónom do života. Mne osobne sa Žiarenie respektíve jeho staršie knihy páčia v tom, že v nich neprevláda tá technologická prevaha, ale skôr ten melancholický, pochmúrny tón tej doby. Aj keď, musím uznať, že Doktor spánok, napísaný v podstate o viac ako 35 rokov neskôr, má taktiež ten nádych minulosti a čerpá z doby, kedy bolo napísané Žiarenie. No písaný bol v roku 2012-2013 a doba je iná, technologicky vyspelejšia, preľudnenejšia, no rozumom zaostalejšia. Napriek tomu ma Doktor spánok chytil za moje literárne srdce a nedokázal som si predstaviť lepšiu knihu, ktorú by som si počas sviatkov dokázal čítať.
Ako to už v niektorých románoch od Kinga býva, hlavná postava má istý neduh alkohol. Viem, že Kingove knihy majú väčšinou dlhý úvod a máme sa vcítiť do príbehu a postáv, no pri tejto som približne 180 strán čítal iba alkoholické eskapády a alkoholom opojené myšlienky hlavnej postavy. Samozrejme, okrem niekoľkých odbočiek pri ďalších postavách Abra, Rose, no veru v prvej 200tovke strán som nebol fanúšikom Dannyho Torranca. Potom sa to však našťastie rozbehlo a aj napriek tomu, že ide o rozsiahlu knihu a King sa dokáže rozpísať tak, ako nikto, nebolo strany kedy som sa nudil. Práve naopak, spomienky na knihu Žiarenie, hotel Overlook, Jacka Torranca, Hallorana vo mne vyvolal pocit nostalgie a pri čítaní tejto knihy som si uvedomil, aká skvelá, ba úžasná bola, je a bude kniha Žiarenie.
Okrem začiatku ma tak trochu mrzí aj koniec. Filmovú adaptáciu som vzhliadol už veľmi dávno a nepamätal som si z nej nič a preto som tŕpol, aký koniec bude mať kniha. Žiaľ, koniec ma sklamal. Na jednu stranu nemám rád roztiahnuté súboje na XX strán, kde sa nič nedeje a pár chvatov, trikov, kúziel dokážu opísať na 50 strán, ale tu mi roztiahnutejší, respektíve napínavejší koniec chýbal. Povedal by som, že celý dej bol v podstate skvelo premyslený (nehľadajte zvraty, tie tu nie sú), no ten koniec mi prišiel príliš jednoduchý, ako také zakončenie pre deti, ktoré nad koncom nemusia vôbec premýšľať. Jednoducho prišli dobrí a ihneď zneškodnili zlých. Akoby si Pišta povedal som unavený, skončime to.
Nič to však nemení na tom, že kniha je skutočne dobrá. Čím viac čítam Kingove knihy, tým viac ma bavia. Dokáže vytvoriť skvelú atmosféru nie len príbehu, ale i samotných lokalít, v ktorých sa príbeh odohráva, nehovoriac o skvelo napísaných postavách, ktoré si jednoducho zamilujete, alebo znenávidíte. Každá jedna postava - či už hlavná, vedľajšia alebo iba taká, ktorá sa v knihe mihne v jednej vete čitateľa zaujme a jednoducho o nej vie a vníma ju.
Preto knihu Doktor spánok hodnotím plným počtom, aj napriek uťahanému úvodu a rýchlemu klišé koncu si všetko ostatné zaslúži maximum.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Jo Nesbo a jeho séria Harry Hole je pre mňa srdcová záležitosť a postupom času sa z nej stal akýsi Vianočný zvyk. Knihy s inšpektorom Harrym Holeom čítam predovšetkým už šiesty rok iba počas Vianočných sviatkov a pri písaní tejto recenzie je dátum 29.12, isto už doplo každému, že tento zvyk som realizoval znovu.
Kniha Smäd sa radí na číslo 11. Už jedenásta kniha, jedenásty úžasný prípad s charizmatickým inšpektorom Harrym Holeom s ktorým sa ponoríme hlbšie do kriminálnych zločinov v Osle. Kniha, ktorá je opäť svojimi stranami radená k tým hrubším, no o to viac pútavejšia a opäť plná prekvapujúcich zvratov. Po predchádzajúcej knihe, kde gro tímu a príbehu už nebol tak úplne postavený na Harrym, som dúfal, že tento krát to bude inak. Že sa nám opäť ukáže na väčšiny stránok ten, kvôli ktorému tieto knihy čítame. Jo Nesbo asi vyslyšal moje modlitby, pretože stránok s Harrym je požehnane. Samotný príbeh čo si budeme hovoriť, je bravúrny, rovnako, ako postavy, atmosféra Osla ale aj jednotlivé zvraty, ktoré dotvárajú zmysel tohto žánru. Hodnotím samozrejme plným počtom hviezd.
Po prečítaní tejto knihy ma objíma pocit nostalgie a premýšľam nad tým, že ma čakajú už iba 2 knihy.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Tretí diel série a ja opäť nemám slov. Úžasný príbeh, úžasné postavy, úžasná atmosféra a úžasný záver. Inak povedané pútavý dej plný zvratov so skvele pasujúcimi postavami v dobe, ktorá nám je tak cudzia, no zároveň tak blízka a so záverom, ktorý by bol hodný filmového spracovania. Pre mňa osobne zatiaľ asi najlepšia kniha z prvej trojice aj keď som asi hodnotil vždy len najvyšším počtom hviezdičiek.
Nemám slov, knihu, respektíve celú sériu treba (lebo sa oplatí) prečítať.
16,89 €
Na sklade 3 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Tretia kniha série Legie so zaujímavým názvom Šprti a frajeři nás zaviedla do ďalšej časti vesmíru na vrakovisko, plné lodí dvoch rás Šprtov a Frajerov. Samozrejme skutočné názvy týchto dvoch rás zistíte v knihe, no toto pomenovanie sa mi veľmi páči. Príbeh letel a letel a letel, slová mi utekali pred očami a opäť to bolo jedno rýchle, akčné, vtipné, krvilačné dobrodružstvo našich verných spoločníkov. Tí, sa od minulej knihy rozrástli o ďalšie postavy a hneď v tejto knihe som si ich obľúbil.
Ná záver tejto krátkej recenzie len toľkoto - Mrdači, Bouchači knihu čítať začati !
16,87 €
Na sklade 3 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Keďže som sa vďaka Nesbovým knihám zamiloval do severského krimi, hľadal som ďalších autorov, ktorí by ma mohli v tomto žánri nesklamať ale potešiť. John Lier Horst patril k top 3 autorov, ktorých som si vyhliadol a zadovážil si teda jeho prvú knihu s názvom Kľúčový svedok so zaujímavým a sympatickým inšpektorom Williamom Wistingom.
Príbeh sám som netušil, čo od neho môžem ako od prvotiny očakávať, ale uznávam, že až na pár vecí, som sa do neho ponoril a doslova hltal. Inšpektor, rovnako ako aj ďalšie postavy boli charizmatické a zaujímavé. Dej sa príliš nerozťahoval po mnohých lokalitách, väčšina sa odohrávala na mieste činu a na policajnej stanici. Atmosféra bola taktiež skvelo spracovaná.
Avšak ak porovnám Nesbove knihy s touto, tak niektoré zvraty boli príliš jednoduché a neskočil som na ne. Pre mňa však celkom dobrý odrazový mostík k ďalšej knihe z tejto série.
14,20 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Karel Kryl osoba, osobnosť a jednoducho vzor vzdoru v dobe, kedy sme neboli demokratickým štátom a nemali samostatnú Slovenskú republiku. Ihneď po tom, na neho všetci zabudli až do jeho smrti. V súčasnej dobe je to také, že si ho sociálne strany nevážia a liberálne strany prisvojujú a maľujú k obrazu svojmu. Môj názor je, žeby ostal zhrozený z každého jedného politika a z každého jedného smerovania, ktoré jednotlivé politické strany hlásia. Predovšetkým by bol však zhrozený, ako sa spoločnosť obyčajní ľudia na Slovensku rozdelili a ako sa nenávidia medzi sebou. Len skrz politické názory.
Pre mňa osobne to bol, je a bude Človek s veľkým Č, ktorý išiel sám za seba a nikomu si nenechal, ako sa hovorí srať do svojho názoru a smerovania. Vystupoval vždy distingvovane, slušne, uhladene, jeho piesne mali zvláštne čaro, ktoré dnešní kvázi odporcovia (či už jednej, druhej, tretej strany) nemajú z ďaleka a ani sa k nemu nepriblížia. Skôr vidím vulgárnych hulvátov bez štipky chochmesu a rešpektu.
Čo sa však týka knihy nebola ani tak o samotnom Karlovi, ako o jeho bratovi Janovi, ktorý v knihe nie len spomínal na to, aký Karel bol, ako spolu vyrastali nevyrastali, ale aj o tom, aké pocity mal samotný Jan k svojmu bratovi a vlastne k tomu, akým životom žil. Tak isto opisoval, ako udalosti a niektoré Karlove činy ovplyvňovali život rodiny Krylových..
Je to zaujímavá kniha, útla, ale zaujímavá a v podstate pre mňa slúži ako doplnok informácií nie len o Karlovom živote, ale aj o živote jeho brata, sestry a rodičov.
13,07 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 20 dní.
Knihy, ktoré Mark Epocha napísal boli vždy zaujímavé, humorné a zároveň plné brutality. Inak tomu samozrejme nebolo ani v knihe Bestie. Príbeh sa zaoberá beštiou, ako inak v ľudskom tele, ktorý je založený na reálnom základe.
V prvom rade ma mrzí, že sa musia Slovenskí autori prekladať do češtiny veľmi mi to kazí ten pôžitok z čítania, aj napriek tomu že pochádzam z Ostravy. V druhom rade ma mrzí, že Mark už knihy nepíše, pretože som si obľúbil jeho štýl písania.
To čo ma však teší je, že som mal možnosť si takmer všetky jeho vydané knihy prečítať a Beštia patrí k tým, ktoré môžem odporučiť. Predovšetkým za autenticitu, ktorá z postáv priam sršala a ktorá nás vždy hodila do reality a nie do nafúknutého sveta imaginárnych postáv ktoré konajú vždy len dobré veci. Čo sa týka príbehu Mark vždy písal jednoduché, ako sa hovorí vyvražďovačky bez toho, aby čitateľ premýšľal nad pointou a strácal sa v knihe. Niekomu to môže vadiť, niekomu (ako mne) to vadiť nemusí a pokladá tieto knihy za surovú oddychovku. Čítal som ju počas dušičiek a svoj účel splnila.
13,00 €
U dodávateľa 1 ks
Posielame do 1 – 3 dní
Posielame do 1 – 3 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 1 – 3 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Ďáblove dveře druhá kniha z domu Perronových alias hotelu Blackwater, ktorá sa dejovo odohráva pred prvou knihou. Ako to už vo všetkých hororových knihách býva začiatok nežne a rodinne naladený prechádza do ponurého, temnotou prežratého deja až vrcholí úplným masakrom. Ja mám rád aj takéto začiatky, no tu sa takmer polovicu knihy možno aj viac nedialo takmer vôbec nič. Samozrejme nejaké tie bububu náznaky sa odohrali, no nič, čo by mi dokázalo akože zdvihnúť zo stoličky. Keď sa však blížila časť samotného vyvrcholenia a snáď veľa slovíčkom víkend neprezradím, začalo ísť do tuhého a zároveň aj do toho strašidelného. Odohrávalo sa tam však toľko vecí, že som to ale v podstate ani príliš nevnímal len som čakal, kto z hlavných postáv prežije, či neprežije.
Kniha je vlastne predchodca Sídla hrúzy a táto kniha nám dodala pár informácií k jej príbehu. Musím však povedať, že aj keď sa čítala svižne, rýchlo a stránky iba tak leteli samotný dej bol plochý a nudný. Dokonca ma nahneval koniec keď takýto masaker polícia akoby ani neriešila.
Pre mňa slabší priemer no určite si v rámci povinného hororového čítania dám aj ďalší diel.
18,75 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 1 – 3 dní
Posielame do 1 – 3 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 1 – 3 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Už dlhé roky môjho života sú prepojené s fascináciou k post-apokalyptickému svetu. Čítam, sledujem, počúvam takmer všetko a moja knižnica je zameraná výrazne na tento žáner, ktorý je, žiaľ, na Slovensku takmer úplne ignorovaný. Česká literárna scéna môže ďakovať autorom akými sú Kotleta, Kotouč, Dušek, Sněgoňová, Žamboch a mnoho ďalších, ktorí píšu, či sa aspoň témami približujú k tomuto žánru. U nás je to Kalva s trilógiou Dedičstvo alebo kniha Sám apokalyptický denník od Tomáša Hegliho. Jednoducho máme sa čo učiť a doháňať.
Na knihu od Annie Jacobsen som narazil čírou náhodou v kníhkupectve Martinus, pričom môj pohľad uprený na názov Jadrová vojna vystavil môjmu telu signál Pozor, kniha. Pozor, kniha. Začítal som sa do anotácie, vzhliadol som pár stránok a ihneď som vedel, že si ju musím prečítať.
Musím uznať, že kniha bola naozaj zaujímavo spracovaná, žiadne nudné pasáže, pri jednotlivých lokalitách som si ihneď otvoril google maps a pátral som. Ako zarytý fanúšik post-apo som o väčšine z nich už informácie mal v malíčku. Scenár katastrofy je síce nereálny, ale nie nemožný, aspoň v súčasnom napätom svete. Samozrejme autorka spolupracovala v knihe iba s Americkými odborníkmi respektíve s ľuďmi ktorí sú v NATO a aj napriek dôkladnej (nie je to prvá kniha na túto tému od autorky) analýze a pátraní a študovaní si dovolím tvrdiť, že kniha nie je úplne nestranná. Veľká škoda, že autorka nemala aj podporu z toho východného bloku a knihu nerozšírila o ďalšie stránky a ďalšie faktografické informácie. Taktiež ma mrzí, ale samozrejme to chápem, že autorka celú knihu venovala iba tým vojenským inštitúciám, ako by sa tieto inštitúcie zachovali, no o samotných civilistoch bola zmienka len na pár stranách. Nezmienila prepperov ktorí sa pripravujú práve na takýto scenár, nezmienila scenár, ktorý by sa odohrával v dobe tesne po takejto katastrofe bolo to iba krátke zhrnutie plochých informácií typu bude sucho, bude zima.
Autorka ale skvelo pracovala s informáciami v štýle, že aj keď sa USA zdá ako mierumilovná demokratická krajina, použitie jadrových zbraní niektorým vyšším generálom (predovšetkým preživším studenej vojny) nerobí žiadny problém. Keď si čitateľ vezme, že Prezident USA, jednej z najmocnejších krajín a hlavne veliteľom vojska, nemá poriadne informácie o tom, ako použiť jadrové zbrane a má na to pod neustálym tlakom a zhonom iba niekoľko minút, tak to skutočne znamená pre svet neskutočne veľké riziko.
Celkovo sa kniha čítala vynikajúco, informácie boli podané zaujímavo a pútavo a musím ju len a len odporučiť.
19,00 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Mestečko Wayward Pines som pred pár rokmi videl ako TV seriál a predovšetkým prvá séria na mňa zapôsobila doslova WAU efektom. Tento efekt spôsobil, že som akútne zháňal knižnú verziu, respektíve trilógiu ktorá však nebola k dispozícií, no podarilo sa mi ju zohnať cez knihovrátok.
Prvú časť trilógie som zhltol za približne 3 dni a aj napriek tomu, žeby som chcel napísať iba to pozitívne, musím začať skôr tou negatívnou stránkou.
Veľmi ale veľmi mi prekážalo na knihe to umelé naťahovanie deju pri utekaní hlavnej postavy. Kde snáď polovica knihy je písaná iba o tom, ako kráča či uteká doľava, doprava, hore, dole, čupne si, sadne si, ľahne si. Pre mňa osobne to bolo nezáživné a samotnému deju či nejakému hororovému efektu to vôbec nepridalo na cene. Skôr naopak. Nedaj bože ešte to, že hlavná postava mala viac životov, ako samotná mačka. Keď po X-tom vykrvácaní či X-tom hlbokom reze z ktorého takmer črevá vyliezali z útrob jeho tela dokázal dokonalé akrobatické kúsky za ktoré by sa nehanbil ani Houdini mixnutý s horským vodcom na Mount Evereste a Kapitánom Amerika. Áno, chápem, je to vycvičený vojak, vycvičený v špeciálnych jednotkách, ale prosím vážne? Utrpieť toľké zranenia v priebehu asi 5-tich dní, to by veru nedal ani Herkules. Kniha bola umelo naťahovaná a oproti prvým častiam seriálu v prvej sérií bola vážne priemerná. Taktiež samotné postavy nemal som pocit, žeby som k nejakej dokázal priľnúť tak, žeby mi na nej záležalo.
Teraz opačne to pozitívne. Či už seriál, ale aj kniha mestečko Wayward Pines je skvelo a bravúrne spracované či už príbehom, postavami alebo atmosférou. Začiatok príbehu, pri ktorom si čitateľ nevie, čo si má myslieť. Či hlavný hrdina má fakt halucinácie, alebo sa jeho strach a domnienky zakladajú na reálnej pravde. Hlavne seriál bol v tomto neskutočne prepracovaný. Stred príbehu bol akýsi plochý tým utekaním, no záver knihy, pri ktorom nám autor v podaní Pilchera vlastne zhrnul všetko dôležité, poteší.
Moje hodnotenie tejto prvej časti je priemerné, viac hluchých, plytkých miest akoby bolo nutnosťou, no moje hodnotenie je výrazne ovplyvnené vzhliadnutím seriálu ktorý som si (aspoň prvú sériu) vyhupsol na piedestál mysteriózneho žánru.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Kniha, respektíve komiks Duchové mŕtvych som snáď ešte pred viac ako 10 rokmi vyhral na internete. Komiks som vtedy aj rozčítal, no akosi som sa nevedel do neho dostať. Svoj návrat na výslnie, respektíve do mojich rúk sa dostal po tých 10 tich rokoch a prelúskal ho za dva dni.
Spracovanie diel majstrom Richardom Corbenom od E.A. Poe, ktoré svojim, dovolil by som si povedať groteskným gotickým vizuálom, vytvoril celkom zaujímavý pohľad na poviedky či básne od tohto svetoznámeho básnika a prozaika. V komikse môžeme vzhliadnuť významné diela akými sú napríklad Havran, Pád domu Usherovcov, Maska červenej smrti, Berenice a mnoho ďalších.
Pre mňa ako pre neznalca E.A. Poe a taktiež neznalca takéhoto žánru (kombinácia básní, poviedok a komiksu) sa mi táto kniha celkom páčila. Samozrejme som nad väčšou časťou diel musel pri záveroch uvažovať, keďže jeho poviedky som nikdy nečítal, no musím uznať, že väčšina z nich sa mi veľmi páčila.
Ako sa hovorí darovanému koňovi na zuby nepozeraj a ja sa pri tomto diele budem tohto aj väčšinou hodnotenia držať a preto jej dávam 4 hviezdičky.
28,15 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 24 dní.
Ku knihe Temné léto od Dana Simmonsa som sa dostal náhodou pri online akciách na jednej stránke. Zaujala ma anotácia a recenzie, ktoré Temné léto prirovnávajú ku knihe To od Stephena Kinga. Akonáhle som túto informáciu uzrel, musel som ju jednoducho vlastniť a prečítať. To od Kinga milujem a pre mňa je jednou z najlepších kníh od autora. Aj z toho dôvodu som ku knihe Temné léto pristupoval s obrovským rešpektom tak silno som túžil čítať skvelú hororovu knihu podobnú To a obával som sa sklamania. Mýlil som sa, pretože kniha bola vynikajúca, miestami lepšia a miestami horšia ako Kingova, no osobne po jej prečítaní musím s úprimnou čitateľskou dušou povedať, že bola rovnako dobrá, ako To od Kinga.
Začiatok príbehu bol mierne spomalený, miestami príliš kvetnato opisoval rôzne predmety či miestnosti a už som sa bál, že ak toto bude v celej knihe, tak ma šlak trafí. Našťastie sa dej rozhýbal hlavnými postavami boli deti Dale Stewart a jeho mladší brat Lawrence, Mike O´Rourke, Duane McBride, Jim Harlen a Kevin Grumbacher. Miestami sa do príbehu zamotali aj ďalšie detské postavy, niektoré výraznejšie Cordie či C.J. niektoré menej výrazne. Každá detská postava však bola svojim spôsobom výrazná svojou osobnosťou. Samozrejme v knihe bol aj svet dospelý, či už rodičia samotných postáv, no i tie záporné, ktoré hrôzu a des naháňali aj mne samotnému. Príbeh samotný sa odohráva v mestečku Elm Haven, počas letných prázdnin a jej ústredným bodom je čo čert nechcel - škola Old Central, do ktorej chodili všetci detskí aktéri príbehu. Po zmiznutí žiaka (brata Cordie) začnú naši detskí hrdinovia so svojou cyklohliadkou pátrať po nezvestnom a zamerajú sa predovšetkým na samotnú školu a ich zamestnancov od riaditeľa či údržbára až po učiteľky. Podarí sa našim malým hlavným hrdinom vypátrať, čo sa stalo so samotným bratom Cordie? Nie je to iba výplod detských myslí a fantázií, priraďovať zlé až nadprirodzené veci dospelým, ktorých príliš nemusia len z dôvodu, aby mali na koho zvaliť vinu? Keď sa však Dale a jeho kumpáni ponárajú do hlbšej histórie samotnej školy a mesta, začnú sa diať mysteriózne udalosti ktorým však dospelí ľudia, dokonca ani ich rodičia, nedokážu uveriť. Ako to už teda býva nie len v knihách, ale aj v normálnom svete nás čitateľov ako deti berú svoj osud do vlastných rúk.
Ako som spomenul na začiatku mal som veľký rešpekt a obavy pred touto knihou. Nie tým, že bude lepšie, skôr opačne, keďže knihu To som si dal na najvyšší piedestál. Priznávam sa, niektoré opisy ma veru dokázali nahnevať nemám rád ak niekto cestu od jedného domu k druhému dokáže rozpísať na 2 strany ale v tejto knihe to nebolo úplne hrozné a dokážem jej to odpustiť aj autorovi. Samotné mestečko Elm Haven bolo vynikajúco spracované, dokonca som si vygooglil aj akýsi amatérsky náčrt samotného mesta ktorý mi celkom pomohol si predstaviť jednotlivé presuny postáv, či lokality v ktorých sa príbeh odohrával. Atmosféra bola vynikajúca ale to najlepšie na tejto knihe bolo spracovanie samotných postáv. Rovnako ako u Kinga, ak aj v tejto knihe si všetky postavy zamiluje a jednoducho si ich nepomýli, keďže každý jeden ako to ja veľmi rád píšem má svoju osobnosť, svoje čaro, svoj príbeh a svoj život. Či už to boli Stewartovci, ktorí sa báli tmy a mali oboch rodičov. Alebo to bol Duane McBride, ktorého mám z tejto knihy najradšej nádejný a múdry chlapec, ktorý miloval čítanie a pracoval niekoľko detských rôčkov na tom, aby napísal svoju prvú poviedku. Alebo to bol Mike O´Rourke, ktorý okrem pomoci v dome, chodil ako miništrant do kostola, ale aj drsný Jim či rozvážny Kevin všetky tieto detské postavy sa stali počas čítania mojou súčasťou a po prečítaní knihy som s nimi bol kamarát už aj ja.
O tejto knihe by sa dali písať litánie a diskusia by bola snáď aj na týždeň. Preto ma teší, že s jednotlivými postavami sa človek vie stretnúť aj v iných knihách od Simmonsa aj keď nie ako hlavnými postavami, ale len ako doplnkami (až na Zimní prízrak). Mrzí ma, že tieto knihy ale nie sú preložené do našich jazykov.
Na záver by som chcel ešte prispieť k tomu, ako sa autor vyjadril na konci knihy k jednotlivými momentom, ale predovšetkým k detstvu, aké deti v roku 1960 v Elm Haven mali (Elm Haven je čerpané z mestečka Birmfield kto chce, googli) a musím povedať, že autor v tomto doslove má pravdu. Deti kedysi mali neobmedzené možnosti, zážitky ktoré v tej dobe, ale i neskôr ešte keď internet a mobily boli v začiatkoch tieto deti zažívali. Keď ich priestor na hranie nebol iba obmedzený na vysedávanie v izbe pred PC, internetom, mobilmi, vysedávanie v nákupných centrách či schodoch na námestiach ale bol vzdialený aj niekoľko kilometrov na miestach, kde boli iba polia, lúky, lesy, jazerá a kde jednoducho tá detská myseľ vedela skutočne zrelaxovať a fantázia pracovala na 100%. Keď sa rodičia o deti báli, no dieťa ráno odišlo, naobed sa prišlo najesť a potom ho zase nebolo vidieť do večera. Teraz sa rodičia o deti boja, nechcú ich nikde púšťať a potom si to deti kompenzujú neposlušnosťou, lenivosťou, únikom z reality do umelého sveta rôznych sociálnych sietí či nebodaj útekov z domu len na truc. Tým som chcel iba povedať, že ak niekto prečíta túto knihu a je rodič, mal by sa pozastaviť nad tým, čo je pre svoje dieťa skutočne to ZLÉ a pred čím by sa mali rodičia obávať.
Knihu teda odporúčam všetkými desiatimi a ja osobne ju radím u mňa do TOP 10 kníh ktoré som v živote prečítal.
PS - ak som sa pomýlil v mene či názve, ospravedlňujem sa :)
23,45 €
U dodávateľa
Posielame do 16 – 20 dní
Posielame do 16 – 20 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 16 – 20 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Tak a máme tu 15ty diel komiksu, ktorý bol opäť ponurý a depresívny. Skupina sa po predchádzajúcom masakre opäť musela zotavovať a jediné svetielko nádeje vidí samotný Rick, ktorý takmer prišiel o to najdôležitejšie čo v súčasnom svete má. Taktiež má veľké plány, ktoré predstaví skupine a tá ho veľmi ochotne počúva. Skupina, respektíve samotná komunita silno potrebuje vodcu. Niektorí z komunity však majú pochybnosti o tom, či to Rick myslí vážne so všetkými, alebo len s jeho skupinou a tak napätie začína vrcholiť do toho najhoršieho možného scenára. Podarí sa komunite odolať tomuto napätiu a tlaku, ktorému musia čeliť od príchodu Rickovej skupiny? Veď dovtedy ich komunita prosperovala a prežívala, aspoň tak to vidí väčšina obyvateľov pôvodnej komunity. Tlak a napätie však pôsobí aj v samotnej Rickovej skupine. K tomu treba pripočítať že sa zásoby jedla znižujú každou hodinou, Zombie aj napriek zimnému obdobiu nepoľavujú a aj keď si to v tejto časti neodskáče žiadny člen skupiny, stále musia byť čulí a ostražití.
Táto časť bola po predchádzajúcom masakre úplným opakom bola pokojnejšia. Aj napriek tomu, že osobne seriál Walking dead kritizujem z ich posunu zombie seriálu na seriál o ľudských konfliktoch tak tento komiks stále drží latku toho zombie žánru. 15 ta časť je síce opäť zameraná na ľudské pocity, emócie, tak nebola príliš fádna, nudná, práve naopak, celkom som sa po predchádzajúcom diely aj potešil, že si od toho oddýchnem.
14,05 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 6 dní
Posielame do 3 – 6 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 3 – 6 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Leoš Kyša alias František Kotleta nie je pre mňa neznámym autorom a pojmom, prečítal som od neho skvelú sériu Spad a rozčítanú mám taktiež sériu Legie. No nie len meno zavážilo nad kúpou samotnej knihy Sudetenland, ale taktiež samotný žáner do ktorého je zaradená alternatívna história. Keďže socializmus a tesné obdobie po-socializme ma vždy aspoň okrajovo zaujímalo, tak ma táto kniha o to viac zaujala.
Na začiatku knihy som sa nevedel sústrediť, bol som mierne vykoľajený , možno s rešpektom dezorientovaný, no pri prvej akčnejšej strane (protest) som sa do deja poriadne začítal a strany sa mi mihali pred očami jedna radosť. Aj napriek tomu som sa príliš nedokázal sústrediť, dej akoby stál na mieste, čítal som a čítal a sám som nevedel o čom to vlastne čítam. Očakával som tak trochu obšírnejšiu oblasť samotného príbehu aspoň podľa anotácie. Čakal som vyvražďovačky, bitky - keďže napätie v Sudetách či Čechách boli abnormálne, no až na pár incidentov som akosi nepostrehol, žeby to bolo niečo extrémnejšie. To už mi viac extrémnejšie pripadal pochod ĽSNS či samotnej pospolitosti. Osobne som príbeh či samotný dej teda odsunul na menej dôležitý aspekt v tejto knihe a vychutnával som si skôr niečo iné atmosféru. Poprevratová atmosféra bola naozaj oku lahodiaca. Ako táto zmena dopadala na každého jedného človeka významného či nevýznamného. Ako nikto nevedel či netušil, ako sa bude ich život uberať ďalej. Mňa osobne fascinovala doba 90tych rokov, keď ešte všetko bolo akési nenútené, nenačančané, ale typické Slovenské, či už to boli staré krčmy, námestia kde sa ľudia chodili aj poprechádzať a vychutnávať si oddych nie len sa prejsť okolo námestia s účelom sa strčiť do mohutného nákupného centra a tam tráviť hodiny. Jednoducho táto doba mala znamenitý pôvab (samozrejme nie pre každého) a presne to sa mi na tejto knihe páčilo. Že z nej skutočne sršali tie roky 90te aj keď len začiatok.
Príbeh však bol plytký, nad ním samotným som príliš ani nerozmýšľal, očakával som slona, dostal som myš. Bolo to pre mňa sklamanie, postavy som si ktovie ako neobľúbil a aj napriek tomu smutnému záveru som sa nedokázal preniesť cez sklamanie z príbehu.
18,75 €
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do troch dní.
Hrdinové Pacifiku je knihou, ktorá na Slovensku nie je príliš známa, čo je veľká škoda. Autor príbeh zasadil do druhej svetovej vojny a aj napriek tomu, že ide o fiktívny román, odohráva sa v reálnych časoch na reálnych miestach s reálnymi postavami, ktorým zmenil názvy/mená a miestami sa s dejom mierne pohral. Aj napriek tomu, že v anotácií sa píše o 3 kamarátoch, tak samotnými čitateľnými postavami sú iba 2 osoby Marsh a Mick.
Samotný príbeh bol neúprosný a krutý, vychádzal z reálnych faktov a udalostí z druhej svetovej. Okrem poriadnej dávky akcie, napätia ale i lásky a sklamania dostávame ucelený príbeh o tom, aký drsný svet zažili nie len vojaci, ale i civilný personál počas vojny. Postavy sú skvelo spracované, ako Marsh, Mick, tak aj ďalšie či už tie ktoré dopĺňajú samotnú dvojicu, či tie, ktoré sú úplne v úzadí, no človek si ich vie aj po pár stranách zapamätať a zaradiť aj napriek tomu, že je iba málo strán, kedy si dej vydýchne a nechá postavy mimo ohrozenia života.
P.T. Deutermann napísal knihu, ktorá mňa osobne veľmi zaujala a po jej prečítaní som mal pocit, že som o niečo prišiel. Chcel som, aby kniha neskončila, aby príbehy pokračovali, aby bola ďalšia a ďalšia kniha ktorá by bola podobného razenia, ktorá by mi umožnila prežiť si s ňou toľko škál emócií, ako pri Hrdinové Pacifiku. U mňa sa zapísala do literárneho srdiečka ako kniha, ktorá bola príjemným prekvapením od neznámeho autora a za mňa ju môžem len a len odporučiť.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Máme tu druhú časť trilógie, ktorej názov Desivý mor Atlantídy je samo o sebe celkom vystihujúci k príbehu. Opäť sa stretávame so starými známymi postavami, pribúdajú aj nové, pričom príbeh je akčný, svižný a ohromujúci. Pri prvej knihe musím priznať som sa dosť výrazne nudil a táto nálada aj keď po približne roku ma stále držala a preto som mal veľké obavy z pokračovania. No veľmi som sa mýlil a pokračovanie bolo desaťkrát lepšie.
Celú knihu som prečítal za 3 dni (prvú som čítal takmer 4 týždne) a to sa mi teda nestáva príliš často. Aspoň nie pri románe, pri ktorom človek musí premýšľať nad rôznymi nadväznosťami. A.G. Riddle píše vždy pútavo a nebojí sa zachádzať do rôznych konšpirácií, čo mne osobne v tomto prípade nevadí, keďže príbeh v tejto trilógie je k tomu ako stvorený. Z konca samotnej knihy som mal také cítenie alá Dan Brown záhady a mystéria, mnísi a náboženské kulty čo čert nechcel, práve v dobe čítania tejto knihy vydával Dan Brown svoj najnovší román. Náhoda? Nemyslím si (ha ha).
Pokračovanie trilógie ma nečakane veľmi potešilo a som rád, že dej nestál na jednom mieste, ale posúval sa stále a svižne vpred.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Kniha so zaujímavým dlhším názvom Nad Českými zeměmi slunce nezapadá ma ohúrila predovšetkým obálkou. Následne som si o nej prečítal anotáciu a zistil, že je to niečo, čo by stálo za prečítanie.
Zaujímavá, povedal by som PO-postapokalyptická kniha s dávkou military žánru sa čítala sama od seba. Zo začiatku sa mi plietli jednotlivé názvy lodí a postáv, no aspoň polovicu z nich som si vedel zaradiť aj po prečítaní knihy. Príbeh nebol úplne zlý, no nebolo to až také WAU, čo by ma nejako úplne nadchlo. Najzaujímavejšia bola samozrejme koncepcia príbehu, alternatívna história, ktorú autor zmenil takmer na nepoznanie, no predsa v nej môžeme vidieť aj dávku súčasného reálneho života.
Postavy taktiež boli miestami nemastné - neslané, približne mesiac po prečítaní knihy si neviem spomenúť ani na jedno meno z knihy. Taktiež by som povedal že veľa vecí z knihy bolo predvídateľných klišé, pričom by to dozaista dokázal predvídať aj škôlkar, no tým knihu a príbeh nedehonestujem, len sa mi to zdalo ako taký mix Top-gunu s Česko-Slovenskými emóciami. Akoby ste Top-Gun zaradili sem k nám, do našich dvoch krajín a to veru nie je nikdy dobrá kombinácia.
Pre mňa osobne to bol dobrý rozbeh, no určite tomu niečo chýbalo. Samozrejme som si kúpil aj pokračovanie, tak som veľmi zvedavý či sa kniha bude niesť v tom lepšom duchu.
21,06 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Kniha Odpočítavanie 1945 je pre mňa jednou z tých kníh, na ktoré určite nikdy v živote nezabudnem. Bola neskutočná či už faktami, samotným podaním tohto skutočného príbehu, samotnými postavami osobami, ktoré v tejto knihe dostali priestor, jednoducho táto kniha bola neskutočne skvelo napísaná. Pred čítaním tejto knihy som mal vážne obavy, či to nebude kniha plná nudných faktov, hluchých miest pri ktorých sa človek začíta a o pár strán zistí že to ani čítať nemusel pretože to bolo úplne od veci ale tieto obavy boli zbytočné. Každá jedna strana, spomienka, myšlienka všetko malo svoje opodstatnené miesto.
Samotný dej človek ani nemusí vypisovať každý si to dokáže vygoogliť či prečítať na akejkoľvek stránke. Podstatné sú dojmy a to, čo človek získa počas ale i po prečítaní tejto knihy. Druhú svetovú vojnu informačne zbožňujem, keďže sa v nej písal príbeh celého sveta a na oboch stranách barikády boli ľudia, ktorých príbehy sa nielenže môžu, ale musia dostať na povrch. Či už v dobrom alebo zlom.
Musím sa priznať, že po prečítaní tejto knihy som ešte niekoľko hodín nad ňou rozmýšľal a bolo mi akosi ľúto, že skončila. Je to kniha, ktorá vo mne zanechala brázdu nostalgického pocitu. Takto skvelo napísaná faktografická historická kniha sa len tak nevidí niečo podobné ako Bratstvo neohrozených. Po týchto knihách človek zistí, aký je ľudský život krehký a čo musí obetovať nie len pre seba, pre svojich blízkych, ale i pre celý svet.
Na záver dodám opäť VYNIKAJÚCA kniha, ktorá určite nebude nudiť nikoho. Hodnotím plným počtom hviezd.
5,00 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
V poslednom čase ma baví všetko, čo sa približuje Škandinávií či už severské literárne krimi, prípadne seriály, ale aj komédie či akčné filmy zo škandinávskych oblastí. Aj z toho dôvodu som si zadovážil prvú časť s názvom 3 sekundy od dvojice spisovateľov Anders Roslund a Borge Hellstrom.
Ihneď od začiatku ma kniha uchvátila, čítal som ju takmer nonstop kde sa dalo, kedy sa dalo, čo prerušil len zdravotný problém pri ktorom som ledva držal knihu, no akonáhle sa to zlepšilo, opäť som sa na ňu prilepil. Samotné postavy či už hlavné alebo vedľajšie, rovnako ako samotný príbeh či prostredie boli fascinujúce. Mal som mierne obavy z časti, kedy sa príbeh presunul za múry väznice, no autori ma milo prekvapili a táto časť bola fantastická. Rovnako ako pokračovanie príbehu a samotného záveru. Jedna vec čo ma na tom mierne dokázala vytočiť bola tá, že hlavný hrdina mal všetko vopred premyslené a všetko mu vychádzalo do najmenšieho detailu. Čakal som aj istý nezdar v jeho misiách, no nestalo sa tak.
Kniha bola samozrejme skvelá, teším sa na ďalšie časti tejto trilógie a odporúčam každému, kto má rád tento druh románov.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Bena H. Wintersa a jeho prvý diel trilógie s názvom Posledný policajt ležal na mojej poličke už výrazne dlhú dobu. Nie žeby zapadla prachom, len som ju vždy akosi prehadzoval a prehadzoval s ostatnými a nechcene ju ignoroval. Až počas leta 2025 sa na túto knihu usmialo šťastie asi preto, že pri vyberaní ďalšej obete môjho čítania na ňu ako jedinú dopadal svetelný slnečný lúč.
Samotná kniha je predovšetkým detektívka s nádychom post-apokalyptického sveta. Hlavná postava, mladý detektív Henry Palace na mňa pôsobil nevýrazne a ani jeho kolegovia či iné postavy mi neprirástli k srdcu. Určite sa našlo pár chvíľ, kedy ma kniha rozľútostila, no väčšinu strán som čítal akosi automaticky, bez premýšľania.
Prvý diel by som označil ako mierne zaujímavý a odrazový mostík k pokračovaniu, ktoré dúfam prekoná túto prvá časť.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Ak niekto nepozná meno Agatha Christie, tak určite pozná meno Hercule Poirot. Táto vynikajúca Anglická spisovateľka vytvorila jednu z najznámejších postáv z prostredia klasického detektívneho žánru. Ak Vám ani toto nič nehovorí, tak potom asi nie ste z tejto planéty.
Z môjho pohľadu som počul o oboch ikonách toho reálneho, ale i literárneho sveta, no až do tejto knihy som o nich nečítal. Aj z toho dôvodu vyskúšať si klasický detektívny román z Anglického prostredia som siahol po jej celkom známom diele s názvom Smrť pri bazéne.
Nebudem v podstate písať o príbehu, keďže ide o klasiku zoznamovanie, vražda, vyšetrovanie, rozuzlenie a záver. Moje pocity z knihy sú rozporuplné na jednu stranu zaujímavý námet románu, na druhú stranu však nezáživné postavy s nezáživnejšími rozhovormi a samotný Hercule Poirot tam bol akosi minimálne. Je to moja prvá kniha, možno je to takto v každej, to neviem posúdiť, no určite by som v tejto knihe pristúpil k väčšej prítomnosti detektíva. Po chuti mi neprišiel ani Anglický humor či dialógy jednotlivých postáv.
Osobne mi táto kniha veru nesadla, nie je zlá, ale mne osobne nesadla a preto ju hodnotím iba priemerom.
12,90 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Zvieracia farma je klasika a každý si ju vie preniesť do svojho zmýšľania. Osobne by som si knihu nekúpil, ale pred pár rokmi som si púšťal audioknihu a svojou atmosférou, myšlienkami a hlavne hlasom interpreta (meno si nepamätám) si ma tak získala, že som ju musel mať aj v tlačenej forme. Kúpil som si so starým prebalom z roku 2013 tá nová z 2023 je otrasná.
Čo sa týka samotnej myšlienky príbehu človek to vidí všade, či už v rodinách, firmách, inštitúciach, štátoch, spoločenstvách pričom počiatočné zmýšľanie je pravdepodobne etické a v záujme všetkých, no s pribúdajúcou silou, mocou, rešpektom ale predovšetkým naivitou a hlúposťou tých ostatných sa to obracia k úplnému opaku.
Samotnému autorovi kvitujem, že myšlienky a podstatu príbehu dokázal zhrnúť ani nie do 100 strán.
13,80 €
Na sklade 4 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Uff už 14 častí tohto úžasného komiksu za mnou a ja mám čoraz väčšie obavy, že to jednou skončí. Kým predchádzajúca 13tka bola pomerne kľudnou, tak táto si to brutálne vynahrádza. Nie len skupina okolo Ricka, ale celá Alexandria musí v tomto príbehu bojovať nie len o svoj domov, ale i o svoje životy a veru, nebudú to mať ľahké. Veľa ľudí prežije, no mnoho ich zahynie pod rukami tých, o ktorých sa píše v samotnom názve komiksu. Zomrú dokonca aj postavy, o ktorých by som to veru nečakal a táto časť ma ku koncu aj ponorila do smútku. Videl som celý seriál a veru vidieť niektoré postavy umierať takto skoro verného fanúšika zabolí.
Nič to však nemení na tom, že som túto časť prelúskal v jeden večer a že kvalitatívne ako atmosférou, tak i príbehom je na najvyššej úrovni a musím ju ohodnotiť plným počtom hviezdičiek. Už sa teším na ďalšie časti.
14,05 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 6 dní
Posielame do 3 – 6 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 3 – 6 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
6 časť skvelej sci-fi série Expanzia s názvom Popel Babylonu nám tento krát predostrela poriadnu dávku akcie a napätia. Opäť sa stretávame so starými známymi postavami či už s posádkou lode Rosinante, ku ktorej sa pridali dve postavy a nechýbajú ani staro-nové postavy, ktorých osud sme mali možnosť prežívať v niektorej z predchádzajúcich kníh Namono, Anna či Praxidike Meng. Netvoria síce gro tejto knihy, no mňa osobne ich krátka chvíľa slávy veľmi potešila. Môžeme sa začítať opäť do postáv Avasaraly, Freda Johnsona či rodiny Inarosovcov. Postavy teda ako vždy v silnom zastúpení ku ktorým sa pridá aj pár nových mien.
V príbehu sme od prvej časti veľmi pokročili a protomolekula je momentálne odsunutá na druhú kolaj. Gro príbehu tvorí povstanie vedené Marcom Inarosom s jeho Slobodnou flotilou, ktorá spôsobila na Zemi katastrofu nepredstaviteľných rozmerov a uvrhla tak ľudstvo na pokraj vyhynutia. Aby nedošlo k ďalším stratám a ľudstvo malo aspoň mizivú šancu prežiť, zostaví Avasarala a jej spojenci na čele s posádkou Rosinante plán, ktorý má zabrániť vplyvu Marca Inarosa. Žiaľ, kruté boje medzi oboma armádami si vyžiada daň smrť významnej a vplyvnej osoby a tak sa plány skomplikujú.
Osobne príbeh považujem za chválitebný, prvá polovica knihy je taká lenivá, pomalá, no pribúdajúcimi stránkami sa rozbieha a druhou akčnejšou polovicou si tú lenivosť vynahrádza.
PS - tá postava mi veru bude chýbať :(
18,75 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 24 dní.
Kniha Pošťák od Davida Brina som začal čítať začiatkom Mája, no po približne 30 stranách ktoré ma absolútne nebavili som ju odložil a siahol po inej. Po dočítaní danej knihy som jej však dal opäť šancu s tým, že ak to bude ďalších 30 strán pokračovať v rovnako nudnom duchu, tak ju už do rúk nevezmem. Našťastie, akonáhle sa dal hlavný hrdina Gordon Krantz do poštárskej rovnošaty, dej začal postupovať svižnejšie.
Kniha ma v istých smerom celkom zaujala, nie len témou, ale aj atmosférou. Tak isto mala potenciál sa rozvíjať v mnohých veciach či už Cyclops alebo Augmenti osobne by som si vedel predstaviť viac rozšíriť povedomie, respektíve by sa okolo nich dal vyskladať ďalší dej / príbeh. Ďalšia vec s potenciálom boli vojská Kalifornie, ktoré by sa vedeli zasadiť do druhej knihy. Od príbehu som aspoň podľa gradovaniu deja čakal nejakú veľkú bitku medzi dobrom a zlom, miesto toho som sa na konci dočkal iba boja medzi dvoma nadľuďmi, čo ma celkom dosť sklamalo.
Po dlhej dobe som sa začítal do post-apokalyptickej knihy, no jej kvalita kolísala. Kým k dobrým bodom patrí atmosféra a téma, k tým negatívnejším zaraďujem slabšie postavy, nedotiahnutý dej či otvorený koniec pri ktorom sme sa dočkali iba veľmi malého víťazstva.
Knihu hodnotím priemerne, dal by som jej aj o hviezdičku naviac, no to by som krivdil iným knihám ktoré svojimi kvalitami predčili tento román.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Stephen King s knihou Pán Mercedes ma sprevádzal nádhernou Májovou dovolenkou v Egypte a záverečné stránky som už dočítaval na Slovensku. Už druhý rok som dovolenku v zahraničí venoval práve Stephenovi Kingovy a jeho knihám (predtým to bol Billy Summers).
Od knihy Pán Mercedes som nemal absolútne žiadne očakávania, pretože som o knihe nevedel absolútne nič (aj napriek tomu že už mám zakúpenú celú trilógiu). Ihneď ma však zaujala anotácia knihy, ktorá mi v podstate už ponúkla to dôležité že to bude kniha o maniakovi, detektívovi a zvláštni spojenci. Pri maniakovi a detektívovi som sa príliš vo svojich predstavách nemýlil, ale pri tých zvláštnych spojencoch by som u Kinga čakal skôr lietajúce auto či ducha psa než neurotičku a černocha.
Kniha mala šmrnc, to sa nedá uprieť. Opäť, asi ako u každého diela od Kinga oceňujem samotné postavy či už tie hlavné, ale i tie vedľajšie. Sklamalo ma však že samotné mesto v ktorom sa dej odohrával, nemalo žiadnu atmosféru, akoby vôbec nežilo. Samotný príbeh a dej bol chválitebný, nebola to detektívka v tom pravom zmysle kde čitateľ pátra po vrahovi, autor sa zameriava na dej a postupné odhaľovanie vraha samotnými postavami. Niekedy toto postupné odhaľovanie dokázalo prekvapiť, niekedy pobaviť a niekedy mi prišlo ako keby autor priniesol až priveľkú náhodu detektívovi a jeho kumpánom ktorá im mala pomôcť dolapiť pána mercedesa. Pre mňa stranový obsah kde to bolo takmer do 600 strán bol úplne v poriadku, nenudil som sa takmer na žiadnej strane, ale určite som čítal o niečo záživnejšie a akoby som to inak povedal výživnejšie knihy od Kinga.
Pre mňa osobne kniha nebola zlá, no ani tá najlepšia ponúkla nám však výborný podklad pre pokračovanie tejto skvelo zohranej trojice.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
S hororovým žánrom som začal čitateľsky koketovať už v roku 2016 a to konkrétne knihou Démonológ od Andrewa Pypera. Potom som sa hororom okrem kníh od Marka E.Pochu vskutku nechcene vyhýbal. Do varu ma opäť dostal v roku 2022 svetoznámy Stephen King, ktorého horory však majú iný podtón ako tie, ku ktorým sa dostanem v tejto recenzii. King bol však takým spúšťačom k tomu, aby som riskol hororové knihy na tému diabla, exorcizmu, posadnutosťou. Koncom roka 2024 to začalo knihou Sídlo hrúzy, následne Exorcistuv dúm a poslednou hororovou čerešničkou bol samotný Exorcista od Williama P. Blattyho.
Samotného Exorcistu poznám len z počutia nevidel som ani film a tak som nemal úplnú predstavu, akým smerom sa bude dej v knihe uberať. Začiatok bol tak trochu nemastný, neslaný a aj keď nebol komplikovaný, nevedel som sa do neho poriadne dostať. Až na stranách, kde sa dievčatku Regan začnú diať tie odporné, nechutné a predovšetkým pohanské veci dostal dej ako taký šmrnc. Samotný dej ubiehal rýchlo, v strede knihy nebolo strany kedy sa niečo nedialo či neriešilo, opisov bolo minimálne. K záveru to v knihe už poriadne vrelo a bol som smutný z toho, že kým samotný priebeh od začiatku príznakov až po exorcismus bol rozťahaný takmer na celú knihu, samotnému rituálu exorcismu sa dostalo len niekoľko strán a skončilo to.
Taktiež čo sa týka postáv mohli dostať v knihe väčší obsah, pretože potenciál mali napríklad taký detektív Kinderman, ktorému som síce v oblasti konverzácií neprišiel na chuť, no vedel by som si predstaviť žeby zohral väčšiu rolu v tejto knihe.
Určite by sa našlo pár ďalších vecí ktoré ma na knihe miestami hnevali, no tou mystickou atmosférou a prostredím to autor zachránil. Osobne knihe dávam taký slabší nadpriemer a teda 4 hviezdičky.
PS po prečítaní tejto knihy som si objednal ďalších 5 hororoviek :) takže tento žáner mi ešte stále má čo ponúknuť.
18,75 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do troch dní.
Zaklínač 6 : Veža Lastovičky
Dovolím si tvrdiť, že ide zatiaľ o najlepšiu časť z knižnej série o Zaklínačovi Geraltovi. V knihe sa nám odohrávajú udalosti ktoré sa postupujúcim dejom dopĺňajú a dopĺňajú taktiež udalosti z predchádzajúcich kníh a začína sa kryštalizovať koniec.
Kniha samotná je rozdelená na akési 3 skupiny ktoré idú nesúrodo za sebou. Prvou skupinou je nie len slovom, ale aj obsahom skutočne skupina a to konkrétne tá Geraltova ktorú tvorí rôznorodá zmes ku ktorej sa dokonca pridá nová postava. Stredobodom knihy je samozrejme samotná Ciri, ktorá si po predchádzajúcej kľudnejšej knihe - v tejto knihe užije akcie až do sýtosti. Nuž a máme tu akúsi poslednú, aj keď by som povedal najväčšiu skupinu a to sú všetky ďalšie postavy od Yennefer, Dijkstru až po Bonharta či samotného cisára Nilfgaardu.
Kniha je veru plná nových ale i do vysvetľujúcich informácií, dej odsýpa a číta sa s ohromným elánom. Som veľmi zvedavý na poslednú časť zakončujúcu túto epickú fantasy jazdu.
PS hral som všetky hry, prečítal som zatiaľ všetky knihy a doteraz mi vôbec netrklo, prečo cisár Emhyr var Emreis nazýva Ciri že je jeho dcéra. Po prečítaní tejto knihy som si to konečne vygooglil a plieskal som sa o čelo.
21,90 €
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 20 dní.
S názvom Piata vlna som sa stretol pred približne 7 rokmi a to konkrétne pri sledovaní rovnomenného filmu s nádhernou herečkou Chloe Grace Moretz. Ku samotnej knihe, respektíve trilógií som sa dostal až teraz, v roku 2025. Knihy sú samozrejme už dávno vypredané a ťažko zohnateľné a ani ja odporca bazárov som sa tomu nevyhol a tento celosvetový skvost si kúpil z pod ruky.
Samotná anotácia - PO PRVEJ VLNE OSTALA LEN TMA. Po Druhej unikli len šťastlivci. A po Tretej sa zachránili iba nešťastníci. Po Štvrtej vlne platí jediné pravidlo: nikomu never mi z časti pripomína trilógiu Monument 14 ale tam to aj končí. Príbehom, tým klišé príbehom mi to zase pripomína čuduj sa svetu príbeh od Slovenskej autorky Miroslavy Varáčkovej Adaptáciu či Prežila som svet. Ale to len na porovnanie a možno k akémusi nakopnutiu, že ak niekto čítal Piatu vlnu a páčila sa mu, tak nech sa páči, máte tu ďalšie knihy na podobný štýl.
Ihneď na začiatku musím poznamenať, že kniha ma až príliš nudila a bola až príliš roztiahnutá a akosi no, detská? Kým som sa dočítal na stránky, kde sa začala aj akási akcia, tak bol v podstate už koniec. Chápem, prvá kniha nám mala vysvetliť ako to v súčasnom postmimozemskom svete funguje a aký ľahký cieľ sme my, obyčajní ľudia. No všetky udalosti ktoré sa v knihe odohrávali boli príliš predvídateľné a ak majú dospelí čitatelia aspoň toľko inteligencie a rozumu ako 5 ročné deti v tejto knihe, tak po prečítaní anotácie už vedeli kto, čo, ako, kedy. Kto bude zlý a dobrý, čo sa medzi postavami udeje, ako táto kniha skončí a kedy sa už konečne prvý krát pobozkajú. Ja pevne verím a dúfam, že táto kniha je určená fakt pre ľudí od 14-18 rokov, pretože tam to veru aj patrí. Typické hormonálne blúznenie dievčatka ktoré je zároveň drsné ako šmirgel a jemné ako hodváb môže veru baviť iba pubertálne slečny ktoré si ešte ani nevrzli. Tým ale netvrdím že kniha je zlá a že si ju nemôže ktokoľvek prečítať, ale podľa tých recenzií niekde na konci knihy (či obálky) som čakal, že sa dočítam aj niečo viac.
Nuž veru márne by som hľadal v tejto knihe časti ktoré by ma vyslovene bavilo čítať. Možno, privriem očko, možno tá ďalšia kniha bude o niečo hutnejšia a zistíme, či nás chcú mimozemšťania pomilovať alebo len prevetrať. Ešte to samozrejme dúfam že zamotá tá partizánska odnož mimozemšťanov, no aj tak dosť pochybujem, že okrem muckania a tuckania v ďalších dvoch knihách niečo bude.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Na úvod mojej recenzie by som chcel poznamenať takú zaujímavosť, ako si samotný autor pravdepodobne predpovedal budúcnosť.
1987 Román Misery spisovateľ, autonehoda, doláme si takmer celé telo, predovšetkým dolnú časť.
1991 Stephen King spisovateľ, v podstate autonehoda, doláme si takmer celé telo, predovšetkým dolnú časť.
Osobne som mal počas čítania práve z tohto dôvodu husiu kožu a keď som si porovnal jedno vs druhé, tak som onemel od šoku.
Teraz niečo k samotnej knihe. Misery je knihou, ktorej dej sa odohráva v podstate na jednom mieste, v jednom dome a takmer aj v jednej izbe. Ak nepočítame občasné ďalekosiahle výlety hlavného hrdinu do inej izby či pivnice. Tu by som Kingovi vytkol práve to, že nám v istých častiach dej akosi neodsýpal a miesto miernych úvah Paula Sheldona nám mohol ponúknuť čo to aj z Annie Wilkesovej. To sú totižto dve hlavné postavy ktoré sú stredobodom tohto románu a v istých chvíľach nám chudáčik Paulie vlastne ani nemal čo ponúknuť, okrem samotného utrpenia, pri ktorom som musel aj ja zatínať päste a robiť kyslé grimasy od imaginárnej bolesti a nechuti.
Jediné negatívum ktoré by som tejto knihe mohol vytknúť boli pasáže, kedy sa nám do príbehu dostala tvorba od Paula Sheldona, ktorá bola písaná kurzívou. Tú zmenu písma kvitujem, ale samotný príbeh od Paula Sheldona bola jedna veľká, obrovská, praobrovská nuda.
Misery od Stephena Kinga super, kupujem. Misery od Paula Sheldona katastrofa, nekupujem.
To čo ma na knihách od Stephena Kinga fascinuje je tá spojitosť sveta, ktorú King dokáže v jednotlivých poviedkach či románoch zapojiť do seba. Ako dokáže do Misery zaradiť aj kus z iných výtvorov viď spomenutý hotel Pekná vyhliadka z knihy Žiarenie. Je to iba maličkosť, no tá maličkosť robí z jeho výtvorov jeden veľký a ucelený literárny svet a ja osobne mám rád, ak v knihách, ktoré nie sú série, trilógie a podobne, sú spomenuté osoby či udalosti z rôznych kníh.
Na záver také zhrnutie Misery nepokladám za najlepšiu Kingovu knihu, no už vonkoncom neurazí. Ak má niekto rád drámy a vypäté situácie, kniha je pre vás stvorená. Ak niekto hľadáte horor či svižné tempo, tak by som si čítanie určite viac krát premyslel. No ak ste milovník tohto autora ako Annie Wilkesová, tak neváhajte.
18,80 €
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 15 dní.
Komiks sa odohráva v Alexandrii a ihneď od začiatku komiksu máme možnosť doslova precítiť veľmi zlé psychické rozpoloženie Rickovej skupiny. Každý člen skupiny bojuje s vnútornými démonmi a emócie, ktoré v sebe udržiavali dlhú dobu sa derú na povrch čoraz agresívnejšie. Je možné, že sa Rickova skupina, ktorá si po niekoľko mesačnom ukrutnom pobyte v nebezpečnom vonkajšom prostredí, dokáže prispôsobiť kľudnému a pokojnému životu v bezpečnom mestečku? Čo ak práve Rick a jeho skupina je skazou pre samotné mestečko? To všetko vypláva v tejto časti na hladinu a aj napriek pustému príbehu si čitateľ v podstate uvedomí, kto akú rolu zohrá v ďalších častiach komiksu Živí mŕtvi.
Pre mňa osobne bolo toto číslo komiksu v istých ohľadoch pútavé a zaujímavé, no väčšina kvôli nudnejšiemu a pustejšiemu príbehu ma príliš neoslnila. Bol to taký nudnejší priemer.
14,05 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
O Johnovi Grishamovi som už niečo počul, jeho knihy sú propagované takmer v každom kníhkupectve, no nikdy nebolo mojou prioritou si niečo od neho kúpiť. Aj knihu Firma som si zakúpil len z dôvodu zľavy a odkladal ju minimálne rok, kým sa dostala na rad.
Obálka knihy je jednoduchá, praktická ale zároveň veľmi výstižná a mrazivá. Akonáhle som otvoril knihu, zarazilo ma riadkovanie knihy (vydavateľstvo Ikar) a pomyslel som si ak ma nebude baviť, som v prdeli. V prvom rade musím kritizovať prekladateľa, respektíve korekciu samotného textu, pretože toľko chýb som v knihe veľmi dlho nevidel. Dokonca ma to tak frustrovalo, že som chcel knihu odložiť a už sa k nej ani na kilometer priblížiť. Bola to vážne, aspoň zo začiatku, jedna veľká katastrofa. Časom sa gramatické chyby našťastie vyhýbalo niektorým stranám, ale ku koncu sa to zase z časti vrátilo. Som však vytrvalý čitateľ a dej knihy nebol najhorší, tak som jej dal šancu.
Samotný príbeh knihy bol zaujímavý, začiatok síce bol dlhý a kým sa niečo skutočne odohrávalo, ubehla viac ako polovica knihy, no bavilo ma to čítať. Ako sa príbeh a strany posúvali ďalej, bavilo ma to ešte viac a niekedy som sa prichytil ako som doslova skákal po slovách len aby som už knihu dočítal z dôvodu, že chcem vedieť ako to celé skončí. Dokonca som pozabudol na to, v akom roku sa kniha písala a príbeh odohrával prišlo mi smiešne že chce niekto milión dolárov. Až keď som si uvedomil že to je príbeh z roku 1991 uvedomil som si, že toľko peňazí mať v tej dobe bolo ako mať teraz 100 miliónov. Záver ma mierne sklamal, čakal som väčšiu drámu ale aspoň to nebolo typické klišé. Páčilo sa mi ako dokázala trojica, respektíve štvorica ľudí oklamať a zavádzať ako skupinu gangsterských zabijakov, tak aj najvyššie postavených agentov FBI.
Čo sa týka samotných postáv, tak kým pri niektorých som tŕpol aby sa im nič nestalo, u hlavnej postavy ma to časom prešlo. S plachého, hoc múdreho a usilovného právnika, sa stal arogantný egoista. Nebol to úplný extrém ale pri čítaní mi jednoducho nesedelo, ako sa stal po 20 stranách z ustráchanca frajer. Ostatné postavy boli trochu v úzadí, síce dôležité a často sa vyskytujúce, ale jediná osoba ktorá dodala knihe šmrnc bola Tammy. Osobne som jej fandil asi najviac.
Kniha od Grishama ako som spomínal nebola mojou typickou šálkou kávy v literatúre, no nesklamala, ba čo viac, potešila. Nečakal som od nej takmer nič, no dostal som napínavý, miestami akčný a vtipný román z právnického prostredia.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Ďalšia časť skvelej komiksovej série Živí mŕtvi je už za mnou. V prechádzajúcej časti sme mali veľmi smutný záver a tak som bol v očakávaní čo nás čaká tento krát.
Začiatok komiksu nám začína priznaním človeka, o ktorom si všetci mysleli že je ich spása a vedie ich k cieľu. Keď zistia, že celý čas ich len vodil za nos, niektorých zo skupiny to poriadne naštve. Táto časť (priznanie) bola v seriáli medzi mojich TOP 5 komiks v tomto trochu zaostal keďže priznanie a situáciu okolo priznania celkom zľahčuje a odsúva ju na vedľajšiu koľaj nakoľko sa príbeh posúva ďalej a stretávame sa s novými postavami, ktoré rovnako ako v komikse, tak aj v seriáli hrajú veľmi dlhú a dôležitú rolu. Skupina sa dostane do nového útočiska, do útočiska niekoľkých desiatok ľudí ktorí sú od okolitého sveta odrezaný pevným múrom a tvária sa, že sa za múrmi neskrývajú odporný, zapáchajúci a krvi dychtivý zabijaci s jedným jediným poslaním nakŕmiť sa.
Rickovi a skupine sa toto útočisko zdá podozrivé, až príliš ľahostajné k okolitému svetu a príliš tolerantné k novým členom. Má tajný plán akým si zaistiť, že toto útočisko nepadne, či pod návalom živých mŕtvych, alebo tých zlých živých.
Táto 12-ta časť komiksu je akýsi úvod do novej etapy Ricka a jeho skupiny. Je to časť komiksu, kedy si Rick uvedomí, že ak chce aby ľudia na ktorým mu záleží prežili v tomto svete, musia sa naučiť nie len oni, ale aj ostatní, ako sa pripraviť na krutý, odporný svet plný v ktorom každý ide po každom.
14,05 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 6 dní
Posielame do 3 – 6 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 3 – 6 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Krv Prvorodených je druhá kniha zo série Kapitán Stein a Notár Barbarič. Historický detektívny román ktorý atmosférou a zmyselnosťou nezaostávala za svojim predchodcom. Autor opäť úchvatne vykreslil vtedajšiu dobu zasadenú do historických reálií a ja som opäť bažil aspoň na krátku chvíľu po informáciách z doby kedy nám vládli Habsburgovci.
Stein, Barbarič a Jaroš je vynikajúce trio netypických vyšetrovateľov spravodlivosti. Ani jeden nie je rovnaký, práve naopak, rozdeľujú ich takmer všetky možné charakterové črty od humoru, vyjadrovania až po vierovyznanie či ochotou zabíjať.
Prečítal som doposiaľ iba druhú knihu z tejto série ale už teraz musím povedať, žeby to bol skvelý námet na miniseriál.
Ku koncu to len zhrniem veľmi zaujímavá, veľmi kvalitná a veľmi pútavá kniha, ktorá určite zaujme ktoréhokoľvek knihomola.
14,40 €
Na sklade 3 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
S autorom Nickom Robertsom som sa pred čítaním knihy s názvom Exorcistuv dúm doposiaľ v literárnom živote nestretol. Neznámy autor + hororový príbeh liznutý démonmi a duchovnom môže pôsobiť ako priemerné klišé. Veď to poznáte rôzne horory ktoré Vás majú za úlohu vydesiť, no amaterizmom, nezaujímavosťou a hlavne bežným, typickým scenárom vás skôr unudia k spánku. Aj z toho dôvodu som sa celkom obával tejto knihy, no dal som jej začiatkom roka šancu a za pár dní už bolo po nej.
Kniha bola veľmi zaujímavo spracovaná, realistická (v rámci hororovej fantastiky) a v neposlednom rade hrôzostrašná. Toto bola snáď prvá kniha (a to veru nepreháňam), pri ktorej som sa skutočne bál nie len počas čítania, ale i po tom, keď som si tesne po dočítaní kapitoly ľahol osamotený do postele. Keď sa vôkol mňa rozhostilo úplné ticho, tma a ja som sa cítil akoby sa každú chvíľu mala predo mnou objaviť diabolská postava so svietiacimi žltými očami a úškrnom od ucha k uchu. Bol som skutočne posratý až za ušami. Bola to prvá hororová kniha, ktorá ma skutočne strašila aj počas spánku a nemilo pôsobila na moje sny, či skôr nočné mory. Táto kniha na mňa celkom intenzívne pôsobila každú jednu noc počas ktorej som ju čítal. Samozrejme, nie na každého tak môže pôsobiť a u niekoho môže vyvolávať nudu a to klišé, ktoré som už na začiatku spomínal, no mňa bavila viac ako niektoré Kingové hororovky.
Čo sa týka postáv, tak tie boli vskutku dobre vykreslené tehotná manželka, tatko so zvláštnym, niekedy až trápnym humorom a dospievajúca dcéra s plieskajúcimi hormónmi. K tomu sa pridá pár, celkom zaujímavých vedľajších postáv nemusí to byť nutne človek, však Buck a základ by sme mali. Atmosfére takmer nie je čo vytknúť, aj keď sám som si neuvedomoval, že ide o román ktorý je ladený do 90tych rokov a to je možno také menšie negatívum, jednoducho to tam až tak nesála na rozdiel od Kingových či Ketchumových románov, kde tú dobovú atmosféru môžeme doslova dýchať a unášať sa ňou.
Celkom pekné plus príbehu je, že sa trochu viac dostávame prostredníctvom kaziet a denníku k tomu, čo sa na farme dialo pred nasťahovaním samotnej rodiny, respektíve k príbehu pôvodného majiteľa a tak nám to zväčšuje a dopĺňa samotný rozsah príbehu a nie je to len akási lineárna priamka, ale skôr sínusoida ktorá nám ukazuje minulosť ale i prítomnosť.
Túto knihu odporúčam určite každému fanúšikovi tohto žánru a vydavateľstvo fobos tento rok vydalo ďalšiu knihu v češtine od tohto autora ja si ju určite kúpim, nakoľko ma touto knihou nesklamal, práve naopak, veľmi potešil.
18,75 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 1 – 3 dní
Posielame do 1 – 3 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 1 – 3 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
INFORMACIA PRE BUDÚCICH ČITATELOV Skôr ako začnete čítať, vzadu v knihe sa nachádzajú údaje o jednotlivých období a krátky významový slovník ktorý v istých prípadoch dosť pomôže.
Autorku s menom N.K. Jemisin poznám predovšetkým vďaka spolupráci s Macom Waltersom na knihe Mass Effect Andromeda Iniciace, ktorá bola z danej série najlepšie. Aj z toho dôvodu som sa rozhodol siahnuť po jej samostatnom post-apokalyptickom románe s názvom Piate ročné obdobie.
Samotná kniha je povedal by som netradičná, keďže pri jednom mene nám autorka rozpráva príbeh v druhej osobe, pričom u zvyšných dvoch mien nám autorka rozpráva príbeh v tretej osobe. Zo začiatku to môže byť dosť mätúce, človek si však na to určite privykne. Dej nám v podstate ukazuje 3 časové obdobia počas ktorých nás sprevádza tá istá osoba, len v každom časovom období s rôznymi menami ku koncu v podstate pochopíte prečo (no samozrejme na to prídete aj skôr, no opäť sa Vám môže zdať, že zo začiatku budete tápať). Dočítame sa aké to je byť už od mladého veku tzv. orogenikom a čo všetko musí taký orogenik prežívať, zažívať a v podstate aj užívať.
Zo začiatku som bol rozpoložením knihy dosť skeptický, bolo to chaotické a keďže som nevedel že na konci je akýsi slovník a údaje jednotlivých období, tak som tomu fakt nechápal. No dal som knihe a príbehu šancu a v podstate sa mi to aj vyplatilo. Samotný príbeh nie je úplný bestseller, ale určite by som ho odporučil sfilmovať, možno aj seriál by bol vhodným typom. V knihe ani príliš veľa akčných scén nenájdete, skôr sa nám autorka snaží vylíčiť osobnosť jednotlivých postáv a popísať ich osudy. Postavy ma však ako také príliš neohúrili a bolo mi jedno, kto na konci knihy prežije a kto nie. Počínajúc Damayou, Syen, Essun či Alabasterom, Hoam či Tonkee. Postavy boli akousi zmesou tínedžerskej roztopašnosti, vzdorovitosti s dospeláckou povinnosťou a prísnosťou. Taký Alabaster pôsobí zo začiatku ako Damon Salvatore z Upírskych denníkov a o pár týždňov na to sa z neho stáva precitlivený emo tínedžer. Ako by to nestačilo, niektoré postavy sú nebinárne, multipolárne, extrapolárne a neviem čo ešte chápem že je to v móde, ale prosím, stačí že autorka čiernej pleti píše v post-apokalyptickej knihe o posolstve anti-otroctva. Netreba do tohto sveta zahŕňať všetky spoločenské problémy, ktoré tejto knihe v podstate nič dôležité ani nedali. Veď na čo mi je informácia že taká Tonkee je žena s penisom? Veď sa s ním v príbehu ani raz nemečoval, nikoho víťazoslávne neprebodol, ani s ním/ňou nikto nemal sex a toho veru je v istých pasážach požehnane. Och pardón, nie sexu, ale trtkačky ako to v knihe jednoducho bolo preložené (určite dobre preložené, len autorka sa niekedy snažila písať ako vedec, inokedy ako učiteľ literatúry a inokedy ako prostitútka zo 40 ročnou praxou či ako sedliacky vagabund).
Okrem týchto negatívnych vecí nad ktorými sa väčšinou dá prižmúriť očko, bola kniha aj dobrá. Možno nemusela byť taká zdĺhavá, ale na niektoré zaujímavé otázky sme ešte nedostali odpoveď, tak dúfam že tie odpovede dostaneme v ďalších častiach. Knihu by som hodnotil priemerom, ale boli časti kedy som sa od nej nevedel odtrhnúť (a pri ktorej som ako sa v knihe hovorí, odložil trtkačku), tak jeden bodík zvyšujem.
22,90 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 20 dní.
Kniha zo série Harry Hole bez Harryho Holeho. Aj tak by sa z časti dala popísať ďalšia kniha z tejto série s názvom Polícia. Jo Nesbo nás v nej ťahá za nos od samého začiatku a pokračuje v tom počas celej knihy. Po roku (Vianočná tradícia) som sa opäť vrátil ku kriminálnemu románu z Nórskeho prostredia a opäť som celú knihu tŕpol v napätí kto bude vrahom tento krát.
Ohľadom postáv v príbehu a samotnej ponurej atmosfére mesta Oslo sa nemá ani cenu vyjadrovať, ako vždy vynikajúce. Kniha Polícia je však zatiaľ zo série najobsiahlejšia, aspoň čo sa týka počtu strán. 528 strán brilantného kriminálneho príbehu, tento krát však nie tak úplne s hlavným hrdinom, ten je od začiatku príbehu akoby som povedal mimo. Vďaka či žiaľbohu nám naopak autor ukazuje a približuje pre nás už známu skupinku vyšetrovateľov Katrine Bratovú, Beate Lonnovú, Bjorna Holma a psychológa Stale Auneho. Tí sa venujú komplikovanému, no chúlostivému prípadu vraždy bývalého inšpektora polície. Keď sa k tomuto prípadu pridajú ďalšie vraždy v radoch polície, skupina vyšetrovateľov si uvedomí, že im niečo chýba. Niečo veľmi dôležité čo by im určite pomohlo policajta, takzvané želiezko v ohni. Žiaľ osud sa nemazná s nikým a tak sa vyšetrovatelia musia spoľahnúť iba na seba. V zákulisí mestskej rady a polície panuje kvôli vraždám napätie a musí padnúť nejaká hlava či z jednej, alebo z druhej strany. Prípady sa zamotávajú, napätie rastie a Harry Hole už nie je medzi nimi. Podarí sa tento vriaci tlakový hrniec nakoniec otvoriť bez toho, aby bolo niekomu ublížené? Ako sme u Nesba zvyknutý nie. Vždy zahynie niekto, kto je srdcu blízky nám čitateľom.
Budem sa opakovať, ale séria s Harrym ma veľmi baví a patrí k mojim najobľúbenejším. Na jednu stranu sa teším na ďalšiu časť, na druhú stranu sa desím že prichádzam do bodu, kedy už žiadna kniha zo série Harry Hole nebude.
15,60 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Jay Bonansinga a Robert Kirkman je spojenie dvoch úžasných ľudí bez ktorých by zombie svet z časti ani neexistoval. Aspoň nie v ponímaní Živí mŕtvi nakoľko ich úzka spolupráca viedla k akémusi dotvoreniu tohto univerza v ktorom vykresľujú cestu Guvernéra alias Briana Blakea alias Phillipa Blakea. A práve životná cesta a samotné pretvorenie osobnosti tejto postavy nám popisuje prvá kniha The walking dead Vzestup guvernéra.
Ako fanúšik post-apokalyptickej tématiky som sa pred mnohými rokmi dostal k seriálu The walking dead a ako roky ubiehali a skúsenosti pribúdali, dozvedel som sa nie len o seriáli či komiksoch, ale aj o knihách s rovnakým názvom. Na veľkú (moju) škodu boli všetky knihy vypredané. A tak som na knihy zanevrel až do určitého času (čakal som na dotlač, no žiaľ nič), kedy som si povedal A dosť !. Približne za jeden rok som skompletizoval (vykúpené krvou, vlastným potom a dušou) zbierku 6tich titulov a kochal sa na túto kôpku šťastia ďalšie 2 roky kým som sa odhodlal si otvoriť prvú knihu.
Autor, respektíve autori nás hodia do už rozrastajúcej sa apokalyptickej reality, kedy sa ľudia boja nie len tých živých, ale i neživých. Skupinka ktorej hnacím motorom je Phillip Blake v spoločnosti jeho dcéry Penny, brata Briana a dvoch priateľov Bobbyho a Nicka musia v tejto krutej realite čeliť rôznym nástrahám. Príbeh z počiatku pôsobí spomalene a nič nenasvedčuje tomu, akú zbesilú jazdu časťou USA táto skupina zažije. Posúvaním sa v príbehu dostávame obraz o rozmeroch apokalypsy ale aj o osobnostiach jednotlivých postáv, o tom, ako zmýšľajú a prečo konajú tak, ako konajú. Vedľajšími postavami sa to príliš nehemží, no zoznámime sa s trojicou osôb, ktoré už fanúšikovia TV seriálu určite spoznali. Osobne mi to pripadalo, že sa nám autori snažili predovšetkým opísať atmosféru hrôzy a priblíženie samotných postáv, predovšetkým postavy, ktorá nás bude sprevádzať v ďalšej časti.
Knihe však chýbali prvky zaujímavosti, niečoho, čo by človeku ukázalo že má zmysel to čítať ďalej pretože sa predsa len niečo má stať - miestami sa utápalo v monotónnosti a zbytočnosti. Napriek tomu sa v knihe vyskytovali aj určité prvky, chvíľky, ktoré ma potešili a ktoré určite potešia každého fanúšika The walking dead a jeho univerza.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Ide Zombie okolo,
Nedívaj sa na neho.
Kto sa naňho kukne,
Toho Zombie kusne.
Komiks Živí mŕtvi s podnázvom Střez se lovcú nás posúva do ďalšej etapy, respektíve do druhej desiatky tejto série. Predchádzajúce časti boli pokojnejšie hrozba Guvernéra pominula a tak si naši hrdinovia mohli nachvíľu oddýchnuť. Trvalo to však iba dve časti dva komiksy kým sa k slovu dostala ďalšia partia záporákov.
Rick so skupinou prežíva ako sa len dá, zásoby sa zužujú a čo je horšie, dochádza k veľmi tragickým a smutným udalostiam ktoré doľahnú na psychiku skupiny. Tá sa musí rozhodovať vo veľmi citlivých témach ktoré môžu znamenať vlastné prežitie či smrť, no rozhodovanie o smrti ľudí zo skupiny je náročná a strastiplná téma. Dokážu pre blaho a prežitie svojej skupiny obetovať niekoho z nich? Dokážu sa pozrieť medzi sebou do očí, ak o tom čo i len premýšľajú? Táto časť komiksu, povedal by som, otrasie základmi komunity ako takej, navyše ak je ďalšia osoba nezvestná a nový návštevník je veľmi čudný a tajnostkársky. Skupina ani len netuší, ako blízko sa dostali nepriatelia, ktorí doslova bažia po ich mäse.
Osobne hodnotím toto číslo komiksu na výbornú. Začiatok bol veru nečakaný a o to viac smutný a ja som si spomenul na scénu zo seriálu ktorá bola v podstate podobná a pri ktorej som veru vyrojil aj slzu. Samotné jadro komiksu ma nenechávalo kľudným ani na jednej strane a potešil ma príchod veľmi významnej postavy (aspoň v tej seriálovej verzii) ktorú som síce z počiatku nemusel, ale nakoniec som postavu zaradil do TOP 10. Udalosti na konci komiksu boli opäť ponuré, smutné a no, bude mi istá postava rozhodne chýbať.
14,05 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 3 – 6 dní
Posielame do 3 – 6 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 3 – 6 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Seriál 13 reason why kniha s názvom Mŕtve dievča neklame. Vyberte si, nakoľko ide o veľmi zaujímavý počin ako v tom knižnom, tak i v tom seriálovom podaní. Práve skvostná seriálová adaptácia ma prinútila kúpiť si jej predlohu od Jaya Ashera. Kniha sa v súčasnosti po toľkých rokoch (uff už 7) dá získať iba cez bazár a u mňa v súkromnej zbierke je máloktorá kniha z bazáru.
Pri otváraní knihy som mal zvláštny pocit že začínam sledovať súkromie človeka, ktorý si siahol na život. Súkromie osoby, dievčaťa, ktorého život sledovalo až príliš mnoho osôb zodpovedných za jej smrť a ktoré sa nachádzajú na kazetách, ktorým je venovaná táto kniha, čo mi tak trochu naháňalo hrôzu, že aj ja špeh, čitateľ budem niekde na poslednej kazete spomenutý. Nuž, čo Vám poviem, nepríjemný pocit aj keď vy sami viete, že to tak v skutočnosti nie je.
Hannah Bakerová a Clay Jensen sú mená, hlavné postavy, na ktoré si vždy spomeniem keď hrá v rádiách pieseň The night we met od Lord Huron. Mená, ktoré sa mi vryli pred pár rokmi do pamäti pri sledovaní seriálu a ktorých osudy mi teraz bolestivo pripomenula kniha s názvom Mŕtve dievča neklame. Prečo bolestivo? Pretože ide o úžasný, emocionálny, no zároveň smutný a tragický príbeh, ktorý sa nám možno zdá vymyslený, no v realite sa odohráva snáď v každom kúte našej zeme. Stačí sa len pozrieť vôkol seba tajomstvá, klamstvá, podrazy, ohovárania deje sa to ako v školách, tak i vo firmách.
Samotná kniha nám opisuje jeden deň Claya Jensena, počas ktorého si vypočul všetky nahrávky, ktoré zanechala mŕtva Hannah Bakerová, študentka Liberty High a na ktorých vysvetľuje osoby a udalosti, ktoré spôsobili jej strmý pád z úspešnej, talentovanej a krásnej študentky na bezduchú schránku v ľudskej kostre ktorí si siahla na život.
Kniha bola zaujímavá a keby som ju skôr čítal, ako pozeral seriál, tak by som povedal iba WAU. No seriál, minimálne prvá séria mala neskutočnú atmosféru a tá tejto knihe veľmi chýba. Príbeh samotný bol plytký, jednoduchý, čitateľ by si mohol na konci povedať, že ak pre toto Hannah ukončila svoj život, tak bola riadne hlúpa. No pozrite si seriál (určite každý kto prečítal knihu seriál videl, predtým či potom) a tam nám krásne rozvetvili jednotlivé príbehy (kazety) a aj keď ubehlo už 7 rokov odkedy som seriál videl krvi by ste sa mi pri čítaní knihy nedorezali ako sa mi pred očami mihali jednotlivé príbehy, jednotlivé scény.
Jay Asher ponúkol výborný námet na seriál ktorý bol okamžite s plným potenciálom využitý, možno ešte kvalitnejšie ako samotná kniha. Preto hodnotím knihu 4* , bolo to skvelé, no chýbala tomu atmosféra, charaktery, rozvetvenie.
PS pri sledovaní seriálu či čítaní knihy si človek uvedomí, akí ľahostajní ľudia sú k iným. Ako si každý človek myslí, že jedna lož, nadávka, menšie ohováranie či nevinný podraz nikomu nemôže ublížiť. No ak to tej obeti spraví ďalších 10 ľudí ktorí si povedia rovnakú obhajobu ako ten prvý, už to nie je maličkosť. Najhoršie je, že každý, kto sa nad týmto pozastaví robí to isté. Neveríte? Stačí si spomenúť aké komentáre ste za posledný týždeň či mesiac pridali na sociálne siete. Aké myšlienky Vás za posledný týždeň napadli voči komukoľvek. Žijeme v dobe, kedy si príliš veľká väčšina neuvedomuje dopad svojich písmien ktorými bombarduje sociálne siete, hrajú sa na kazateľov múdrosti, pravdy a v mene šírenia dobra šíria skôr nenávisť.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Hlavným mestom je tu Glasgow,
Vhodné miesto keď tak na lov.
Dunlop a syn to spolu tiahnu,
McCoyovci po nich prahnú.
Korupcia, úplatky a aj vraždy,
Za peniaze má na háku každý.
Vplyvní ľudia vždy alibi majú,
Stiahnuť sa dole nikdy nedajú.
Kniha s poetickým názvom Krvavý Január mi na poličke ležala už viac ako rok. Až v Novembri tohto roku nadišiel ten správny čas na prelistovanie tejto kriminálnej drámy z prostredia Škótskeho Glasgowa. Priznávam, nie som príliš veľký znalec, vlastne nie som žiadny znalec kriminálnych kníh, môj literárny krimi život tvoria iba knihy od Nesba, Šlosera a rozčítaná e-kniha od J.A. Olsena a tým sa tento zoznam v podstate končí. No prostredie Škótskeho Glasgowa z roku 1970 vo mne vyvolalo fascináciu, sám seba som sa však pýtal, či ma kniha bude baviť, či budú charaktery postáv zaujímavé a či samotný prípad ktorý sa v knihe vyšetruje, bude aspoň niečím pútavý. Po prečítaní knihy sa však tieto obávané otázky vyparili ako para po teplej sprche. Kniha má koniec koncov svoje čaro ktoré sa najviac hodí do zimného prostredia, no v súčasnosti tomu chýba iba jedna vec sneh.
Už samotná anotácia nám žiaľ v podstate popisuje, čo sa v knihe bude diať a na koho sa naša hlavná postava inšpektor Harry McCoy bude zameriavať. Na bohatú a nepriestrelnú rodinu Dunlopovcov. Ako som už písal, žiaľ nám táto časť anotácie zobrazuje hlavných podozrivých, takže sa žiadne prekvapenia ako v iných krimi knihách nekoná, bohužiaľ. To je však jediná negatívna vec (a vlastne ešte jedna, k nej sa dostanem neskôr) na tejto knihe, no v tomto prípade sa čitateľ zameria na iné veci, na samotnú príčinu. V knihe sú však dôležité udalosti, príbeh, postavy a samotná atmosféra, ktorá je ponurá, tragická a smutná. V mojom vnímaní mi Harry od Parksa pripomínal svojim charakterom a správaním Harryho od Nesba, no kým Nesbov Harry je aspoň z časti kultivovaný džentleman, tak Harry z knihy Krvavý Január je doslova hovado a tu sa dostávam k tej ďalšej negatívnej veci. Na prvých stranách ma doslova vytáčal slovník našej hlavnej postavy McCoya ale i jeho nadriadeného Murraya. Som vytrvalec a mám rád aj realitu v knihách, no tento slovník mi prišiel príliš silený, hlavne keď sa po niekoľkých stranách tento neokrôchaný slovník vytráca a do konca knihy som následne našiel približne 2 vulgarity. Ale ten začiatok ma takmer odradil od jej čítania.
Knihou však prevažujú predovšetkým pozitívne hodnotenia, pozitívne reakcie či už je to ponurá atmosféra Glasgowa a jeho okolia, vykreslená spodina v skutku realistickom svetle ale i korupcia a arogancia v policajnom zbore. Taktiež príbeh bol zaujímavý a doslova ma na pár dní pohltil. Samotné postavy boli zaujímavo prepracované od samotného McCoya cez kolegu Wattieho, Murraya či Coopera až po vedľajšie postavy. Navyše, čítať o maloletom dievčatku žijúcom medzi vyvrhelmi bolo zničujúce.
Koniec bol z časti uzatvorený, aspoň to hlavné gro, hlavná línia príbehu, no mnohé ďalšie boli otvorené. Škoda že ďalšie časti každá z nich má v názve kalendárny mesiac nie sú preložené. Pravdepodobne to bude spôsobené slabším predajom, čo by som zase vyčítal nedostatočnému propagovaniu nemainstreamovaných autorov ktorý nemajú tak veľký marketing a lobbistov na Slovensku či v Česku.
Krvavý Január nie je kniha pre každého, nie je to krimi pri ktorej sa dopracovávate rôznymi faktami k vrahovi, to je len vedľajší doplnok a teda knihomoľov ktorí radi čítajú Britské detektívky asi neohúri. Určite však má čo ponúknuť širokému publiku a túto knihu ako neodborník na knihy hodnotím plným počtom, pretože bola zaujímavá, pútavá, akčná a z časti tragická, drastická a v neposlednom rade realistická.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
O sérií Temná veža od Stephena Kinga som sa začal zaujímať iba nedávno. Prvá časť s názvom Pištolník mi ležala na poličke vyše roka a bál som sa rozčítať túto sériu. Nadišlo však pochmúrne obdobie temna (jeseň, dušičky, prvé mrazy, prvý sneh) ktoré je ideálne na príbehy ktoré atmosférou vkĺzajú do postapokalyptického sveta.
O prvej knihe som si recenzie vôbec nevyhľadával a tak som nemal potuchy do čoho sa púšťam. Vedel som iba to, že ide o najútlejšiu knihu z tejto série a po dočítaní musím povedať CHVÁĽABOHU. Začiatok začal zaujímavo, atmosféra, respektíve prostredie bolo vykreslené famózne. Opustená, suchá a slnečná púšť, prvý kontakt s civilizáciou ale aj prvé problémy hlavne postavy menom Roland Deschain alias Pištolník. Následne však prišlo akési sucho aj v knihe, nie len v imaginárnom svete tohto príbehu. Kniha prestala byť druhú tretinu zaujímavá a takmer si to uchovala až do konca nebyť nostalgickej chvíľke Rolanda pri vysvetľovaní svojho dospievania, ktorá bola aspoň čo to záživná.
Osobne si myslím že pri písaní tejto knihy bol Stephen mimo reality, či už spôsobené drogami alebo niečím iným. Chápem že ide o prvú knihu ktorá si nesie posolstvo do tých ďalších ale mňa jednoducho nenadchla ani postavy, ani príbeh, ani atmosféra, takmer ani prostredie. Konverzácie boli suché, bez akéhokoľvek zmyslu či emócií a nie, určite to nebolo nejakým hĺbkovým zamyslením.
Pre mňa táto kniha bola stratou času, no ja knihám aj sériám dávam viac šancí a preto v čítaní tejto série budem pokračovať.
12,20 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Marc Elsberg je Rakúsky spisovateľ, ktorý má na konte celkom zaujímavé a úspešné knihy ku ktorým patria Blackout, Zero, Helix, Chamtivosť či Prípad prezident. Sám vlastním Blackout, Helix, Zero a Prípad prezident, no doteraz som prečítal od neho iba Blackout. K Blackoutu môžem po dnešnom dni priradiť aj knihu Prípad Prezident od ktorej som veru nečakal príliš veľa a ktorá ma neskutočne prekvapila a v istých častiach som sa od nej nevedel odtrhnúť.
Prípad Prezident zaujme predovšetkým svojim príbehom, ktorý síce nie je rozvetvený, naopak, je priamočiary, no o to presvedčivejší. Príbeh pojednáva o márnom boji spravodlivosti ľudu proti mocným elitám opierajúcich sa o demokraciu vo svojom vlastnom podaní, čo môžeme považovať za každodennú realitu. Hlavnou postavou je právnička medzinárodného trestného súdu Dana Marinová, ktorá má za úlohu dostať pred spravodlivosť jedného z najvplyvnejších ľudí na svete exprezidenta USA Turnera. Škandál presahujúci ľudskú predstavivosť vyvolá vo svete ošiaľ, predovšetkým v USA a v samotnom Grécku, kde došlo k zatknutiu exprezidenta. Začína sa boj o dôkazy, svedkov ale aj o samotný čas, ktorý je príliš cenný pre obidve strany. Podrazy, intrigy, klamstvá, konšpirácie, atentáty, dráma, akcia to všetko dokázala obsiahnuť táto vyše 500 stranová kniha.
Z čisto obsahového hľadiska sa kniha môže rozdeliť na 2 časti. Tou prvou nás autor prevedie cez právnické a súdne ťahanice, kde sa obe strany snažia nájsť akúkoľvek medzeru v zákonoch, dôkazoch, výpovediach svedkov či slovných preklepov zúčastnených počas pojednávania. Medze sa v týchto prípadoch jednoducho nekladú a tak sa obe strany chytajú aj slamky. Druhá časť je už dramaticky akčnejšia a rýchlejšia, dej odsýpa veľmi rýchlo až sa človek prichytí, že dočítava posledné stránky knihy. Veľké plus týkajúce sa akčnej časti je, že sa to konečne dá aj bez zbytočného akčného nasilu tlačeného strieľania.
Ako som písal na začiatku od knihy som nečakal príliš veľa, ale postupným čítaním strán pri ktorých sa odkrývali podlosti, ktoré za každú chceli podraziť nohy spravodlivosti (čítaj Dany Marinovej), som nadobúdal dojem, že sa jedná o realitu, nie o fikciu. Podlosti (vraždy, atentáty, konšpirácie) ktoré páchajú jednotlivé štáty či už je to USA, Nemecko, Rusko, Čína či dokonca aj Austrália len aby utajili svoje kšefty, obchodovanie, vraždenie, špionáž človeka nemôžu nechať ľahostajným, navyše, ak to človek vidí triezvo a nie je zaujatý iba jednou stranou.
Oháňanie sa demokraciou a ohýbanie jej pravidiel podľa vlastného úsudku, vytváranie konšpirácií na oboch stranách barikády a prilievanie oleju do ohňa v podobe útokov, nezmyselných reakcií si môžeme všimnúť aj na Slovensku, kedy jednotlivé strany (politické či nepolitické médiá, denníky, nezávislé organizácie) iba gniavia tú ľudskosť v nás a poštvávajú ľudí proti sebe. Kedy sa názory ľudí neakceptujú ale zaobaľujú do hoaxov, kedy diskusia nemôže existovať, lebo pri diskusii sa musia názory aspoň rešpektovať ale nemusí sa s nimi súhlasiť. Kde hlásajúci slobodu nerešpektujú názory iných len z dôvodu, lebo je to názor opačný. Ak toto všetko neskončí a ľudia budú aj naďalej tvrdohlaví a budú veriť všetkému či politikom, či médiám a nebudú chcieť bez posmeškov a aroganciou poslúchať iný názor a diskutovať, tak presne dovtedy si z nás budú tí čo riadia akýkoľvek dôležitý uzol v tomto štáte robiť čo chcú.
Ale aby som sa vrátil ku knihe osobne som mal husiu kožu z tohto čítania kam ďaleko až môže zájsť vyšetrovanie takéhoto prípadu. Neľutujem kúpu tejto knihy a po Blackoute, ktorý bol síce zaujímavý, no pre mňa nezáživný, dávam tejto knihe plný počet bodov.
21,10 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 20 dní.
Plnohodnotný horror naladený na duchov či démonov som za svoj niekoľko ročný literárny život v podstate nečítal. Môj zoznam autorov týkajúcich sa horrorových románov napočítam na prstoch jednej ruky Jack Ketchum, Stephen King a Mark E.Pocha. Aj z týchto mien jasne vidieť, že nejde o čistú „ducharinu“ ak to tak môžem nazvať. Preto som po dlhých rokoch váhania dospel k názoru, že treba dať šancu aj tejto odnože klasického horroru. Blíži sa v podstate aj obdobie ako stvorené na tento žáner jeseň, dušičky. Počasie nám tiež ukazuje tú pochmúrnu stránku sveta a tak som sa naladil na horrorovú nôtu a prečítal si knihu od Lee Mountford s názvom Sídlo hrúzy.
Hneď na začiatku sa vlastne dostanem až do prvej polovici knihy, pretože okrem zoznamovania a úvodu sa prvú polovicu knihy vlastne nič zaujímavého a horrorového nestane, až na asi dve výnimky ktoré by som ani ako horrorový prvok nenazval. To však nie je zlé, nakoľko túto prvú polovicu som prečítal takmer na jedno posedenie, pretože bola skvelo napísaná a aj napriek absencie toho bububu prvku mi to vôbec nevadilo a neprekážalo. Zoznámili sme sa s hlavnými postavami, nadýchali sa atmosférou mestečka či samotného domu a putovali ďalej k tomu zaujímavejšiemu.
Ďalšie žial, bohužial to zaujímavejšie prišlo v podstate na koniec a na husto. Všetok ten horrorový prvok nám autor napchal do 1 percenta v celkovom príbehu a ako už tu niektoré komentáre napovedali, v tejto knihe ostali mnohé zaujímavé aspekty odsunuté stranou.
Kniha koniec koncov nebola zlá, no nežilo to v nej tak ako v takých Kingových či Ketchumových knihách ale určite nepohrdnem ďalšími pokračovaniami ktoré sú 2.
18,75 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 20 dní.
V priebehu mesiaca som dočítal druhú trilógiu v mojom knižnom átriu a kým tá prvá Žatva smrti bola pre mňa chválitebná, tak trilógiu Města od Kristýny Sněgonovej hodnotím na výbornú. K prvým dvom knihám som recenzie už napísal a tak ma čaká táto posledná.
Tretia kniha nesie názov Svet v bouři a ihneď musím pochváliť nádhernú obálku samotnej knihy. Málokedy chválim obálky, ale táto vážne stojí za to. Samotný dej pokračuje tam, kde predchádzajúci dej druhej knihy končil ale len na krátku. Dej sa presúva na úplne inú časť planéty a to konkrétne na Island. Musím priznať že ma táto zmena riadne zaskočila a prvých niekoľko strán som sa potreboval zorientovať, nakoľko pribudlo nie len nové mesto a prostredie, ale nečakane aj nové postavy. Keď sa však jednotlivé príbehové linky začali spájať a všetko sa spojilo, kniha ukázala obrovský rozmer príbehu, ktorý dokázala autorka vybudovať. Následne sa pretli taktiež línie príbehov z predchádzajúcich kníh a v mojich myšlienkach nastavil takzvaný WAU moment.
Príbehom nás sprevádzalo dosť veľké množstvo postáv ako z predošlých kníh, tak i z tejto a každá jedna postava bola spracovaná (podľa mňa) tak skvelo, že mi nebol ľahostajný život ani jedného pútnika napriek kontinentom a veru o život sa im usilovalo množstvo príšer v rôznych podobách. Nehostinná pustatina, krvilačné beštie ale i zvrátené osobnosti v ľudských telách nás sprevádzali počas celej knihy a ja som tŕpol takmer každú stranu.
Koniec bol taktiež skvelý, napínaví a v istých chvíľach očakávaný ale i nepredvídateľný. Chýbal mi tam aspoň niekoľko stranový epilóg, aj keď ku koncu nám bolo z časti vysvetlené, akým smerom sa ten post-apokalyptický svet približne uberá. Samozrejme by som sa potešil i štvrtej, či piatej knihe, o tom niet pochýb.
Čo sa týka samotnej trilógie najviac ma očarila prvá kniha a to práve tým mementom mystérie a záhadna, ktoré bolo kombinované s celkom zaujímavým noir prostredím. Druhú a tretiu knihu by som hodnotil v podstate rovnako na jednotku to nemalo, ale určite nesklamalo, minimálne kvalitatívne nie.
Túto knihu a samotnú trilógiu hodnotím len a len pozitívne a jedna z mála trilógií, ktorá si ma získala svojou atmosférou, spracovaním ale i postavami.
18,75 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Kniha ktorá mi až priveľmi pripomínala Deň Trifidú od Johna Wyndhama v kombinácii s Black-outom od Jana Kovanica. Zaujímavá a pôsobivá, to sa musí nechať. Hlavný hrdina, podobne ako u Wyndhamovej knihy putuje z počiatku sám, no neskôr k sebe priberie (alebo oni jeho) ďalších súputníkov. Miestami bola ponurá a drastická, miestami však humorná a romantická. Postavy knihy, ktorých čitateľ dokáže zrátať na dvoch rukách boli zaujímavé a na tak útlu knihu aj dobre prepracované. Okrem post-apokalyptickej krajiny plnej mŕtvych ľudí sa v príbehu stretávame i s tými polomŕtvymi živými mŕtvymi alias zombie. Bola to pomerne zaujímavá kombinácia, no okrem nádychu nebezpečenstva od zombie sme sa nakoniec ako to býva zvykom k nebezpečenstvu od živých. Musím povedať že som rád, že kniha skončila práve v takom momente, pretože by ďalej dochádzalo k oveľa väčšiemu klišé ale nebudem to kvôli deju rozoberať.
Pre mňa celkom dobrá jednohubka a v niektorých prípadoch lepšia ako Deň Trifidú.
22,40 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 6 dní
Posielame do 4 – 6 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 4 – 6 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Trilógia Žatva smrti ma sprevádzala mojim literárnym životom približne rok. V auguste minulého roku som prečítal Kosca, začiatkom tohto roku som prečítal Nimbusa a koncom tohto leta som prečítal poslednú knihu z trilógie Posol. Pri každej sérií alebo trilógii ktorá je kvalitatívne na skvelej úrovni, je tá posledná kniha viac menej nostalgická a ani Žatve smrti sa tento nostalgický nádych nevyhol a to je len dobre.
Knihou nás sprevádzajú ako staré ( Rowan, Citra, Faraday, Munira, Greyson ), tak i nové postavy ( Possuelo, Jerico či Loriana) a v podstate sa príbeh presýpa z postavy na postavu a je zasadený do niekoľko ročného časového obdobia. Postavy sú ako v predchádzajúcich častiach skvelo napísané, ale jedna vec ma vážne zarazila. Jerico to vážne tam autor musí dať akúsi nebinárnu postavu, pričom zmysel tej nebinarity tam nebol absolútne dôležitý? Či dnes to je IN a v móde, tak to tam treba dať, aby bola popularita? Nevedel som či sa smiať alebo plakať, no nie kvôli tomu žeby mi vadila samotná postava, ale kvôli tomu že to bolo absolútne bezvýznamné k samotnému príbehu, deju a v podstate k čomukoľvek v tejto celej trilógii. Chýbali mi tam už len Transformeri.
Ale aby som teda nebol zlý (pfuj pfuj), príbeh bol od začiatku zaujímavý, pútavý, akčný a opäť plný intríg, zrád a vrážd. Krutosť niektorých koscov sa opäť povýšila o latku vyššie až mi z toho vrela krv a mal som chuť do tej knihy skočiť. Približne tri štvrtiny knihy boli fakt skvelé a aj keď mi vo väčšine kníh téma náboženstva vyložene prekáža, tak v tejto knihe si dovolím tvrdiť, že časti z Poslom ma ohúrili skoro najviac. Aj zvyšné príbehy Faradaya s Munirou, či Jerico s Possuelom boli zaujímavé.
Celý dojem z tejto skvele knihy z časti pokazil záver, od ktorého som očakával veľké epické búm, kde sa proti sebe postaví dobro proti zlu, ale žiaľ, nedočkal som sa. Záverečný boj z očí do očí neprišiel do úvahy a mávnutím pera v dvoch či troch vetách úplne utopilo tú masakrálnosť, ktorá v celej trilógii panovala. Miesto epického vyvrcholenia týkajúceho sa boja dobra a zla, kde budú lietať obete na oboch stranách, sme sa dočkali iba jemného šermiarskeho zápasu, kde jeden úder ukončil celé to gradovanie nenávisti a strachu. Pre mňa v tomto prípade ide o veľmi veľké sklamanie.
Aj napriek všetkému je trilógia Žatva smrti veľmi zaujímavá a kvalitatívne na dobrej úrovni. Človek sa pri nej dokáže zamyslieť, položiť si dokonca pár otázok a uvedomiť si, že aj keď si človek praje nesmrteľnosť, tak s ňou prichádza aj zodpovednosť s ktorou ľudstvo zaobchádza ledabolo a dopadlo by to asi podobne, ako v tejto trilógií.
14,20 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Druhú časť série Legie s názvom Amanda som zhltol za pár dní. Opäť bola plná zvráteného humoru, drsnej akcie, vynikajúcich postáv a v neposlednom rade rôznych mimozemských kreatúr, ktoré robili našim dobrodruhom zlé, ale i dobré veci že Gerasim?
S Kapitánom Bouchačom a Lordom Mrdákom opäť zažívame brutálnu jazdu na mimozemskej planéte, kde sa aj jednoduchá misia, akou je odovzdávanie Chepitu dokáže zvrhnúť na krutoprísny masaker. Okrem teda charizmatického kapitána Moravca, Ruského sexuálneho borca Gerasima nás príbehom sprevádza mimozemská cica mica jašterica Aga, starý páprda Vodička a v neposlednom rade ten najhorší kuchár vo vesmíre Giusseppe. Skvelá kombinácia, ktorá svojim zložením, pôvabom a pravdovravnosťou dokáže nasrať každého tvora vo vesmíre, ktorý má aspoň mozog jednobunkovca.
Kniha Amanda sa číta veľmi rýchlo, dej je veru akčný a určite zaujímavý, no to čo túto knihu uceluje najviac sú postavy a predovšetkým ich humor. Je to kniha, pri ktorej som sa smial takmer na každej stránke a to sa mi stáva málokedy, dokonca ani v knihe Operace Thummel som nezachytil takú vynikajúcu dávku humoru, ktorý samozrejme nie je pre každého.
Nie je viac čo dodať len to, že kniha je za mnou a ja sa teším na ďalšiu časť, ktorá snáď bude minimálne tak dobrá, ako táto.
16,87 €
Na sklade 3 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Bravó, Bravó a ešte raz Bravó. Morgan Audic je určite pre mnohých Slovenských ale i Českých čitateľov románov neznámym autorom a musím sa priznať, že som ani ja nemal potuchy, kto to vôbec je. Koniec koncov niet sa čomu čudovať, na Slovensku sú pretláčaní iní autori do popredia a podľa mňa to je veľká škoda. Za knihu Vlaštovky z Černobyľu skladám klobúk dole a ukláňam sa ako sa len dá, nakoľko ide o mrazivú, drastickú, pútavú, zaujímavú knihu plnú zvratov, ktorá sa iba ťažko odkladala. Lepšiu knihu som v poslednej dobe aspoň čo sa týka atmosféry, postáv a príbehu nemal možnosť čítať (prepáč mi Stephen King).
Dej knihy, ako už názov napovedá, sa odohráva predovšetkým v Ukrajinskom meste Černobyľ. Opäť sa priznávam, tento krát snáď v dobrom, že sa o Černobyľ ako taký okrajovo zaujímam a fascinuje ma v akejkoľvek forme, či už vo forme kníh, časopisov, článkov na internete, videí, seriálov, filmov, hier ale aj v podobe rôznych konšpiračných teórií, ktoré tomu dokážu niekedy dodať šmrnc s nádychom sci-fi. Ale vrátim sa k danej knihe.
Príbeh začína vraždou mladého chlapca, ktorého telo nájdu visieť vo vežiaku v Pripyati. Vyšetrovanie vedie Ukrajinský milicionár, neoficiálne policajt s menom Josef Melnyk, ktorému pridelia čerstvú absolventku policajnej akadémie Novakovú. Povinnosťou Melnyka a jeho asistentky je prípad vyriešiť, no neochota a korupcia Ukrajinských úradov v dobe vojny na Donbasse mu to iba sťažuje. A práve tá neochota privádza na územie Ukrajiny vyšetrovať tento čin Moskovčan Alexander Rybaľko, ktorému za dolapenie vraha ponúka vplyvný muž tučný balík peňazí. Melnyk a Rybaľko, nezávisle od seba, vyšetrujú tento ohavný čin, zisťujú spojenie s dvojnásobnou vraždou z roku 1986. Čas však rýchlo uteká a počet obetí - už sériového vraha - rýchlo stúpa. Je v ľuďoch, ktorí stoja vo vojne na opačných stranách barikády ešte toľko empatie a odhodlania, aby medzi sebou odstránili predsudky a spojili sily proti akémukoľvek zlu? Alebo si budú klásť ako sa hovorí polená pod nohy len z dôvodu národnosti, kariérnemu posuvu či štedrej finančnej odmene?
Celkovo by som kvalitu knihy zhrnul do pár bodov, pár bodov ktoré kniha má -
Skvelý príbeh musím uznať že samotný scenár knihy, príbeh akým sa jednotlivé postavy uberajú, ma nútili čítať v každej voľnej chvíľke, ktorú som mal. Napätie sa stupňovalo, zvraty boli nečakané a veľkým plusom knihy je, že nekončí ani pár strán pred koncom. Dej je neustále dynamický, akčný a zaujímavý , plný zvratov, beží úplne do poslednej strany, do posledného slova. Pri posledných stranách som si povedal, že už bude vrah chytení, už sa nič diať nebude iba akýsi epilóg, no v úplnej hĺbke svojej duše som sa mýlil. Autor využil príbeh na plno do totálneho konca, čo som snáď pri samotnej knihe (ak neberieme do úvahy trilógiu či sériu) snáď ani nevidel.
Skvelé postavy Ako Rybaľko, tak aj Melnyk si ma dokázali získať. Obaja mali vlastný cieľ kvôli ktorému sa pustili do vyšetrovania a chceli dolapiť vraha za každú možnú cenu. Ani vedľajšie postavy neboli na zahodenie, práve naopak. Konečne kniha kde mi záležalo aj na osudoch vedľajších postáv a tŕpol som pri každom momente, kedy sa im mohlo niečo stať.
Skvelá atmosféra Ponurá, smutná, nostalgická ale aj mysteriózna atmosféra. Je snáď niečo desivejšie ako vyšetrovanie zločinu v Černobyle, kde na vás za každým rohom číha nie len vrah, ale i radiácia ktorá Vás aj po toľkých rokoch dokáže za krátku chvíľu zabiť? Je niečo desivejšie ako opustené mesto, ktoré by ste o samote v noci nechceli navštíviť, pretože v ňom cítite aj po toľkých rokoch tú krivdu, ponurosť, osamelosť ktorá z neho každou minútou rastie a rastie? Desivejšie je to azda v súčasnosti, keď sa niekoľko stoviek kilometrov od Černobyľu zvádzajú tvrdé boje medzi vojakmi Ruska a Ukrajiny. Kde to na oboch stranách zavádza podrazmi, korupciou, klamstvami a predovšetkým peniazmi. Páči sa mi, že autor sa nezamiešal do politického aspektu vojny či Černobyľu ale nechal tomu akýsi voľný priebeh a dal možnosť vyjadriť sa prostredníctvom postáv na oboch stranách. V podstate sa všetci zhodovali v jednom akákoľvek vláda je skorumpovaná, zavádza, klame a je im ľahostajný život bežných, obyčajných ľudí.
Neviem či autor navštívil počas písania knihy Donbass, Pripyať, samotnú Ukrajinu či Rusko, ale vierohodne vykreslil všetky tieto reálie od minulosti po súčasnosť. Nenechal sa zlákať jednostrannosťou, ukázal chyby v systémoch minulosti, súčasnosti ale i budúcnosti.
Prajem si, aby bolo viac takýchto kníh, ktoré ma nadchnú, pohltia a po dočítaní mi bude smutno. Ja môžem ohodnotiť len a len plným počtom hviezd a odporúčam knihy každému fanúšikovi kriminálneho žánru ale i fanúšikom takého Stalkera. Kniha jednoznačne má čo ponúknuť ale aj ostatným čitateľom a verím, že si ju každý jeden z Vás naplno vychutná.
21,10 €
U dodávateľa
Posielame do 24 – 29 dní
Posielame do 24 – 29 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 24 – 29 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
V poradí okrúhli 10ty diel skvelého komiksu Živí mŕtvi od Roberta Kirkmana je za mnou. Seriál som pozrel už veľmi dávno, hlavne teda sériu v ktorej do deja vstúpil Abraham s Rositou a Eugenom a táto časť bola zatiaľ čo sa týka pôsobnosti asi najďalej od seriálu. Dokonca aj návrat istej postavy s ktorou sme sa už stretli v komikse mi prišiel o výrazne skorší čas oproti seriálu.
Tento diel nebol príliš akčný, aspoň nie z toho agresívnejšieho postavenia. Skupina spolu v určitých obmenách putuje už dlhú dobu a ľudia v nej začínajú mať voči sebe averziu, hlavne, keď do skupiny príde ďalší alfa samec Abraham u ktorého niektorí vidia spásu a niektorí pravý opak. Nájdu po udalostiach v tejto časti spoločnú reč? Odložia bokom svoje staré ale i nové spory? Dokážu sa v tak pochmúrnej a smutnej dobe opäť emočne, psychicky ale i fyzicky postaviť a čeliť reálnym problémom? Alebo to už pre niektorých je príliš veľa a radšej obetujú skupinu len pre to, aby dosiahli svoj pokoj a svoje blaho? Ak áno, vyčítal by im to vôbec niekto z našej pozície z pozície čitateľa, ktorý si otvorí komiks v príjemnom kľudnom a bezpečnom prostredí? Ktovie.
Táto časť nám ponúka nahliadnutie do hláv ďalších postáv, nie len do tej Rickovej a začína to byť z pohľadu skupiny dosť hektické. Navyše, návrat staro-novej postavy môže priniesť nové príležitosti v ďalších častiach, keďže sa jedná o postavu, ktorá bola v seriáli dosť podstatná. Nechám sa prekvapiť.
Táto časť komiksu sa teda výrazne líši od seriálu (ak v ňom vôbec niečo z tohto aj bolo) a ja som tomu z časti rád. Postavy sa nám viac vykreslili, agresivita zombie a prvé veľké stádo prekonalo moje očakávania a tak sa môžem tešiť na ďalší, určite veľmi zaujímavý diel s číslom 11.
Túto časť hodnotím 5 hviezdičkami aj keď nechýbalo veľa aby som nedal o jednu menej.
16,05 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Do kníh od S. Kinga sa vždy púšťam s veľkým entuziazmom a ešte väčším rešpektom. King sa stal v istom prípade mojou literárnou modlou, samozrejme nie tou najväčšou, ale nemôžeme si klamať je to Pán Spisovateľ a to mu nikto poprieť nemôže.
Mojou ďalšou knihou v poradí má menovitý názov Billy Summers. Billy Summers je skúsený a profesionálny zabijak, ktorý však chce zavesiť tento svoj neoficiálny džob na klinec. Chýba mu však posledná misia, posledná obeť a posledná tučná výplata. Čo sa asi tak môže pokaziť? V podstate všetko. Aj takáto krátka anotácia ma hodila na úvod knihy, ktorý ma celkom zaujal. Ako to už u Kinga býva začiatok je vždy tou najpokojnejšou fázou príbehu v ktorej sa zoznamujeme nie len s postavami, príbehom a v istých knihách aj mestečkom (pozdravujem Derry či Castle Rock), ale ochutnávame aj samotnú tajomnú atmosféru.
Kým sa však príbeh v tejto knihe, respektíve samotný dej ako tak rozhýbal, trvalo to neskutočne dlho. Áno, zoznamovanie s hlavnou ale i vedľajšími postavami je zásadná vec a autorovi to veru neskutočne aj funguje, ale keď v polovici knihy zistíte, že tieto vedľajšie postavy neboli takmer vôbec dôležité (okrem malého dievčatka) a nezohrali v príbehu žiadnu čo i len z časti významnejšiu rolu či úlohu, tak sa nad tým človek musí pozastaviť. Príchodom Alice Maxwellovej akoby sa črtal úplne iný, nový príbeh a stará časť príbehu akoby už neexistovala. Jej príchodom začína no, taký nemastný, neslaný nemilostný príbeh pripomínajúci tie porno videá v kategórií young/adult. Tu sa však možno King zľakol (v 90 rokoch by tam určite poriadnu dávku porna pridal) a tak to nakoniec skončilo ako neškodný daughter/daddy relation ship.
Aby som sa teda dostal ešte k príbehu dej sa ako som spomínal vliekol. Nie žeby ostal stáť na mieste, len sa vliekol. Očakával som niečo, čo mi vyrazí dych, ale nevyrazilo. Plochý príbeh posledná misia po poslednej misii a ešte k tomu ďalšia posledná misia, no neveril som, žeby toto napísal práve King. Pripomínalo mi to B-čkový akčný film napísaný niekým, kto je viac ambiciózny, ako skúsený. Postavy, ktoré má inokedy King tak zaujímavo spracované, až si ich človek zamiluje či ich bude nenávidieť, sa v tejto knihe akoby vyparili. Dokonca ani samotný Billy (ktorému hrá ku prospechu jeho denníková minulosť) nie je úplný charismatický ťahúň.
Bonusom, respektíve pozitívom je príbeh Billyho Summersa z minulosti ktorý postupne zaznamenával vo svojom notebooku. Mám rád a zatiaľ ma žiadny takýto štýl (príbeh v príbehu) nikdy nesklamal, rovnako je tomu aj v tejto knihe. Zistíme, prečo je Billy tým kým je a čo ho vo svojom živote tak ovplyvnilo.
Billy Summers ako kniha nie je až tak zlá, no medzi TOP knihy od Kinga by som ju nezaradil. Pred úplným záverom knihy by som ju ohodnotil iba priemerne, no koniec to ako tak zachránil a preto tomu dávam 4*.
13,50 €
Na sklade 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Po dlhom, veľmi dlhom čase som dočítal e-knihu od Stephena Kinga s názvom Bazár zlých snú. E-čítačku používam iba zriedka, keď chce zabiť človek čas počas voľna v práci a túto e-knihu som čítal vyše roka. Nie žeby bola zlá, to veru nie, ale koľko voľna v práci človek má? Ak nerobíte recenzenta kníh, tak málo.
Bazár zlých snú je poviedková kniha skladá sa z 19 poviedok rôzneho žánru, dĺžky, štýlu písania ale aj kvality. Priznávam, túto knihu tvoria vo väčšine kvalitné poviedky od tohto skvelého spisovateľa. Medzi tie ktoré vo mne rezonujú aj po roku čítania sú predovšetkým Míle 81, Zlý chlapeček, Ur, Blokáda Billy, Zelený búžek agonie či Nekrology. Týchto pár poviedok oceňujem najviac, ako kvalitou, spracovaním tak aj témou. Zvyšné poviedky sú o niečo slabšie, no stále by som povedal mierne nad priemer, okrem Kostnice, Tommy či Smrť tie ma v podstate unudili k smrti.
Nič to nemení na tom, že King vie písať, či už romány alebo poviedky, písať jednoducho vie. K týmto poviedkam ako bonus pridal aj časť v ktorej uviedol, ako k daným poviedkam prišiel, čo pred čítaním poviedok jednoducho navodilo správnu atmosféru.
Ak porovnám poviedky v knihe Hmla (kde ma okrem samotnej hmly bavili možno 2 poviedky) tak poviedky v knihe Bazár zlých snú sú jednoducho kvalitatívne na vyššej úrovni. Samozrejme že King vo svojom spisovateľskom živote napísal stovky, možno aj tisícky vydaných ale i nevydaných, dokončených ale i nedokončených poviedok a vydal ich v niekoľkých knižných publikáciách a ja sa nesmierne teším, že sa opäť raz začítam do niektorej z nich.
Bazár zlých snú hodnotím 4 hviezdičkami.
15,40 €
Ihneď na stiahnutie
Máte čítačku, tablet alebo mobil? Stiahnite si do nich e-knihu: budete ju mať hneď a ešte aj ušetríte život stromom. Viac informácii o e-knihách nájdete tu.
Spisovateľ Cormack McCarthy je uznávaný americký spisovateľ od ktorého som doposiaľ prečítal iba jedinú knihu s názvom Cesta. Musím poznamenať, že kniha Cesta bola mojou úplne prvou knihou ktorú som prečítal a ktorá mi otvorila a ukázala literárny svet plný románov. Aj to bol jedným z dôvodov, prečo som sa rozhodol dať šancu aj inej knihe od autora a po prečítaní anotácie padla voľba na knihu s názvom Díte Boží.
Cormack McCarthy píše tak trochu iným štýlom nepoužíva úvodzovky v priamej reči a tak môže mať čitateľ mnoho krát problém v tom, čo je iba myšlienka a čo je dialóg. Musím priznať, že aj pri čítaní tohto diela som sa pár krát musel vrátiť medzi riadkami aby som pochopil.
Samotný príbeh knihy je založený na skutočnom príbehu sériového vraha, nekrofila, pedofila a predovšetkým vydedenca. V románe má meno Lester Ballard a čitateľ ho nemôže tak úplne nenávidieť, no ani sympatizovať. McCarthy v knihe vyjadril rôzne množstvo spoločenských a etických dilém či problémov, ktoré, dovolím si tvrdiť boli v tej dobe stále aktuálne (nie žeby tomu nebolo v súčasnosti inak). Život, resp. prípad Lestera Ballarda mi z časti pripomínal príbeh od Jacka Ketchuma v knihe Dívka od vedle, no tak z tej opačnej stránky (kde v Díte Božom je Ballard vykonávateľ zle, v knihe Dívka od vedle je hlavná postava skôr obeť). Z časti sa mi tieto dve knihy prelínali v tej krutosti sveta a ľudí.
Musím však podotknúť, že kniha čo sa týka kvality príbehu príliš neexceluje, neohúri, čitateľ sa musí viac ponoriť do problému, než do príbehu, ktorý v podstate skáče a nemá súvislú líniu. Našťastie je útla, krátka, má niečo cez 180 strán a tak nestratíte príliš veľa času jej čítaním.
12,10 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 15 dní.
Po Hobitovi, ktorý ma príliš nenadchol som dal šancu aj prvej časti Pána Prsteňov s názvom Spoločenstvo Prsteňa. J.R.R. Tolkien v prvom rade vytvoril skvostný fantasy svet, ktorý mi v jednotlivých častiach pripomína Sapkowskeho zaklínača a patrí mu právom titul jedného z najlepších fantasy spisovateľov.
Stredozem a jeho časti sú fascinujúce, bujaré a plné rôznych kultúr, rás, monštier ale i balád a povier. Čo sa týka samotného príbehu prvej knihy tak by som povedal, že na rozbeh vskutku dobré, ale až príliš obšírne roztiahnuté. Pri čítaní tejto knihy boli kapitoly, respektíve časti príbehu ktoré ma pohltili, predovšetkým pri opisoch histórie stredozeme a jednotlivých udalostí. Boli však aj kapitoly, respektíve časti príbehu ktoré ma nudili a ktoré som chcel mať čím skôr za sebou a to bolo žiaľ, samotné putovanie Froda a jeho početnej družiny. Počet udalostí, kde sa konečne niečo dialo okrem kráčania by som napočítal asi na jednej ruke. Pre mňa bola prvá časť Pána Prsteňov hádam ešte menej bohatá na akčné udalosti (a to nemyslím zabíjanie či boje) ako u Hobita a to už je čo povedať.
Osobne to vidím v slede kráčam, kráčam, kráčam, udalosť, kráčam, kráčam, vysvetlenie, kráčam, kráčam, kráčam, udalosť. Pre mňa sa tieto časti točili v jednom smere a nemali žiadny význam na rozdiel od tých častí, kde som sa dozvedel niečo k veci.
Pán Prsteňov : Spoločenstvo Prsteňa považujem za priemer, aj keď načrtnutie ako začiatok celej trilógie nie je zlý, no určite by bolo stačilo omnoho menej strán.
18,39 €
Na sklade 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Elegán s menom Robert Langdon opäť zasahuje,
Svojimi vedomosťami o kultúre, náboženstve či symbolike snáď aj vesmír presahuje.
Už len samotný názov zázračne znie ako Pôvod,
Na prečítanie piatej časti si každý jeho fanúšik nájde vskutku dobrý dôvod.
Dej sa tento krát odohráva v slnečnej Barcelone,
Za vraždy účastníkov tejto knihy by sa nehanbil ani Don Corleone.
Pútavou knihou prevedie nás aj pár zaujímavých postáv,
Královi, princovi či umelej inteligencii nevyrovná sa žiadna rockstár.
Dve otázky znejú z éteru všetkých kontinentov,
Dotknúť sa to môže hlavne náboženských prominentov.
Robert Langdon je skutočne charizmatická postava ktorá dodáva knihám od Dana Browna ten základný oporný bod o ktorý sa môže opierať. Čitatelia vyčítajú autorovi, že opakované vykrádanie svojich diel nalinajkovaný dej by už mohlo skončiť, no ja tvrdím opak. Každá kniha v ktorej vystupuje Robert Langdon je svojim spôsobom iná aj keď isté črty majú spoločné, no nemôžem povedať, žeby tie knihy boli o tom istom. Dokonca príliš nesúhlasím ani s tým, že sa Brownove romány viac podobajú sprievodcami pamiatok podľa mňa práve skvele zachytáva to, čo bežný človek laik prehliadne. Áno, isté opisy sú až príliš podrobné a mnoho krát sa človek ako turista aj môže cítiť, ale pre mňa to nie je vec, ktorú by som kritizoval.
Pôvod mal podľa mňa pomalý rozbeh, nie však v zlom slova zmysle. Očakával som čo a kedy sa zvrtne a akým smerom sa bude príbeh uberať. Následne prišiel ten zlomový okamih ktorý Brown používa v takmer každej knihe a dej začal naberať rýchlosť a aj smer. Bol som milo prekvapený ako ma to všetko baví a aj keď nie som príliš horlivý fanúšik umenia čo klamem, som v podstate totálny laik zaujímali ma všetky zaujímavosti, opisy či informácie, ktoré na mňa Robert Langdon a jeho súputníci vyvalili. V príbehu sme našli aj zopár prekvapení či zvratov a autor sa pokúša zmiasť čitateľa rôznymi prídavkami (či už vedľajšie postavy a ich príbehy), no kto je tým „padouchom“ začína čitateľ tušiť už aspoň v polovici. Je to v podstate ako s kriminálkami ktoré 50 strán pred koncom odhalia 5 vrahov, no čitateľ vie že to nie je ani jeden z nich, pretože o čom by vlastne tých zvyšných 50 strán vlastne bolo? A tak už dochádzajú možnosti a čitateľ už vie, kto sa tým vrahom/zlodejom/naničhodníkom stane ešte predtým, ako to je odhalené.
Musím však podotknúť že takýto zvrat sa mi aj páčil pretože to bolo netypické a trochu iné na čo som zvyknutý. Kniha sa mi páčila, prirovnal by som ju kvalitou k Infernu, no jeho prvotiny Da Vinciho kód a Anjeli a Démoni u mňa vyhrávajú na prvej čiare.
Na Brownovi sa mi páči, že jeho knihy sú mystické a venujú sa témam, ktoré nie sú u verejnosti obľúbené. Zaoberajú sa nie len istými konšpiráciami, spolkami či kritikou cirkvi, ale spája to všetko s históriou, umením a kultúrou. Pre mňa skvelá kombinácia pri ktorej si človek rozšíri obzory v každom smere, čo sa v románoch stáva málokedy.
Na záver len toľko, že Pôvod bol skvelo začatý, skvelo rozbehnutý, zaujímavo ukončený, len som čakal od toho hlavného „prekvapenia“ niečo viac ako len prezentáciu (ktorá bola síce zaujímavá, no akási nemastná, neslaná). Aj napriek tomu to bola spanilá jazda ktorú hodnotím plným počtom.
16,50 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Smutek nás pozústalých deviatou časťou nazývame,
Nostalgiu, smútok a bolesť do srdca prijímame.
Bezpečnosť väzenia je už minulosťou,
Láska dvoch ľudí ostáva pustou cnosťou.
Otec a syn tvoria jadro tejto časti,
Na ceste osudu plnou bezvládnej strasti.
Autor však nenechal dvojicu bez nádeje,
Michonne s ďalšími do príbehu sa vleje.
Na konci čaká nás aj zvláštne prekvapenie,
Tri vážne tváre vykúzli v nich prebudenie.
V poradí deviata časť komiksu Živí mŕtvi smutek nás pozúslatých ma zaujala ihneď na prvý pohľad obalom. Nie žeby predošlé časti komiksu nemali úžasný obal vystihujúci danú časť, no v tejto časti sa mi vždy pri pohľade na obal dostanú zimomriavky na celé telo. Prvou vecou čo na obale vyniká je pocit zúfalosti a bezmocnosti dvoch postáv Ricka a Carla ktorý na mňa zapôsobil akoby mi niekto strelil šíp do chrbta, akoby som tú stratu blízkych a útočiska pocítil na vlastnej koži. Ďalším pocitom je nostalgia minimálne pri porovnávaní seriálu a komiksu keďže udalosti ktoré sa udiali po nedobrovoľnom opustení väznice spracovali v oboch prípadoch famózne (dovolím si tvrdiť že pocit úplnej bezmocnosti sa v seriáli vyskytol asi iba 3 krát), aj keď komiks, aby som pravdu povedal je omnoho drastickejší a nebabre slovo cenzúra nepozná.
Táto časť nie je o akcii, nie je o násilnostiach, nie je o spoločenských konfliktoch. Je to iba čistý príbeh otca a syna, Ricka a Carla, ktorí ostali odkázaní iba jeden na druhého. Táto časť bola cítiť spustnutosťou ich nového života a opustenosťou akéhokoľvek iného, žijúceho tvora. Nemajú sa o koho oprieť, nemá im kto pomôcť a nedávno stratili všetkých blízkych a všetku nádej.
Našťastie, ani autori komiksu nie sú až takí krutí ako samotní zombíci či guvernér a nenechajú našu dvojicu úplne samých a na pospas osudu. Ešte pár známych predsa len žije a do toho nám vložili novú trojicu postáv svojrázneho, drsného, no dobrosrdečného Abrahama, krásnu a odvážnu Rositu a múdreho a prešibaného Eugena.
S novou trojicou prichádza aj nová iskra, nová nádej do života a predovšetkým nové dobrodružstva staro-novej skupiny. Deviata časť bola emočne vyčerpávajúca a ja ju hodnotím plným počtom.
16,05 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Romány ten Ketchum písať veru dokáže,
Kvalitným spracovaním príbehu nám to ukáže.
Kniha s názvom Schovka celkom útla je,
Porozprávať príbeh štyroch ľudí však ona vie.
Dead River mestečko so strašidelným domom,
Horšie to mal už len Zaklínač s Divokým honom.
Kto sa v ňom schovať chce a hrať hru prekliatu,
Stane sa obeťou nezvratného katu.
Americký spisovateľ Jack Ketchum je predovšetkým autor hororov a sám ho považujem v istých dielach za lepšieho, ako Stephena Kinga, ktorého samozrejme vo svojom srdci s hlbokou úctou veľmi obľubujem. Ketchum, rovnako ako King dokáže z počiatku navodiť príjemnú, spoločenské atmosféru, ktorá sa však gradovaním deju a postupom stránok prehupuje na dramatický thrillerohoror s veľmi pikantnými a doslova šokujúcimi prvkami. Nebojí sa ísť do citlivých, drastických tém ktoré boli v dobe písania týchto kníh doslova tabu a aj napriek tomu, že jeho knihy sú pomerne útle, dokáže na tých stranách vykresliť postavy, prostredie a atmosféru priam fantasticky, akoby sme my, čitatelia, boli hlavnými protagonistami.
Od spomínaného autora mám prečítaných niekoľko kníh Po sezóne, Dívka od vedle či napríklad Red a vždy ma kniha chytila za srdce. Emotívne, drastické či desivé také sú knihy Jacka Ketchuma nad ktorými po ich dočítaní knihu neodložíte iba tak, ale nad nimi premýšľate ešte dlhú dobu. Tento krát sa mi pod ruky a oči dostala kniha s názvom Schovka a s chuťou, čo ďalšie vymyslel, som sa pustil do čítania.
Začiatok knihy je príjemný, oboznamujúci nás so spoločnosťou a samotným mestečkom Dead River. Vžijeme sa do postavy, mladého muža s menom Dan Thomas, ktorého život viac nebaví ako baví, no nemá si komu sťažovať. Začína leto, študentom končí škola a začínajú prázdniny, rovnako ako Stevenovi, Kimberly a Casey, ktorých tieto prázdniny donútili rodičia tráviť spolu s nimi v letných sídlach v Dead River. Tak sa začína príbeh Dana, ktorému ihneď učaruje pôvabná, mladá, no za to drsná a tajomná Casey. Príbeh od polovice začne gradovať, kniha konečne začína pripomínať aspoň z istej časti horor a dovolím si tvrdiť, že sa istou časťou nechal inšpirovať knihou Po sezóne.
Kniha však nebola aj napriek snahe taká kvalitná, ako vyššie spomenuté knihy. Polovicu knihy sa takmer nič nedialo, až na isté náznaky smerujúce k postave Casey a celé to ako tak zachránil, aspoň akciou koniec. Nad týmto dielom som sa po dočítaní nepozastavil ako rýchlo sa kniha dočítala, tak rýchlo aj zišla z mysle a preto ju musím ohodnotiť o niečo slabšie a to 4*.
11,66 €
Na objednávku
Dodanie môže trvať viac ako 30 dní
Dodanie môže trvať viac ako 30 dní
Tento produkt je na objednávku a jeho dodanie môže trvať aj viac ako 30 dní. Urobíme však všetko pre to, aby sme vašu objednávku odoslali čo najskôr a o jej ceste vás budeme včas informovať.
Hardcore Sci-fi to je ťažký žáner, v mysli vytvorí ti komplikovaný kráter.
K tomu desiatka skvostných poviedok, od nervov na prstoch vznikne ti aj zapálený vriedok.
Zaujímavá to PLÁŽ je, kde DNA fauny oproti zemi inak rastie.
Bestie to aj tak celé válí, čas v labyrinte sa jej pomaly ale istotne krátí.
Arthur Brooks, ten na majáku stráží, mimozemskú lásku si on však neváží.
Lovci vrakú je úplná topka, na záver príde šokujúca bomba.
Archa zrúd ukáže nám majestátnosť, čas strávený na planéte je však čistá márnosť.
Čau zítra, hovoria vojaci stále, zomrieť za klamstvo, to je kolobeh vojaka neustále.
Záhrada slepcú veľké tajomstvo má, len vyvoleným dobrodincom druhú šancu dá.
Mrtví od Krakenova moře, no že, len kňaz opakom exorcista, dušiam pomáhať môže.
Ruky naši lásky iný svet nám ukáže, dvojica zamilovaných rozlúčiť sa veru nedokáže.
Poslednou novelou Kam plují harmy bola, tam kde nie je východiska, tam dôležitá je vôla.
Musím sa priznať, že kniha Studené světlo hvězd ma zaujala predovšetkým samotnou obálkou. Až po zakúpení som si vlastne prečítal, že nejde ani o samotný román, ale o 10 poviedok (9 poviedok, 1 Novela) a trochu ma to sklamalo. Poviedkové knihy sú väčšinou priemerné, niekedy trošku nad, niekedy trošku pod, ale nikdy som ich nedokázal ohodnotiť plným počtom hviezd. Som však fanúšik Sci-fi žánru a tejto vyše 500 stranovej knihe som sa rozhodol dať šancu úplne od začiatku. Nižšie popíšem stručné dojmy z jednotlivých poviedok.
1.Pláž prvou poviedkou tejto knihy začala krátka oddychovka, ktorá však bola nemastná, neslaná. Ani akcia, ani vzrušenie, iba z časti popísaná stručná história hlavného hrdinu, ktorá sa opierala o ako také vyvrcholenie prekvapenie. K dobru tejto poviedky zohráva iba samotný ekosystém, ktorý sa zdá byť rovnaký ako na zemi, avšak nie je. Myslím si, že 20 strán tejto poviedky bolo úplne dostačujúcich. Pre mňa slabších 2/5
2.Bestie po prvej bezútešnej poviedke prišla druhá, v ktorej už išlo do tuhého hlavným postavám a človek pri čítaní ostal aj chvíľu zmätený, no postupom času sa všetko rozjasňovalo až ku koncu, ktorého rozuzlenie bolo najzaujímavejšie z celej poviedky a v podstate dal nádej do ďalších poviedok. Poviedka neurazila, no ani príliš neohúrila. Pre mňa priemer 3/5
3.To, co milovalo Arthura Brookse vďaka dlhému a tzv. klišé názvu poviedky som si ju nevedel zaradiť, do akej témy autor zabŕdne, no postupným čítaním sa mi dostala pod kožu. Čítala sa svižne, akciu striedal kľud a zaujímavé zvraty. Opäť pekné ukončenie poviedky, pri ktorej som si veru povzdychol, pretože poviedka nastavila latku dosť vysoko. Tejto poviedke už dávam vyššie hodnotenie a to 4/5.
4.Lovci vrakú z osobného hľadiska asi najlepšia poviedka zo všetkých, aj keď začiatok bol mierne chaotický (prelínali sa kvázi dve obdobia), no postupom času sa všetko krásne vykreslilo a dočítal som ju s otvorenými ústami. Toto je presne ten typ poviedky, čo spĺňa všetky atribúty kvalitnej poviedky a ktorá zaujme nie len svojim štýlom, opisom, intenzitou ale aj posolstvom, príbehom až samotným skvelým koncom. 5/5
5.Archa zrúd pri tejto poviedke som si povedal škoda že to nie je dlhšia a prepracovanejšia novela pretože na to mala určite nárok. Síce sa intenzitou deja príliš neprejavovala, no samotná náplň poviedky, to napätie ale predovšetkým moja, teda čitateľova zvedavosť čo sa stane ďalej na mňa pôsobila skvelým dojmom. V podstate ma z časti sklamal aj ten uťatý koniec, pri ktorom sa človek len pousmial, no chýbalo mi tomu viac akcie, lepšie zakončenie. Hodnotím o niečo slabšie 4/5
6.Čau zítra poviedka, ktorá svojim príbehom patrila k tým akčnejším, intenzívnejším, záživnejším až militaristickým štýlom a bola založená na myšlienke znovuzrodenia jedinca. Konflikt medzi ľudstvom a mimozemšťanmi ma veľmi bavil, pripomínal mi tak trochu Starship Troopers. Celkové rozuzlenie (podraz) a pointa na mňa poriadne doľahla, aj keď neustále opakovanie sa činností (oživovaní) mi už ku koncu liezlo na nervy. Celkom zaujímavý typ poviedky, no na plný počet to nie je 4/5.
7.Záhrada slepcú po niekoľkých kvalitnejších poviedkach prišla už o niečo slabšia, no aj napriek všetkému potešila. Skupina prieskumníkov sa dostane do nezávidenia hodnej situácie a my spoznávame nový svet plný rôznej flóry a fauny. Opäť sa v poviedke nachádzala silná a hlboká myšlienka týkajúca sa ľudstva a práve táto myšlienka vo mne zanechala jazvu ako po porezaní hrotom dýky, no okrem samotného konca a vyvrcholenia, nám poviedka nič svetoborné neukázala. Hodnotím 3/5.
8.Mrtví od Krakenova moře pre mňa nezabudnuteľná poviedka, akýsi mix sci-fi s dávkou mystérie, čo hodnotím ako veľmi zaujímavo spojený koncept a môj názor je, že by mohol mať aj spracovanie minimálne na novelu. Hlavný hrdina poviedky akýsi kňaz, po novom - lovec duší v pozitívnom slova zmysle, má za úlohu priniesť z poza hraníc zeme duše nešťastných mŕtvych. Avšak ani v tom najhroznejšom sne a v tých najhroznejších predstavách si nedokáže predstaviť, čo ho pri záchrane duší postihne, čo všetko zistí a čo všetko je mu zatajené. O to horšie a komplikovanejšie, keď sa do toho zamieša aj niekto iný, niekto cudzí a niekto nebezpečný. Opäť sa budem opakovať, poviedka bola nezabudnuteľná, atmosférou takmer najlepšia zo všetkých, no ešte niečo mi tam chýbalo. Preto hodnotenie 4/5.
9.Ruky naší lásky pre niekoho, kto sa dostal až sem možno najlepšie spracovaná poviedka. Pre mňa však veľmi veľmi nudná, nezáživná a zdĺhavá. Priveľmi som sa musel premáhať aby som ju nepreskočil. Skvelá myšlienka, možno filozoficky a technologicky zaujímavá, no neskutočne otravná a nudná vec. Pre mňa najslabšia poviedka z celej knihy 1/5
10.Kam plují harmy po prečítaní všetkých poviedok som sa dostal až ku koncu a to k novele Kam plují harmy. Musím vzdať kompliment veľmi krásna, skvelá, fascinujúca novela. Bavilo ma na nej 95 percent napísaného a kombinácia záhad, militarizmu, neznámeho vesmíru a mimozemských rás ma zahriala pri srdci. Jedna z najlepších noviel aké som kedy čítal, vynikajúca myšlienka a skvelý koniec. Hodnotím plným počtom 5/5.
Väčšinu poviedok považujem za skvelé počiny v danom sci-fi žánri a aj keď plným počtom som ohodnotil maximálne 1 (plus novela), tak fanúšikom sci-fi túto knihu ako oddychovku odporúčam. Pre mňa je táto kniha niečo medzi priemerom a nadpriemerom, no srdce by mi nedalo, keby som ju ohodnotil nižším hodnotením a vďaka poviedkam akými boli Lovci vrakú, Čau zítra, Mrtví od Krakenova moře a čerešničkou na torte novelou Kam plují harmy sa toto hodnotenie zvyšuje na 4/5.
16,87 €
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do troch dní.
Ponurosť za ponurosťou sa vznáša,
Doktor s rodinou majetok prenáša.
Z Chicaga až do ďalekého Maine,
Len to najlepšie k životu im prajme.
Sused s manželkou a veľkorysou dušou,
Ukážu rodine cintorín s názvom napísaným tušou.
Od tej chvíľky začnú perné časy,
Hlavným postavám stoja strachom vlasy.
Neskoro bude proroctvo rieknuté,
Rodinné puto bude smrťou pretnuté.
Na známosť - všetkým fanúšikom Kinga sa dáva,
Že príbehom bude hutná, čierna a horkastá káva.
Na úvod by som chcel len tak trochu do povedomia dať, že si v podstate zapisujem kedy som akú knihu začal a skončil čítať. U Kinga, ktorého som začal čítať iba dva roky dozadu (predtým úplný ignor ah ja nešťastník), prečítam každé 3 mesiace jednu jeho knihu. V podstate som si od neho prečítal dokopy 7 kníh (8 mám v e-knihe rozčítanú) a začal som knihou O písaní, ktorá mi otvorila svet do jeho spisovateľskej mysle a v podstate len vďaka nej som sa navnadil na tohto autora. V polovici Marca 2024 som sa začítal do jeho ďalšej knihy ku ktorej budem písať, snáď krátku, recenziu.
U Kinga v knihách prevláda na začiatku vždy taká rodinná, pohodová, priateľská atmosféra pri ktorej sa čitateľ iba zoznamuje s postavami a v podstate sa nič vážneho, desivého či mysteriózneho nedeje. Ako keby som prvých XXX strán (v tejto knihe približne prvých 100) čítal akýsi rodinný román pri ktorom sa len dozviem kto s kým kedy začal, kde pracuje, aké sú jeho hobby. Keby som niečo takéto čítal od iného autora, knihu by som zahodil do koša, no King má dar z nebies a dokáže nám čitateľom predostrieť tak skvelo, niekedy aj zábavne, životopisy svojich postáv, že aj taká maličkosť nás baví. Napríklad aj o hlavnej postave Louisovi Creedovi ma bavilo čítať a zároveň sledovať jeho nový život v Ludlowe a v podstate ma niekedy v podvedomí sklame, že v knihe už začne ísť do tuhého.
V tomto prípade však do tuhého išlo, ale v trochu inom ponímaní. Bola to ponurá a smutná tuhosť, nostalgická a zároveň tragická. Udalosti nabrali enormnú rýchlosť a časové úseky sa mihali rýchlosťou týždňov ba i mesiacov. Tieto riadky, strany, kapitoly som doslova hltal a citovo na mňa riadne narazili. Cítil som horkosť toho smútku ktoré prevládalo v príbehu, vnímal som atmosféru dusnú a ťaživú ktorá sa prelievala v samotnom mestečku Ludlow. Cyntoryn zvieratiek je totižto mystické miesto ktoré má moc a tá moc je z počiatku nebadaná, no postupom času si podmaní každého, kto ho navštívil či navštívi.
Čo sa týka poslednej tretiny knihy po tých „tuhších“ udalostiach tak mi to opäť prišlo také, akoby sa King zamotal do svojho, možno drogového, opojenia. Dej sa moc neposúval dopredu, človek už presne vedel čo sa stane a na tých 100 stranách sme sa takmer nikde neposunuli. Opäť bol kladený dôraz skôr nad vnútorným premýšľaním hlavnej postavy ako nad prepracovanosťou príbehu. Koniec to ako tak zachránil, veci sa opäť dali do pohybu a strany utekali ako šialené, no opäť tomu niečo chýbalo a vyvrcholenie bolo z časti otvorené.
Aby som však pravdu povedal, čakal som niečo úplne ale úplne iné. Očakával som dávku mysteriózneho, no krvavého hororu a miesto neho som dostal ťaživú drámu s prvkami thrilleru alebo aspoň v podobnom duchu. Nie žeby kniha bola zlá, to veru nie len som očakával scény ako z cyntorynu zvieratiek budú vychádzať zvieracie beštie a budú páchať masaker. Veľmi som sa však mýlil. Kniha sa skôr zameriava na postavy, ich psychiku a vytrvalosť v náročných a zložitých životných situáciách dopĺňaná mysterióznymi pohnútkami sveta za hranicami nášho vedomia.
17,89 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Kým severné kráľovstvo vojna zužuje,
Geralt so skupinkou krajinou putuje.
Nečakaný spojenec v podobe krásnej dámy,
K tomu skupina trpaslíkov, to bude veru drámy.
Čarodejky v pozadí, tajné plány kujú,
Nad činmi svojich pánov silno horekujú.
Nenávisť, intrigy - idú však bokom,
Zachrániť ľudstvo musia svižným krokom.
V poradí 5 kniha zo sveta Zaklínača nám rozšírila obzory a predostrela ďalší skvostný príbeh týkajúci sa putovania Geralta za svojim Dieťaťom prekvapenia Ciri, ktorá sa po predchádzajúcej knihe túla šírim nebezpečným svetom spolu so skupinkou nazývajúcou sa Potkani. Okrem samotného putovania nám autor vložil skvelú vsuvku dopĺňajúcu príbeh a to v podobe rozhovorov na smrť rozhádaných čarodejníc. Taktiež nám ukázal temnú stránku vojny v ktorej sa zmieta celý Sever na ktorého útočí Nilfgaard. Koniec koncov keď sa to všetko spojí, tak vznikne opäť ďalšia skvelá kniha, aj keď po dočítaní knihy som sa ja osobne nad tým pozastavil, popremýšľal a postupom času mi doplo v zmysle ahá, tak takto. Aspoň čo sa týka čarodejnícke úseky priznám sa, zamotal som sa v nich. Piata časť však mala akúsi temnú auru a to hlavne zo spomínanej vojny medzi Severom a Nilfgaardom. Pri putovaní Geralta spustošenou krajinou som mal doslova zimomriavky.
Jediná vec ktorá ma tak trochu na tejto knihe zarazila bolo Geraltove správanie. Ak ma pamäť neklame, tak je Geralt mĺkvy, tichý a hlavne chladný muž, no v tejto časti akoby to ani on nebol. Minimálne čo sa týka komunikácie so svojou rôznorodou skupinou dokonca Blyskáč mi pripadal mužskejší a chlapskejší ako samotný Geralt.
Kniha bola opäť super, až na malé výnimky pár strán ma takmer unudilo k smrti ale Zaklínač je Zaklínač, je to kvalitný fenomén z Poľska od Sapkowskeho. Túto knihu by som nehodnotil tak úplne na jednotku, ale ani na dvojku, ale dať tomu plný počet by nebolo fér.
21,90 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Prvá kniha, veľkolepá,
Pohár Holby k nej však treba,
Traja borci v prvej časti,
Blúdia cestou, plnou strasti.
Rázny Stein už spriada plány,
Ako Turkov vyhnať z brány.
Kaprál Jaroš pridať sa smie,
Na zloduchov nožík tasie.
K tomu už len Barbariča,
Otočí sa každá .... čiča.
Zrady, intrigy a aj vraždy,
V Štiavnici v tom lieta každý.
A tak mŕtvy na tom vrchu,
Vyvoláva veľa vzruchu.
Číta sa to ľahko, svižne,
Spomienok však na tri týždne.
K Jurajovi Červenákovi som sa dostal prekvapivo cez ďalšieho Slovenského spisovateľa Marka Epochu. Žánre síce tvoria (resp. tvorili Mark je už vraj v spisovateľskom dôchodku) rôzne, no práve Mark mi raz Jurajovu tvorbu odporučil. Dlho však trvalo, kým som sa odhodlal zakúpiť si knihu v tomto žánri. Z počiatku som ho sledoval na sociálnej sieti, no v niektorých témach stojíme na dvoch stranách barikády a tak som ho prestal sledovať. No iba čo sa týka názorových rovín v oblasti politiky a celkového svetového diania. Čo sa týka literatúry, dal som jeho tvorbe šancu (aj keď som podľa neho len spodina, odpad, dezolát :) ) a to konkrétne sériu Stein a Barbarič. Aj napriek teda názorovým rozdielom, som sa od toho úplne odosobnil a čítal knihu s názvom Mŕtvy na Pekelnom vrchu s hlbokým záujmom a zvedavosťou.
Začiatok knihy začal zaujímavo a zároveň zábavne aj s doplnkami stredovekých slov či slovných spojení, ktoré sa s nami niesli celou knihou. Predstavil nám prvú z troch dôležitých postáv, kapitána Steina, skúseného bojovníka v radoch Habsburgovcov bojujúcich proti Turkom a ich invázii. Nazreli sme na kratučký okamih do kapitánovej nedávnej minulosti a autor nás ponoril do jeho ďalšieho poslania. Do cesty mu však, ako pomocníka, priradili Jaroša, pomerne mladého muža s veľmi dobrými skúsenosťami v určitej, nie celkom príjemnej oblasti. Putovanie sa teda začína Steinom a Jarošom, pátrajúcich po zradcoch, ktorí umožňujú vpády Turkov na územie Uhorska konkrétne do Štiavnice a jej okolia. Aby im nebolo ľúto (veď predsa v trojici sa pátra lepšie, či ani nie?), osud im prihrá svojrázneho notára Štiavnice Barbariča, ktorý však nad svoju prácu kladie ženy a alkohol. Už takáto kombinácia nám na prvý pohľad má veru čo ponúknuť. Počas putovania trojica odhalí zaujímavé intrigy, kruté vraždy, nečakané zrady a nezákonné činnosti spojené so sodomiou či s mystickými čarodejníckymi rituálmi.
Musím uznať, že kniha ma veľmi bavila prostredie a atmosféra, ktoré autor dokázal do knihy dostať boli naozaj famózne. Počas čítania som si vyhľadával rôzne zaujímavosti z histórie nie len v okolí Štiavnice, ale aj Levíc či dokonca Nových Zámkov. Našlo sa niekoľko podarených vtipných scén či vtipných hlášok, ktoré ma dokázali aj rozosmiať. Hlavné postavy boli taktiež skvelo napísané a ich život aj celkom rozvetvený a už sa teším, čo nového sa o nich podozvedám v ďalších knihách (ej ten Stein je ale nepoddajný mrzút). Pozeral som rozhovor s autorom v ktorom opisuje, ako sa pripravoval pri tvorení historických románov a je to v knihe aj badateľne vidieť. Pracuje so slovami, dopĺňa a správne pokladá vety a myšlienky tam, kde majú byť a históriu tejto doby má dobre naštudovanú. Žiadne zbytočné zdĺhavé opisy a vďaka Bohu (nerúhaj sa), žiadne filozofovanie. Tým by knihe len a len uškodil a dúfam že v ďalších knihách tomu inak ani nebude. Jediná vec ktorá mi tak vo vnútri mojej čitateľskej duše tak vadila, bolo ako také rozuzlenie príbehu (o zradcoch). Možno to však bude len tým, že ide o prvú knihu zo série a že som čakal z tej kriminálnej zápletky niečo iné nehovorím že to bolo zlé a ani hodnotenie o to neznižujem, je to len môj osobný pocit.
Kto váha, tak nech neváha. Juraj Červenák načrtol skvelú historickú krimi sériu so zaujímavými postavami, skvelou atmosférou, úžasným historickým prostredím a sľubným príbehom.
14,40 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Po necelých ôsmych mesiacoch som sa dostal k pokračovaniu série Expanzia s názvom Hry Nemesis. Už podľa recenzií ale i samotnej anotácie som vytušil, že táto kniha bude iná, zameraná na detaily života členov posádky Rosinante. Príbeh nám teda neponúka úplne nové postavy za ktoré budeme čítať a prežívať ich príbeh (ako tomu bolo napríklad pri Millerovi, Bobbie, Praxovi či Avasaral), ale v konečnom dôsledku sme dostali príbeh štyroch úplne najdôležitejších postáv séria a to posádky Rosinante.
Ako k tomu vôbec mohlo dôjsť? Posádka Rosinante sa po predchádzajúcom bláznivom a vyčerpávajúcom výlete za bránami nášho sveta ocitla v nelichotivej situácií s poškodenou a zničenou Rosinante. Tá kotví na stanici Tychoo u Freda Johnsona, vodcu SVP. Opravy na lodi budú trvať istú chvíľu a po niekoľko mesačnom turné za prstencom sa naša štvorica dozvedela mnohé informácie, ktoré je vhodné vyriešiť v pokoji a v kľude. Príbeh sa nám teda rozvetvuje medzi Amosa, Alexa, Holdena a Naomi.
A teraz, bez akéhosi prezradenie spojlera k nim niečo napíšem.
Amos – drsný chlapík ktorý mal zaujímavú, dlhú ale i smutnú udalosť. Aj napriek predošlým knihám o ňom mnohé veci nevieme a práve v tejto knihe sa o ňom dozvieme mnoho súkromných informácií a detailov, ktoré nám dokážu pochopiť prečo je tým, kým je. Zo súkromných dôvodov si berie dovolenku a vyráža na Zem, aby sa stihol vysporiadať s minulosťou. To, čo ho však na Zemi v priebehu jeho návštevy čaká, nečakal on ani v najhoršom možnom sne. To by však nebol Amos, keby aj v tých najhorších možných chvíľach nebol drsňákom so skvelým humorom a ľudským srdcom. Keď sa k nemu pridá postava, ktorá sa protiví celej posádke Rosinante, naberie to tie správne grády. Osobne ma príbeh Amosa dojal a zaujal najviac a vychutnával som si ho na každej možnej strane.
Alex – pilot, pri ženách hanblivý, no profesionál na plnej čiare sa neubráni snom a musí cestovať na Mars, aby vyriešil svoju rodinnú minulosť. Ani u neho však nejde všetko tak hladko, akoby si predstavoval a keď sa do toho zamiešajú problémy celovesmírneho problému, musí svoje sily spojiť s osobou, ktorú si veľmi obľúbil. Nie je to nik iný, ako Bobbie, obrovská Marťanská mariňáčka, ktorú si Alex obľúbil. Ani oni dvaja však netušia do akej veľkej veci sa zaplietli a keď sa k tomu pridá aj záchrana člena posádky Rosinante, všetko naberie úplne iný smer. Príbeh Alexa sa stal mojim druhým najobľúbenejším – jeho minulosť a rovnako tak aj prázdnota bez Rosinante na mňa doľahla na plnej čiare, o to viac ma teší, že sme sa v jeho príbehu zaplietli s Bobbie, ktorá u neho vytesala iskierku nádeje, nadšenia a chuti žiť.
Naomi – jediná žienka, vlastne nie žienka, poriadny kus ženy v posádke Rosi tento krát zamávala rukou Holdenovi a vyparila sa riešiť si, rovnako ako ostatní – svoju minulosť, ktorá ju zaviala do oblasti pásu. Príbeh Naomi bol asi najosobnejší zo všetkých, no dej nebol taký akčný a zaujímavý ako u iných postáv. Mali sme možnosť nahliadnuť do jej srdca, do jej minulosti a predovšetkým nám autori umožnili nazrieť do tvorby a vývinu jej charakteru – čím si prešla, čo si zvolila, čo spravila a nespravila, čo ju trápi, čo bola a je ochotná podstúpiť – kým sa ňou stala tá Naomi, ktorá chodí s Jimom Holdenom a je oddanou členkou Rosinante. Doteraz bola v knihách Naomi, aspoň čo sa týka jej familiárneho života ako tak v úzadí, no tu to vypláva všetko na povrch. No ani to, aspoň mne, nedokázalo navodiť kvalitu jej príbehu a počas rôznych myšlienok a polemizovania som mal chuť ju úplne odstrihnúť z tejto knihy.
Holden – vodca, charismatický, no zbrklý trubiroh (v dobrom slova zmysle) nám po odchode posádky ostal na stanici Tychoo sám. No nie tak úplne sám, bolo tam ďalších desať-tisíc ľudí, no on sa cítil úplne opustený. Jeho parťákom sa stal Fred Johnson s ktorým má vzťahy nastavené rovnako, ako násťročná pubertiačka s nápadníkmi – raz sa nenávidia, raz sa milujú a tak dokolečka. Našťastie sa im do toho primontovala stará známa Monica Stuartová – reportérka a tých troch dať dokopy – to zaváňa poriadnym prúserom. Nie lenže sa musia zachraňovať oni sami, ale musia zachraňovať aj celý vesmír a tak sa v príbehu Jima Holdena nebudete rozhodne nudiť. V tomto príbehu však chýba to, čo predcházajúce majú – to osobné spoznávanie postavy, aj keď teda Jima už poznáme dostatočne, no jeho príbeh by som zaradil na tretie miesto.
Kniha bola miestami dojemná, akčná, bombastická, apokalyptická a úžasná. Príbehy ma ohúrili a postavy si ma získali už v predchádzajúcich častiach a tu si moju náklonnosť získali ešte viac. Stále mi však chýba v knihách to veľkolepé odhalenie mimozemskej rasy, akési mystérium ktoré by nás konečne odvrhlo od sociologizovaných problémoch Zeme, Marsu a Pásu.
18,75 €
Na sklade 2 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do 24 dní.
Neal Schusterman je určite spisovateľ, ktorý vie ako vygradovať príbeh. Taktiež vie, ako daný príbeh ukončiť. Je to vskutku tak brilantné, že má človek chuť jeho knihy čítať jednu za druhou. Prvú knihu s názvom Kosec som dokázal ohodnotiť iba kladnými myšlienkami a tak som sa tešil aj na druhú časť s názvom Nimbus.
Kto už čítal prvú časť tak vie, že Nimbus je umelá inteligencia, ktorá riadi všetko. Teda až na pár maličkostí – podstatných a dôležitých maličkostí. Neriadi Spoločenstvo koscov – čo sú v súčasnom svete najvýznamnejšie osobnosti, ktoré zhodou okolností – prinášajú len a len smrť. Sú to vysoko rešpektované osoby, ktoré sú nad všetkými zákonmi a ktoré sa riadia svojimi vlastnými zákonmi. Zákony sa však dajú ohýbať tak, aby im to vyhovovalo – musíte byť však šikovní. Nimbus má však aj zopár slepých kútov, do ktorých nevidí z vlastnej iniciatívy, no čo ak sa dozvie, že má aj slepý bod, ktorý mu bol odopretý samotnými ľuďmi – jeho stvoriteľmi? Bude to brať ako zradu alebo len ako skúšku? Bude v ňom vrieť hnev, sklamanie, či len adrenalín z toho, že on sám neprišiel na všetko?
V prvej knihe sledujeme dva príbehy – príbeh Rowana a príbeh Citry. V druhej knihe sa do popredia dostáva Citra, pričom Rowan sa stávam akousi vedľajšou, no dôležitou postavou. Taktiež sledujeme príbeh Graysona, Faradaya a zápisky Nimbusa, pri ktorých sa dá pochopiť jeho podstata a zmýšľanie, až si ho človek zamiluje.
Celkový dej knihy mi v prvej polovici prišiel poslabší a nudil ma. Takmer sa nič nedialo, no až časom som pochopil, že všetko malo svoje správne načasovanie a svoj správny čas. Ako sa hovorí – na to dobré treba počkať. Druhá polovica však už bola o niečom inom a ja som sa nedokázal odtrhnúť od knihy. Z násťorčného pubertiaka som už dávno vyrástol, no autor ma dokázal doslova pripútať k tejto knihe a k tomu deju. Ani som sa nenazdal a ja som čítal posledné stránky, nad ktorými budem dlho premýšľať. Ihneď som musel čítať anotáciu k poslednej, tretej knihe.
Ako som spomínal na začiatku, Neal vie vygradovať príbeh a vie ako ho ukončiť. Druhú polovicu som bol napätý ako guma v trenkách obézneho vodiča kamiónu a ten koniec som myslel, že pukne nie len guma, ale aj ja sám. Posledné stránky som si musel prečítať dva krát, aby som dokázal vstrebať toľko informácií (nie žeby ich bolo veľa, ale boli také – akčne šťavnaté až mierne apokalyptické).
Knihu som pôvodne ešte v polovici chcel ohodnotiť na slabé 4 hviezdičky, no ten zvyšok bol famózny a hodnotím opäť, plným počtom.
13,90 €
Na sklade 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Začnem vo všeobecnosti. Za tých niekoľko rokov som si pri trilógiách všimol a uvedomil, že pokračovania, respektíve druhé časti, bývajú tie najslabšie. Nie len najslabšie, ale aj najtenšie. Akoby autori pri písaní druhej knihy už mysleli na tú tretiu a tu len dopísali akýsi príbeh, aby sa nepovedalo. Aj z toho dôvodu sa vždy obávam pokračovaní a tieto obavy sa preniesli aj do tohto roku.
Prvá kniha trilógie bola pre mňa nezabudnuteľným zážitkom a v rámci svojho žánru mala v podstate všetko na správnom mieste. Atmosféra, prostredie boli brilantné, postavy taktiež a príbeh – čerešnička na torte. Moje obavy boli o to väčšie, pretože prekonať prvú knihu by bol skutočný zázrak.
Počiatočné strany čítané s veľkým rešpektom a predovšetkým slimačím tempom mi pomohli utriediť si myšlienky a aj napriek veľkej snahe som sa prichytil pri tom, ako si hovorím – tak toto nemá na prvú knihu. Bolo to však len niekoľko desiatok strán, ako náhle sme sa dostali do bodu, kedy nám hlavný hrdina predstavil tú hlavnú myšlienku, to gro jeho novej misie a spoznávali sme postavy ktoré s ním poputujú z Mesta v oblakoch (Višegrádu) na spustošenú, opustenú a predovšetkým nebezpečnú zemskú plošinu, príbeh sa odviazal, rozpútal, rozvetvil a nasadil to správne tempo. Každá z postáv nám bola predstavená na niekoľkých stranách a počas celého príbehu sme sa o nich dozvedali vždy niečo nové. Niektoré informácie ma šokovali – boli takými zvratmi, až som musel imaginárne otvárať ústa a zapadalo to do seba ako puzzle. Dokonca stretnutie s istými starými známymi postavami z prvej knihy vo mne vyvolalo riadnu dávku eufórie a radosti.
Svet však na povrchu je veľmi kruté miesto, o tom sme sa presvedčili aj v prvej knihe, no pri druhej mi opäť imaginárne – tuhla krv v žilách. Cestovatelia alias Céčka a časom aj niečo horšie našej družine poriadne skomplikovala výpravu a verte či nie – zbaviť sa ich nie je vôbec jednoduché.
Autorka nám v príbehu celkom pekne popísala, aký rôznorodý život vedú medzi sebou nie len obyvatelia medzi povrchom a mestami v oblakoch, ale aj medzi jednotlivými mestami v oblakoch. Kým jedno mesto si isté povolania váži, druhé nimi opovrhuje. Kým jedno mesto zadržiava informácie a cenzuruje všetko ohľadom zemského povrchu, druhé má tieto informácie voľne dostupné a nezasahuje pri ich učení. Keď si človek uvedomí, že tých miest na svete je mnoho, dostáva sa nám rôznorodej kombinácii spôsobov života.
Koniec bol, no v podstate očakávaný a taký trochu jednoduchší. Po dočítaní však človek začne premýšľať nad tým, akou cestou sa príbeh bude v tretej a to záverečnej knihe uberať.
Kniha bola opäť skvelá, zaujímavá, mala trošku slabší rozbeh, no postupom stránok nám je všetko krásne vysvetlené. Atmosférou a prostredím sa mi páčila viac prvá kniha, no ani u tejto nemôžem dať menej hviezdičiek a preto hodnotím plným počtom a teším sa na záverečné pokračovanie série.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Živí mŕtvi 8 – Zrození k utrpění. Po prečítaní tejto časti komiksu musím povedať, že názov napovedá presne obsahovej stránke – ak aj ho nepodceňuje. Už z predošlých častí, ako aj zo seriálu som vedel, aký masaker sa približne odohrá a aký krutý dokáže byť Guvernér, ale to čo som videl a čítal, to prekonalo moje očakávania.
Človek ktorý by komiks Živí mŕtvi chytil prvý krát do ruky a pred ním sa nestretol so seriálom, tak by si v duchu povedal – veď toto musí byť koniec komiksu. V podstate takmer nikto neprežil, hŕstka preživších, ktorí majú beztak slabú šancu na útek, nie to ešte na prežitie či dokonca znovuvybudovanie akejsi skupiny. Aj z toho dôvodu ma táto časť ešte viac nabudila do tých ďalších, pretože ma neskutočne zaujíma, ako sa to celé vyvinie.
Samozrejme, pospomínal som si na tieto časti seriálu, ktoré ešte boli cítiť nie len ľudskou náturou a ľudskou zlobou, ale aj samotnou post-apokalyptickou krajinou, atmosférou a zombie potvorami. V týchto častiach to bolo ešte ako tak vyvážené – nevedomosť, zúfalosť, zloba ale predovšetkým neistota. Neistota ďalšieho dňa vo svete živých.
Túto časť svojim spracovaním a predovšetkým koncom musím ohodnotiť najviac ako sa dá a to plným počtom hviezd.
16,05 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Stromček svieti, sniežik padá, Harry Hole do lietadla sadá.
Z Hongkongu až do Osla, bude vražda honosná.
V Prízrakoch to celé vrie, Dubaj tam už riadne drie.
Feťákov je plné mesto, neprežil to fešák Gusto.
O život však blížnym ide, každá pomoc sa im zíde.
Harry, Martine a Beate, kombo súce na karate.
Pašeráci, to sú svine, majú svoje tajné fígle.
Harry však sa nikdy nevzdá, kriminál on tvrdo trestá.
Týmto končí básnička, snáď vyčarí úsmev na líčkach.
Od roku 2020 sa v mojom literárnom živote musí počas Vianočných sviatkov čítať kniha s Harrym Holeom. Je to už taký môj nevyslovený sľub, respektíve zvyklosť, ktorú sa snažím dodržiavať. Tento rok sa mi to podarilo až po Vianociach a do rúk sa mi na druhý sviatok Vianočný dostala kniha od Jo Nesbo – Prízraky.
Život detektíva, predovšetkým toho Nórskeho s menom Harry Hole, je, ako sa dá očakávať – plný vrážd. Kým však iní detektívi si oddeľujú prácu / súkromie a majú svoju rodinu ktorej nič nechýba, Harry ju má aj nemá. Harry ju chce mať, ale aj nechce. Počas tých niekoľkých rokov (kníh) si Harry uvedomuje, že ak je sám, tak ubližuje len sebe a nie iným. Tento krát – v knihe Prízraky – sa však musí z Hongkongu a jeho obľúbenej samoty vrátiť do Osla a dostať sa, ak to tak môže povedať - k svojej rodine. Vo väzení sedí človek blízky jeho srdcu a keďže Harry je veľký človek s veľkým srdcom, tak je ochotný danej osobe pomôcť. No sám si uvedomuje, že svojou pomocou zároveň ubližuje. Nie len sebe, ale aj svojim blížnym.
Kniha Prízraky mi pripomína akúsi kombináciu dvoch kníh – Zrady a Spasiteľa. Čo sa týka zrady, tak mi to pripomína posledná závet, respektíve posledné slová sprevádzajúce nás celou knihou od Gusta – obete okolo ktorej stojí Harryho vyšetrovanie. Čo sa týka Spasiteľa, tak by som povedal že sa vraciame do Armády spásy a k starej známe Martine. Tak isto aj lokalitou a akýmsi ponurým a spustnutým prostredím by som Prízraky prirovnal k Spasiteľovi. Je to však skvelá kombinácia a ja som bol za ňu veľmi rád.
V knihe som skutočne cítil ako sa Jo Nesbo pasuje s postavou Harryho. Keďže príbeh je od začiatku osobnejší, vidieť aj Harryho spomínanú dilemu, až mi bolo Harryho skutočne ľúto. Prišiel už takmer o všetkých ľudí, ktorých mal skutočne rád a aj tí, ktorí mu ostali teraz čelia veľmi vážnym problémom. Harry však v dobe, kedy sa nachádzal v Hongkongu, dozrel a zmenil sa. Veľmi som mu držal palce, aby opäť nepodľahol (veď vy viete čomu) a do konca knihy som vážne pri akejkoľvek zmienke, pri akomkoľvek náznaky, zatínal päste a zuby, aby vytrval.
Ten koniec však pre mňa bol vskutku ako šoková terapia, kedy som ju dočítal s otvorenými ústami a musel som si prečítať anotáciu ďalšej knihy, aby som tomu celému vlastne uveril.
Prízraky boli skvelou knihou, aj keď mi žiaľ, v priebehu čítania tejto knihy zomrel môj milujúci 12-ročný králik s ktorým som verne, bok po boku čítal každé Vianoce jednu knihu s Harrym. Aj z toho dôvodu na knihu Prízraky nikdy nezabudnem a ďalšie Vianoce s knihou o Harrym, bude pri mne minimálne duch môjho domáceho miláčika. Tým ma to len utvrdilo, že Vianočné sviatky budem najbližšie roky tráviť s Harrym.
Knihu som prečítal už pred dvoma týždnami a s odstupom času hodnotím kvalitou, obsahom, príbehom, dejom a postavami plnými 5 hviezdičkami.
14,90 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Stephena Kinga som si obľúbil hlavne kvôli tomu, že svojim knihám dáva kus svojho skutočného JA. Na to, že píše väčšinou hororové mysteriózne knihy sú jeho postavy uveriteľné, zaujímavé a ich príbehové linky záživné a pútavé. Tak isto svet a prostredie, do ktorého King radí svoje príbehy sú skvostne spracované s nádychom akejsi tajomnej a ponurej atmosféry, ktorú dokáže brilantne vykresliť na akejkoľvek strane a v akejkoľvek knihe.
Žiarenie som v prvom rade videl ako filmové spracovanie, ktoré malo síce zaujímavú atmosféru a skvelý herecký výkon Nicholsona, no neohúrilo ma. Aj z toho dôvodu som nemal akési nutkanie si zadovážiť knihu. Je pravda, že som tento film vzhliadol ešte v dobe, keď som o Kingovu spisovateľskú tvorbu ani len prstom nezavadil a ak by som si ho pozrel po prečítaní knihy, určite by som sa na celý film a príbeh pozeral inak a to vďaka literárnemu spracovaniu.
Príbeh začal ihneď od začiatku zaujímavo, spoznávali sme hlavných protagonistov samotnej knihy – Jacka Torrenca, jeho ženu Wendy a ich syna Dannyho. Oťukávali sme sa aj so samotným hotelom s názvom Pekná vyhliadka a jeho osadenstvom – z počiatku s tým živým. Dej sa síce nerozbehol razantným tempom, skôr pomalým slimačím, no to vôbec nevadilo. Kingove postavy sú zaujímavé a ak by nám on sám predostrel na 500 strán ich životopis, tak by sme ho hltali ako týždeň hladujúci kanibali. Z počiatku to na hororovú knihu ani nevypadalo, no postupom času sa všetko vyostrovalo a samotný hotel a jeho – už neživé osadenstvo – dávalo našej trojici poriadne zabrať. Osobne som nemal potuchy, čo všetko v príbehu na mňa vyskočí (aj keď film bol pomerne dobre spracovaný) a keď už išlo do tuhého, začala sa poriadna dráma. Je síce škoda, že takmer všetko také dramatické sa odohrávalo až za prvou polovicou knihy, no vynahrádzala to stúpajúca intenzita samotného zla. sa stane.
Žiarenie som čítal v decembri a dočítal ho vo Vianočnom období, čo mi len stupňovalo atmosféru zo samotného čítania. Dej sa odsýpal, dramatická intenzita príbehu gradovala a k tomu sa žiaľ pridávali aj rôzne gramatické chyby v preklade – pri niektorých som sa celkom zasmial. To však nič nemení na tom, že ma kniha bavila, no aby som pravdu povedal – nedosahovala kvality na knihu TO či Pod kupolou. Aj z toho dôvodu knihu hodnotím 4 hviezdičkami - avšak vynikajúce 4 hviezdičky.
17,50 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Jeseň, padajúce listy, skorá tmavá noc. Pochmúrne počasie, sviatok všetkých svätých, návšteva hrobov. Čas ako stvorený pre čítanie niečoho hrôzostrašného. Pri pohľade na poličku plnú kníh mi oči ihneď spočinuli na knihe, ktorá sa v inom období ani nedá čítať. Ide o antalógiu poviedok Noc oživlých mŕtvol od Jonathana Maberryho. Je to v poradí druhá antalógia od tohto spisovateľa v rozmedzí 3 mesiacov, ktorú som mal k dispozícií. Kým prvá bola plná krvilačných beštií mimozemského druhu s názvom Vetřelci : Hon na brouky, druhá so spomenutým názvom je taktiež plná beštií, no tých ľudských.
Knihy o Zombie sú v mojom TOP 3 žánrov a preto som sa až priveľmi tešil na túto zbierku poviedok. Na začiatku som spomínal, že jeseň, predovšetkým November je obdobím ako stvoreným pre čítanie niečoho hrôzostrašného. Netušil som však, že kniha Noc oživlých mŕtvol bude hrôzostrašná v tak trochu inom ponímaní. V tom kvalitatívnom.
Kým úvod knihy nezačal úplne najhoršie a vety jednotlivých poviedok mi utekali ako na bežiacom páse, vždy som čakal že príde niečo lepšie. Niečo také, pri ktorom by som zo seba dostal jednoduché citoslovce – WAU. Bohužiaľ, až na dve výnimky som pri čítaní poviedok trpel. Ani tak veľké mená, akými sú Romero (Noc oživlých mŕtvol), Jay Bonansinga (séria Živí mŕtvi) či sám Maberry – nedokázali využiť svoj potenciál a tak vytvoriť kvalitné, strach naháňajúce poviedky. Jednotlivým poviedkam chýbal život, spustnutá atmosféra či dokonca záver, ponaučenie. To ma na tých poviedkach neskutočne hnevalo. Akoby jednotlivé poviedky písali na čas, niečo ako písomka v škole a keď odbije hodina, autor musel ukončiť písanie a či sa mu niečo podarilo alebo nie, musel to odovzdať. Väčšina poviedok bola fádna, prípadne príliš roztiahnutá a kým som sa dostal k tomu hlavnému – zombie – tak už bol koniec.
Je faktom, že v polovici čítania tejto knihy som v mojom živote prišiel o to najcennejšie – mamku. V týchto momentoch človek nemá príliš chuť na čítanie, navyše na tému oživlých mŕtvol. Možno aj to zavážilo na mojom celkom poňatí zvyšných poviedok, no aj s odstupom času niekoľkých týždňov musím úprimne povedať, že ma poviedky vôbec nedokázali pohltiť. Ani dejom, ani postavami, ani atmosférou – jednoducho ničím. Budem sa opakovať, ale boli nezáživné a tak nudné, že som pri nich takmer zaspal.
Antalógia s názvom Noc oživlých mŕtvol sa teda veru príliš nevydarila a ja som nesmierne rád, že už je za mnou. Hodnotím po dlhom čase veľmi slabými 2 hviezdami.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Od Františka Kotletu som doposiaľ prečítal iba kompletnú sériu s názvom SPAD a od Krystíny Šnegoňovej iba prvú časť Město v oblacích. Kým Kotletove knihy sa vyznačujú výrazným hlavným hrdinom, drsným dejom plným prestreliek a zvráteného, niekedy trápneho humoru, tak práve Šnegoňovej (ak teda môžem podľa jednej knihy hodnotiť) knihy sa venujú skôr podrobnejšiemu, kvalitnejšiemu deju a skvelej, ponurej atmosfére. O to väčšiu radosť som mal, keď som si zadovážil prvú knihu na ktorej sa podieľajú obaja českí autori spoločne, keďže kombinácia a vyváženosť ich štýlu písania by mohlo byť pre mňa to pravé - orechové. Aj napriek malému množstvu prečítaných kníh od tejto dvojice autorov som si ich vskutku obľúbil a tak som sa tešil na moment kedy otvorím prvú knihu s názvom Operace Thummel.
Kniha ma ihneď od začiatku vrhla do neznáma, kedy som si ako čitateľ mohol na prvých stranách predstavovať čokoľvek. Nemal som ani tušenie kto je hlavná postava, čím sa zaoberá, či je to človek, mimozemšťan a akú podobu bude mať samotný príbeh. Až po niekoľkých stranách mi začali pomaly dochádzať súvislosti a po pár desiatkach strán nám autori dokresľovali situáciu – kto, čo, prečo, ako a kedy. Vysvetlenie situácie do ktorej sa ľudstvo dostalo ako i príbeh hlavnej postavy Františka Moravca (Moraveca? :D) na mňa teda nečakalo dlho a už v štvrtine knihy som v tom mal jasno. Kniha bola plná akcie, drsného, zvráteného ale i romantického humoru, ktorý bol dopĺňaný znalosťami o jednotlivých rasách, ich histórie a samotného fungovania. Dej nebol komplikovaný, povedal by som skôr jednoduchší, pri ktorom sa skôr dbalo na dávku akčnosti ako na kvalitnom rozpracovaní príbehu. Nie žeby to bolo zlé, bolo to také SPADOVÉ, kde sa všetci sekali, rezali, strieľali a len niektorí vyvolení boli akoby z nepreniknuteľného titanu, ale dejovo mi kniha ešte nedokázala predostrieť kvalitu série. Je to však odrazový mostík, prvá kniha, ktorá nám mala iba ukázať – čo to bude, až to bude.
Čo sa týka postáv, na tie som si tak ešte úplne nezvykol. Niektoré boli charizmatické, zapamätateľné, u iných si nedokážem po týždni spomenúť na meno a v podstate mi žiadna postava neprirástla k srdci. Tak isto aj jednotlivé mimozemské rasy, ktorých je hneď v prvej knihe neskutočne veľa - prvá časť nedokázala, až na jednu či dve výnimky - vykresliť dostatočne kvalitne a dôkladne. Ako som však už spomenul, nie je to úplne na škodu, ide iba o rozbeh a do samej hĺbky vesmíru sa ponoríme zrejme v ďalších knihách – aspoň v to dúfam. Snáď to bude kvalitne spracovaná a vykreslená séria a nie len akýsi humorný sitcom, ktorý nemá ani hlavu, ani pätu.
Takže na záver – Operace Thummel nepatrí k tým knihám ktoré sa Vám vryjú do pamäti príbehom, posolstvom, atmosférou či príjemnými, srdcu blízkymi postavami. Je to taká Kotletovka plná akcie a humoru, ktorej dej sa rýchlo odsýpa. Nepatrí ku skvostom literatúry, no ani nos nad ňou neohrniete. Chcel som ju pôvodne ohodnotiť plným počtom hviezd, no nakoniec znižujem o jednu hviezdu keďže ma čaká ešte veľa kníh z tejto série a ja pevne verím, že kvalitatívne na tom budú lepšie, aspoň niektoré.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Trilógia Metro od Ruského spisovateľa menom Dmitry Glukhovsky patrí k mojim najobľúbenejším knižným trilógiám, ktoré som kedy v mojom čitateľskom živote prečítal. Aj z toho dôvodu som nesmierne rád, že tento skvelý počin vydláždil cestu k bohatému fanúšikovskému univerzu, ktorého súčasťou je aj samotný Glukhovsky čoby porotca. Rôzni skúsení či neskúsení amatérski spisovatelia či spisovateľky prispievajú svojimi príspevkami, poviedkami či románmi do tohto skvostného a dovolím si tvrdiť enormne kvalitného univerza a nám, ďalším obľúbencom, fanatikom a čitateľom kníh z post-apokalyptického prostredia takto dokážu ulahodiť nie len na očiach, ale i na dušiach.
Preto mi je veľkou cťou a som nesmierne vďačný, že som mal možnosť držať a čítať v poradí druhú preloženú knihu z tohto univerza a to konkrétne od Andreja Djakova s názvom Za světlem.
Samotná kniha nás prevedie ako súčasnou kolískou ľudstva – samotným metrom, tak i spustošeným povrchom Ruského mestečka St. Peterburg. Začnem teda úvodom, kde sa dostávame pod povrch samotného mesta, teda do metra. Dej je zasadený približne 20 rokov po globálnej deštrukcii sveta, ktorá donútila ľudí, ktorí mali to šťastie (alebo nešťastie?), prenechať povrch zmutovanej prírode a začať žiť svoje životy pod samotným povrchom v jednom z najodolnejších stavieb sveta – metrom. Ihneď, ako som začal čítať knihu som sa hlboko ponoril do spustnutej atmosféry post-apokalyptického sveta, kde hlad, chudoba, ľahostajnosť k iným či strach zo známeho ale i neznámeho číha na každom kroku. Metro veru nie je pre každého, no ten kto v ňom vyrastal, podobne ako chlapec menom Gleb, si na neho privykne a začne mu rozumieť. Gleb, narodený ako post-apokalyptické dieťa pozná iba metro a nedokáže si predstaviť nič iné. Nikdy nebol na povrchu, považuje ho za výmysel, akúsi historku na zastrašenie neposlušných detí. Nikdy nevidel hviezdy, slnko, oblohu a všetky tie veci, ktoré tam údajne boli a ktoré sa pred vyše dvadsiatimi rokmi stali tabu. Glebov život sa však zmení príchodom záhadného stalkera s menom Taran. Postarší, no o to skúsenejší stalker dostal ponuku, ktorá sa neodmieta. Hlavne v momente, kedy sa jeho oči stretnú s očami samotného chlapca.
11-členná, atypická skupina tvorená Glebom, Taranom a akousi žoldnierskou skupinou vedenou Kondorom sa prediera tunelmi metra a samotným povrchom. Gleb bude mať po prvý krát možnosť vyhliadnuť z metra na povrch a veru, rád by sa do metra vrátil keby sa dalo hneď na začiatku. Aj po dvadsiatich rokoch je krajina ponurá, zničená, depresívna a predovšetkým nebezpečná. Príroda, predovšetkým tá zmutovaná, si vždy nájde cestičku, obkľuku, fígel, ako s celým systémom života vybabrať. Zmutované zvieratá cestou veľmi znepríjemnia životy našej skupiny a nastanú aj straty na životoch. Musím priznať, že ako metro, tak i povrch St. Peterburgu som si hľadal na google maps a bolo vidieť, že autor čerpal zo skutočných miest a vďaka tomu sa putovanie so skupinou stávalo ľahšie a predstaviteľnejšie. Postavy boli charizmatické, každá si v príbehu vydobyla, vydupala tú svoju časť a tak som sa s každou postavou v podstate celkom dobre aj zoznámil. Kým v iných knihách mám problém si zapamätať toľko postáv a predovšetkým priradiť im charakter či nebodaj domyslenú tvár, tak pri tejto to problém absolútne nebol.
A čo že bolo cieľom našej skupiny? Nuž – putovanie za Svetlom. Na začiatku som mal mierne obavy, respektíve zmiešané pocity či to nebude len nábožensky motivovaný blábol, kedy nakoniec zistím, že našli Ježiša Krista ako svieti a zoberie ich do raja. Musím však priznať, že som bol veľmi milo prekvapený v akom poňatí bol teda názov knihy ale i samotná myšlienka spracovaná. Veru, spojenie – Za světlem – si môžeme vysvetliť rôznymi spôsobmi a ak sa všetky tieto spôsoby skombinujú v samotnom cieli, kvalitný výsledok je garantovaný. Záverečná fáza knihy mala grády a páčila sa mi. Nastali zvraty, prekvapenia a ku koncu som už bol nešťastný z toho, že kniha končí a nemá ešte minimálne 300 strán.
Aby som to teda zhrnul – na knihe sa mi páčilo absolútne všetko. Od vykreslenia post-apokalyptického sveta ako na povrchu, tak i pod ním, postavy, spracovanie ale i príbeh či koniec – všetko bolo dokonalé. Áno, opisy zničeného mesta neboli zložité, putovanie v metre skončilo príliš rýchlo, anomálie v podstate žiadne, ale všetko sa dá jedným očkom prehliadnuť, pretože aj pár menších chybičiek sa dá odpustiť pri plynulom, kvalitnom a napínavom príbehu. Navyše, jedná sa o trilógiu, takže tieto pomerne nevýrazné nedokonalosti sa môžu v ďalších častiach vykompenzovať – len dúfam, že budú preložené. Knihu som si chcel užiť plnými dúškami, čítal som ju pomaly, počúval pri nej zvuky z hry, klikal na mapku ako besný a hľadal – kade to tá naša skupina putuje. Hodnotím ju teda plnými 5 hviezdičkami a odporúčam každému fanúšikovi nie len metra, ale i post-apokalyptickej literatúry.
15,60 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 6 dní
Posielame do 4 – 6 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 4 – 6 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Berte prosím moju recenziu a hodnotenie s rezervou, nakoľko kniha určite nie je prioritne určená pre mňa – teda pre viac ako 30 ročného muža. Aby ste ma lepšie pochopili – knihu som si zakúpil z dôvodu, že mám rád akékoľvek knihy s nádychom post-apokalyptického sveta a dávam šancu viac-menej všetkým. Autorku už pár rokov literárne poznám - pred vyše šiestimi rokmi som si zakúpil knihu Adaptácia, ktorá mala taktiež nádych post-apokalyptického sveta. Danú knihu som vtedy hodnotil priemerom – nepáčilo mi tam pár vecí, no aj v tej recenzii určite zohrala rola, že kniha bola určená pre iné čitateľské publikum. Bol som teda mierne zvedavý, či ďalšia kniha podobného zamerania bude na mňa vplývať inak.
Od začiatku mi kniha Prežila som svet pripomínala istý mix rôznych post-apokalyptických kníh, kde sa hlavná hrdinka ocitá sama v spustošenom svete plného násilia a okrem boja o svoju holú existenciu bojuje aj o ten posledný náznak lásky, ktorý v nej ostal. Pripomenul by som napríklad Piata vlna, Divergenciu, Monument 14, ako aj spomínanú Adaptáciu. Pre mňa sa v tomto smere neobjavilo absolútne nič nové a mám akýsi divný pocit aj čo sa týka hlavnej hrdinky. Pochopím že hlavnou hrdinkou je iba násťročné dievča, no nedokážem pochopiť, prečo niektoré autorky opisujú násťročné dievčatá ako úplne nerozhodné hlúpe husi, ktorých názory sa menia každým nádychom a výdychom. Pochopím, že násťročné dievčatá plieska puberta a keď zbadajú krásneho chlapca, tak si prehltnú jazyk, mozog prestane byť funkčný a miesto slov – ahoj, si krásny – povedia – strč sa pako. To všetko ako tak pochopím. Ale prečo sa v knihe, akou je táto – a ak mi pamäť slúži, podobnú náturu malo dievča aj v knihe Adaptácia – správa ako tá najtupšia a najblbšia osoba na celom svete? Keď sa niekto dva roky prediera post-apokalyptickým svetom a naučí sa zvyklostiam, ako v takom krutom svete prežiť, prečo sa v priebehu dvoch či troch dní správa úplne opačne, nelogicky, nesystematicky a budem opakovať – totálne hlúpo? Pochopím ak by to bolo na začiatku apokalypsy, ale po neuveriteľných a mučivých dvoch rokoch sa tá opatrnosť a bezpečie nedá zo dňa na deň vymazať akýmsi čarovným prútikom. Nuž nechcem byť zase zlý – nič proti autorke – ale hlavná hrdinka opäť vôbec nezapasovala (a to som prečítal už niekoľko kníh v ktorých boli hlavnou hrdinkou v post-apokalyptickom svete násťročné dievčatá a žiadna mi tak neprekážala). Ostatné postavy – ktorých teda nebolo veľa - boli rozumnejšie a príjemnejšie a vyvažoval pocit tej nenormálnosti u hlavnej postavy
Čo sa mi na knihe naozaj páčilo a mrzelo ma, že to nebolo vykreslené obšírnejšie a hlbšie – bol počiatok toho celého. Spomienka na otca a ako to celé začalo (podzemný kryt, prežívanie). Áno, chápem, je to dievčenský román o dievčenských problémoch v zlom, krutom svete. Ale táto časť mňa osobne bavila veľmi a dojala najviac zo všetkého. Dostávaš bludišťáka. Čo sa týka samotného príbehu, mal určite veľký potenciál, keby sa poriadne rozvinul. Pasáže, kedy sa niečo aj stalo - (a veru nebolo ich zo začiatku veľa, no približne v troch štvrtinách našťastie áno) a pri ktorých naša hlavná hrdinka nevyplakávala, nepremýšľala nad krutým osudom, minulosťou, flirtovaním a neviem čím všetkým – boli celkom slušne napísané a zaujímavé.
Čo sa týka samotného konca, tak ten ma trochu sklamal, podobne ako v adaptácií. Bol príliš rýchly, jednoduchý, akoby mal byť čo najskôr ukončený, pretože sa hlavná hrdinka už dosť vyplakala. Opäť sa teda autorka zamerala čisto na pocity hlavnej hrdinky a samotný dej, príbeh sa dostal do úzadia. Veľká, veľmi veľká škoda.
Na začiatku som písal – berte túto recenziu s odstupom, nadhľadom – pretože kniha je určite určená pre mladé dievčatá, ktoré sa v emóciách ku Alexovi, budú určite vidieť. Pre mňa osobne – ak by bolo menej toho pátosu okolo hlavnej hrdinky a viac okolo samotného príbehu, bola by to chvályhodná kniha. Bohužiaľ, nebolo a ja musím knihu hodnotiť priemerne.
9,40 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do dvoch dní.
Stephen King je bezpochyby talentovaný spisovateľ predovšetkým hororových a mysterióznych príbehov. Prečítal som dostatočné množstvo kníh aby som si práve pri Kingovi uvedomil, že je jeden z mála, ktorý svoje príbehy okorení a teraz sa prosím nesmiať – svojim autorským pižmom. Do príbehov vkladá osobitnú náturu skutočného Stephena Kinga, tvorí charizmatické, uveriteľné a zapamätateľné postavy, tajomné a okúzľujúce prostredie, no a predovšetkým elektrizujúcu atmosféru. Človek si predstavuje, aké ľahké a jednoduché musí byť písanie románov, veď predsa King nepotrebuje žiadne odborné termíny, pridlhé súvetia či komplikované zápletky. Opak je však pravdou a práve v tom je Stephen majster – dokáže z jednoduchej veci spraviť nádhernú, fascinujúcu a inšpiratívnu Kingovinu. Z osobnej skúsenosti môžem potvrdiť, že žiadny iný spisovateľ (hoc mám mnohých autorov a ich knihy radšej ako Kinga) mi nedodá toľko odvahy a inšpirácie k tvoreniu vlastných vecí, ako tento človek.
Dosť však bolo o samotnom autorovi, presuniem sa ku knihe Joyland. Z anotácie som sa mylne domnieval, že príbeh bude ladený skôr k hororu, ako k inému žánru. O to väčšie prekvapenie bolo, že som nedostal ani klasický horor, ani klasický mysteriózny román a ani psychologický thriller. Zdá sa mi, že kniha sa výrazne zaradiť nemôže nikde, maximálne tak na poličku Svetová beletria. V knihe sa mihne z časti náznak na trochu hororu a mystiky, no iba minimálne, až som mal pocit, že som začal čítať román pre zamilovaných tínedžerov. Nemôžem však poprieť základné kvality knihy. Ako som spomenul vyššie – King vie tvoriť príbehy s charizmatickými postavami, okúzľujúcim prostredím a jednoduchým dejom.
Príbeh, respektíve dej knihy bol plytký a chýbala mu hĺbka. Autor mohol trochu viac zabrdnúť do mystéria, ktorým oplývala jedna z postáv, prípadne sa pohrať trochu viac s postavou ducha. Ale ako sa hovorí po našom – bolo to také nemastné, neslané. Akoby si v prípade tejto knihy autor povedal – dám tam kúsok z toho, kúsok z toho ale nebudem sa nad tým príliš pozastavovať.
Pozitívom knihy bolo spracovanie samotných postáv. Nie je to tak precízne, ako v knihe TO, ale na počet strán spracovanie neurazilo. Hlavným protagonistom je Devin Jones, zamilovaný chalan vo veku, kedy sa mu hormóny búria pred tým, aby sa z chlapca stal muž. Nešťastná láska a vidina zárobku ho zavedie do zábavného parku s názvom Joyland, kde sa pretvára jeho zmýšľanie a v ktorom si nachádza novú, dočasnú lásku – vášeň k tomuto povolaniu. Vo svete zábavných parkov a kolotočiarov sa točí množstvo čudáckych postáv a tak tomu nie je inak ani v Joylanda. Postavy, ktoré v príbehu spoznáme sú rôznorodé a niektoré si človek zamiluje, iné nie. Nechýbajú medzi nimi frfloši, drzání či starí mazáci, ale aj húževnatí, iniciatívni a nápomocní ľudia. Vykreslenie jednotlivých charakterov bolo tou svetlejšou stránkou a na tak útlu knižku (nezvyk od Kinga) ani nesklamalo.
Atmosféra, respektíve prostredie samotného Joylandu bolo čerešničkou na torte. Vlastný slangový jazyk kolotočiarov, ich čudácky tajomný život a opis samotného Joylandu bol skvelý. Minimálne teda na pomery k príbehu (nemôžeme sa baviť o prostredí mestečka Derry či Castle Rocku).
Kniha vo mne celkovo zanechala rôznorodé pocity. Na jednu stranu sa čítala rýchlo, jednoducho, ľahko ako taká jednohubka. Na druhú stranu bola ale kniha akosi významovo o ničom. Doteraz tak úplne netuším, aký význam mal celkový dej – čo bolo to gro, ten hlavný piliér celého príbehu. Či to bol duch, vrah, chlapec s mysterióznymi predpoveďami, užialený ubolený koniec alebo... alebo sa mi zdá, že kniha bola ako nedokončený pavúk playoff hokejovej ligy, kde má na konci vyhrať jeden, no tu sa tie míľniky príbehu dostali iba do štvrťfinále a tam to skončilo. Samozrejme, vyvrcholenie príbehu sme dostali a aj mi ľúto prišlo, ale míľniky ostali pred bránami toho finále.
Knihu aj napriek všetkému hodnotím pozitívne a oplatí sa prečítať, či už ste fanúšik Kinga alebo nie ste. 3 hviezdičky by boli pre ňu príliš kritické, 5 hviezdičiek zase nadnesené. Hodnotím to teda peknými 4 hviezdičkami.
11,30 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Americký autor Jonathan Maberry je v našich končinách pomerne neznámym autorom, avšak keď si jeho meno zadáte do googlu, vyhodí Vám pomerne kvalitnú zbierku kníh – od práve dočítanej zbierky Sci-fi poviedok Vetřelci – hon na brouky, Antalógie s názvom Noc oživlých mŕtvol, či detektívneho románu Pacient nula. Samozrejme existuje mnoho ďalších počinov, pod ktorými sa podpísal svojim zaujímavým menom, avšak málo ktorým z nich sa dostane prekladu.
Sám som sa k tomuto autorovi dostal náhodou – potreboval som zaokrúhliť výslednú sumu nákupu a tak som si pribalil túto knihu. Samotný Votrelec je u nás známy, predovšetkým prvým skvostným spracovaním od Ridleyho Scotta v ktorom si hlavnú rolu zahrala Sigourney Weaverová, ako aj v ďalšej časti od nemenej známeho Režiséra a Scenáristu Jamesa Camerona. Pokračovania tejto ságy však už nepriniesli takú kvalitu a ovácie, no našťastie – existuje veľké množstvo kníh, poviedok, antalógií, vďaka ktorým sa vytvoril samostatný, veľký, prepracovaný a kvalitne opísaný svet Votrelcov.
Mojim vstupom do tohto sveta je teda zbierka poviedok od Maberryho, ktorý do tejto, vyše 360 stranovej knihy zaradil 18 poviedok. Poviedky boli rôznorodé, nechýbal humor, dávka akcie, hororových prvkov ale aj romantika či odhodlanie prežiť za každú cenu. Väčšinu z nich by som hodnotil priemerne, poprípade tesne nadpriemer, no ani jedna nejako neprevyšovala kvalitou nad ostatnými. Našli sa asi dve či tri poviedky, ktoré ma príliš nebavili, no keďže väčšina poviedok mala priemerne 20 stránok, tak som sa vždy odhodlal dobojovať danú poviedku do konca.
Táto zbierka poviedok bola akousi oddychovkou, neurazila, no ani neohúrila. Potreboval som si oddýchnuť od siahodlhých románov a podarilo sa. Mám zakúpenú od Maberryho aj spomínanú Noc oživlých mŕtvol, tak som veľmi zvedavý, či kvalita poviedok stúpne hore alebo ostane len priemerná. No to je otázka budúcnosti, oddýchnutý sa môžem opäť pustiť do románového sveta príbehov.
Knihu hodnotím slabými 4 hviezdičkami, od priemerného hodnotenia ju zachraňuje niekoľko celkom zaujímavo spracovaných poviedok.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Famózne. Aj takto nečakane a týmto krásnym slovom by som chcel začať moju recenziu na knihu od Českej autorky Kristýny Sněgoňovej s názvom Město v oblacích. Ide o prvú knihu z trilógie Města, ktorá už v základoch prvej knihy ponúka rozsiahle množstvo žánrových prvkov. Je to myslené tak, že začiatok mi pripomínal dystopický Orwellovský román 1984, ďalej to prešlo akousi detektívnou časťou alá Hercule Poirot, pokračovalo v Sci-fi prvkoch pripomínajúcich Wellsov Stroj času, až sme sa dostali k post-apokalyptickej trilógie Silo od Hugh Howey a dochutili štipkou trilógie Metro od Dmitry Glukhovskeho. Jednoducho z každého rožku trošku. Inokedy by mi to prekážalo, no v tomto prípade som bol veľmi ale veľmi milo prekvapený a bol som z toho doslova unesený. Tá kombinácia atmosféry samotného mestečka, architektonického výkvetu sveta s ponurou, doslova NOIR atmosférou v prvej polovici knihy, doladená kúskami Fantasy a Sci-fi smerovaná k tomu post-apokalyptickému svetu – v druhej polovici bola neskutočne skvelá.
Som priemerný čitateľ, nečítam na rýchlosť, ale skôr pre pôžitok. Ak ma kniha baví, tak jej čítanie dokážem natiahnuť aj na mesiac, pretože ju čítam pomaly, mnoho krát sa pozastavujem a premýšľam nad udalosťami z knihy a samozrejme nechcem aby skončila. Podobné som to mal aj pri čítaní Města v oblacích, no táto kniha bola tak návyková, tak perfektne spracovaná, že som nedokázal prestať čítať, až som skončil – aby som pravdu povedal s unavenými červenými očami. O to väčšiu radosť som mal, že mám pred sebou v budúcnosti (snáď blízkej) ešte ďalšie dve časti.
Už som spomínal atmosféru a ešte sa k nej v krátkosti vrátim – bola skvelá, ponurá, zasadenie príbehu do môjho obľúbeného jesenného až zimného obdobia mi ulahodila. Snáď veľa nenapoviem, ale v knihe sa dostaneme aj povrch, do osady ktorá ako tak prežila pôvodnú skazu ľudstva. Autorka neodflákla ani túto časť knihy, atmosféra mesta na povrchu je rozdielna, tak ako aj životy ľudí v tomto meste.
Postavy – Lewenhart, Annieliese, Malger a mnoho ďalších postáv mi zostanú v pamäti na veľmi dlhú dobu. Hlavný hrdina bol miestami prísny, drzý a drsný, no zároveň sympatický, romantický ale i prefíkaný. Zo začiatku ho možno človek odsúdi, no časom sa mi dostal pod kožu a môj názor na neho sa zmenil. Páči sa mi, že všetky postavy boli rôzne – nie žeby v iných knihách neboli, ale stáva sa, že v knihách kde sa do príbehu vloží skupina ľudí, tak sa správajú ako stádo oviec. Všetky na jedno kopyto. V tomto príbehu však aj tie vedľajšie postavy majú svoje vlastné pohnútky, svoj vlastný život, svoj vlastný názor a človek sa ani v jednej postave nezmýli (nezameníte si takého Hirscha za Scholtza alebo Ursela za Cisára).
Ku koncu sa chcem dostať ešte k ďalšej hrozbe, ktorú som vôbec nečakal a ktorá ma milo prekvapila a pripomenula mi moju najobľúbenejšiu trilógiu Metro – a tou sú Cestáři alias Cestovatelia. Príšery, ktoré dokážu z ľudí behom sekundy spraviť sekanú. Príšery, ktoré nevieme odkiaľ prišli, no sú a ohrozujú ľudí žijúcich na povrchu. Opäť, pre mňa veľké, príjemné prekvapenie, ktoré knihe pridalo na hodnote – keďže to nie je len čisto politicko-sociálny román kde sa riešia interné konflikty medzi spodinou a vyberanou spoločnosťou.
Pôvodne som chcel napísať túto recenziu inak (vlastne to nie je recenzia, iba názor) ale moje vyklepané prsty ani po pár dňoch nedokážu od rozrušenia napísať krásnu recenziu s odbornejšími slovami. Chcel som hlavne zo seba dostať svoje vlastné pocity, ktoré sú z tejto knihy len a len pozitívne a nemám tejto knihe čo vytknúť. Skvelá atmosféra, skvelé postavy, skvelý príbeh, skvelé spracovanie a predovšetkým skvelé čítanie románu, ktorý hodnotím plným počtom hviezd.
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.
Jo Nesbo so svojou knihou s názvom Lovci mozgov (Headhunters) opäť nesklamal. Hlavnou postavou tohto románu je pre zmenu Roger Brown, zamestnanec personálnej agentúry, ktorá hľadá tých najlepších z najlepších na tie najvyššie pracovné pozície, aké sa len dajú v Nórsku nájsť. Román ako taký, je úplne z inej kategórie ako romány zo série s Harrym Holeom a aj tak pôsobí. Z počiatku som sa bál, ako budem reagovať na zmenu (keďže som zatiaľ od Nesba čítal iba knihy s Harrym), no moje obavy boli takmer zbytočné.
Kniha bola zaujímavá, čítala sa veľmi rýchlo, postavy, hlavne mužské, boli skvelo napísané – aj napriek tomu, že mi chýbala Harryho nátura – a celkové zvraty v príbehu boli nečakané. Teda, v rámci možností nečakané. Kto videl film ako prvý - z roku 2011 - tak mu kniha príde trochu suchšia, fádnejšia, pretože filmu nechýbalo absolútne nič a bol jednoducho skvostný. Skvelí herci, skvelá atmosféra, skvelé prostredie – jednoducho nič, čo by sa tomu filmu dalo vytknúť. Ak by som najprv čítal knihu a potom film, tak by som bol v oboch prípadoch úplne unesený. V tomto prípade som však už vedel, ako príbeh bude postupovať, zvraty, ktoré sa v príbehu udejú, som už poznal a jednoducho som si knihu nedokázal vychutnať plnými dúškami. To však neznamená, že kniha je zlá, či nebodaj priemerná, to veru nie. Je výborná, vynikajúca a ak sa človek oprostí od toho, že nejde o kriminálku s Harrym, tak si ju – najlepšie v jesennom či zimnom počasí – vychutná plnými dúškami.
14,90 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Tento produkt síce máme aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy a ďalšie už nemá ani distribútor, preto je možné, že bude onedlho úplne vypredaný. Ak ho chcete mať, ponáhľajte sa!
Siedma časť famózneho a kultového post-apokalyptického komiksu Živí mŕtvi s názvom Ticho před bouří bola jedna veľká bouře. V tejto časti sa veru diali veci na každej druhej strane a tých akčných a napínavých bolo skutočne požehnane – od začiatku až po koniec. Komiks som si pôvodne plánoval rozdeliť na dva čítacie dni, no dej ma tak pohltil, že som to dal za jeden večer.
Naša útla skupinka, ktorá nedosahuje ani počet dvadsiatich ľudí sa nám pohodlne zabývala vo väzení, no hrozba z Woodbury stále trvá a musia byť v neustálom strehu. To sa však ľahšie povie, ako realizuje, pretože sa v skupinke Ricka Grimesa odohrávajú interné problémy či záležitosti, ktoré ich zamestnávajú oveľa viacej ako hrozba od Guvernéra. Či už je to – ako obaľ napovedá – tehotenstvo jednej z postáv príbehu, emocionálne a existenčné problémy preživších, až po samotných zombie, ktorí vždy dokážu nepríjemne prekvapiť. Jednoducho problémy všade, kde sa človek pohne. Aby to však nebolo až také pochmúrne, autor nám podsunul aj isté svetlé chvíľky, kedy nie len preživší, ale aj čitatelia zabudnú na pochmúrny svet plný mrtvákov. Musím priznať že pri pár stranách som si vážne uvedomil, že aj v zlej dobe existujú príjemné veci, ktoré nezmení ani katastrofálny koniec sveta.
Čo sa týka záveru, tak ten mi úplne vyrazil dych a ja ľutujem iba jednu vec – že nemám ďalšiu časť po ruke.
14,05 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Hobit a Pán Prsteňov. Nájde sa snáď človek, ktorý by nepočul, nečítal či nedajbože nevidel ani jeden z týchto veľkolepých počinov od J.R.R. Tolkiena? Nájde sa vôbec taký neznalý? Priznávam, áno nájde. Som totižto jeden z nich. Aby som to však napravil, rozhodol som sa zakúpiť si práve prvotnú časť, počiatok všetkého – samotného Hobita.
Samotný príbeh je o nečakanom dobrodružstve Hobita so zvučným a zároveň vtipným menom Bilbo Bublík, ktorého jedného dňa navštívi belasý čarodejník Gandalf. Keď ho Hobit znenazdajky omylom pozve na druhý deň na čaj, prekvapí ho Gandalf aj s družinou trinástich trpaslíkov, ktorí si veru ľúbia nie len zajesť, ale aj čo to vypiť. Nuž a práve tu sa začína jedno veľké dobrodružstvo malého Hobita.
Štýl písania ma zaujal ihneď od začiatku. Román je písaný zvláštnym, príjemným spôsobom, pri ktorom som si predstavoval starého otca, ktorý číta Hobití príbeh svojmu malému vnúčikovi počas jesenného, upršaného dňa, napínavým a zároveň dobrodružným tónom aký vedia zo seba dostať iba dedovia.
Čo sa týka príbehu, tak po jeho dočítaní mám zmiešané pocity, keďže som od Hobita podľa ohlasov čakal o niečo viac. Nie, nebolo to úplne zlé, malo to svetlé chvíľky. Dej bol zábavný, vtipný, čítaný s príjemným detským úsmevom na tvári a miestami to bolo ponuré a už aj beznádejné (pre postavy knihy). Bolo to miestami však aj horšie – hluché miesta a plochý príbeh. Keďže sa príbeh skladá takmer celý z putovania, to bolo povrchné, bez štipky hlbšieho ponorenia sa do samotného sveta. Áno, chápem a priznávam – príbeh písal J.R.R. Tolkien predovšetkým pre detské publikum, no nechápem tak úplne to – do krvi nadšenie od starších ľudí (možno tak u Pána Prsteňov), ktorí majú stovky, ba aj tisícky kníh (a niekedy s poriadnym poprepletaným príbehom) prečítaných a považujú Hobita za to najlepšie čo čítali. Nuž, ospravedlňujem sa, ale veru – nechápem to. Mne osobne tam chýbalo hlbšie ponorenie nie len do samotného sveta, ale v istých častiach aj hlbšie ponorenie do prítomného okamihu. Napríklad pri rôznych návštevách – Elronda, Grizla či návšteve Esgarothu – sa človek ani nenazdal a ako prišiel, tak aj odišiel. Kým jednotlivé časti sa zbytočne naťahovali, niektoré časti sa zase zbytočne skrátili. Áno, opäť uznávam, autor nenaťahoval zbytočne strany, no mne tam skutočne chýbali niektoré časti, ktoré by sa mohli rozpísať viac a niektoré zase skrátiť. V istých momentoch ma dokonca hnevalo naše hlavné osadenstvo – Trpaslíci – ktorí boli ako malé deti, ktoré nepremýšľali a sú stále hladní (čo nám autor bohužiaľ pripomína každú chvíľku).
Aby som bol úplne úprimný – knihu som si užil čisto iba zábavnou formou, ktorá mi otvorila ten knižný svet do Pána Prsteňov, no čo sa týka hĺbky príbehu, tak tam mi nedal takmer nič. Nechytilo ma jednoducho za knihomoľské srdce. Možno sa moje vnímanie tejto knihy po prečítaní celej trilógie Pána Prsteňov zmení, no zatiaľ to hodnotím o niečo slabším počtom hviezd.
PS – ak by som túto knihu čítal ako dieťa, tak by som chápal aká je čarovná. Nuž tie časy bohužiaľ vypršali a zrejme to u mňa stratilo aj to čaro.
16,30 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Na dystopickú trilógiu od Neila Shustermana s názvom Žatva smrti som narazil čistou náhodou a to vďaka zamestnankyni Nitrianskeho martinusu ešte pred dvoma rokmi. Aj napriek jej odporučeniu a skvelým recenziám som ju však vytesnil z hlavy a vyhol sa jej kúpe. Veľmi dlho som váhal, či ísť do tejto trilógie alebo nie, predsa, nepatrím už medzi násťročných tínedžerov a pri dnešných životných podmienkach mám už asi aj polovicu života za sebou – takže si dovolím po prečítaní knihy tvrdiť, že sa cítim skôr ako Kosec, než ako Citra alebo Rowan. Nakoniec som si povedal, že sa treba sem tam vrátiť aj k tínedžerskej literatúre a tak som si prvotný diel s názvom Kosec zakúpil a na pár dní sa ponoril do dystopického príbehu plného smrti, zrady, lásky, politiky a hlavne Koscov.
Tento dystopický príbeh bol zaujímavý od prvotných strán, ktoré nás zoznámili s hlavnou myšlienkou celého románu, ktorý sa zaoberá smrťou a jej vykonávateľmi, Koscami. Kosci tvoria veľavážené osoby, ctihodní občania, ktorí majú za úlohu vykonávať iba jedno jediné povolanie – zabíjať. To, koho Kosci zabijú, akými zbraňami poctia ich smrť – záleží iba na Koscoch. Aby však bolo všetko vyvážené, existujú isté pravidlá, ktorými sa Kosci musia riadiť a ktoré musia dodržiavať.
Nuž a kto by sa vlastne chcel stať samotným Koscom, keď je každý jeden človek vo svete nesmrteľný (až kým si po neho nepríde Kosec) a vďaka Nimbusovi, inteligentnému nezávislému vládcovi tohto sveta, má každý jeden človek na planéte rovnaké a dostatočné podmienky na pokojný život? Pokojný život, kedy neexistuje žiadny zločin, žiadne násilie, žiadne choroby a žiadna chudoba? Psychopat – pomyslel by si normálny človek.
Nesmrteľnosť, dostatok všetkého – ideálny svet pre každého žijúceho človeka, no autor zároveň poukazuje na myšlienku – na čo nám je nesmrteľnosť, keď po sto rokoch nás všetko prestane baviť, pretože sa to stane doslovným stereotypom? Človeka to unudí a chce zmenu a jediná zaujímavá zmena je – stať sa samotným koscom. Avšak pre mnohých je už dosť neskoro. Kosci sa vyberajú prevažne z mladých ľudí plných vlastných ideálov, ktorí ešte stále nedokážu pochopiť podstatu života a sveta.
Dvaja hlavní hrdinovia tejto knihy – dievča Citra a chlapec Rowan – študujú na rovnakej škole, no sú obaja akoby z iného sveta. Kým Citra má milujúcu rodinu, zaujímavý a pokojný život, tak Rowan je, ako to nazvali s najlepším a asi jediným priateľom, šalát v hamburgeri, o ktorý nikto nestojí a ktorý si nikto nevšíma. Ani len najbližší. Osud, náhoda alebo premyslená taktika Kosca Faradaya, jedného z klasických Koscov, spojí osud týchto dvoch mladých osôb. Zoberie si ich pod krídla a stanú sa jeho učňami. Kým z počiatku trucujú, odmietajú sa na všetkom podieľať a sú znechutení praktikami Koscov, časom si ich život Faradaya a samotné povolanie Koscov získa.
Ako to však už v každom reálnom alebo imaginárnom svete býva, nie všetko je také ružové, ako sa zdá. Ľudia sú vždy len ľuďmi, naša nátura sa postupne prediera na povrch a aj zo vzdelaných a uctievaných Koscov sa môžu stať beštiálne tvory prahnúce po krvi. Kosci spadajú pod spoločenstvo Koscov, ktoré sa rozdeľuje na isté kraje a v každom kraji sa stretávajú tri krát do roka na akejsi slávnosti, konkláve, kde prídu ako Kosci, tak aj ich učni. Nuž a ako to teda býva, v každom spoločenstve, podobnom parlamentu, neexistuje iba jedna strana, ale minimálne dve, pričom každá z nich si chce presadiť svoje záujmy.
Citra a Rowan prechádzajú v priebehu jedného roka mnohými premenami osobnosti, zradami, klamstvami, podlosťami ale i učeniu, milovaniu a pochopeniu života a smrti. Podarí sa im však vzoprieť sa spoločenstvu koscov, ktoré je na určitých miestach prehnité a skorumpované? Sú mladí, emóciami nabitý a existujú určité pravidlá, ktoré nie že ľudia, či učni ale ani Kosci nemôžu porušiť, inak ich postihne krutý trest.
Kniha bola príjemným spestrením a vďaka románu som sa vrátil do mojich tínedžerských čias, kedy som život bral ako gombičku a nezažíval rôzne starosti a strasti života dospeláka. Keďže sa jedná o trilógiu, koniec prvej knihy bol zaujímavý a otvorený. Nečakajte však prepletené a komplikované zápletky, sú v podstate predvídateľné, no neurazia. Čo sa týka akýchsi akčných častí, tých je tam taktiež pomenej – dokonca ani smrť ktorú vykonávajú Kosci, nie sú extrémne popísané (veď je to určené pre deti).
Určite však odporúčam každému, bez rozdielu na vek či obľúbenosť žánru, keďže spisovateľ zahrnul do románu pár múdrych myšlienok nad ktorými premýšľam aj ja. Pre mňa teda zaujímavá oddychovka a určite dokúpim zvyšné dve časti + samostatnú poviedkovú časť.
16,89 €
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Túto knihu máme síce aktuálne na sklade, máme však už iba posledné kusy. Ak ju chcete mať rýchlo, ponáhľajte sa! Dodanie ďalších môže trvať dlhšie, zvyčajne do šiestich dní.
Od slovenského spisovateľa Jozefa Kariku som doposiaľ prečítal 3 knihy (Tma, Strach, Trhlina), pričom prvá menovaná ma príliš neohúrila, no za to zvyšné dve hodnotím na výbornú. Po vyše 4 rokoch som sa rozhodol prečítať ďalšiu knihu s podobným motívom ako predošlé dve a to s názvom Smršť. Zaujala ma samotná anotácia, keďže veľmi rád študujem, čítam a sledujem mysteriózne fenomény a táto kniha zabŕda do tohto žánru, bol som plný očakávaní.
Samotná kniha sa od začiatku číta svižne, dej bol zasadený do nádherného, no za to pochmúrneho prostredia v oblasti Liptovského Mikuláša a priľahlých lokalít (pár dní pred čítaním knihy som tieto lokality čistou náhodou navštívil). Príbeh a samotný dej bol brilantný, minimálne kým sa v knihe niečo dialo, horšie na tom už bola posledná tretina knihy (okrem rozhovoru s jednou osobou), kde prevládalo filozofovanie a bádanie nad samým sebou, svetom, univerzom a neviem ešte čím. Tá časť ma veru nebavila. Z duše nenávidím, ak v románoch natrafím na rôzne úvahy či filozofovanie. Strany vtedy listujem, očami preskakujem len aby som z toho hnusného, odporného pátosu preskočil na samotný príbeh. Tu toho pátosu bolo bohužiaľ ku koncu na mňa už priveľa a neužil som si knihu tak, ako by som chcel.
Všetko to však vynahrádzajú prvé dve tretiny príbehu, ktoré pre mňa boli vskutku zaujímavé, pútavé a priznám sa – ani u Kinga som nemal také hrôzostrašné pocity, ako pri tejto knihe. Postavy mi síce nebolo bohvie ako sympatické, ale vďaka spisovateľovej skúsenosti s tvorením takýchto charakterov a príbehov, mi tieto nesympatie neprekážali a necítil som voči nim odpor.
Zhrnutie – kniha bola do dvoch tretín skvelá, čítal som ju v napätí a zároveň s nadšením, no pokazila to posledné tretina knihy.
12,20 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Slovenský spisovateľ Peter Kalva a jeho trilógia Svet ľudí ponúka zaujímavý post-apokalyptický svet v zdecimovanej Európe tzv. prišelcom. Je veľmi málo Slovenských spisovateľov, ktorí sa pustia do písania čisto rýdzej post-apo literatúry, nakoľko nie sme krajina obľubujúca túto tému, už keď tak skôr mix Fantasy a Scifi. Preto som si nenechal ujsť debut tohto spisovateľa, no prvé dve časti ma príliš neohúrili. Aj napriek tomu som chcel mať trilógiu kompletnú a dať šancu poslednej knihe a musím povedať, že sa autorovi táto kniha podarila. Nie je to úplný Kotleta alebo Kulhánek, ale dovolím si tvrdiť, že na slovenskej scéne post-apo literatúry má veľmi veľký potenciál.
Tretia kniha je, ako sám autor informuje – nadväzujúca na prvú časť a obe tieto knihy, aspoň čo sa následkov týka – môžeme vidieť zase v druhej. Príbeh tretej knihy je rozvetvený na rôzne udalosti, ktoré na seba nadväzujú a v ktorých sa stretneme s rôznymi postavami. Známym Mníchom či prezidentkou, i mnohými novými či neznámymi. Autor do tretice zahrnul všetky oblasti – od pustiny, oázy, svätého mesta, univerzitného mesta ale aj hlavného mesta. Mnohými prvkami ma autor prekvapil a potešil, kniha bola živšia, ráznejšia a akčnejšia oproti predchádzajúcim. Bavilo ma čítať ako sa vyvíja situácia v Republike, od rôznych dohôd, zrád, spoluprác až po samotný koniec. Osobne si myslím, že presne toto malo byť popísané v celej trilógií, pretože sledovať ako sa to všetko vyvíja bolo úžasné a čítal som to zo zaťatými zubami. Aj preto ma mrzí, že sa to zmestilo len do jednej, poslednej knihy – bolo to moc strohé. Miestami to dokonca dosť skákalo a ja som ani netušil, aký čas ubehol od poslednej vety či za koho to vlastne čítam a na akom mieste sa to odohráva. Príklad – taký Pierre sa ocitol po pár stranách na 3 rôznych miestach u 3 rôznych, ak sa to dá nazvať, frakcií. Na jednej strane bol u Prokurátorky a na ďalšej strane už u Včelára. Bolo to síce neskôr vysvetlené, no i tak som mal z toho veľa krát guláš v hlave. Ďalšia, celkom častá vec boli pravopisné chyby. Nie všetko človek zachytí čo i len pravda, ale miestami akoby korektor gramatiky preskočil stranu či dve.
Mrzí ma, že som celú trilógiu neprečítal naraz, pretože mnoho súvislostí a udalostí mi vypadlo z hlavy a po 3 rokoch sa nie všetko dostaví v jasnom svetle. I tak ale hodnotím túto knihu zatiaľ najlepšie, pretože sa mi páčil spôsob, akým autor opísal udalosti v tejto knihe. Veľká škoda je, že sa práve táto tretia kniha nestala tou podstatnou témou trilógie, pretože všetky tieto udalosti ktoré sa odohrali v tejto knihe, by sa nádherne dali popísať do troch kníh vskutku dopodrobna.
K predošlým knihám som bol dosť kritický, no u tejto, až na tých pár prechmatov (môj názor) si kniha zaslúži minimálne 4 hviezdičky. Ja jej dávam však 5 – pretože mala šmrnc a pevne verím a dúfam, že od autora uvidím minimálne jednu ďalšiu knihu v žánri post-apokalyptickej literatúry.
9,40 €
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 1 – 2 dní
Posielame do 1 – 2 dní
Tento produkt momentálne nemáme na sklade, ale zvyčajne vám ho vieme zabezpečiť a odoslať do 1 – 2 dní. A posnažíme sa aj trochu rýchlejšie!
Dana Browna mám celkom v obľube aj vďaka filmovým adaptáciám jeho diel s vynikajúcim Tomom Hanksom v roli Roberta Langdona. Anjeli a Démoni spolu s Da Vinciho kódom patria k mojim obľúbeným filmom a románom na rozdiel od Strateného symbolu, ktorého posledná tretina ma veľmi sklamala až tak, že som váhal nad kúpou jeho ďalších kníh. Inferno si však získalo moju pozornosť vďaka recenziám a samotnej inšpirácií, ktorá patrila tento krát Danteho Božskej komédií.
Kniha začína veľmi ostro a zároveň i zmätene nie len pre samotného Roberta Langdona, ale aj pre čitateľa. Postupom času sa však dozvedáme mnohé dôležité aspekty tohto románu a dieliky skladačky postupne zapadajú do skvelo premysleného diela.
Je pravda, že Dan Brown používa v podstate u každej knihy rovnaký princíp písania s menšími obmenami, oboznamuje nás s umeleckými pamiatkami či literárnymi klasikami, podrobne popisuje rôzne historické miesta a udalosti, ktoré dopĺňa jemnými konšpiračnými teóriami (ktoré mi absolútne neprekážajú, nechápem ľudí čo sa cez to nedokážu preniesť) a dotvára to všetko akčnými scénami. U tejto knihy sa mi páčia rôzne zvraty, udalosti, ktoré - ak by človek čítal túto knihu ako prvú – vôbec nečakal. Ja som mal tú smolu, že som pred pár rokmi videl film, ktorý mi aspoň z časti ostal v pamäti a tak som približne tušil tieto zvraty, ale aj tak ma kniha milo prekvapila. Miestami to však bolo hluché a pre mňa, človeka neznalého a neprecestovaného Taliansko či Turecko, príliš obšírne a aj napriek tomu, že vždy pátram pri čítaní kníh na mapke kde sa dej odohráva, som to tu vzdal už v prvej štvrtine knihy. Taktiež som čakal trochu lepšie spracovanie témy okolo Danteho Aligieriho, nie žeby toho bolo málo, ale prešli sme len po úplnom povrchu jeho Božskej komédie a očakával som o niečo hlbšie ponorenie do jeho majstrovského diela. Komplikovanejší a hlbší význam tohto diela v tomto románe, nakoľko Robert Langdon spolu so Siennou Brooksovou buď vedeli okamžitú odpoveď na otázku, alebo tieto odpovede až príliš ľahko dokázali rozlúštiť (zdá sa mi, že pri prvých dvoch knihách to tak úplne nebolo, ale čítal som ich pred viac ako 4 rokmi, tak sa možno mýlim). Niektorými stranami som doslova prebehol, aby boli čo najrýchlejšie za mnou a zase u niektorých som sa zastavoval a premýšľal nad tým, čo sa práve odohrávalo.
Samozrejme, aj cez jednotlivé hluché miesta som sa preniesol a vychutnával si samotnú knihu tak, ako by som o Robertovi Langdonovi počul a čítal po prvý krát. Inferno osviežilo, oboznámilo, poučilo a zabŕdlo do komplikovanej témy ktorá sa v blízkej budúcnosti môže stať realitou. Inferno z väčšej časti napravilo reputáciu po slabšom predchádzajúcom diely a vďaka tomu už mám v knižničke ďalšie 3 knihy od Browna, ktorým dám šancu.
Knihu hodnotím celkom pozitívne, dal by som jej 4 a pol hviezdičky, keďže to bolo niečo medzi Da Vinciho kódom a Strateným symbolom (dal som im 5 a 4) ale to sa tu nedá, tak zaokrúhľujem smerom nahor.
17,50 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
Sapkowskeho Zaklínač je rarita medzi fantasy knihami. Aj štvrtá kniha z tohto univerza a to konkrétne druhá z románového sveta s názvom Čas opovrhnutia patrí k jedinečnému skvostu, čo nám môže fantasy svet ponúknuť. Aby som sa do danej atmosféry a samotného sveta Zaklínača ponoril čo najhlbšie, spravil som si kanvicu plnú horúceho čaju, spríjemnil si to vonnými sviečkami a pustil som si jemné melódie zo samotných hier. Takto pripravený a naladený som sa ponoril do čítania, pri ktorom ma autor zaviedol do rôznych zaujímavých kútov tohto fantastického sveta.
Začiatok sa niesol vcelku uvoľneným ale aj vtipným tónom, kde nám naša škaredka Ciri poriadne zamiešala kartami. Dej však postupoval do pomerne zložitejšej a vážnejšej situácie, kde sa riešila dôležitá politická situácia na sneme tých najmocnejších – čarodejov. Táto časť bola veľmi zaujímavá a človek neznalý ale i znalý v tomto svete dokázal načerpať mnoho dôležitých faktov. Po poriadnej trme-vrme nasledoval záverečný, dlhý úsek, pri ktorom sme sa prepli do postavy Ciri, ktorá sa ocitla na miestach, kam by ani Zaklínač nevkročil. Istá časť tohto úseku ma však nebavila, unavovala, predovšetkým jeho začiatok. Koniec však nabral grády, bol zaujímavý a miestami dojemný.
Štvrtá kniha ma veľmi milo prekvapila, keďže niektoré recenzie považujú túto knihu za nudnejšiu, no na mňa pôsobila prekvapivo dobre a vďaka nej mám opäť chuť si zapnúť hru a ponoriť sa to vizuálneho sveta.
21,90 €
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.
S nestarnúcim Stephenom Kingom som si za tých pár rokov čítania podal literárnu ruku iba tri krát (O písaní, Hmla, Pod Kupolou) a bolo na čase si s ním podať ruku aj po štvrtý krát. Mojou štvrtou Kingovkou bola kniha s jednoduchým krátkym názvom TO. Ide o doposiaľ stranovo najrozsiahlejšiu knihu, ktorú som mal možnosť čítať. Aj z dôvodu tejto veľkokapacitnej dávky stránok som mal pred čítaním akýsi pocit rešpektu a zároveň neistoty – či kniha bude mať čo ponúknuť v celej svojej veľkosti, či nebude zbytočne umelo natiahnutá rôznymi zbytočnými opismi či inými banalitami a či sa náhodou v polovici knihy nezaseknem a knihu neodložím. Či už z dôvodov nudy, strachu alebo nezáujmu. Našťastie sa moje obavy počas čítania úplne rozplynuli. King prostredníctvom tejto knihy ponúka zaujímavý horor v rozmedzí dvoch časových období – z roku 1958 a 1985 – dopĺňaný historickými opismi a poznatkami. Hlavnými hrdinami sú z počiatku deti a neskôr ich dospelé maličkosti, ktoré sa znovu zišli, aby dokázali opäť čeliť a hlavne poraziť TO, čo pred takmer 25 rokmi iba zranili.
Už pri predchádzajúcich knihách som si u Kinga obľúbil predovšetkým štýl jeho písania. Spôsob akým uvažuje pri písaní a predovšetkým spisovateľský cit počas vytvárania nie len postáv či atmosféry, ale i samotného dejiska v ktorom sa príbeh odohráva. V prípade knihy To, sa dejiskom stáva predovšetkým fiktívne mestečko Derry, ktoré má svoju bohatú, nie však príliš pozitívnu minulosť a o ktorom by sa dala napísať ďalšia samostatná kniha s názvom História Derry. King v knihe dokázal z Derry vytvoriť skutočný svet, skutočné mesto, ktoré žilo, dýchalo a na ktoré som si ako čitateľ veľmi rýchlo zvykol a chcel som o ňom vedieť všetko - doslova som bažil po informáciách o tomto meste. Vôbec som si počas čítania príbehu neuvedomoval, že toto mestečko je v podstate vymyslené (samozrejme, isté čerpanie z Bangoru a samotného Maine nemôžeme uprieť) a ja som hltal každú jednu pasáž predovšetkým od Mike Hanlona, ktorý ponúkal ako tak skrátenú históriu tohto mestečka. Skrátka – mestečko Derry žilo mysterióznym a tajomným životom o ktorom som chcel vedieť čo najviac.
Čo sa týka postáv – všetky boli skvelo spracované. Obľúbil som si hlavné postavy, boli prirodzené, vtipné a každá jedna bola čímsi výnimočná. Či už v detskom veku ale i v tom dospelom. Ako sa písalo v samotnej knihe – spoločne tvorili jeden veľký uzavretý kruh a vždy mi bolo ľúto, keď sa niekomu niečo stalo. Postavy Billa Denbrougha, Stanleyho Urisa, Eddieho Kaspbraka, Mike Hanlona, Bena Hanscoma, Richarda Toziera, Beverly Marshovej či Henryho Bowersa, Grga Hugginsa, Victora Crissa – budú vo mne rezonovať ešte veľmi dlhú dobu a určite na mená a priezviská tak ľahko nezabudnem. Aj napriek tomu, že som pred približne rokom vzhliadol oba filmy (tie novšie), každú jednu knižnú postavu som si dokázal predstaviť podľa svojej predstavivosti a podľa autorovho opisu. Každá jedna postava, ako hlavná, vedľajšia tak i tá úplne najnepodstatnejšia, mala svoj vlastný príbeh. Najsympatickejšie postavy boli predovšetkým Ben a Mike, ktorých mi prišlo vždy veľmi ľúto – či už svojimi príbehmi (tlstý a čierny) ale i svojim konaním a obetovaním – no ich príbehy mi boli srdcu asi najbližšie. Bolo to ale zrejme asi tým, že Mike sa stal knihovníkom a Ben v detstve miloval knihy a samotnú knižnicu (ach, knihomoľské srdcia).
Samotné zlo alias Pennywise bola taktiež bravúrne vytvorené kreatúra, ktorá by mi v nočných morách dokázala narobiť poriadny chaos a vniesť do nich veľký strach. Pri kúpe tejto knihy som neodolal a musel som si zadovážiť samotnú sošku tohto klauna, ktorá sa momentálne na mňa na poličke vedľa knihy škerí v sivom klaunskom oblečení s veľkými gombíkmi, ryšavými vlasmi , širokánskym úsmevom a volá na mňa – Poooď za mnooou Steevne, budeme sa vznááášať. Tu dole sa všetko vznááša. Našťastie sa mi ani počas čítania a ani po dočítaní románu nočné mory nesnívajú a snáď to tak ostane.
Čo sa týka samotného príbehu – nečakajte múdra, filozofiu alebo akoby som povedal – komplikované časti. V príbehu sa dočítate predovšetkým o tom, čo spája našich hrdinov a ako bojujú proti TOmu, čomu ostatní nerozumejú alebo nevidia. Ukazuje nám, aké zvláštne a zaujímavé je byť dieťaťom a ako postupom veku zabúdame, aké to bolo byť samotným dieťaťom. Aké to bolo báť sa strašidiel pod posteľou. Aké to bolo keď sme počúvali príbehy o duchoch až sme takmer nedýchali. Aké to bolo ísť za noci do tmy a naplašiť sa akéhokoľvek šuchotu, ktorý sa z ničoho nič ozval pár metrov od nás spôsobený malou myškou. Ukazuje nám, že každý jeden dospelý človek by mal mať v sebe stále tú svoju predstavivosť, tú svoju detskú inšpiráciu a byť k istým veciam vnímavejší – neohrňovať nad nimi nos a nehovoriť si – veď ja už som dospelý, to sa nemôže stať, to neexistuje. Príbeh je síce veľmi dobre poprepletaný a miestami človek nad tým aj premýšľa, ale autor sa snažil vyvarovať komplikovaným súvetiam a komplikovaným myšlienkam a to sa mi na tejto knihe veľmi páči. Predstavte si čítať vyše 1000 stranovú knihu a dumať nad každou stranou 5 minút, pretože nedokážete pochopiť to, čo chcel autor povedať. Tu sa taká vec našťastie nestane.
Jediná vec ktorá bola pre mňa trochu sklamaním, bol záver knihy, ktorý bol pre mňa akýsi slabý. Nie samotné vyvrcholenie ale tá posledná cesta hlavných hrdinov pod mestom. Neviem správne opísať ten pocit aký som mal počas čítania posledných približne 100 stránok knihy, ale nedokázal som si ju poriadne užiť. Aj napriek tomu však knihu hodnotím veľmi pozitívne a moje pôvodné obavy sa veľmi rýchlo rozplynuli a kniha (aj napriek nedostatku času na čítanie) sa čítala akoby sama.
Nie som zatvrdený fanúšik Kinga, ktorý sa bude biť do pŕs za knihu len pre to, kto ju napísal ale musím uznať, že mňa táto kniha nadchla a vzbudila vo mne opäť čitateľskú vášeň. Neviem prečo, ale vždy keď čítam o Kingovi alebo čítam knihu spojenú s Kingom, prebudí sa vo mne literárna múza, pri ktorej začnem aj ja sám tvoriť. Buď počas čítania alebo po čítaní jeho knihy napíšem poviedku alebo – po novom sa s poviedky stane novela. Ak sa niekedy moja poviedka či novela dostane von a začne byť aspoň z časti slávnou, budem za to vďačný práve Stephenovi Kingovi.
Knihu hodnotím plným počtom hviezdičiek, pretože kniha bola skvelá a počet stránok by nemal nikoho odradiť od prečítania si tohto príjemného a skvelého príbehu.
25,90 €
Na sklade 5 ks
Posielame ihneď
Posielame ihneď
Táto kniha sa môže na cestu ku vám vybrať prakticky okamžite! Ak si ju objednáte do 13:00 v pracovný deň, odošleme vám ju ešte dnes, inak najneskôr nasledujúci pracovný deň.





































































































